Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 12:32

По двама в патрулка е достатъчно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   10-05-11 12:37

Двама в патрулка е ОК, ама колко патрулки с по двама милиционера?

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 12:55

Колкото място имат на паркинга - не повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   10-05-11 12:56

Ми то тогава в Търговище ще има повече патрулки от софето ве, алоу[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   10-05-11 13:00

И все пак бих казал, че за фрапиращи нарушения и изцепки не се сещам.

Хората пропускат, благодарят, извиняват се ... карам всеки ден през централни улици на Варна в пикови часове ... по няколко пъти на ден ...

Неприятно за мен е без мигач да те засече (1-2 пъти седмично) и то не на скорост ... та той се вижда, почва да застъпва разделителната линия, не ускорява и кара десетки метри тъй - ни ти да минеш, ни той ... като пръдня из гащи излиза от лентата си ... усещам ги и намалям или му тегля един клаксон ...

Де вика Тод тия ръчки отляво на волана за нищо ги нямат ...

Други крайно дразнещи за мен са "благоразумните" шофьори - карат с 40 (че и по малко) в натоварените часове, пред него над 50-60 м дистанция до другия ... че като влезнат и в лявата лента ... и още един такъв в дясната ... мани-мани [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: promis   
Дата:   10-05-11 13:02

kkkolelo, пускай си готина музика, за да не се дразниш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   10-05-11 13:04

CanoniO, май двойките (КАТ) в Търговище са две, щот последния път преди 2 год ми казаха, че съм попаднал на по добрите (свястните) [smilie3] [smilie5] [smilie18] (потвърждавам [smilie24] )

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   10-05-11 13:21

паркиране с качване на десните гуми на тротоара

Ей за това нещо пред моето кафе нямаш шансове. Тротоара е метър, наредени търговски обекти и не позволявам нито качване на гумите, нито прекалено малко разстояние между паркираните коли. Който не се чувства добре паркирал само на платното да си търси място другаде. Мен ме интересува комфорта на пешеходците в случая, не на трафика.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   10-05-11 13:24

Не позволяваш, ама на обикновените софийски цървули. Като дойде бай мутра, ще спре както си иска, ти ще се насереш, пък паякът няма да го вдигне. Да не започваме героичната тема пак....
На белите държави това им е хубавото, че системата работи еднакво гадно срещу всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   10-05-11 13:27

Така, така. Ама вземи да натириш и оня, дето си паркира колелото на тротоаря. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: nodoubt   
Дата:   10-05-11 13:33

не че системата работи срещу хората, а че хората се съобразяват в тези държави се съобразяват [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   10-05-11 13:38

promis, прав си ... и аз не се понасям като се ядосам [smilie10] ...

Последния път по Великден ... ляв завой, зелено, изчакваме насрещните (за варненци бул. Левски, до ХЕИ) човеко пред мен не рачи да се преустройва ... (тук без лява секция на насрещните им гасне зеленото 10 сек по рано [smilie11] ) ...

та спряха вече и насрещните, он пак стои ... [smilie8] ... аз леко бип [smile] , тогаз тръгна и като зави ми показа среден пръст в огледалото !!!???

Як клаксон и с мръсна газ го изпреварих ... та си казвам някой път ще набия някой такъв селянин или полуидиот [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   10-05-11 13:39

Става въпрос, че системата следи всички без да ги пита. Изключения няма за никого. Намесата и в живота ти е брутална, но какъвто и да ти е социалния статус, за системата си един ред от базата данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: nodoubt   
Дата:   10-05-11 13:42

проблема е в хората не в системата [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   10-05-11 13:43

Въобще не става дума за героизъм. Първо, не тръгвам с панаири, второ, като е по-голям и се запъне го оставям, а има много начини за наказване. Трето, не става дума за това. Един смотльо си паркира голямото БМВ на тротоара, забивайки се в колата зад него. Запуши ме тотално. Докато се разправяхме моята жена се зададе с количката по тротоара откъм единствения изход пред неговата кола. Тя нямаше как да мине без да му обърне огледалото и спря, зяпайки сеира. Не излязох на глава със голямата работа, той се завъртя да ходи накъдето ще ходи, ама жената не го пусна. По съвпадение така се бяха наредили колите по-нататък, че му се наложи да подмине 4 преди да излезе на улицата и да се върне обратно. Съответно огледалото му беше за ремонт, но най-шантавото беше, че и в неговата кола имеше детска седалка. Тоя същия като е с количката псува тези, дето паркират като него

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   10-05-11 13:47

tofo, ако ми оставят място между колите го паркирам на платното (нали все пак имам незаконен плот на витрината и вечер изкарвам от високите столчета). Всъщност с него опазвам дистанцията между колите точно пред мен. Едно ченге и един инспектор ит общината се запъваха, ама по закон аз съм длъжен да карам като ППС по платното, съответно как да паркирам на тротоара. Пък чадъра (рекламния) му пази сянка [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-05-11 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: arakiss   
Дата:   10-05-11 13:51

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/xtnt7206.JPG
http://photo-zona.net/images/user62915/album18575/preview/1305024601_bglp2884_PC010245f.jpg


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   10-05-11 18:29

Забелязах преди малко. Надлежно вързан кон за рекламския чадър отпред за да му прави сянка...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   10-05-11 19:00

А, забелязваш, а един спирт да се сетиш да изпиеш? Имам и от новата Каменица [smilie5]
А за връзването редовния ми навик е да е надлежно а ключа да е в ключалката да не се загуби [smilie5] И като дойде време за отключване почва голямото тършуване, щото разумната ми половинка отказва да признае, че ги върша такива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   10-05-11 19:30

Почти всеки ден след бачкане минавам с коня пред кафето, ама все бързам да освободя някоя баба от грижи към подрастващия...Ще, ще...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: zizero   
Дата:   10-05-11 20:03

Много готино са го направили със сайта на i-kat.org

"Внимание: Kъм датата на заявката Вие нямате невръчено наказателно постановление. Ако имате АКТ на който му изтича крайния срок, можете да разпечатате тази справка чрез бутона "Принт". Посредством разпечатаната бланка, може да удължите срока на вашия АКТ-а без да чакате на опашката на 14 гише
Забележка: Възможни са случаи на недооформени данни за наказателни постановления на водача, които не са отразени в справката към тази дата, за което молим да ни извините. "

Днес отидох с принтирания текст, минах при лелчето директно, погледна листа, въведе ЕГН-то в компютъра и след като видя, че не ми е пристигнало постановление ми удължи акта директно с 2 месеца. Всичко отне точно 3 минути в Кат.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: canonio   
Дата:   10-05-11 22:16

(седи и си мисли...що само за София да го еа...)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 22:23

Ко те брига - нали нямаш актьове?

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   10-05-11 22:31

Аз пък за това бягам от Софийския КАТ. Водя се в Сливен (преди това бях в Русе[smilie5]), майка ми си има пълномощно (и не само [smilie5] ) и ми върши цялата работа в КАТ. Само за едно се ядосвам, ама ще мине по другия начин. Може да ми вземе талончето като излезе решението, ама не може да остави старото щото е оръфано и да вземе ново. Трябвало лично. Не им хващам логиката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.