Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: ellisaveta   
Дата:   04-05-11 08:02

Горби, това дето го разправям се случва у града, а не по магистралата. Направо настръхвам като си помисля, че идват абитуриентските балове...

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: gpi72   
Дата:   04-05-11 08:12

Трагедията е че на много места са наслагани знаци с неоправдано ограничение на скоростта. Ченгетата ги знаят и висят там редовно на хранилка а на много други места нещата изобщо не са организирани добре и стават произшествия почти ежедневно. Там и полицай трудно може да се види. Ей това е безобразие а не да се протестира акт направен с уред който не е минал на метрологичен контрол примерно и се използва за главно попълване личния бюджет на полицая. Освен това с такъв уред ако се те мернали с 72км кой ще ти каже дали не са били всъщнаст 70 или 69? А разликата в глобата е 50%. Все едно някой да разправя, че не е нормално да се реагира ако идеш на пазар и ти шляпнат 1кг месо за 2кг и ти ако протестираш си наглец.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-11 08:14

kkkolelo написа:

> ... Само с радар, точно се качих на главния път, който
> излиза от Русе към София, който е бая широк и с няколко
> ленти
, та ме увлече.. Ама аз подписах, че нямам възражения
>
> chicken, не е помиярско, на много места знаците са неадекватни
> спрямо пътната обстановката и случая за мен е точно такъв
> [smilie3]
>
>

Знаците са сложени за да се спазват. Случайно съм живял в Русе, мисля, че се сещам дори приблизително за мястото, на което са го спряли и вярвай ми, случая си е много адекватен.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 09:36

Ама трябва да са адекватни за да се спазват. Иначе са само хранилка за ченгетата. Стоят само на места с безумни ограничения. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 09:53

Споменавал съм, но ще повторя - след доста стотици хиляди километри (няам да казвам милион) започнах да осъзнавам ззащо конкретно еди-къде си има ограничение, което преди ми се е струвало безумно. Това е процес на вътрешно осъзнаване и опит. Не е задължително да разбираш ограничението - достатъчно е да го спазваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: vinse   
Дата:   04-05-11 09:55

Радара на таблото и пей сърце, не че той е много гаранция срещо ушеви, но съм една идея по-спокоен за засади, защото карам и с 200 карам и с 20, когато се налага [smilie21]
Гадовете много се заяждат, заради златния талон дето го имам, тая година два пъти ми проверяваха годността на пожарогасителя, защото не можаха да видят нищо друго нередно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   04-05-11 09:57

Асахи, много обясняваш! Аз карачите бих ги попитал майки нямат ли си? Щото заради тях оставих моторите, няма да казвам как карам колелото, а с детето ме е страх да пътувам. Че като знам тая малка количка ако я удари някой... Долен помияр си е българина! А вие, големите шофери, майки имате ли си?

Ха, последния път като бях на магистралата карах бус. Позабавлявах се с такива, дето "карат бясно от Езерото към Русето". Особено с тия тарикати в аварийната, дето им пречели "пенсиите" в лявата лента. Как не налапа някой мантинелата не знам.

Мили мои, давате ли си сметка, че тези неща опират до нечий живот. Лесно всеки може да се присъедини към статистиката. С 200 и най-големия мъжкар е наебан мъжкар. Лошото е, че вместо да се борят с дръвчетата го отнасят хорицата в околните коли.



Публикацията е редактирана (04-05-11 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: serjy   
Дата:   04-05-11 10:14

Споменавал съм, но ще повторя - след доста стотици хиляди километри (няам да казвам милион) започнах да осъзнавам ззащо конкретно еди-къде си има ограничение, което преди ми се е струвало безумно. Това е процес на вътрешно осъзнаване и опит. Не е задължително да разбираш ограничението - достатъчно е да го спазваш.[smilie24]

да допълня, че рядко, много рядко срещам недомислено поставен или забравен ограичителен знак. дори и да има някъде такъв, той практически не оказва никакво влияние на времето за което бихте стигнали от т.А до т.Б. друг е въпросът, че 90% от качилите се в кола го разбират не като придвиждане от т.А до т.Б, а като състезание, мъжкарство, психично разтоварване и т.н. комплексарски прояви.


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   04-05-11 10:21

Аха. И при летните колони тъпото бутане и рисковано изпреварване, и след 100 километра е десет коли пред мен. Със нерви, преразход и риск НЕ САМО ЗА НЕГО. Помияри беее!

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 10:25

Веднага ти казвам къде да видиш такива знаци. 100 м преди ченгетата. Винаги най-кошмарният ми участък е бил на излизане от Ст. Загора по посока морето... Прав път. Две платна. Четири ленти. Супер асфалт. Ограничение 50. [smilie10] 10-тина километра струват толкова нерви, че не знам. Оправиха го на 60 та е по-човешко ,де. Кое не е безумното в тоя случай? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: vinse   
Дата:   04-05-11 10:29

Автор: chicken
Дата: 04-05-11 09:57
Ха, последния път като бях на магистралата карах бус. Позабавлявах се с такива, дето "карат бясно от Езерото към Русето". Особено с тия тарикати в аварийната, дето им пречели "пенсиите" в лявата лента. Как не налапа някой мантинелата не знам.


Лявата лента не е за забавление а за каране, въобще пътя не е за забавление а за каране. Няма значение какво казва правилника за движение по магистрала относно максималната допустима скорост, теорията не учи, практиката учи и от опит знам, че хората каращи в тази лента карат със скорост над 130 и освен ако не изпреварваш или не караш с над тази скорост работа в това платно нямаш, защото когато "се забавляваш" в тази лента и някой с черен джиБ връхлети с 250 отзад и те замете ходи му обяснявай после при свършен факт, че ограничението е било 130.


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   04-05-11 10:36

tofo, загледай си хубаво знаците в този участък. Аз почти целия го минавам с 80.
Ако ченгетата са на 100 след знака нещата стават по- различни. Последния път вдигнах скандал точно в такъв случай. Ограничение, което знам. Отсреща присветнаха. Изпреварих баничарката пред мен на разрешено (той вече беше намалил на 50) и скочих на спирачките. 20 метра преди знака вече бях на в рамките на ограничението, като минах край него бях 10 километра под. Ченгетата след 50 метра. И ме спряха. Чак за малко да пропусна да спра, така ме изненадаха. Показва радара - 78. Казах им да пишат, пък аз ще си обжалвам. И те като почнаха да се дървят. И аз като набрах. И извадих най големия обектив и се правя, че снимам ситуацията и те ме питат кво правя, пък аз ги питам на колко им хваща радара. И казаха, че ше ме водят в РПУто да промиели филма и да видели дали не съм снимал патрулката... накрая пожарогасителя не бил в ред и щели да спрат колата от движение. И тогава изкочи жената и с пръст в корема му крещи "ти ли ше ми спираш колата бе?" И си тръгнахме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   04-05-11 10:38

vinse, ти с 250 или поне с 200 карал ли си по нашите магистрали? На такива пожелавам само едно, пък който иска да ми се сърди. а на тираджията ше му е през оная работа че си бързал и си се наврял отдолу. Дори няма да му се наложи да обяснява. Ше трябва да си оправи ремаркето само



Публикацията е редактирана (04-05-11 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: vinse   
Дата:   04-05-11 10:52

Автор: chicken
Дата: 04-05-11 10:38

vinse, ти с 250 или поне с 200 карал ли си по нашите магистрали? На такива пожелавам само едно, пък който иска да ми се сърди. а на тираджията ше му е през оная работа че си бързал и си се наврял отдолу. Дори няма да му се наложи да обяснява. Ше трябва да си оправи ремаркето само

Както казах по-горе - карал съм и с 20, карал съм и с 200 и на никой не съм пречел и в двата случая, защото може и да не спазвам правилника, но съм достатъчно съобразителен да знам кога, къде, как и с колко да карам и което е по-важното - не се забавлявам ами се съобразявам с това, което става на пътя. Откакто имам книжка (вече близо 9 години) нямам регистрирано нарушение и това е така не защото плащам на ченгтата, имам връзки в полицията или съм изчел правилника от кора до кора ами защото преценямам какво мога и кога го мога.



Публикацията е редактирана (04-05-11 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-11 11:00

написа:

> Ама трябва да са адекватни за да се спазват. Иначе са само
> хранилка за ченгетата. Стоят само на места с безумни
> ограничения. [smilie23]
>

както казах, там си е адекватно. А и всъщност едва ли ти си, по скоро съм сигърен, че не си, компетентния орган, който се изказва какво е адекватно и какво не. Както казах, знаците са за спазване, а не за тълкуване едекватни ли са или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: zizero   
Дата:   04-05-11 11:01

http://www.bgmaps.com/link/B43024D70DA0D6972A0EE7B4A534AD25

Това е мястото, посока София.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: serjy   
Дата:   04-05-11 11:04

Ограничение 50. 10-тина километра струват толкова нерви, че не знам.

казваш, проблемен е правилника, а нервите как са ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: chicken   
Дата:   04-05-11 11:17

zizero, участака е къс, настилката (ако не са я оправили) не беше цвете. Там май беше и Шела ако не се лъжа, че съм русенец само на документи

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: zizero   
Дата:   04-05-11 11:23

Настилката е супер и няма дупки. Мисля, че са 2 или 3 ленти в едната посока, има мантинела по средата. Нещо като Цариградско шосе или бул. България в София. Аз не го разбирам това ограничение, може и да е адекватно, може и да не е, все тая ми е. Ясно ми е, че бях в нарушение, съответно не съм писал възражения, като ще си платя и акта.
Не пуснах темата за да се оплаквам от знаците, пътните настилки и ограниченията, а за да получа информация колко и как се плаща. Тъй като вече знам каквото ми е необходимо, мисля да спирам да пиша в темата, че пак започнахте с глупостите. [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-11 11:26

написа:

> http://www.bgmaps.com/link/B43024D70DA0D6972A0EE7B4A534AD25
>
> Това е мястото, посока София.


Зизеро, точно! Има там едни пътечки, дето пешеходци пресичат жп линията, после пресичат през платното. За това там е ограничение 50. Подлезите не са често явление.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: Ivo55   
Дата:   04-05-11 11:29

След 35 години почти ежедневно шофиране знам едно -ПРАВИЛАТА трябва да се спазват, независимо нашата преценка за тях, независимо дали ни харесват или не. Защото не сме сами на пътя! Защото - факт е, има стотици (И) мургави шофьори с купени книжки и непредсказуемо поведение на пътя! А качеството на пътната настилка?![smilie7] Има други начини да търсим промяната, а не да нарушаваме знаци и разпоредби, които считаме за излишни! Но най-интересно ми е поведението на родните джигити в чужбина - внимателни едни такива, стриктни! Че даже и по авто-форумите се предупреждават кои правила трябва да спазват - било то в Сърбия, Гърция или Германия!

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: s_dyakov   
Дата:   04-05-11 11:30

То там на целия път от 10 километра ограничението е 50 - това ако не е малоумно здраве му кажи.
Но ние това място много добре го знаем - да е жив и здав Гармина и ПОЙ-овете със спидкамс.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: didesignbg   
Дата:   04-05-11 11:30

Шо русенци излязоха...
Колко да е късо околовръстното?

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-11 11:31

И въобще, там целия участък от този път, покрай Дружби, Чародейки, разни кварталчета с малки къщщички, един от които цигански, е доста често място на блъснати пешеходци.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 11:32

Не е проблемен правилника, а безумните ограничения. Шофьорите не са племе, дето гледа как да изклати ченгетата. С малки изключения всеки си е с акъла и кара според съответната ситуация. Инак, нервите са супер, когато не ме правят идиот, разбира се...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.