Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CTEHATA   
Дата:   04-05-11 13:36

>Абе вие като кажете "50", имате ли предства, че колата е почти спряла?

До преди няколко години и аз бях доста убеден в това.
После попаднах на хубава, права отсечка, където бяха правили някакво велосипедно състезание. Там имаше права линия през целия път и после разграфяване през 50 сантиметра на ръба на асфалта, до банкета.
Почти на шега реших да си измеря спирачния път при 80 км/час. Не повярвах и пробвах още няколко пъти.

Всеки може да си направи подобен експеримент, като не трябва да забравя, че при неочаквано препятствие има минимум времена - около 600-700 ms до осъзната реакция и още 400-600 до привеждане на крака върху спирачката в движение. Тези времена са минимални - за много опитен шофьор, при положение че нищо не го разсейва. Обикновено производителите приемат малко по-високата стойност 1500 ms. Когато човек е решил кога ще натисне спирачката, отчита чистия спирачен път. В аварийна ситуация следва да се отчете и пътят, който изминава колата преди да натиснем спирачката.

Отделно от времето за реакция, самият спирачен път зависи правопропорционално от квадрата на разстоянието. Производителите дават спирачен път от порядъка на 45 метра при скорост 100 км.ч. За чисто нова кола, среден клас, с чисто нови спирачни дискове, накладки и препоръчаните гуми.


Поиграх си няколко минути и качих една базова сметка в google docs.
Който иска, може да си я свали като .xls или .ods и да си поиграе малко с параметрите.
В примера, в който съм дал съм сложил доста идеализирани параметри. Реалните, за повечето коли и шофьори са по-високи.



Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: serjy   
Дата:   04-05-11 13:41

не знам, от 20 години съм шофьор и карам постоянно. никой не ме е спирал за да го храня, не помня от кога нямам фиш или каквато и да е друга глоба. обичам много да пътувам, но последните години просто получих психоза от пълните малоумници по пътищата дето сами решават кои правила са за тях и кои за другите, така стана, че просто вече не ми се тръгва никъде.

CTEHATA [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-05-11 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 13:53

СТЕНАТА- прав си [smilie24] но всичко зависи от куп други фактори. Път, атмосферни условия, трафик, състояние на автомобила, състояние на водача...Карай на празна магистрала с 50-нали сметките и тук важат. Шофьорите не са безумно племе и в огромното си мнозинство се съобразяват с тези работи. Но трябва да се късат главите на тия, дето явно им служат само като статив за ушите. Мисълта ми е е по-либерални правила, които не предполагат насила водачите да вършат нарушения. Но който ги прекрачи- да няма двуцифрена глоба. И в геометрична прогресия. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: aeobs   
Дата:   04-05-11 13:55

canonio, не решаваш ти дали законите са глупави или не. Нито дали ще ги спазваш или не.
Щом смяташ, че са глупави и създателите им те правят на глупак винаги си свободен да хванеш пътя за Германия или Белгия. Докато си тук, няма какво да се обясняваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: netLady   
Дата:   04-05-11 13:55

Как се стига с мотор за 7 минути от Ловеч до Плевен (видео)


Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   04-05-11 13:58

aeobs,
ти пък можеш да не ми казваш къде и какво ще пиша, както и кой път да хващам. Оплачи се от мен на съответния орган, не във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 14:00

Не знам дали работят във Варна камерите, но там си спазвам всички ограничения дословно. В София карам с +10, но във Варна - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   04-05-11 14:20

Спокойно и във Варна +10, (на Асп. мост - 100 [smilie3] )камери има на 2-3 места, тези по кръстовищата не засичат скорост.

Карам винаги адекватно спрямо пътната обстановка ...

а какво ще кажете тогава за формулировката "несъобразена скорост" и с 20 да си карал, ще ти го начукат по тази логика.

Давам винаги мигач и то 50 м преди, щом ми дадат мигач че се преустройват бия спирачки и пускам, но мразя тарикати де умишлено пререждат. И за мен най опасни са разни тетки де карат с 30 и създават тапи, ниска пропускателна способност и т.н.

На сфетофар при светване на зелено бързо се изнасям, а сякаш засичам идиоти, които се забавляват [smilie23] и тръгват със закъснение, гледат в огледалото и като си убия хубаво инерцията и спра, тогава тръгват.

"Селяни" и неграмотници от една страна и мутри от друга не спазват маркировката, без мигач и не те изпреварил дори и с една дължина на колата и почва да те "сече" ... аааа, и румънци [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 14:23

И ТХ-тата от Тучно Хуйно.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: serjy   
Дата:   04-05-11 15:03

който кара по-бързо от теб е наглец и тарикат, който кара по-бавно е тетка и смотяняк. нема как да не е така [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   04-05-11 15:07

.ъп хуй ...

... а най страшно е на пешеходна пътека, когато 2 ленти са спрели и пропускат пешките, а в 3-тата, лява, която и е най празна, муню натиснал, гони зеленото в далечината [smilie23] , а нищо неподозиращите .... мани мани ужаст

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: Veronique   
Дата:   04-05-11 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   04-05-11 16:40

Има ли тука тексасци ... ей ... брей [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: analgina   
Дата:   04-05-11 17:10

kkkolelo, аз съм от Толбухин. Проблем? Книжка съм изкарал в София, ама никъде не го пише. Шофьорлъка не е до адресна регистрация. Към момента шофирам в Пловдив и Пазарджишка област. Доста по-големи злета са от техеранци.
Това дето го описа по-горе е пример за малоумно регулиране не движението. На път с повече от една лента във всяка от посоките не трябва да има пешеходни пътеки без светофар, точно заради ситуацията която описваш. В Добрич на големите булеварди с 2 и 3 патна в едната посока наслагаха бабуни и ограничение 30 през 200 метра, заради малоумни пешеходни пътеки, които са на по 50 метра от светофар или подлез. А има една култова зебра. Светофара и не е пуснат, но има бабуни. Пак минавам с 50 през тях, но не е там работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   04-05-11 17:26

Това с пешеходните пътеки е върхът на маломието. Даже има такива зебри, които в единият си край свършват с високи храсти, за да не виждаш дали има човек, а в другия край със спрели коли заради някакъв супермаркет. Отделно, на платното маркировката не е като на зебра, а като на петниста хиена.И полицая вместо да седи там в час-пик и да пази хората, той се скрил зад един грешен знак 30 и пита хората "кво работите"...

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 17:43

Отговор- Военен прокурор...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   04-05-11 17:57

analgina, сигурно е така майна [smilie3] [smilie5] Но проблемо , аз съм от майнарево, но над 20 г живея във Варна. Не може да няма малко истина във всяка приказка ... е и за външен и непредубеден човек, като нашия шеф на охраната - руснак, (от арм произх) служил в Афганистан. От 22 г е във Варна, минал е милион км в БГ [smilie11] по негови думи ... и на него му е направило впечатление [smile]

... всъщност като се замисля, 2 са такива пешеходни пътеки във Варна - до бивш. сладк Черноморец (до общината) и над пощата до кукл театър ..., но достатъчно натоварени ...

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:24

Сапопио, чел ли си скоро определението за пешеходна пътека? Има изненади.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: CanoniO   
Дата:   04-05-11 18:32

kkkolelo,
има една такава над АГ, и още една преди Базар Левски, посока от ХЕИ. Редовно вадят акъла на пешеходците.

асахи, аз уважавам пешеходните пътеки и се старая да спирам. В града никога не се правя на състезател, даже съм толерантен и пускам почти всички пред мен. С изключение на цайсати дядовци, момичета на "два без десет" и учебни коли. Винаги съм съжалявал, когато съм им сторвал добро....

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:34

За определението те питам дали си чел. Че спираш е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: kkkolelo   
Дата:   04-05-11 21:47

Над АГ (до проектантска) е вече със сфетофар, а на бул Левски няма матрупване на коли в лентите (висока проходимост, над 1 км без сфетофар) ... да, едната лента е след голям завой, карат бързо и изненадват пешките, а в другата пешките искачат от храстите по средата, пресичайки отгоре ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: gorbi   
Дата:   04-05-11 22:47

айде светците налазиха тука и нападнаха Каноньо.... [smilie18]
Иво, ко им обясняваш брат.... пишат тука по форумите глупости и като се качат на таралясника забравят.... А на пилешкия карач да кажа, че аз лично съм бил потърпевш в много катастрофи и ситуации и съм виждал толкова смлени тела, дето той не може си представи... И че благодарение на бързи рефлекси и акъл съм избегнал още десетки зловещи катастрофи.... и то причинителите на всички са били не карачите ами разни пилешки мозъци, пенсионери и олигофрени с 32 диоптър.....
Ви пикая и на ограниченията и на законите... Ограниченията и законите у нас и по света са за дебилите... Долния праг... За малоумниците дето баща им не ги е блъскал в тъпата кифла. за да не въртят гуми из кварталите и да не карат със сто и пейсе из града.... и ония дето първо пият и после са мъжлета в колите и по форумите... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: gorbi   
Дата:   04-05-11 22:56

а, докато съм се сетил... почти на същото място ме спрявха и мен в 2 часа през ноща на изхода на Русе... дето вместо с 50 съм карал със 70... То няма жив човек на колиометри разтояние.... А аз идвам от Австрия, на 1300 км, съвестно си спирам през два часа за по 15 мин, никви грижи по пътя, весело, спокойно, средна скорост под 90 км , свиркам си...нито едно ченге в Словакия, Австрия, Унгария и Румъния не видях... И хоп, на финала нашата дебела свиня - дай да видим какво ще правим.... Така му се развиках, че ме пуснаха без нищо да правим........ [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-05-11 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: canonio   
Дата:   04-05-11 22:57

Кво работите господин Иванов?

Отговори на това съобщение
 Re: Акт за превишена скорост
Автор: gorbi   
Дата:   04-05-11 23:02

мани... много работим последно време....;)
...и започнах си изневерявам на принципите и да ги дотирам... писна ми вече с документации да се занимавам..... гордостта ми се сломи...[smile]



Публикацията е редактирана (04-05-11 23:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.