Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   02-05-11 22:56

Божидар Димитров беше мажоритарния.Другите не ги помня ама някой гербаджия е.Ама кой като не съм му виждал очите[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 23:05

Избери Бургас за избирателен район. Нямате избран мажоритарен кандидат в днешния състав на НС.


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 01:21

НАП:
"Уважаеми Господине,
Приложено Ви връщаме Вашата данъчна декларация за корекция. Това се налага поради обстоятелството, че нямате право в колона Издържани лица да вписвате Правителство, парламент, президент, държавни и местни чиновници и няколкостотин хиляди цигани!"

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Myth   
Дата:   03-05-11 01:59

Асахи ако това последното са ти го върнали на теб имаш една бира от мен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 08:39

Разбира се, че не е. НАП не връща декларации на ф.л. за корекция, а те вика намясто в ТД.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 09:00

Данъчна декларация безработни в Гугъл - резултати от 01.01 до 28.02.2011 - 2 месеца преди крайния срок
15 март 2011: Подава се данъчна декларация, ако е сменен работодателят
29 април 2011: Глоба заплашва хиляди безработни за неподадена данъчна декларация
02 май 2011: НАП даде отсрочка на безработните в последния ден

Страница на НАП

Изводът ми е, че българинът (ние, че и аз) няма навик да се интересува какви данъци трябва да плаща. Тази мисъл му е чужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   03-05-11 09:07

asahi То не става дума за незнание а за тълкувание, щото наистина както беше написано на сайта на НАП може да го тълкуваш точно, че ако към 31.12.2010 си работил само за 1 работодател... само тогава ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   03-05-11 10:18

asahi, с това, че незнанието не е оправдание много ме засегна, и ще ти обясня защо. В една нормална държава законите се правят един път за винаги и се променят само при възникнали нови обстоятелства или технологии изискващи някво ограничение, това предразполага гражданите с течение на времето да научат законите и да ги знаят и спазват. Тук обаче има голяма пречка това да се случи, тъй като законите се сменят средно веднъж на два месеца и то се променят значително, отделно НАП, Агенция по вписвания и др. инстанции имат право да правят разпоредителни наредби към законите които ги касаят като с това вкарват нови правила, които се оказват в пречка на нещо и след това се отменят и т. н. Аз като любител-счетоводител ми се налага да отделям значително време(в което иначе мога да заработя нещо) и пари да се информирам за новите промени и пак не смея да кажа, че съм запознат със законите, а какво остава за обикновенния работник на трудов договор?
Освен всичко това, тези декларации ги измислиха февруари тази година(не са от 2007ма както безочливо излъгаха по телевизията), как за два месеца всички хора да научат за тях? не ми казвай за навика да си проверяваме данъците и задълженията.
Мога да пиша още дълго, за родните ни закони, те са достойни за роман, за това как са написани неясно и двусмислено почти всички, за стотиците изменения които развалят структурата и смисъла на изречението в закона с препратки към членове които са с препратки към други членове и така докато забравиш кой закон четеш всъщност. Аиде стига толкова, че вдигнах температура.



Публикацията е редактирана (03-05-11 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   03-05-11 11:04

Сещам се за "Пътеводителя" - Вогоните идват да разрушат земята, народа протестира че не е знаел за плановете за междугалактическа магистрала, а главния вогон вика - как не сте знаели бе, ей ги тука плановете в Алфа Кентавър, на две крачки от вас, няма и 3 светлинни години. Да бяхте дошли да се поинтересувате какво става във вашата област...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: nastradin2   
Дата:   03-05-11 11:44

Е добре, де...АЗ като не съм счетоводител - нито професионалист, нито любител и прочетох чл.52 ал.1от ЗДДФЛ, стигнах до единозначното убеждение, че след като към 31.12.2010 год имам само един работодател, който ми е изчислил данъчните вноски за миналия период - не следва да подавам декларация...А то какво излиза - в закона пише едно, ама НАП си го тълкуват другояче...Абе, аман от безумици бееее...Вчера цял ден побърках компетентните служители в Агенцията и никой не можа да ми даде еднозначен отговор. Правистите обаче са категорични, че не следва да подавам, защото тълкуванието на закона не било мой прерогатив...нито на НАП[smilie7] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 17:32

Цико, сори за засягането - неволно е. Живеем в интересно време, даже някои го определят като преходно.
Много бях впечатлен, че във Великобритания образованието не било барано 200 години и пак било добро, ама не знам дали още държат.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Vinsent   
Дата:   03-05-11 17:47

asahi написа:

>
> Много бях впечатлен, че във Великобритания образованието не
> било барано 200 години и пак било добро, ама не знам дали още
> държат.

Английския търговски закон (имам го в оригинал) е създаден или в края на по-миналото столетие или в началото на миналия век (не мога сега да проверя това) и има само една поправка, едно изречение през 50-те години на миналия век. [smile]



Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   03-05-11 19:18

Във Англия още е в сила закон, забраняващ да се стреля по зайци от трамвая.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 19:20

Е ми така са старите демокрации. Ние не сме от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   03-05-11 19:38

Ха-ха - сравнение с Англия... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Туканка гледат да сменят законите през седмица, та дано устеят да съберат повече от санкции и глоби...
[smilie23] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 19:54

Ти в Англия щеше да цъфтиш само едно полувреме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.