Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Декларация за безработни.
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-05-11 14:47

100

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 15:07

Автор: Императорът.
Дата: 02-05-11 08:41

Аха - платец на доход - значи - това не аз. Явно не се отнася до свободните професии.
----------

Платец/самоосигуряващ се е една категория с глоба за недеклариране и невнасяне навреме, а другата е получател на дохода с глоба за недеклариране на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: nastradin2   
Дата:   02-05-11 15:11

Я някой от знаещите да ме светне, трябва ли да подавам данъчна декларация, щом през 2010 съм сменил месторабота(т.е. работил съм при двама работодатели), че тук, нито от човешки ресурси, нито от касата могат да ми дадат обективно информация. Всеки си тълкува закона и един ми казва - трябва, друг - не трябва. А в НАП е неправо щурмът на Зимния дворец...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-05-11 15:15

Щурмувайте, щурмувайте!
С електронен подпис данъчна декларация се попълва и подава за минути, без висене по опашки и контакти с изнервени лелки по гишета.

А, да - има и 5% намаления на данъка, ако ще и да е подадена в 23:59 на последния ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 15:33

Зависи дали си представил служебната бележка от първия на втория, и дали ти е изравнено към 31.12 .

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 16:46

Ебаси забавата !
Днеска сутринта ми съобщават и на мен че трябва да си подам данъчна декларация... щот на 15.05.2010 напуснах старата работа и на 16.05.2011 постъпих на новата работа... но съм имал повече от 1 работодател... та днеска ебати екшъна да ходя да събирам служебни бележки да попълвам данъчни декларации... и за къв кур? като така или иначе пари няма да земат щот нямам доходи които са взети извън трудовите договори.

Кому по дяволите е нужно да попълвам данъчна декларация (О_О)
Пълна простотия. Най много ако решат че нещо не съм попълнил кат хората (щото който е попълвал и знае кво представлява тая 10000 листова декларация ше ме разбере)........ та ако нещо не съм попълнил кат хората ще ми земат едни пари глоба за тва че с нищо по никакъв начин не съм ощетил държавата... ЯКО!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 17:04

Току-що си попълних моята. Ще я метна в кварталната поща и да си пътува по реда. 20 минути с отпечатването и пликоването ми отне.

Нека мрънкането продължи!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 17:16

(O_o) asahi ся вече като знам как се попълва и на мен би ми отнело 20 минути (без ходенето до старата работа за служебна бележка... с нея около час и 20 минути) :)
имайки впредвид и 30минутното чакане пред пощата и транспорта до там ... може би бих се вписал в рамките на 3 часа сега след като знам реда :). И въпреки това не мога да осмисля как могат да ми напишат глоба за нещо което по начало е безсмислено и не ощетява никой по никъв начин

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 17:17

Ми те както са я подкарали утре ше ни напраят едно 'състезание' 'Напишете си ЕГН-то на едно листче и го пратете по пощата до НАП', ако не успеете в рамките на 5 дни ше ви пишем актове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 18:05

Айде още 5 минути в кварталния пощенски клон. На 100 метра от блока ми е и пътя дотам и обратно няма да го броя. Изкарай късмет на опашката - след две минути пред вратата (не че имаше много народ) охранителят ме пита "всичко наред ли ви е?" и ми посочи последното гише в дъното. Там една клентка пишеше тесте обратни разписки, а служителката скучаеше. 1,23 излезе пратката без обратна разписка. Вдигнали са цените, мамка им. Хем не съм пускал излишните страници от декларацията, а отпечатаните са двустранни.

Вижте каква хубава снимка на Боци минава вдясно:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/gxsa1440.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/163/o_1304266383_4A5S0832_8001.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:06

Като пускате декларации по пощата ВИНАГИ С ОБРАТНА РАЗПИСКА! Тя ви е доказателството, че сте пуснали декларацията, другото е просто касов бон който доказва единствено, че сте били в пощата.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 19:08

е разбира се ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: kaiser.soze   
Дата:   02-05-11 19:08

подаване на данъчна декларация когато работиш на договор ми се струва безумие [smilie8]

не знам, може и да греша, нали не живея в България [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:08

Те да имат късмета да ми загубят декларацията - глей после какво става.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:09

Автор: Императорът.
Дата: 02-05-11 01:08

"...впрочем един от моите консултанти е счетоводител и то професионален.

Утре ще го питам него."

Забравих да благодаря на императора, че толкова много ни забавлява в офиса с този пост[thankyou] [thankyou] [thankyou]

От счетоводителите-любители!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:11

Кво става? ако си я пуснал без обратна разписка, ще платиш глоба за неподадена декларация, защото някой неграмотен данъчен(не са рядкост) я запилял някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:12

Аз глобата ще си платя, ама що народ ще изгори покрай това?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:17

Автор: kaiser.soze
Дата: 02-05-11 19:08

подаване на данъчна декларация когато работиш на договор ми се струва безумие

не знам, може и да греша, нали не живея в България

не е само това абсурда, а също, че няма как да се получи данък за внасяне или за възстановяване освен от закръглянето няколко стотинки(най голямата разлика която видях от тези покрай мен беше 0.09лв). И въобще няма смисъл от тези декларации

asahi, ще палиш НАП-а ли?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:23

Поне ще се размирише, Цико.

Абе, да те питам - предни години декларациите бяха с уникален баркод, който се генерира персонално. Тези последните бяха без такива атрибути - що така?


Забравих да се оплача - надплатил съм 3,34лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:25

преди месец,когато си пуснах моята по декларация по пощата с обратна разписка,която получих обратно след 3 седмици ми излезе,че трябва да ми върнат 8 лв надвнесен данък,но не ми се занимава с данъчни и няма и да си ги търся,миналата година беше левче...да се почерпят за мое здраве [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:27

Нуше, не ходи ли при професионалния счетоводител (сега застрахователен консултант) от офиса да ти оправи данъците? Ей го шефчето - една стинка не дава отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:33

Асахи,Митко не ми е шеф и никога не ми е бил,той ми е само колега...това колко пъти ще го разискваме.
А за колегата счетоводител,ами той си е все още такъв и си работи в някаква фирма,а при нас си работи като втора работа и си взима по още 600 лв месечно отгоре над това,което му дават във фирмата която работи...Иначе момчето за което говорите е главен дори ако не се лъжа счетоводител в някаква фирма и тук при нас си работи като втора работа.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 19:35

Циков и Асахи - човекът РАБОТИ като счетоводител и то в сериозна фирма, забележките ви са леко глуповати. Не мога да се начудя на хора, които говорят ей-така - наизуст.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:35

Значи не си ходила - това те питах.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:41

ми не съм,защото не го виждам в офиса изобщо.той човека си работи от работното му място...а и не ми е необходима помощ,за да попълвам толкова малоумни документи...те са елементарни-все пак за втора година я попълвам...не е каквото да не ми е ясно,къде какво.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.