Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: asahi   
Дата:   30-04-11 20:35

Моята е ОК. Две граници минах - няма засечки, а е на под месец. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: Lalinda   
Дата:   30-04-11 20:36

Ха-ха, моята лична карта пък е хубава.
Май и на асахи я показвах, та може да потвърди.
[smitten] [smitten] [smitten]

Ако не ти харесва, проблемът сигурно е в снимката, но както казал един стар фотографчия на недоволния си клиент, "ТРЯБВАШЕ ДА ПОМИСЛИШ ЗА ТОВА ПРЕДИ ДА ДОЙДЕШ ДА СЕ СНИМАШ!".
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: asahi   
Дата:   30-04-11 20:44

Ако май си я показала и май съм я харесъл май ще мога да потвърдя.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: chicken   
Дата:   30-04-11 23:21

Значи всичко е измислено и направено прекрасно, щом за едно толкова "рутинно" действие, като подмяната на документите за самоличност трябва да се "събира информация", "анализира", да се изгражда "стратегия" и чак тогава да се действа.

Ами всичко си е измислено, ама Асахи ви каза. Може да се юрнете като овце и да мрънкате после.
Някой например сеща ли се за онлайн банкирането? Не струва нищо. Пестиш от такси и опашки по гишетата, които случайно са на СИБанк. Отиваш си с попълнени документи и палтени такси във времето, в което няма опашки и отсъстваш от работа един час.
като регистрирах последната фирма мислех да е в София. Да, ама що да кисна по опашки и да минавам тези големи разстояния? Използвах, че на път за морето минавах през Сливен и си приключих за един предиобед сам, без да се занимавам с адвокати, счетоводители и тем подобни дето взимат луди пари да свършат нещо елементарно, дето човек го мързи да си прочете. А време не ти пестят, щото навсякъде трябва да си лично.

А по въпроса, не мога да схвана недоволството. Никой не натиска за извънредна смяна със срокове. Изтича, сменяш. дали ще е този модел или друг, все сменяш. Така че въпрос "защо трябваше да сменяме?" е неуместен

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: yan   
Дата:   30-04-11 23:44

Доколкото схващам във въпроса "Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?" се има предвид смяната на предния с новия вид лични документи, а не смяната при изтичане на срока...
Смяната на предния модел не е предизвиквала такива опашки (ако си спомняте преди 10г)
И мисля, че всичко трябва да е направено така, че да е удобно на хората, а не да се търси по-лесен начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-05-11 00:20

аз дори и до МВР не ходих. [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: chicken   
Дата:   01-05-11 00:30

yan, да ти дойдат на крака в къщи?

А кой още не е разбрал, че това са изисквания на ЕС, а не измишльотина на някой тук



Публикацията е редактирана (01-05-11 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: headcharge   
Дата:   01-05-11 00:50

yan написа:

> Доколкото схващам във въпроса "Защо трябваше да сменяме личните
> карти с нови?" се има предвид смяната на предния с новия вид
> лични документи, а не смяната при изтичане на срока...
> Смяната на предния модел не е предизвиквала такива опашки (ако
> си спомняте преди 10г)
> И мисля, че всичко трябва да е направено така, че да е удобно
> на хората, а не да се търси по-лесен начин.
>

Разгеле най-после някой да си направи труда да помисли преди да напише. Благодаря yan [thankyou]

Пак да припомня, че темата не беше за това кой колко лесно/трудно си е изкарал документ за самоличност, нито да се надцакваме кой е по-тарикат... Ама някои хора просто нямат спирачки, само им задайте тема [smilie18]
Иначе и на мен ми ги извадиха документите безплатно, даже симаптична служителка с Канон Г12 мушнат в пазвата мина през нас да ме снима в естествена ми среда, затова сега на снимката съм толкова красив че ми идва да си посегна (въпреки печата който минава през красивото ми чело). [beer]
@chicken
Ами всичко си е измислено, ама Асахи ви каза. Може да се юрнете като овце и да мрънкате после.
Някой например сеща ли се за онлайн банкирането? Не струва нищо. Пестиш от такси и опашки по гишетата, които случайно са на СИБанк. Отиваш си с попълнени документи и палтени такси във времето, в което няма опашки и отсъстваш от работа един час.

chicken, личи си че не ползваш онлайн банкиране. Това просто искам да го видя как става, при това за един час [smilie18] [smilie18] [smilie18] Иначе да, ЕС ги измисля тия работи, но не и по начина по който се провеждат тук. Ако в която и да е друга държава в ЕС проведеш смяната на документи по такъв начин, ще падат правителства и ще хвърчат министерски глави и ще се лежи в затвора. ЕС е едно много удобно извинение за глиганиите които стават ежедневно у нас. [smilie3] Но като гледам колко хора се намериха да кажат че всъщност всичко е ок и че проблем не еимало, се убеждавам че всичко си заслужаваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-05-11 00:51

yan, да ти дойдат на крака в къщи?


чак на крака, не.
въпросът би могъл да се уреди и по пощата.
пести се време, нерви, транспорт, пот, миризма, сръдни, лелки зад гишето, милиционери..[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: headcharge   
Дата:   01-05-11 00:54

Ааа не, не посягай на лелките! Аз заради тях ходя в общината дори когато нямам работа [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-05-11 01:02

добре! лелките ги оставяме на мира [smilie5] [beer]

всъщност, чак сега прочетох поста ти над моя. Прав си за Европа. Няма кой да ходи да си губи времето като има поща и интернет.

бтв, тъкмо започнаха издаванет на лични карти, но Камерън ги отмени [smilie18] [smilie18]

няколко души измрънкаха, че са похарчили пари, но той им каза, че след време личните им карти ще имат много по голяма стойност, инвестиция демек [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: chicken   
Дата:   01-05-11 01:09

Чакай сега! Въпроса нали беше защо нов модел лични карти. Или ти е проблем начина по който става? Което няма нищо общо с това, какви са картите. Айде избери си съществото на темата.

А аз онлайн банкиране не ползвам. Само дето не съм стъпвал в банка от година, а през банка само "битовите" ми плащания всеки месец са 14.

А като си извадиш по лесно от масовката личната карта тарикат ли си? Ти, като си се уредил в къщи тарикат ли си? А тези, на които им дойдоха на крака на работните места тарикати ли са?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: boreto   
Дата:   01-05-11 07:52

А като си извадиш по лесно от масовката личната карта тарикат ли си?

Не, само си по-умен от стадото.

Умните стават пастири. А стадото пасе и се блъска, блеейки колко са лоши вълците, гадна тревата и тъпи и себични пастирите...

Е, има и волни антилопи, но те могат бързо да бягат...

[smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 10:29

headcharge, ако лелка те е снимала вкъщи вероятно си леко неразпложен, за да се явиш лично. Вероятно и ти предпочиташ да си в състояние да се редиш на тези грозни опашки извън естествената си среда на обитание. Тоеа е изключение, в коети искрено съжалявам, че си се оказал.

Сегашната подмяна на личните документи се характеризираше с едно ударно темпо и претоварване, породено от няколкогодишното отлагане на тази смяна. Едни другари дълго време не можеха да се разберат кой ще вземе парите. Наследство от тройния лешник, колкото и банално да звучи.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   01-05-11 14:18

Аз пък си поръчах свидетелство за съдимост по интернет. След това получих мейл, на който трябваше да отговоря, прилагайки скан от документ за самоличност. След 1 ден получих майл, че молбата ми е приета. След 4-5 дни си получих свидетелството в пощенската ми кутия. Това не ми е струвало нищо като пари и около 6-7 минути като време.
Разбира се, има и други опции. Поща и т.н. Само не съм сигурна може ли да стане като ходиш някъде.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: boreto   
Дата:   01-05-11 14:21

Принцесо, това в България ли се случва?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   01-05-11 14:33

Не [smile]
Само не знам защо не се поучим от чуждия опит или толкова много ние е страх от повишаване на производителността. Така де, представете ли колко лелки ще си загубят работата, колко ще се повиши заплатата на останалите и колко ще се спечели от това, че работникът не губи половин ден (минимум) от това, че трябва да си вади свидетелство за съдимост.



Публикацията е редактирана (01-05-11 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: boreto   
Дата:   01-05-11 14:56

Напълно си права. Само че решенията за промени в процедурите не се правят с възвания по интернет или подскачане по митинги, а с ангажименти на избраните от нас (териториално) представители (народни). Този мощен лост за съжаление е дълбоко непознат и пренебрегнат от избирателите. Затова пък така наречените лобисти добре го владеят...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   01-05-11 15:07

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: headcharge   
Дата:   01-05-11 20:55

kaiser.soze [smilie24]
Princess_Lia [smilie24]

chicken, да темата беше "защо нов вид карти", но после всички почнаха да обясняват за непоносимата лекота с която са си извадили документите и затова се засегна въпроса за самия начин. А за тарикатите -

boreto написа:

> А като си извадиш по лесно от масовката личната карта
> тарикат ли си?

>
> Не, само си по-умен от стадото.
>
> Умните стават пастири. А стадото пасе и се блъска, блеейки
> колко са лоши вълците, гадна тревата и тъпи и себични
> пастирите...
>
> Е, има и волни антилопи, но те могат бързо да бягат...
>
> [smilie25] [smilie25]
>


- значи когато си по-умен от стадото и съответно излизаш една глава над останалите защото си съобразителен - в това няма нищо лошо разбира се, но когато се налага да правиш какви ли не хитрини, номера и еквилибристики просто за да изпълниш с по-малко затруднения, губене на време и пари елементарното социално действие "подмяна на документ", да се налага да ставаш изобретателен с цел да прецакаш системата, която се опитва да те прецаква теб постоянно, вместо да работи в твоя подкрепа - значи има нещо много сбъркано. И вместо да потърсим решения, като например това което Princess_Lia е разказала, ние се хвалим тука кой е по-гявол и кой как например омайвал служителите за да не му набият някаква бесмислена глоба, или кой как щял да си плати без комисионна и още един куп вода от 9 кладенеца ще се донесе, само не и да признаем че системата просто е гадна и не работи. Това наричам тарикатлък. Аз да мина метър, пък то че като цяло всичко е ебано, майната му, аз нали се уредих. [smilie3]



Публикацията е редактирана (01-05-11 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 21:04

Ти като не си се сетил защо трябва да се правиш на жертва и защо трябва да ти съчувстваме? Не намирам никаква разумна причина. Отдавна съм споделил с всички, четящи форума, че такъв вариант е възможен и се надявам, че мнозина са се възползвали. Не се чувствам автор на идеята, а само нейн разпространител.

Решението, кето Принцесата е показала, работи в общества, които са узряли за това. Нашето определено не е.

Докато бях в паспортното само един човек си плати на касата на СиБанк. Всички останали си носеха разписки от други банки. Аз лично нямам нищо против, даже държа банката, в която съм вложил част от парите си, да ме обслужва и през нея да осъществявам банковите си разплащания. Не ми харесва да ходя с една бала пари или да плащам и на други банки.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: headcharge   
Дата:   01-05-11 21:17

Не се правя на жертва и не търся съчувствие [smile]
Между другото, както вече казах, отидох по Коледа, нямаше нито един човек, минах за 5 мин, и аз омаях лелката да не ме глобят за международния паспорт. Що се отнася до банката - платих на място да. Все ми е тая коя точно ще ми прибере таксата за трансфера. Твоята банка също ти е прибрала комисионна [smile] Ставаше дума за други неща. Например защо точно една банка е сложена вътре да събере на стадото парите? Кой определи фирмата изпълнител? Защо слагат чипове в паспортите които не не са съвместими с четците у нас, а очевидно и в повечето други страни? Защо трябваше да се вадят нов вид лични карти, след като новия вид не е нов. И много други въпроси ама се уморих малко вече [beer]



Публикацията е редактирана (01-05-11 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   01-05-11 21:37

Ако си гражданин на Европейския съюз, не плащаш за временни документи. Ако не си, плащаш само първия път, като купуваш специална марка (фискална). За постоянни документи плащаш по-голяма сума, пак с марка. Марката може да се купи отвсякъде - вестникарски будки, пощи и барове за цигари, където има разни игри лото, тото и т.н. Никой не се занимава с плащане по банки, трансфери и прочее чакане на гишета.
Документите се подменят при изтичането им. Още вървят много от старите шофьорски книжки, които при нас бяха подменени задължително преди не помня вече колко време. Шöфьорската книжка се подменя безплатно (от 2008 година), като трябва да изпратиш необходимите документи в префектурата заедно с плик с марка с твоя адрес, за да ти я пратят в къщи. Не знам колко трябва да е еволюирало едно общество, за да стават нещата така.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: headcharge   
Дата:   01-05-11 21:43

Същото важи и за номерата на колите. В името на каузата някои хора да гушнат много пари рязко, България трябваше спешно да смени регистрационните табели на всички мпс-та, пак с цената на неколкодневни дежурения пред КАТ и пазене на ред. И пак такси и пак оная банка и т.н. и т.н. Същевременно в повечето ЕС държави хората си карат кой с каквито номера е. Но да не отварям нова тема, макар че принципът и в двата случая е еднакъв. Дали ще са лични карти или рег. табели няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо трябваше да сменяме личните карти с нови?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   01-05-11 21:46

Ааа, тук има поне 3 (три) вида регистрационни табели. Никой не те кара да ги сменяш. Чак като продаваш колата, или купуваш нова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.