Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chukov   
Дата:   11-04-11 13:47

Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?

А мини Шипка с летните де?

Ама много философи в темата за гумите

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: CTEHATA   
Дата:   11-04-11 13:58

Агнееее, агне се слага по гергьовден. А зимните гуми можеш да махнеш и на 7ми, като изтрезнееш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   11-04-11 14:00

как се изтрезнява на седми бре? То да не е за един ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   11-04-11 14:11

А що трябва да се ходи до Шипка. Тъжно ми става, като изръси някой, че като нама сняг не му трябват зимни гуми. Щото същия тоя истърсак утре ше ме убие.
Основната функция на зимните гуми, мили мои, е да се държат добре при ниски температури. За сняг...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Skic   
Дата:   11-04-11 14:45

Спор няма, че си има гуми за всякакво време, но ако трябва да сме в час по всяко време ще ни е нужен екип с един микробус и през ден да си сменяме гумите.

Тази година едната колата на жена ми си я обух със зимни Кумхо, които се държат доста добре на мокро и на киша, а на дълбок сняг също са ОК. На Хонда HR-V се отказах да слагам зимни гуми, но Бриджстонките ми свършиха чудесна работа дори и на сняг. Даже ходихме на ски с хондата, а в багажника имах вериги, които сложих само веднъж и то за 10 км.

Спомням си и за тестовете на Pinko, мисля че бяха в Испания. Там са тествали нови модели гуми, зинми и летни, на вскякви условия и резултатът сочеше, че зимната гума бие лятната само на СНЯГ, а на сухо и студено лятната се е държала и е спирала по-добре, същото е било и на мокра настилка. На лед е ясно, че нормална гума няма шанс.

Знам, че ще има нападки сега, казах горното, защото малко сляпо се избират видове гуми и се препоръчват наляво и надясно. Чуков е в час и живее на място, където без зимна гума е самоубийство да се кара, но аз примерно живея в Пловдив и за автомобил, който почти не излиза от града предпочитам нова лятна гума, пред смотана зимна с някаква неадекватна шарка, която на и на сухо, и на мокро няма читаво сцепление...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Analgina   
Дата:   11-04-11 14:47

Chicken, аз помня съфорумецът Pinko (ако не ме лъже паметта). Бачкаше за AutoBild и правеха тестове на гуми в скандинавия. Според тестовете, зимните гуми бяха по-добри от летните само и единствено на сняг. Независимо от температурата. Не трябва да се плашим от летните гуми, а от летните шофьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Myth   
Дата:   11-04-11 14:50

Skic [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

никакви нападки има си тестове за тая работа, зимната гума САМО ЗА СНЯГ, КАЛ, КИША... на лед всяка гума се държи зле, при всички останаали ситуации, мокро, сухо, студено, топло, лятната гума се държи по-добре. Най-добре всесезонна, държи се мноооооооого малко по-зле от хубава лятна гума и толкова добре колкото и зимната. На пук на всезнайковците всесезонни гуми има!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   11-04-11 14:55

Добре, щом казвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: realnoncho   
Дата:   11-04-11 14:57

Що бе дай на 7-ми август направо, я мини в полярния кръг с летни на 7-ми май [smilie5]
Ей да ви имам логиката...

Аз продължавам да си карам с летните, още първия уикенд миналата седмица им навъртях 700 км.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Marillion   
Дата:   11-04-11 14:58

Нямам летни....

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tofo   
Дата:   11-04-11 15:12

А може да те убие и тъпанара със зимните. Не е толкова до гумите, колкото до съобразяване с условията...[smilie8]

chicken , а на тебе за какво са ти зимни бре! Цяла зима си кара колелото... [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-04-11 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   11-04-11 15:20

Че аз и на колелото му сложих зимни. Ама дразнят и след последния сняг ги разкарах. Сега се търкалят мазно мазно. Само аз сложих гуми конкретно за сняг. При всички останали условия бяха ужасни.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tofo   
Дата:   11-04-11 15:25

Знам ги твоите, едни пъпчиви. Ама много вибрират такива. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Marillion   
Дата:   11-04-11 15:30

tofo - сега за дамите обясни, че не става дума за пъпчив вибратор, а за гуми...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tofo   
Дата:   11-04-11 15:33

Е, ти вече им обясни...ако изобщо мине някоя дама през темата за зимни гуми по Гергьовден...[smilie8]



Публикацията е редактирана (11-04-11 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   11-04-11 16:00

Не виждам какъв е проблема да мина през Шипка с нови летни гуми...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: HP   
Дата:   11-04-11 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   11-04-11 16:18

И да има 15-20см сняг не виждам каква е драмата да изгреба Шипка с летните гуми... [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-04-11 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: klez   
Дата:   11-04-11 16:18

Аз на старата кошница и бях взел 4 чисто нови всесезонни Debica и си бях доста доволен да ви кажа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-04-11 16:20

Сняг е имало сутринта и в Пирдоп. И то яко е валяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-04-11 17:49

минах [smilie25]
Какъв сняг ви гони, бре хора? [smilie10] Тук е 26,7 градуса. Това е рекорд, след предишния регистриран през 1894 год на 10 април - 24 градуса.



Публикацията е редактирана (11-04-11 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chukov   
Дата:   11-04-11 18:00

bozo написа:

> И да има 15-20см сняг не виждам каква е драмата да изгреба
> Шипка с летните гуми... [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Айде нема нужда


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   11-04-11 19:23

Имало-немало тва е положението. Не знам каква тая истерия от няма и педя сняг...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: samara   
Дата:   11-04-11 20:00

chukov [smilie5] ... се свалят бе, не се слагат ( деба и липса на плезене [smilie23] [smilie8] ) ... [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   11-04-11 20:26

Плезене: [ezik][ezik][ezik]
Още съм със зимни и засега не намирам причина да ги сменям. За критериите по замяната съм писал в няколко от безкрайно многото теми по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   11-04-11 20:33

Който ходи по планините да си стои със зимни. В Благоевград (от там е момчето, което питаше за гумите, май) на дали условията са като на Шипка... Всеки си знае как и къде кара...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: papi   
Дата:   11-04-11 22:20

аз си сложих летните гуми [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: venny   
Дата:   11-04-11 22:36

samara [smilie24] [smilie24] [smilie18]

bozo написа:

> И да има 15-20см сняг не виждам каква е драмата да изгреба Шипка с летните гуми...

Ако имаш впредвид "изкачване" с думата изгреба си прав и от личен опит знам, но после на спускане е малко терсене ако си с предно и без ESP. Иначе и аз съм качвал Петрохан с коловози от сняг с летните гуми и бях изненадан от това, че нямах проблеми. Спускането няма да коментирам [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Gruyu   
Дата:   11-04-11 22:40

не бойте се, преди месец и нещо минавах Шипка, валеше сняг и като го изкатерих на южния склон полицаи спираха и проверявах всички за вериги и тогава ги пускаха по нагоре баира...интересно откъм Габрово защо никой не ме спря обаче?...т.ее. най-вероятно няма да ви пуснат с летни гуми ако нямате вериги



Публикацията е редактирана (11-04-11 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-04-11 12:47

Аз ги смених миналия уийк ама гледам, че летните твърдеят в тоя студ [smilie8]

Ще карам внимателно. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tnt   
Дата:   12-04-11 13:04

точно така! Карайте фнимателно и умната с пъпчивостите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   12-04-11 13:10

То зимните гуми не заменят веригите. На лед зимни, летни..., разликата за мен е минимална. Ако натиснеш спирачката и все ще хвърчиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   12-04-11 13:13

Аз пък не ги сменям ... [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

който не може да кара да сменя гуми ако ще и дневни с нощни .

Аз с Георги Димитровки съм минавал Шипка в 60 сантиметра сняг по платното с Москвето та ще ме плашите с 10см лятно време ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-04-11 13:18

Мда... Миналата есен първият сняг ме изнедада. ...или аз него [smilie5]

но бях още с летните - имаше яки навалици по гумаджийниците, а ми се налагаше пътуване и си казах @яре кат се върна@. Да ама над Асеновград имаше 10 санта сняг и не беше почистено. Та леко-леко си минах без проблем. Оказа се, че и с нови и добри летни гуми има начин ;)

Пък ако си дОбар и с георгидимитровки ш'минеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   12-04-11 13:33

Нови летни е по-добре от стари зимни, независимо от условията...!
То реално понякога като слушам някои хора за тези зимни гуми и човек ще рече, че преди 95' никой никога не е карал през зимата.
А аз помня..... и зимата се караше и Шипка се минаваше. И със зимни да си, ако си трябват вериги, си трябват... Зимната гума на лед си е същия лъзгалник...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   13-04-11 13:56

С добри гуми и малко акъл отпада тая истерия при вида на 10-20см. сняг... не знам какво толкова страшно има като напраши малко.

2005 срещу 2006 посрещахме нова година на Рилски манастир. На връщане напръска сняг - да е било 8-10 см. Лошото е, че се връщаха и една част от обитателите на столицата - нема толкова малоумно племе! Едно че не умеят да карат, а на всичкото отгоре на двулентов път направиха двойна колона в дясната лента - зер бързаме да се приберем у Софията... от началото на Кочериново до разклона за Е79 почти 4 часа... Естествено заради двойната колона не можа да мине снегорина и стана хептен задръстено, а на всичкото отгоре гъзарите слезли да се греят и да пият кафе на кочериновската бензиностанция...излетеха като стадо диви свинЬе на студа да си бутат колите и гък не казаха...

Не разбирам потребностите от личен автомобил на някои хора при условие че не умеят да го ползват...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-04-11 14:18

Еми аз отдавна викам, че не може всеки цървул на кочина да се качи. Ама някои тука скачат, че не можело било така да се говори.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   13-04-11 14:45

Aз на bozo историята не я разбрах. Задръстили се щото били софиянци, снегоринът не минал, те пиели чай и после по някаква причина почнали да тичат да си бутат колите... Абе не разбрах..., тъп съм сигурно щото ме родиха в София...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   13-04-11 15:10

ejko,
Защото реално софиянци направиха задръстването и продължиха да го правят - застигат те и застават до теб - колоната става двойна на тесния път. И понеже всички са супер-мега драйвъри почнаха да се въртят, да буксуват и прочее недъгавщини в 8-10 см сняг... Съответно снегорина не можа да мине да разрине на следващите прииждащи смотаняци и задръстването стана както си е по учебник. От кафенето на бензиностанцията ги изхвърлихме нашата група, защото бяха оставили колите и пиеха кафенце на топло - заради група от 15-20 мега малоумни "софиянци" се затапваше двойната колона... И всичкото това заради неспособноста да управляват кочините, дето ги търкалят...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   13-04-11 15:26

Хахахах сега разбрах :))) Еми..., какво да ти кажа..., тук така е всеки ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   13-04-11 21:49

Леле, че шОфери си навъдили в темата!!!
Опазил господ!!! Мотора го зрязах. Сега ме е яд, че продадох газката. Сега остава някой да ми заобяснява, че не е проблем да си караш с 200 ако си шОфер и знаеш какво правиш. Сигурно и пил не е проблем като си шОфер.

Не знам. Аз съм карал колата, дето една зима единствена успя да се измъкне от магистралата до Варна като останаха една камара коли в преспите. Дето после ги обраха. Карал съм Ладичка от Сливен до Видин и обратно с летни гуми (кой ли ти сменяше гуми тогава) в ебас си виелицата. Имах години, в които пътувах през ден от Сливен до Русе и обратно. Навъртял съм километри, от които ми се повръща вече. Като ми се наложи да седна зад волана ми иде да се застрелям.
И НЕ СЕ ФУКАМ. И си сменям гумите. И не карам с 200. Или пък пил. И не влизам с ръчна в завоите... И тъй като години наред не слязох от мотора и колелото (с които няколко пъти ме пребиваха) а сега в колата си возя детето Е..А шОфери. Ако са по-големи от мене си помагам с аксесоари. Без Вазелин.Ама много мразим шОфери. И сега както си седим и ни боли зверски коляното (заради професионалист пернишки шОфер)си мечтаем за един шОфер да го Е...НЕМ. И сега ше си тръгнем с колелото, навън е около нулата и натрупва гаден мокър сняг и ше се намерят поне пет отворковци, дето вече са в летен режим и няма да могат я да спрат я завоя да вземат. И може и да ме уцелят

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: klez   
Дата:   13-04-11 21:54

Уаааааааааа ебаси снега захвърча навънка !!!!!!!! (Студентски) елате да видите за кви катастрофи иде реч !!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   13-04-11 21:55

Баси, 500 километра да бия за смачкани тенекии. [smilie18]
Нали тука е фото форум- дай някое кадро. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   13-04-11 22:00

да бе, да додиш и да ти смачкат и твоята [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tnt   
Дата:   13-04-11 22:01

сняг заваляяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

аз не пла-а-а-а-а--а-а-а-а чааааааааааааа


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Amigo   
Дата:   13-04-11 22:02

летни гуми се сменят началото на май... туй знам аз от опит [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   13-04-11 22:02

Е, затова нема да дода и ша чакам снимки. [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   13-04-11 22:05

Дневни и нощни гуми ще пускат от утре ... И за мъгла ще има !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Добре е тия де разчитат гумите да ги направят водачи да си седят в къщи или да си хванат рейса.

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   13-04-11 22:06

Между другото (въпреки горните ми писания) една цяла софийска зима изкарах с летни гуми на Фиат Уно. Редовно слизах да бутам разни, че запушваха пътя, и после си продължавах. Ама му бях сложил два бордюра зад предните седалки да се натиска [smilie5] И го карах само в града.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: papi   
Дата:   13-04-11 22:07

https://photo-forum.net/static/forum/2011-04/vokv3784.JPG
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206464_156081514454426_100001577367134_371305_5176969



Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: juslen   
Дата:   13-04-11 22:55

chicken тая цяла зима с летни гуми на УНО-то, се чудя как не си убил и размазал някой.

Ето ви доказателството-във форума зад монитора всички сме изрядни и за пример, а в реалния живот всъщност мърлячи...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   13-04-11 23:02

А колко много хора с перфектни зимни гуми се размазаха ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]




Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: 798099   
Дата:   13-04-11 23:09

Бозо, немой така, значи! Недей да си мислиш, че всичко, що кара возило със софийска регистрация е "софиЕнец". Както и не всички с пернишка такава са "гоУфаджии". То си е до манталитет, разбирай - възпитание. Не е само колата.

Щото аз съм минавал през зимата Шипково с "Москвич 2140" с "видинки" (ако да беше официално затворен). То...други нямаше...Пък съм жив, а и колата, и тя още е в кондиция. И да знаеш, не е въпрос само до майсторлък! Важното е да си надвиеш на простотията и келешлъка. А колко младежи с "Ауди" се пребиха на същия път...чет нямат...


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   13-04-11 23:57

798099
Не съм казал нищо за майторлък - "С добри гуми и малко акъл..."

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: amplified   
Дата:   14-04-11 00:43

Нямаш проблем, с goodyear excellence и мусала ще мина. Искаш ли да те повозя?

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   14-04-11 08:34

Ама ше ги сложиш на пърполета, нали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Amigo   
Дата:   06-05-11 11:27

Сняг валя в Родопите...[smilie5] [smilie5]


Във високите части на Родопите валя сняг, като образувалата се снежна покривка в проходите Рожен, Превала и Пампорово е около 2 см.
Аварийни екипи бяха изпратени снощи да осоляват пътищата, за да не се заледят, съобщи дежурният в Областно пътно управление - Смолян, цитиран от "Фокус".

Призовават се водачите да са изключително внимателни, тъй като са изцяло с летни гуми и преминаването през проходите може да се окаже опасно. Препоръчително е пътуващите да носят със себе си вериги. В цялата Смолянска област пътните настилки са мокри и хлъзгави, тъй като в продължение на повече от 12 часа валя дъжд. Сняг вали и по високите части към село Мугла.


[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Славов   
Дата:   06-05-11 11:38

Голяма икономия, голямо нещо да си слагаш летните гуми още март... аз винаги ги слагам по това време, а есента винаги началото на октомври ги свалям ....

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: slivenski   
Дата:   06-05-11 11:38

то стана вече зимните гуми да се свалят на Деня на детето... ебати студа е честно...

от септември до края на май студ, после три месеца жега и после пак студ... [smilie23]

искам да се оплача... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: zizero   
Дата:   06-05-11 11:41

Не се приема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Amigo   
Дата:   06-05-11 11:44

slivenski написа:

> то стана вече зимните гуми да се свалят на Деня на детето...
> ебати студа е честно...
>
> от септември до края на май студ, после три месеца жега и после
> пак студ... [smilie23]
>
> искам да се оплача... [smilie21] [smilie21]




напиши писмо на дедо Боже от името на развълнувани за местния климат земляви [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6] [smilie6]



Публикацията е редактирана (06-05-11 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: likeduh   
Дата:   06-05-11 12:05

pod 5000 км. на месец не падам...и съм още със зимните, но смятам веднага след св.Георги да ги сменям...
определено вече си е за летните, но постоянните дъждове и ниски Т, едва ли са им повлияли отрицателно в голяма степен

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   06-05-11 12:19

Вчера температурата в Хаинбоаз беше 5 градуса. Познайте кои гуми са по-подходящи?

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   06-05-11 12:23

Гумените са най подходящи - найлоновите не стават !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: promis   
Дата:   06-05-11 12:36

Слагайте летните, а зимните дръжте в багажника, като стигнете прохода набързо ги сменяте и сте готови [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   06-05-11 12:36

Още си търся гуми за мъгла [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   23-03-12 21:19

Чукич, да тургаме летните или да чакаме до Гергьовден?

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Antonio_V   
Дата:   23-03-12 21:37

"Още си търся гуми за мъгла"

На оемвито на Гешов има чистачки за мъгла, може да има и гуми...
[smilie18]

От събота съм с летните, ама по-предната газих 30 см сняг в Ковачевица.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   23-03-12 21:40

Чукича ще ти каже да не ги махаш въобще зимните, че може да ти хрумне да се качиш до ледника Алечки с колата...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tvk75   
Дата:   23-03-12 22:00

абе вие къде я гледате тая зима :)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tricky8600   
Дата:   23-03-12 22:46

Хора,вие сте несериозни с тези летни гуми зимата.Ако сте край морето и няма сняг може,но навсякъде в страната,зимата се кара със ЗИМНИ ГУМИ.

Летните дори и нови при температури под 10 градуса стават на пластмаса - удължава се спирачния път, стабилноста дори при суха настилка изчезва, тръгването е съпроводено с въртене на гумите, за движение върху сняг и лед да не говорим и т.н.
Зимните имат сходни характеристики, но при температура на асфалта над 20 градуса

И аз когато изпращам материали за проби ги "модифицирам" все пак имиджа е важен[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: promis   
Дата:   23-03-12 22:49

Супер якоооо пак тема за гуми!!! От кога я чаках, много е интересно!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: orlindraganov   
Дата:   23-03-12 22:55

conti city contact

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   23-03-12 23:32

promis, че то това е същата тема за гуми, какво я чакаш, тя винаги си е била тук:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: promis   
Дата:   24-03-12 00:15

Няма нищо, много е интересно пак да си поговорим за гуми, приятели!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   24-03-12 00:17

Така е..., вие какви гуми използвате... trojan?!??!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   24-03-12 07:39


Надуваеми[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: universum   
Дата:   24-03-12 08:12

Да вземем да я подкарваме темата.
Я кажете какви летни гуми ще слагате?

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Славов   
Дата:   24-03-12 08:22

kleber dynaxer hp2 за 3-та година ....

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   24-03-12 08:24

Maloya Futura Primato - не си купувайте...

След третото лято стават пластмасарняк...

Зимните Креста са същото дърво.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chukov   
Дата:   24-03-12 09:07

Предната неделя бяхме във Велинград. Викам я да отскочим до Белмекен

Неповторима гледка към Пирин
Нооооо снежец 20 сантима и преспи отстрани с по 50 сантима над Яриса

Аз ще сложа летните в началото на април

Така или иначе за 2-3 седмици никой не може да изтрие зимните
Или поне хората, които не пътуват ежедневно по стотици километри

Съвет за модели няма да давам за да не излезе, че правя реклама на Yokohama [smilie5]
Просто приберете зимните на сухо, наредете ги легнали на проветриво място

Няма смисъл да се кара цяло лято със зимни и наесен да се купуват нови зимни



Публикацията е редактирана (24-03-12 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: kkkolelo   
Дата:   24-03-12 09:18

Мерси chukov, ън такъв ... казвай нещо между редовете [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: langel   
Дата:   24-03-12 09:43

Доволен съм от Firestone TZ300. И този сезон ще съм с тях, следващия ще му мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   24-03-12 09:52

235/75/15 S+M са достаъчно зимни нали ???

[smilie5]

Защото много добре возят лятото и не смятам да ги завивам и повивам на сянка и завет...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: jingov   
Дата:   24-03-12 10:04

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/cdrive2/19565-p-74235.htmlYOKOHAMA CDRIVE2[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Antonio_V   
Дата:   24-03-12 11:02

Good year - летни, Fulda - зимни, 3 сезона без проблеми, зимните ще изкарат още 1 сезон, летните може и 2, ежедневно каране, около 1500 км на месец средно.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   24-03-12 11:08

Ей това е рецептата! Да караш ежедневно колата и да скапеш гумите от каране, не от седене.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   24-03-12 13:54

Евтините гуми не можеш да ги скапеш от каране.

С малоята имам към 80 000 км на летните и към 50 000 на зимните.

Зимните ги разкарах есента и си взех Клебер Kristalp HP2 - биват.

Летните ще ги изтъркалям лятото и ще ги изхвърля или подаря на някого. И малоя невър евър!

На жената на шкодилака зимните са континентали ТС830 205/60/16 - препоръчвам! Перфектни са!

Сега ще видим летните как са...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tvk75   
Дата:   24-03-12 14:53

те толкова би трябвало да изкарат,аз изтърках едни летни Малоя за 70 000,но и стареенето бива да се отчита

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: nemchev   
Дата:   24-03-12 15:00

Мишелин Алпин зимни
Мишелин Енерджи летни
Тва лято щробвам един Континентал

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: universum   
Дата:   24-03-12 15:54

Аз се чудя:
1. Да си остана ли шесто лято с Мишлена. Даже не знам имат ли 3-4 мм грайфер щот са в килера.
2. Kleber Dynaxer HP3 да туря
или
3. Fulda EcoControl

Ко да прая? А?

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: TODD   
Дата:   24-03-12 20:09

Едната кола я купих преди 3 години ... хич не съм я гледал с кви гуми е .... нито знам ква марка са ...имат някакъв грайфер там .

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: samara   
Дата:   24-03-12 20:19

... днес мислех да ги сменям, ама се отказах [smilie3] ... зимните Дънлоп с летните Конти [smilie24] [smilie5] ... че си е мартенско време, тъкмо сега се стъмни [smilie24] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-03-12 21:26

Аз вчера се преобух, че баш в топлото минах към 2500 за 10-на дни и реших, че стига съм ги трил на това топло време.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   24-03-12 21:35

Ако ще се качвате по планините не сменяйте още според мен. Винаги края на март има някакви изцепки и снежец може да падне. Но ако ще си карате в града на дали ще падне под 7 градуса през деня...
Аз в понеделник се преобувам пък нека падне снежец другата седмица, аз планината няма да покорявам с кола...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: gorbi   
Дата:   24-03-12 23:03

Маршал 235/45/17 - алфата стана самолет ...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   24-03-12 23:25

като каза Алфа и какво стана с Пинко, изчезна някъде от 100 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   24-03-12 23:27

С вас ша са занимава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-03-12 23:43

Горги нали ти я беха взели алфата бре? [smilie8]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Han_Solo   
Дата:   24-03-12 23:52

Пинко го засякох преди половин година там дето подстригвах лапето - не се е променил завалията - познахме се казахме си приказката и така... а за разбиращите много им препоръчвам да поровят в архива на форума [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: gorbi   
Дата:   25-03-12 16:19

Зафиров - има нова вече ве....

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/mwab7679.JPG
http://www.my-lhd.co.uk/images/voitures/3736a-car-alfa%20romeo-166-1.jpg

2,4jtd 20 V, 175 коня, ръмжи като разгонена пума, ако бях мацка щях да се подмокрям всеки път на бялата кожа като дам газ... [smilie5]

Идвай пак - трябва да черпА...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   25-03-12 16:42

Смених ги гумите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: vinse   
Дата:   26-03-12 10:54

И аз сложих летните вече, даже мислех вчера да се качвам на Боровец, за да се попързалям ама не ми стигна времето [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ценослав   
Дата:   26-03-12 20:29

Гуми, гуми, гуми! А само да Ви светнем за нещо много важно. Та значи има едни дребни нещица в спирачната сестема, дето им викат "водачи". По тях се "плъзгат" супортите на спирачните апарати. Ма много лесно клеясват и ръждясват. Спират да се движат и от това се получава неравномерното износване на накладките, изкривяване на спирачните дискоме /че и спукването им/, с една дума "НАЙН" спирачкишен като хората. Та аз, кога си сменям зимните с ленти си поигвайвам и почиствам водачите и ги смазвам. Всяка есен и пролет. 15 минути повече време се губи. Спирачки - "убиец" и безработица за "спирачните" майстори. Ако не можете сами, покарайте някой майстор да прави това вместо вас. Гарантирам ви безопасно спиране и по малко средства за ремонти. [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   26-03-12 20:54


Не всички коли страдат от проблеми с водачите на супортите.

Зависи от типа спирачна система.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ценослав   
Дата:   26-03-12 21:04

В основата на съвременните спирачни системи "водачите" са основно звено - провери.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   27-03-12 08:13


На моята астра спирачките са с тефлонови втулки на водачите и всичко това е прибрано в гумени маншони. Чистят се когато сменяш накладки - разглобяват се за да извадиш накладките...

Провери.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ценослав   
Дата:   27-03-12 08:17

Няма да задълбавам по въпроса. [smilie6] [smilie6] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Славов   
Дата:   27-03-12 08:28

Хм, ще го питам майстора ми другата седмица за тез водачи....
Ама в ръководството не пише по таз уредба да се смазва нещо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ценослав   
Дата:   27-03-12 08:34

При почистване и смазване /със специална топлоустойчива и водоустойчива паста/ на водачите не се свалят накладките. Просто се отвинтва единия водач, смазва се и се поставя на мястото. Така и с втория.[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: victory13   
Дата:   27-03-12 08:43

тая сутрин беше 0 градуса бе.. за софия иде реч...
за какви летни гуми говорите [smilie10]



Публикацията е редактирана (27-03-12 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   27-03-12 08:45


Аз ги сложих миналият уикенд и на двете коли.

Имах време, иначе немаше да ги барна...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   27-03-12 08:46

Ами аз ще припаля към 11, когато ще е 22..., какво правим? Миналата нощ карах и беше 10 градуса...
Ти за какви зимни говориш?
А за съфорумците в Благоевград няма да говоря, те сигурно ни се чудят на акъла за каква зима става дума...



Публикацията е редактирана (27-03-12 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   27-03-12 08:48

бе...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: victory13   
Дата:   27-03-12 08:53

ежко, кат стане 22 днеска, легни на асфалта... лесно ще разбереш къде ти е грешката...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   27-03-12 08:56

е то няма да стане 22, така че няма да лягам [smilie18]
Иначе асфалта ще е с около 5 градуса отгоре, дори малко повече, по спомени... То заради този асфалт и сградите и реално в градовете е едно 2-3 градуса по-топло, отколкото би трябвало да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: victory13   
Дата:   27-03-12 09:01

абе не знам от къде са ти спомените, ама утре освен всичко друго като и завали, тея с летните [smilie23] внимавайте много ...
за топлината в градовете асфалта има значение август месец... сега са други факторите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   27-03-12 09:05

Добре де, ще завали утре и ще е 15 градуса, защо са ми в София зимни гуми?!?!? То нали кола ще караме, значи ще внимаваме, така или иначе... Или сложа ли зимните и вниманието се намаля с определен процент[smilie18]
Аз съм със зимни де..., ама си говорим..., да не ни е скучно...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   27-03-12 11:16

Две седмици няма да се състезаваме. И без това бендзиня е доста скъп.

Последния месец карам кат баба - 110 по магистралата.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Славов   
Дата:   27-03-12 11:47

И аз с толкова, личи си обаче икономията .... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   27-03-12 12:13

хм, аз така си карам попринцип и дори не мога да икономисам...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: dobriman   
Дата:   27-03-12 12:15

де намерихте магистрали...да ви се чуди човек!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Славов   
Дата:   27-03-12 12:28

от СЗ до пловдив е супер, докато се засилиш и идават дупките.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-03-12 12:37

Автор: asahi
Дата: 27-03-12 11:16

Две седмици няма да се състезаваме. И без това бендзиня е доста скъп.

Последния месец карам кат баба - 110 по магистралата.

-----------------------------------------------------------------

Бе аз така около месец се влачих и разхода беше 7.2/100 ама нещо от няколко дни настъпвам пак [smilie8]

От пролетта ли е, от хормона ли е? [smilie8]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ценослав   
Дата:   27-03-12 12:38

Трябва да сложа летните вериги на Т-34-ката![cool] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (27-03-12 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-03-12 15:31

Абе който иска и до лятната отпуска да си кара със зимните гуми. Негова работа. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: dobriman   
Дата:   27-03-12 16:39

аз ще чакам да си ги смените...че да се не редя на опашка!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   27-03-12 17:10


Аз имам 2 комплекта джанти - сменям ги пред блока за 20 минути...

С кадета беше по-сложно че нямаше де да се сложи крика[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chukov   
Дата:   27-03-12 19:46

imitev
по-практично е с 2 комплекта джанти, но е хубаво преди да ги сложиш да ги прекараш пак през баланс машина

След карането по дупките в БГ винаги се разбалансирват макар и мъничко

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: gorbi   
Дата:   27-03-12 22:05

Какви са тия 7/100 при бабешко каране бе...????? Аз при бабешко с голямата кола правя 4,5/100.
Да си хвърлите барутниците, че изгорихте всичкия нефт на планетата.... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: TODD   
Дата:   27-03-12 22:10

Барутарници се казва [cool] [cool] [cool]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: orlindraganov   
Дата:   27-03-12 22:21

Дебиш, аз правя по шосе 3:33 за 100 км...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ценослав   
Дата:   27-03-12 22:27

Аз 0/100 км. Как става ли??? Излизаш с колата само до извън грата, опъваш буксирното въже коленичиш и почваш да се молиш на тоя или ония да те дръпне до съседното село, щото си от там, па двигатела свършил. Добри хора телят.[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: TODD   
Дата:   27-03-12 22:37

А като ме захапе кратуната от вътрешната страна и скоча на педала ...... въобще не ме интерсува колко и какво ....

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   28-03-12 08:14


Аз ги слагам и ако има тресене и подскачане ги балансирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: vinse   
Дата:   01-04-12 15:09

тая тема стана актуална днеска [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: boni   
Дата:   01-04-12 15:23

Уф, сложих едни Fulda Carat Exelero 225/50/R16 върху Borbet 9j с изнесен борд и сега май ще се окаже, че бая вдигат разхода и това ме изнервя, та ще трябва да ги бартеросвам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: vinse   
Дата:   01-04-12 15:39

при 9j джанта минимума не е ли 235мм гума [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: boni   
Дата:   01-04-12 15:44

225 стои съвсем точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: imitev   
Дата:   01-04-12 16:32


Остави разхода - а как друса по дупките не е истина с това 50

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: vinse   
Дата:   01-04-12 16:32

Тя може и да стои точно, но това не и пречи да се изхлузи от джантата при по-сериозно странично натоварване.
Ако заводската ширина на гумите върху тази джанта е 225, значи няма смисъл от по-долният линк - производителя на колата знае най-добре кое какво е, но ако си решил да смениш размера на гумите без да се допиташ до гумаджия ще е добре да го погледнеш

http://www.kouki.co.uk/utilities/visual-tyre-size-calculator

в него се посочва каква гума върху каква джанта може да се сложи. За 9j джанта препоръчителния размер е 245-255мм, може да се мръдне малко надолу, но 225 ширина е минимума при 8.5j джанта.


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: boni   
Дата:   01-04-12 16:34

Да и друса повече. Няма нищо общо с предишните ми Мишелин Алпин 195/65/15.
Така ми ги дадоха в комплект с колата. Ще ги бартеросам за някакви нормални и без друго ме дразнят тея гъзарски валяци.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: vinse   
Дата:   01-04-12 16:39

Е щом тоя който е карал колата до сега е жив, значи не би трябвало да имаш проблеми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: boni   
Дата:   01-04-12 16:40

Няма проблем, те минаха през гумаджия, че едната джанта искаше малко оправяне. Обаче ме дразнят:)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Antonio_V   
Дата:   01-04-12 16:54

Добре, че летните са ми всесезонни [cool]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ходих до магазина, стоя стабиУно между дупките...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   01-04-12 17:11

Днес ми е студено - няма да вадя колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Antonio_V   
Дата:   01-04-12 17:18

То и на мене ми е леко 'ладно, ама глад...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Славов   
Дата:   01-04-12 18:34

И аз съм още със зимните, ама от мързел..... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-04-12 15:34

То само у гадното софе е гадно. Сабайле по Източна Румелия беше едно топличко и свежо. После към 10 у Филибето бяха нацъфтяли джанките и градинките беха едни зелени, зелени, а като захождам към софето некакви снегове и температура 2 градуса.


Ще си хвърля софийското жителство ритуално у перловския канал.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: asahi   
Дата:   02-04-12 18:21

В 11 часа у Филибето и джанките бяха нацъфтели, и сливите, главно покрай училищата.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   02-04-12 18:34

На мен ми е жега днес..., не знам колко е, но махнах якето, да ми пречи из ръцете и маах по къс ръкав...
Не знам за какви студове става дума днес баш...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Djogata   
Дата:   02-04-12 20:59

Днес в Благоевград сутринта беше доста студеничко, беше паднала и слана. Навън се излизаше само с яке и шапка. Но пък времето беше вълшебно - ярко слънце и тъмно синьо небе. Естествено, слънцето победи студа и следобяд вече беше поне 15 градуса, махнахме якетата и заседнахме да си пием Загорка на едно кафе навън, на сенчица [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: georgi969   
Дата:   04-05-12 19:18

Гуми за всяко време На руски.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.