Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   11-04-11 20:33

Който ходи по планините да си стои със зимни. В Благоевград (от там е момчето, което питаше за гумите, май) на дали условията са като на Шипка... Всеки си знае как и къде кара...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: papi   
Дата:   11-04-11 22:20

аз си сложих летните гуми [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: venny   
Дата:   11-04-11 22:36

samara [smilie24] [smilie24] [smilie18]

bozo написа:

> И да има 15-20см сняг не виждам каква е драмата да изгреба Шипка с летните гуми...

Ако имаш впредвид "изкачване" с думата изгреба си прав и от личен опит знам, но после на спускане е малко терсене ако си с предно и без ESP. Иначе и аз съм качвал Петрохан с коловози от сняг с летните гуми и бях изненадан от това, че нямах проблеми. Спускането няма да коментирам [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Gruyu   
Дата:   11-04-11 22:40

не бойте се, преди месец и нещо минавах Шипка, валеше сняг и като го изкатерих на южния склон полицаи спираха и проверявах всички за вериги и тогава ги пускаха по нагоре баира...интересно откъм Габрово защо никой не ме спря обаче?...т.ее. най-вероятно няма да ви пуснат с летни гуми ако нямате вериги



Публикацията е редактирана (11-04-11 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-04-11 12:47

Аз ги смених миналия уийк ама гледам, че летните твърдеят в тоя студ [smilie8]

Ще карам внимателно. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tnt   
Дата:   12-04-11 13:04

точно така! Карайте фнимателно и умната с пъпчивостите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   12-04-11 13:10

То зимните гуми не заменят веригите. На лед зимни, летни..., разликата за мен е минимална. Ако натиснеш спирачката и все ще хвърчиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   12-04-11 13:13

Аз пък не ги сменям ... [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

който не може да кара да сменя гуми ако ще и дневни с нощни .

Аз с Георги Димитровки съм минавал Шипка в 60 сантиметра сняг по платното с Москвето та ще ме плашите с 10см лятно време ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-04-11 13:18

Мда... Миналата есен първият сняг ме изнедада. ...или аз него [smilie5]

но бях още с летните - имаше яки навалици по гумаджийниците, а ми се налагаше пътуване и си казах @яре кат се върна@. Да ама над Асеновград имаше 10 санта сняг и не беше почистено. Та леко-леко си минах без проблем. Оказа се, че и с нови и добри летни гуми има начин ;)

Пък ако си дОбар и с георгидимитровки ш'минеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   12-04-11 13:33

Нови летни е по-добре от стари зимни, независимо от условията...!
То реално понякога като слушам някои хора за тези зимни гуми и човек ще рече, че преди 95' никой никога не е карал през зимата.
А аз помня..... и зимата се караше и Шипка се минаваше. И със зимни да си, ако си трябват вериги, си трябват... Зимната гума на лед си е същия лъзгалник...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   13-04-11 13:56

С добри гуми и малко акъл отпада тая истерия при вида на 10-20см. сняг... не знам какво толкова страшно има като напраши малко.

2005 срещу 2006 посрещахме нова година на Рилски манастир. На връщане напръска сняг - да е било 8-10 см. Лошото е, че се връщаха и една част от обитателите на столицата - нема толкова малоумно племе! Едно че не умеят да карат, а на всичкото отгоре на двулентов път направиха двойна колона в дясната лента - зер бързаме да се приберем у Софията... от началото на Кочериново до разклона за Е79 почти 4 часа... Естествено заради двойната колона не можа да мине снегорина и стана хептен задръстено, а на всичкото отгоре гъзарите слезли да се греят и да пият кафе на кочериновската бензиностанция...излетеха като стадо диви свинЬе на студа да си бутат колите и гък не казаха...

Не разбирам потребностите от личен автомобил на някои хора при условие че не умеят да го ползват...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-04-11 14:18

Еми аз отдавна викам, че не може всеки цървул на кочина да се качи. Ама някои тука скачат, че не можело било така да се говори.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   13-04-11 14:45

Aз на bozo историята не я разбрах. Задръстили се щото били софиянци, снегоринът не минал, те пиели чай и после по някаква причина почнали да тичат да си бутат колите... Абе не разбрах..., тъп съм сигурно щото ме родиха в София...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: bozo   
Дата:   13-04-11 15:10

ejko,
Защото реално софиянци направиха задръстването и продължиха да го правят - застигат те и застават до теб - колоната става двойна на тесния път. И понеже всички са супер-мега драйвъри почнаха да се въртят, да буксуват и прочее недъгавщини в 8-10 см сняг... Съответно снегорина не можа да мине да разрине на следващите прииждащи смотаняци и задръстването стана както си е по учебник. От кафенето на бензиностанцията ги изхвърлихме нашата група, защото бяха оставили колите и пиеха кафенце на топло - заради група от 15-20 мега малоумни "софиянци" се затапваше двойната колона... И всичкото това заради неспособноста да управляват кочините, дето ги търкалят...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: ejko   
Дата:   13-04-11 15:26

Хахахах сега разбрах :))) Еми..., какво да ти кажа..., тук така е всеки ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   13-04-11 21:49

Леле, че шОфери си навъдили в темата!!!
Опазил господ!!! Мотора го зрязах. Сега ме е яд, че продадох газката. Сега остава някой да ми заобяснява, че не е проблем да си караш с 200 ако си шОфер и знаеш какво правиш. Сигурно и пил не е проблем като си шОфер.

Не знам. Аз съм карал колата, дето една зима единствена успя да се измъкне от магистралата до Варна като останаха една камара коли в преспите. Дето после ги обраха. Карал съм Ладичка от Сливен до Видин и обратно с летни гуми (кой ли ти сменяше гуми тогава) в ебас си виелицата. Имах години, в които пътувах през ден от Сливен до Русе и обратно. Навъртял съм километри, от които ми се повръща вече. Като ми се наложи да седна зад волана ми иде да се застрелям.
И НЕ СЕ ФУКАМ. И си сменям гумите. И не карам с 200. Или пък пил. И не влизам с ръчна в завоите... И тъй като години наред не слязох от мотора и колелото (с които няколко пъти ме пребиваха) а сега в колата си возя детето Е..А шОфери. Ако са по-големи от мене си помагам с аксесоари. Без Вазелин.Ама много мразим шОфери. И сега както си седим и ни боли зверски коляното (заради професионалист пернишки шОфер)си мечтаем за един шОфер да го Е...НЕМ. И сега ше си тръгнем с колелото, навън е около нулата и натрупва гаден мокър сняг и ше се намерят поне пет отворковци, дето вече са в летен режим и няма да могат я да спрат я завоя да вземат. И може и да ме уцелят

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: klez   
Дата:   13-04-11 21:54

Уаааааааааа ебаси снега захвърча навънка !!!!!!!! (Студентски) елате да видите за кви катастрофи иде реч !!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   13-04-11 21:55

Баси, 500 километра да бия за смачкани тенекии. [smilie18]
Нали тука е фото форум- дай някое кадро. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   13-04-11 22:00

да бе, да додиш и да ти смачкат и твоята [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: tnt   
Дата:   13-04-11 22:01

сняг заваляяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

аз не пла-а-а-а-а--а-а-а-а чааааааааааааа


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Amigo   
Дата:   13-04-11 22:02

летни гуми се сменят началото на май... туй знам аз от опит [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   13-04-11 22:02

Е, затова нема да дода и ша чакам снимки. [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: Todd   
Дата:   13-04-11 22:05

Дневни и нощни гуми ще пускат от утре ... И за мъгла ще има !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Добре е тия де разчитат гумите да ги направят водачи да си седят в къщи или да си хванат рейса.

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: chicken   
Дата:   13-04-11 22:06

Между другото (въпреки горните ми писания) една цяла софийска зима изкарах с летни гуми на Фиат Уно. Редовно слизах да бутам разни, че запушваха пътя, и после си продължавах. Ама му бях сложил два бордюра зад предните седалки да се натиска [smilie5] И го карах само в града.

Отговори на това съобщение
 Re: Казах ли аз, че зимни гуми се слагат по Гергьовден?
Автор: papi   
Дата:   13-04-11 22:07

https://photo-forum.net/static/forum/2011-04/vokv3784.JPG
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206464_156081514454426_100001577367134_371305_5176969



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.