Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Някой с ДДС?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-03-11 14:04

Автор: gpi72
Дата: 20-03-11 13:41

Не се отплесваме дори никак. Това е философията и смисъла на ДДС. Точно за това ДДС е Данък Добавена Стойност а не данък оборот!
-----------

Нали не твърдиш, че при двата начина, при 1000 пари продажби, при ДДС варианта ще влезат повече или по-малко данък, при еднакъв % !?!?

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: navy   
Дата:   20-03-11 15:36

Проблема е в мисленто относно това ДДС...


уффф... че мързеливо неделно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: gpi72   
Дата:   20-03-11 16:17

Автор: dimi2007
Дата: 20-03-11 14:04
написа:
Нали не твърдиш, че при двата начина, при 1000 пари продажби, при ДДС варианта ще влезат повече или по-малко данък, при еднакъв % !?!?
****

Не съм сигурен, че разбирам въпроса ти. Едното е ДДС вариант а другото какво е? С какво да го сравня?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-03-11 16:20

С данък оборот/продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: gpi72   
Дата:   20-03-11 17:24

Данък оборот в България все още няма. Дефинирай как го замисляш за да смятаме и гледай Зам. Премиера Дянков да не види щото ще ни го натресе. [smilie18]

ДДС не е еквивалентно на данък оборот главно поради смисъла на образуването му и целта която се преследва с него. Целта е да бъде натоварен крайния потребител еднократно а не продавача което се случва с данък печалба примерно а предполагам и би трябвало да се случи с данък оборот. Като не професионалист ще се опитам да дефинирам. Всеки който добавя стойност към даден продукт дължи на хазната 20% ДДС върху тази добавена стойност при данъчното събитие. Ако има данък оборот тогава той би се натрупвал при всяко данъчно събитие върху стоката. Копуваш краставици - плащаш данък оборот. Нарязваш ги и ги препродаваш - пак данък оборот. Ефакта е лавинообразен.



Публикацията е редактирана (20-03-11 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   20-03-11 17:32

написа:

> Данък оборот в България все още няма. Дефинирай как го замисляш
> за да смятаме и гледай Зам. Премиера Дянков да не види щото ще
> ни го натресе. [smilie18]


Данък оборот в България имаше. Замести го ДДС. Само че ДO лесно се избягваше. Необходимо беше само да поискаш фактура за фирма или др. Да не е за частно лице.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-03-11 18:07

Автор: gpi72
Дата: 20-03-11 17:24

ДДС не е еквивалентно на данък оборот главно поради смисъла на образуването му и целта която се преследва с него. Целта е да бъде натоварен крайния потребител еднократно а не продавача което се случва с данък печалба примерно а предполагам и би трябвало да се случи с данък оборот. Като не професионалист ще се опитам да дефинирам. Всеки който добавя стойност към даден продукт дължи на хазната 20% ДДС върху тази добавена стойност при данъчното събитие. Ако има данък оборот тогава той би се натрупвал при всяко данъчно събитие върху стоката. Копуваш краставици - плащаш данък оборот. Нарязваш ги и ги препродаваш - пак данък оборот. Ефакта е лавинообразен.
-----------

Напротив, напротив.....

Точно при ДО се натоварва крайния потребител.
Преди него никой не го плаща, като има за целта нужното удостоверение.

Не при ДО, а при ДДС ефекта е лавинообразен - купуваш краставици да ги препродадеш - ДДС, купува ги друг и ги нарезва да ги опакова и препродаде - ДДС, и т.н.

При ДО само крайния продавач го добавя в цената си и попълва документите за отчитането му - съответно и вероятностите за по-голема събираемост са по-малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: amplified   
Дата:   20-03-11 21:10

И какво стана накрая? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   20-03-11 22:48

Тук ще ти дадат всякакъв акъл, но не и това, което ти трябва. Има специалисти по всичко. А накрая... просто потърси последния ми пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: lansky   
Дата:   20-03-11 22:51

стана, че много баби хилаво бебе... или както фотографите се хилят на снимките на счетоводителите - така сега счетоводителите се хилим на фотографски напъни в областта на законите и счетоводството...

към питащия дето си търси фирма да му даде ДДСто... принципно има такива, но трябва да са ти другарчета, защото:

ако този месец - (март примерно) купим твоя обектив на моята фирма за 3000 + 600 лева ДДС и приемаме, че нямам никаква друга дейност (за по лесно) то този март ще имам да взимам от държавата 600 лева ДДС... април ако не ги приспадна, месец май също.... то тогава до 14 юни трябва да подам декларация, с която СИ ИСКАМ тези 600 лева да ми ги дадат ефективно. до месец се назначава проверка до още два месеца тя приключва и още месец се чака да си получи фирмата парите... или тези 600 лева отидоха някъде към ОКТОМВРИ (или трябва да си ми мноооооого голям приятел да ти дам 600 лева сега и да ЧАКАМ ДА ИМАМ ДА ВЗИМАМ ТЕЗИ ПАРИ след 6 месеца)

горе някой правилно се опита да обясни, че ако в март обаче имам 5000+1000ДДС продажби - дали ще дам 1000 ДДС на държавата, или ще й дам 400 на нея и 600 на човека с пентакса, но от разбирачи като бисо биде яко оплют. (това естествено за пръв път се случва в този форум)

брак - пак бисо се изказа доколкото помня.... може преди време да се е връщало ДДС... ама сега има едни чл 79 и чл 80 в ЗДДС, които съвсееееем други идеи имат за брака... има го ЗДДС в мрежата - бисо да го отвори и да си го прочете (амортизациите ИМАТ значение, точно с цел БАЛАНСОВАТА СТОЙНОСТ на актива - това е цената на придобиване минус начислените амортизации - счетоводните, не данъчните)

та как да е де, че много дълго стана... с две думи


ако си купуваш обектив за 3000+600 лева принципно се иска 300лв ДДС (половината) за да може ти като краен купувач да си на кяр с 300лв, и аз като фирма да съм на кяр с 300 лева (естествено моя кяр ще бъде и амортизациите както правилно написа, но пък може да се наложи да оправям, червена каса, защото точно пък в този момент в чекмеджето може да имам само 100 лева, пък видите ли съм платил 3600 на доставчик Х)




Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: Orlin   
Дата:   21-03-11 00:18

Ууу... Лански, ти пък толкова подробно го обясни, че съвсем го обърка. Кажи му "Дай половината" и не обяснявай. :)

И пак да спомена, че официално не значи че е легално (легално значи законно за тези, които не шпрехат латински).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   21-03-11 00:32

Орлин, за да е още по-ясно, легално също означава да не нарушаваш нормативно установените правила. И пак да спомена, че в горния пример (който е близък, но не и съвсем точен и подходящ), в примера който дадох аз категорично и по никакъв начин не се нарушават такива. Всичко се случва на базата на официално издадени платежни документи от търговците и декларирани по установения ред пред органите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: lansky   
Дата:   21-03-11 02:20

орлин, единственото "нелегално" нещо в цялата схема е, че вместо фирмата да ползва обектива, го ползва истинският купувач. Нелегалното е дотам, че не може фирмата да му дава нещо безплатно - сиреч, ако дойде данъчен в един момент в мойта фирма и каже къде е обектива... "ами днес сутринта го дадох под наем на един приятел за 25 лева... хоп пускаш една фактура за 25+5ДДС и си готов"... както каза някой нагоре - ревизия, инвентаризация... в момента, в който ти потрябва като бройка - може да привикаш собственика да го покаже - я на одитор, я на данъчен (одиторите принципно проверяват едни фирми с едни обороти дето обектив за 3 бона е НЕСЪЩЕСТВЕН...ама това е друг въпрос, а на данъчния какво ще му покажеш... освен ако не е върл фотограф... едва ли ще разбере...)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой с ДДС?
Автор: amplified   
Дата:   21-03-11 04:02

Обектива е 2130лева не е 3000 :)
Така по-добре ли е, не играем толкова на високо [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.