Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: boyanb   
Дата:   16-03-11 01:10

абе не знам за циганията... в нас,
ма около нас е доволно [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-03-11 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-03-11 01:46

Ние сме малък, но изключително прост народ....



не е вярно! втори сме по интИлигентнос, след евреите [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: xizor   
Дата:   16-03-11 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-03-11 03:10

Frida, и в Мексико карат така автобусите - газ-спирачка-газ-спирачка. Само че изчакват пътниците [smilie5]

Струва ми се, проблемите ще започнат да се решават, когато първият човек със счупена ръка осъди фирмата за 1 млн. обезщетение и го получи. И още 10 се наредят след него.
Тогава фирмата сама ще се погрижи за навиците и поведението на шофьорите си [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: headcharge   
Дата:   16-03-11 18:39

Според мен проблемът идва от късата памет. Мементо. Ресет на всеки 5 мин. Това за английския език мина като забавно-любопитна новина в новините на бТВ. С леко усмихнат под мустак анонс от Ани Салич. Вместо да е скандал, защото тия курсове се плащат от нас. Ето едно текстче по темата текст
Но да се върна на мементото - вчера може да си източил Кремиковци и ПФК ЦСКА едновременно, изчакваш малко да мине мементото и пак те дават в "На 4 очи с Цветан Каризова" да даваш съвети как ще се оправи държавата. Алексей Петров, Александър Томов, Илия Павлов, Владимир Грашнов, Венцеслав Йосифов, Вежди Рашидов, Валентин Златев... Всичко се забравя. Какво е Мултигруп, ПЧБ, Лукойл...
За сметка на това България е над всичко, циганите са на сапун, а "Джон Винсент Атанасов - българинът, изобретил първия компютър, е роден на 4 Октомври 1903 в град Хамилтън, щата Ню Йорк". [smilie18]
С риск да досадя съвсем, още малко матриал за размисъл (сигурно ги знаете но все пак):

youtube
текст
текст
текст
текст
текст
текст
текст
http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_effect

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: abc.xyz   
Дата:   17-03-11 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-03-11 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-11 14:16

kaizer.soze написа:

> Ние сме малък, но изключително прост народ....
>
>

>
> не е вярно! втори сме по интИлигентнос, след евреите [smilie18]
> [smilie18]
>


Кои... вие?


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 14:23

Материала е кофти и това няма как да се промени.
Затова за българина само бой, стриганье и вилицата на врата за да не може много да рипа, защото как види малко свободия и селящината излиза с пълна сила.

Ние сме си тъпи парчета и такива ще си бъдем винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-11 14:26

Не, и във Франция, тантрисе, е обидно да бъдеш наречен пейзан.
Или пък кретен.
И изобщо с нещо, което не е високо, ами ниско.
[smilie3]

Затова дори департаментът, който се наричал Ба Алп, или Ниски Алпи, бил прекръстен на Алпи на Високия Прованс.

В неделя смятам да сваля гредите на пейката под балконите ни. Нито полицията, нито общината би могла да разкара наркоманите от нея...

Затова - няма пейка, няма проблем. Няма и цигания. Въпреки че хората, които се събират там, уж не цигани.
[smitten] [smitten] [smitten]

Привърженик съм, ако ще си чистим прилежащите зелени площи, защото искаме да ни е чисто, комплексите да станат от затворен тип. Никой от входа ни не седи на тази пейка, а само гледа от балкона си човешки боклуци...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   17-03-11 15:16

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/ztqt1946.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   17-03-11 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 19:38

И мен ако има нещо, което ме вбедсява е късата памет на българите. Като на маймуна.. Въпреки, че маймуните хич нямат къса памет..

Бързо забравяме, че днешният уважаван бизнесмен е един долен мошенник от вчера, че уважаваният днес политик е един вчерашен цървул нещастен, който е продавал и майка си, че днешната велика джаз изпълнителка с големи претенции е една вчерашна дивна и проста селянка издигнала се със свирки и силикон...

Ама какво пък... Хак ни е като сме прости. То от аграрна нация как да очакваш виртуози на виолончелото (не, че няма, но не са масово явление)примерно или висша ценностна система.

Дори и тук е показателно как като има тема за чалгата се намират доста хора, които я защитават и оправдават и едва ли не доказват как той поп-фолка нямал нищо общо с чалгата.

Ама тя всъщност чалгата е в самите нас, но трагедията е, че не го осъзнаваме или дори и да го осъзнаваме сме започнали да я приемаме за нормално....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: asahi   
Дата:   17-03-11 19:42

Зафе, всички си имаме по един чифт цървули в биографията. Към днешна дата това е положението. След 100 години може да е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: netLady   
Дата:   17-03-11 19:46

Абе, според мен "проблемът" е, че изобщо не сме забравили, че днешният "уважаван бизнесмен" е един долен мошенник от вчера и не можем да го приемем, а така им се иска на "уважаваните бизнесмени".[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: feliz   
Дата:   17-03-11 19:53

Това, за което говорите всички тук не е цигания. А си е чиста всеобща човешка простотия. Недейте да плюете така настървено, че само българите били такива. Всеки ден псувам на ум някой поляк или полякиня, че е застанал и пречи на вратата в трамвая. Вчера видях двама да пикаят отпред, пред мола. Някви 30-тина годишни. Хората ги гледаха странно, но май никой не посмя да им каже нещо. И тук е имало случай да поздравя някой, който живее в отсрещния вход /и се разминаваме всеки ден/ и да не ми отвърне на поздрава, а да подмине, гледайки дебилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 19:54

Асахи, цървули в биографията не е срамно. Срамно е цървули в душата, а такива има много..

Ей онова кличпе от 96-та показва доста..

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: feliz   
Дата:   17-03-11 20:00

Разликата между българската простотия и чуждата, според мен /това дето казвате, че българина не иска да живее добре/ е следната:
Много от българите са толкова прости, че не знаят елементарните правила и норми на поведение. Толкова прости, че ги мързи да ги научат. Толкова прости, че не си знаят правата, а да не говорим за задълженията. Толкова прости, че няма как да занят, че това, което правят не е редно, пък да не говорим, да очакват, че ще има наказание. Не ги деля на българи и цигани, всякакви са в кюпа.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 20:02

Като Фелиз [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: mildol   
Дата:   17-03-11 20:09

Следващия клип след клипчето от 1996


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   17-03-11 20:38

Не е до простотия, а до условия. Простотията е до там, че народа избира тоя дето лъже най-много. Така или иначе всички лъжат- дай да избереме тоя дето най-много обещава. Половината да изпълни- все е кяр! Тоя дето нищо не обещава- кво? А това е болежка, дето се лекува само с време. Като поставиш същия българин в различни условия моментално става и различен човек...[smilie8] Не, че и навън не е театро, ама поне е по-умерено такова...


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-11 20:44

Какво можете да направите ли?

Просто не позволявайте на околните да умрат насред собствените си л****.

Българинът много иска на другите да им зле, само че в престараването си да не направи нищо, за да не се мине, се докарва дотам и на него да му е зле.

За пет години ежедневно чистене на зелените площи никой, ама никой - или никоя - не се спря да вдигне поне един боклук от земята, или поне да свали един найлон от храстите... Виж, да теоризират какви селяни били цапащите има доста желаещи. Като ги послушам малко, докато продължавам да чистя, ги прекъсвам и им казвам, че за това време, ако ми бяха помогнали, щеше да е станало по-чисто.

Преди седмица-две се връщам от езерото в един страшен студ, по тъмно, вдигам някакъв плик от земята, тъкмо покрай общината, и някакво семейство възрастни и вероятно възпитани софиянци, поне според изказа и говора, ми вика: АХ, ТОЛКОВА СЕ РАДВАМЕ, ЧЕ ВИ ИМА И ЧЕ ЧИСТИТЕ...

Е, какво да им кажеш на тия освен да им покажеш белоснежната си усмивка?

Понякога казвам на тия, дето само ме поучават, че щом не чистят е все едно те да цапат... Само че те не го схващат...

Не мисля, че българинът е прост.

САМО Е МНОГО, АМА МНОГО МЪРЗЕЛИВ.

И ГНУСЛИВ.
[smitten] [smitten] [smitten]

Ей го на, свали презерватива си от оная си работа, па отвори прозореца или балконската врата, или пък вратата на колата си, и хоп презерватива навън... Че и кърпите, с които се е забърсвал...

Чудя се на жените, пардон кифлите, дето спят с такива... чистофайници, или може би те ги учат да хвърлят навън?
Търкулнало се гърнето, та си намерило похлупака...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   17-03-11 20:51

Лали, похвално, ама не е достатъчно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   17-03-11 21:26

Извинявам се на Фрида и Ксизора, но някакъв пич serjy, по някакъв магично-безапелационен начин съобщи, че щом живеем в София и сме супер тъпи. Аз някак по съм склонен да мисля за простотията като национално, отколкото регионално качество...[smilie18]
Нищо не подстрекавам, имам приятели от много места, все ми е едно къде са раждани. С поста си само исках да кажа, че дори, когато обобщавам го правя с отговорност и съзнание за тъпотата си, а не с войнставащо съзнание за невероятната си хиперумност...
Не казвам, че serjy е глупав, казвам че някак поста му ме обиди и то не защото обижда софиянците, а защото е смотано стереотипен. Не че не можех да не се обидя...- можех..., но не бях в настроение...
Ако ви е по-лесно като видите софиянец да го обиждате ОК, но само ще ви кажа нещо. Вървях си миналото лято от Смокиня към Созопол към 2-3 през нощта пеша и по едно време ме застигат постепенно група пияни младежи. Реших, че е по-добре да вървят пред мен, отколкото зад мен (опит получен с годините) и поизостанах, но те решиха да ме заговорят. На въпроса от къде съм, най-глупавото, което можех да кажеш в такъв случай е че съм от София. И аз съответно не го направих..., казах че съм от Пловдив, защото трудно щяха да хванат тази точно лъжа...
serjy: "Ежко, не допускаш ли, че сами сте провокирали, негативно отношение към самите вас, с априорното си поведение..."
Никого с нищо не съм провокирал, а и кои подяволи сме ние...?!??! Просто случка като тази и думи като твоите, ме карат да допусна, че обобщенията са удивително смотани... Не знам софиянци какво провокират, но аз явно съм по-екзистенциално настроен и по-скоро гледам да оценявам човека, вместо някакви имагинерни групи от хора, чийто общи черти на 99% са в главите на самите обсъждащи ги.
Все пак в СУ много се разбирах с колегите от Велико Търново..., всичките бяха пичове и си имахме моабет с тях...:))) Но и за това не бих обобщавал...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   17-03-11 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.