Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 13:42

Иво, защо сега ни приземяваш патоса с тия размазани котета, м? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 13:54

Ами... така погледнато, нямам оправдание и най- сърдечно се извинявам.

[smile]

Патосът беше виновен, не съм аз, не съм аз[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 14:50

Колко пъти сте виждали някой спрял и пикае до колата все едно останалият свят не съществува ????

Винаги съм ги сецвал - свиркам и викам като ненормален по тях .

Някой ми викат какво да направя !!!

Колко пъти сте виждали някой да си изхвърли чашата за кафето или фаса през джама на колата - свирнахте ли поне веднъж по тях ????

Сутринта напсувах един такъв свирейки 5 мин по него .


А някой ме питат какво да направя !!!

Колко ли пъти съм виждал някой да минава и отминава в тези случай .... стотици .


Казвал ли съм ви че няма цигани в село ??? Да ви кажа ли защо няма ???? Казвал съм ви .

А някой от селата дето пропищяват от тях викат - Кво да направя .



Ония общества които ние не сме се славят с нетърпимост !!! И уважение един друг - нещо което в нашата държава е огромна рядкост.

За дела свършени от сънародници в ония общества ръкопляскат - тука викат "Къф е тоя бе ???" "На къф се прай ?"

Ние не само си клатим главите обратно на останалият свят - в нашите кратуни процесите се движат в обратна посока .....

Казах ли за каруцата и коня ? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-03-11 15:04

СТРАХ,една от основните причини е вроденият СТРАХ в българина.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 15:06

Тази сутрин на съседната улица стана скандал. Млад мъж се караше с таксиметров шофьор (познайте от кой етнос), защото му поискал 17 лева за разстояние от около 2 километра. В момента, в който се насочих към тях, таксиджията изчезна с "мръсна газ". Ха сега, познайте колко души преди мен минаха покрай тях и се направиха, че не виждат и не чуват...

Не всичко се оправя по метода на саморазправата, ама с безразличие и безучастност не се оправя НИЩО!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 15:09

С такситата е сложно.

Цените им са обявени на стикери. Документацията на тия- скъпите е абсолютно изрядна.

Няма никаква правна причина да се заяде с тях човек. Единственото, което трябва да се прави е да се гледа обявения ценоразпис, преди да седне човек в такси.

Какво щеше да направиш ти, ако беше стигнал до двамата преди таксито да изчезне?


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 15:15

Аз съм роден в София и като малък, като всеки човек си ходех навсякъде или със семейството или най-много на лагер на море с училище. И много не съм имал досег с хора извън София. Когато поотраснах малко, първите години на гимназията от екскурзиии и т.н. разбрах за това деление на софиянци и несофиянци, предимно по летящите бутилки о рейсовете ни. После от селските свади в дискотеките, когато чуеха, че сме от София и т.н.
Така че аз нямах никакви такива предразсъдъци навремето, но постепенно ме възпитаха да имам и то не хората в София...
И все пак, изказвайки предразсъдъците си, винаги се извинявам преди това и казвам, че "знам че звучи грубо, но..." и такива неща. Мисълта ми е че дори, имайки предразсъдъци и обобщавайки, като първия селски софиянец, пак намирам сили да преценя кога собствените ми размисли граничат с глуповатостта. Докато много хора с гордост излагат собствените си предразсъдъци и ги въздигат като знаме на собствената си глупост...


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 15:17

Точно така!
В крайна сметка никой няма да ни подобри културата насила. Трябва сами да се погрижим за това: аз кашлям и гледам лошо, когато някой на улицата ми издуха в лицето дим; ако някой изхвърли боклук пред мен, го взимам и отивам да го питам "извинете, това ваше ли е?". Една Нова година се разправях с таксиджия, който искаше 20 кинта за курс, без да включва апарата.

Плащам си данъците, общувам с другите по възпитан начин, спазвам законите, старая се да си върша добре работата и искам същото от останалите: шофьори, сервитьори, продавачи, журналисти, производители, министри.


Ежко, това с предрасъдъците по какъв повод го казваш?



Публикацията е редактирана (15-03-11 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 15:24

Ежко, не допускаш ли, че сами сте провокирали, негативно отношение към самите вас, с априорното си поведение, че сте хора, а другите са провинциалисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:26

какво е това априорно поведение?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 15:26

serjy, и аз съм го забелязал. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: bozo   
Дата:   15-03-11 15:27

Ти с въпросите си задаваш направо отговри...На къмпинг в Гърция софийското гъзе с високопланински произход ще плати дебела еврова глоба за мизерията, която оставя по време и след пребиваването си. Той не е научен на чистота, защото битието определя съзнанието.
Относно поведенческия анализ на шофьора в градския транспорт... ами виж сега, София е градът с най-голяма концентрация на ДИВИ СЕЛЯНИ - всичката селяния от провинцията се изнесе да работи в столицата. Шофьора селянин, останалите на пътя - и те селяни, пътниците в автобуса - пак селяни, ти как искаш да го кара тоя котер? [smilie18] [smilie18]
И Т1 и Т2 са просто местата, от които се разселват СЕЛЯНИТЕ по широкия свят. СЕЛЯНИЯТА е душвено състояние, а не характеристика за мястото на произход - следствие от кофтито качество на материала и на много други неща, основно на качеството на живота поколения назад. В противен случай хората, живеещи на туба бензин от ЦЕНТЪРА (Дружба, Люлин и т.н) не биха имали основание да се наричат "софиянци".[smilie18] [smilie18] [smilie5] И никакви пари не оправят спарената миризма, мърсотията под ноктите и мазната косица на СЕЛЯНИНА. СЕЛЯНИНА е еднакво селянин в Дружба, на жълтите павета и на Charles de Gaulle - кофти ген, който си личи.
Аз съм твърдо ЗА СЕЛЯНИТЕ да се изнасят по София. Така 'прованса' се чисти от мърша.
------------------------------------------
пп.
Градския транспорт в София мирише на стари чорапи, пот, неподмити жени и на спарени телеса. Аз като човек от провинцията оставам с впечатление, че "софиянци" са лишени от хигиенни навици или пък от толкова години когато ми се наложи да дупча билет все попадам на "селски" автобуси/твамваи/тролеи...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:28

измислени са малко тези противопоставяния. Същото отношение го има от прованса към парижани.

Едва като дойдох да уча в София разбрах, че пловдивчани уж сме говорели на меко. След време се втрещявах като чуех този мек говор в Пловдив. В интерес на истината, пловдивчани, които познавам не говорят меко. Такава е речта в околните пловдивски села. Айде кажи ми сега, че имам априорно поведение на гражданче. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 15:29

И аз съм имала същите преживелици като малка. Почти цяло лято живеех при баба и никога не съм делила децата на софиянци и провинциалисти. Напротив, те ме наричаха "софиянката", те винаги ми натякваха как в София било гадно, шумно, как никога не биха живели там и т.н. Ако аз отида и им кажа, че при тях е гадно и еди какво си, те как ще се почувстват. Иначе са много тънкообидни, попитахме един пловдивчанин имат ли 3д кино, леле как се обиди .... и взе да обяснява как имали най-големия мол в бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:30

хахахахахахахах... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 15:31

Мато, човекът се обаждаше по телефона в полицията. Щях да му помогна да задържим таксиджията, докато дойде патрулката. Веднъж вече съм имал подобен случай, та знам какво се прави.


Скандалът беше тръгнал точно от там, че обявената на стикера цена не предполага натрупването на сметка от 17 лева...

И ако таксиджията не беше в нарушение, нямаше да бяга, а да звъни на "своите", можеш да ми вярваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:33

Сержи, не се изхврърляй. Те, софиянците били виновни несофиянците да се отнасят така с тях [smilie18] [smilie18] [smilie18] Верно е!!! Основно защото са софиянци, а конкретни други причини винаги ще се намерят. [smilie5]

По твоята логика ще ти намеря също толкова причини за съшото отношение към хора от Пловдив, Варна, Русе и т.н.

А иначе поста на Тод ме наведе на следните философски мисли - хубаво, ще подвикнеш на човека, дето пикае. Ама погледнато от друга страна - той да се напикае в колата ли? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 15:35

Значи, по това дали човек говори меко или не, е абсолютно достаъчно да определим колко му е акъла?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 15:36

Трябва ли да свиркам по всяко куче, дето го изпикават по градинките...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:37

за акъл, никой нищо не е казал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 15:40

Изповед на един столичанин

Съзнанието, че съм столичен жител ме издига високо над обикновените хорски дребнавости и еснавщини. Ценното в мене е, че умея да овладявам нервите си и в най-трудните моменти – това за един столичен жител е от голямо значение като се има предвид, че той е поставен да живее в условията на големия модерен, динамичен и изпълнен с изненади, голям град. Когато, например, аз пресичам трамвайната линия, не се паникосвам, не тичам ту напред, ту назад, пресичам бавно с равна походка и без колебание, за да разбере онзи, който е в трамвая, било ватман или ватманка, че пресича стопроцентов столичанин. Има и такива, разбира се, които не разбират, клатят глави нещо и мърморят отвътре, а други направо връхлитат с трамвая върху ми, както беше случая с онова ватманче, което ми счупи две ребра и имаше нахалството да ме измъкне изпод колелетата на трамвая с предизвикателните думи:
- Защо, бе човек, защо пресичаш на червена светлина?
Аз овладях нервите си и само му рекох:
- Момче, момче, кой те доведе в София? Защо не си стоиш на село да возиш снопи? Ами си дошъл в София да мачкаш с трамвай столичните жители? А сега карай за пирогов, че не виждам наблизо линейка!
Казах му и чак тогава спокойно и хладнокръвни припаднах.
Не са в състояние да ме предизвикат и често долитащите до ушите ми шофьорски подмятания и подвиквания: „Овен”, „Турук”, „Чукундур”. Аз съм винаги последователен, праволинеен и се движа само по средата на улицата, на която живея. Тя не е шосе, нито магистрала, тя си е улица – нашата улица, по която ние излизаме и се връщаме по домовете си. Това трябваше да разбере овреме онова голобрадо любителче шофьорче, което се беше повлякло подире ми с реното си като пояс и подало глава от прозорчето крещеше истерично:
- Качи се на тротоара, бе овньо, къде си тръгнал по средата!
- Качи се ти, драги! – казвам му.
- С автомобил съм, не виждаш ли? – крещеше то.
- Слез от автомобила и тръгни пеш като хората! – посъветвах го.
- Ами ако те бутна отзад и ти размърдам бъбреците? – казва ми.
- Аз ще те намърдам в затвора! – казвам му. – плюс обещетение, разбира се, че да си купя и телевизор за твое здраве.
- Ще си купиш дървено пардесю! – пророкува.
- А ти – шаечна нощница на реата! – осведомявам го.
Той продължаваше да бръщолеви, но, респекриран от твърдия ми характер, караше бавно на дистанция зад мен, защото улицата ни е тясна.
- Ще си намериш майстора! – извика ми в изстъпление, когато свих зад входа на жилищната ни кооперация. Аз овладях нервите си и само му рекох:
- Момче, момче, лошо ли щеше да ти бъде на село да тичаш на воля сред едрия дребен рогат добитък, ами си дашъл в София да се тътриш с автомобил след столичните жители по тия тесни квартални улички. Помисли си, никога не е късно. – казах му най-спокойно и си влязох.
Аз не спорих и с оная рошава мотоциклетистка, която не можа да разбере, че изтичвам, за да пресека преди нея, та ме блъсна с мотоциклета си, че отскочих във витрината отсреща.
- Но виждате, че завивам – хленчи и кърши ръце тя – и знак с ръка давам! Защо изтичахте, защо?
- Моме, моме, кой ти посочи пътя за София, та като не можеш да разбереш кога ще изтича някой и кога няма да изтича, защо не си стоиш на село да разкопаваш пролетниците и да отглеждаш качествено и без загуби пиленца? Ами си дошла в София да се чекнеш на мотоциклет и да отпращаш столичните жители във витрините. Помисли си, никога не е късно. – казах й и не спорих повече с нея, а се залових да вадя стъклата от лицето си.
Аз не спорих и с хирурга Чакръкчиев, който като ме видя и се заяде:
- Пак ли ти, бе? Не се научи да движиш като хората. Движи се както трябва! Къде се завираш под превозните средства? Здрав кокал и гладко месо не ти остана!
- Докторе, докторе, тебе пък кой те доведе в София? Та като ти тежи и водиш тънка сметка по колко пъти връщаш живота не един човек, защо не си стоиш не село да бъркаш глина и да майсториш грънци, стомни и бърдуци, ами си дошъл в София да снаждаш счупени кости и да шиеш съдрани кожи? Помисли си, никога не късно. – казах му и си легнах най-спокойно на операционната да извади и останалите стъкла от тялото и лицето ми. Думичка повече не му казах, пък и защо? Високо стоя аз над тези работи, високо!
---------------------------------------------------



Имам го на плоча !!! Оня ден го слушах - щото съм селянин разбираш ли ....[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:41

Сержи, очевидно е болна тема, няма да я развивам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 15:43

Визов, не се бъзикай с очевАдното!!!

По магистралите съм виждал пикаещи на има-няма 5 километра след поредната бензиностанция. И то трима мъже едновременно.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:44

[smilie5] не бре, аз поставих въпроса философски, значи.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: lidis   
Дата:   15-03-11 15:44

serjy: основополагаща грешка на марксизма е, която като гледам битува и до днес е, че битът определя съзнанието.

___________________________________________

Да, така става, когато Маркс, Фройд или Ницше и т.н. се интерпретират на битово равнище, без всъщност интерпретиращите да са ги чели изобщо. Марксовата философска постановка е за приоритет на битието спрямо личното и общественото съзнание, и е плод на един гонил го цял живот подсъзнателен конфликт, произтичащ от факта на себеобявяване за материалист, бидейки в същото време почти напълно изграден хегелиански идеалист. "Битието" в случая има много малко общо с "бит", имат се предвид преди всичко базовите обществени отношения във връзка със собствеността.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.