Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   17-03-11 22:01

Еж, забравяш че част от циганията на българина е да се дели - на вход , на махала ,на села , на градове .... на всичко .

Той ги мрази другите - мамка им деба .

Той мрази другите с другите коли .Другите с другите къщи и тях ги не понася .
Даже и комшията на етажа де живее в същият апартамент като неговият и газят една и съща кал в един и същ вход и него мрази.

Или ако го търпи - то е защото няма къде.

И се кланя доземи на некой бабаит , измамник , келеме ...
- Виж тоя как ги прекарва другите .Тоя ми е приятел.


Част от циганията е и "Къф си ти бе ???" "На къф се прайш?" ... и после се прибира в кочинката да си легне в калта .

Нема край ....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   17-03-11 23:28

ежко - президент, шалалалала!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: christal   
Дата:   18-03-11 05:11

Бременна single негърка антифашиска от провинцията - тя ще спечели гласа на народа днес.

Ежко, подстрекателю, хахах [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: MarinY   
Дата:   18-03-11 05:35

Тоде, право думаш.
Но таз омраза ще помогне, леко да се подминат думите ти. И да си остане както си е.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: christal   
Дата:   18-03-11 05:37

Todd, това навсякъде по света го има и се казва шовинизъм.

Виж, това за кланянето на бабаитите е извратено и някак робско.

Фрида, възпитание и добро желание не стига.
Нужно е по-високо самочувствие.
С него би трябвало да дойде толерантността и онази предразположеност да "фащаш" желанията на другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: MarinY   
Дата:   18-03-11 05:48

Кристале, извинявай, ама шовинизма няма нищо общо с тоталната завист на българина.
Виж за самочувствието ще се съглася. Проблемът е, че и това се бърка с неподплатеното самомнение на недоказалият се индивид, че е най-умният, най-мъж или най-красива, супер шофьор, майстор, на каквото ти дойде на акъла.
Толерантен е "силният". Този който не се бори да се доказва, да оцелее, и е супер само пред огледалото.
Ред.: Или пред още по-изпадналите



Публикацията е редактирана (18-03-11 05:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: christal   
Дата:   18-03-11 06:08

Верно е, че завистта тук е извънгабаритна, но тя идва от липсата на дистанция.
Ако има едно здравословно отстояние, чуждите победи няма да морят така.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: diandimov   
Дата:   18-03-11 06:24

Аз пък като си бях в София, казвах че съм от Шумен.

И когато бях в шумен при баба ми, казвах че съм от София.
Защото шуменци уважават софиянците.

И никога не съм имал проблеми. Освен гаджета разни.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: totomoto77   
Дата:   18-03-11 11:06

Аз пък отказвам да слагам "НИЕ" пред повечето от изброените признаци на цигания. Аз не хвърлям боклуци по улиците, не пресичам на червено, не чопля семки докато вървя, не стоя пред вратите на спрялото метро на пътя на слизащите, не говоря на "ТИ" на непознати, не ям в трамвая, не говоря(викам) в градския транспорт...... Отказвам да се само свързвам със стадото, което прави гореизброените неща. На хората с ниска култура трябва непркъснато и на всяка цена да им се показва, че са от по-ниски качество за да се стимулират за промяна. Нищо,че са повече, нищо че са по силни( физически), нищо че чести имат повече възможности на простите хора трябва да им се показва,че са по-прости за да се почистват ТЕ не на място. Вуйчо ми веднъж докато чакал до вратата на трамвая да слязат хората сглупил да подаде ръка на младо момиче-кифлата се дръпнала като опарена и му казала "простак". Кто видя че оставам сам на червения светофар никога не проспускам да се "разцъкам" звучно. Разберете, че това е война,и ние (хората, които са прочели поне една книга в живота си) вече няма на ладе да отстъпваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   18-03-11 11:08

Ама такива хора не правят впечатление...в очи се набиват само простаците...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   18-03-11 11:46

Проблемът не е в единичните прояви на цигания а в цялостната картинка. В Лондонското метро е разрешено да се яде, дори е прието и доста масово явление..., в Рим всички пресичат на червено... Но пък като цяло и двата града са по-малко цигански отколкото родната столица...
Не са проблема само дребните навици, колкото, че като цяло сме прости... И умните, нехвърлящи, и непресичащи на червено пак могат да простеят със съзнанието, че са само те най-важните. Живеем в социум и трябва да се научим, че не сме сами в него и да отдаваме дължимото, макар и лицемерно уважение на хората около нас. Животът на всички нас е достатъчно смотан и без да го отежняваме положението на околните. Кифлата като му е казала "простак", да се извини и това е..., в Лондон подай ръка на млада жена и да видим, дали ще и се види готино..., като ги знам какви еманципирани добичета ги има :))) Просто в социалните си контакти твърде често съдим и не се замисляме, че всички сме различни и единствения начин да не се получават цигании е да се съобразяваме с околните, до колкото го изисква доброто възпитание. И точно там е проблемът..., това "добро възпитание", някак като го няма и се губи критерия...



Публикацията е редактирана (18-03-11 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: totomoto77   
Дата:   18-03-11 12:01

Това да търпиш абсолютно всичко може и да изглежда много цивилизовано, но може и да бъде маскирана липса на характер.

P.S. Аман от либерали!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slavinai   
Дата:   18-03-11 12:01

Много ми е интересно как така всички имаме високо лично самочувствие и ниско общност-но? Видите ли Аз съм образован, възпитан и т.н. обаче българите СА ... обратното [smilie5] или когато говорим за себе си като част от нещо българско ставаме цигани, бай ганьовци и сие?
Чета една книжка за Япония в момента, много ме впечатли това пасажче

"Япония е такава, защото японците са такива. Страната е каквато са я направили. Оформянето й започва отдалеч. Утре, след сто години, след двеста, след триста обществото ще бъде точно такова и заради нашето участие в изграждането му. Бит, нрави, мислене, постъпки…

Да кихнеш се иска енергия! И всичко се произвежда: стоки, страна, народ, чувство ... Япония е направена. Според легендата тази страна е създадена от боговете. Но тя едва ли е паднала от небето"

сетих се за съзнанието и битието... но съвсем скучно ще стане

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   18-03-11 12:59

"Живеем в социум и трябва да се научим, че не сме сами в него и да отдаваме дължимото, макар и лицемерно уважение на хората около
нас." тъй де тъй[smilie7]


slavinai, не пътувам всеки ден по транспорта със съфорумци...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   18-03-11 17:18

"Това да търпиш абсолютно всичко може и да изглежда много цивилизовано, но може и да бъде маскирана липса на характер."

Аз не съм казал това, казал съм:
"да не се получават цигании е да се съобразяваме с околните, до колкото го изисква доброто възпитание"
Ако доброто възпитание е нещо твърде либерално, то нищо чудно, че нещата не вървят в закостенялото ни общество...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slavinai   
Дата:   19-03-11 11:04

че не сме ли представителна идЗвадка [smilie5]
... а какво ли ще е в пълен със съфорумци трамвай ...без админи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   19-03-11 11:37

Циганите на пазара в Дружба са по-възпитани и по-общителни от нециганите.
[smitten] [smitten] [smitten]

Онзи ден пътувах с една циганка в автобуса, която живее срещу нас и явно ни наблюдава от балкона си... Изказа ни поздравления за хубавата дограма (златен дъб, околните са с бели), каза, че майка ми, като идвала да ги преглежда, никога не искала и не вземала пари, съжали, че била умряла млада, после каза, че баща ми бил много културен и възпитан човек (баща ми почина на Цветница преди 18 години, докато събираше боклука под балконите), пита ме къде работя, виждала ме била да чертая...

Вече от техните балкони не хвърлят боклук, остана само този, който го носи вятърът.

Не зная какво точно имате предвид, като говорите за добро възпитание...

От клуба много не личи кой какво възпитание е получил... или не е получил... или пък просто действа в разрез с възпитанието си...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   19-03-11 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   19-03-11 11:56

Лалке, идеше реч за циганията като манталитет, а не като произход. То не значи, че ако нямаш произхода- нямаш и манталитета... и обратното.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: bgprinter   
Дата:   19-03-11 12:10

Интересно как в днешно време в България думичката @либерал@ стана негативна.
Е каква култура искаме да имаме, като вместо да оправим черното първо, ние очерняме и бялото. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   21-03-11 13:57

Селяните ще ни оправят -- монолог на един кмет
Много готин тоя...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   21-03-11 14:05

Не ми се гледа цялото виедо, но от това, което видях човека е абсолютно прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: arakiss   
Дата:   21-03-11 15:47

чудя се самочувствие дали корелира със самоуважение.
и си мисля, че основният проблем идва от факта, че когато на подсъзнателно ниво сам себе си не харесваш, влизат в действие точно такива механизми - да търсиш вината извън себе си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.