Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   15-03-11 11:50

Ох, както вече писах на няколко пъти, единствените хора в квартала, които са ми предлагали помощта си, докато СЪБИРАМ БОКЛУЦИТЕ ПОКРАЙ ПЪТЕКИТЕ ДО БЛОКА И ОКОЛНИТЕ ЗЕЛЕНИ ПЛОЩИ, са ЦИГАНИ.

Та, последния път, в събота следобед, един ЕЛЕГАНТЕН И УСМИХНАТ циганин ми каза:

КОГАТО Е МРЪСНО В ГЛАВИТЕ, Е МРЪСНО И НАВЪН.

Не бях чувала такова обобщение, но се съгласих ОДМАХ с циганина.

Новата ми акция е по обед и вечерно време ДА ЗАТВАРЯМ КАПАЦИТЕ НА КОНТЕЙНЕРИТЕ.

Поне нощно време вятърът да не духа НЕЗАВЪРЗАНИТЕ от МЪРЗЕЛ пликове насам-натам.

Ако в главите ви наистина е мръсно, не очаквайте нещо навън да се подобри.

Започнете с прочистване на ГЛАВИТЕ си.

Мда, пък нека ви се струвам досадна и да се срамувате, че някой от роднините ви е от същата зодия като моята.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-03-11 11:52

При разговора си с шофьора, трябва да демонстрираш решителна увереност и да покажеш, че си на крачка от скандала, но все още да си в спокойните води на добрия тон. Тогава те взимат насериозно. Не им задаваш сложни въпроси, а такива на които биха могли да отговорят кратко и ясно.

Пример:
Качвам се в автобус, последен съм и вратата се затваря малко преди да се кача. Затиска ме... С бодра крачка и леко присвити вежди стигам до шофьора. Задавам му въпроса: "Възможно ли е да сте по-внимателен с вратите, когато се качват хора?". Последваха секунда чудене, повдигане на раменете и репликите "Съжалявам, извинявам се...". Отговорът ми съдържаше потвърждение за прието извинение и пожелание за лека работа. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:55

Никсън, ежко, Лалинда, Албирео [smilie24]

Егати съгласието настана ... направо влизаме в комунизма ... [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-03-11 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: navy   
Дата:   15-03-11 12:00

Лалинда... ами може да са та помислили за един от тях [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   15-03-11 12:01

tycoon

"Видове" изначално е с идеята "Какво е искал да каже автора!?!".

За другото. Сега, като погледна назад, става ми малко тъпо понякога. Очаквах за тия 20 години да се попроменят нещата. Явно еволюционният принцип ще надделее над революционния. А, че сме си свине, свине сме си. Да бяхме лебеди, да спретнем езерце, а то шопари и те ти кочина. И малко позитивно. От известно време гледам, че София стана малко по-чиста (пу да не им е уроки).

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 12:19

По-чисто е в София и аз го забелязвам. Нещата се развиват, но толкова бавно, че за хората граничи с незабележимо. И всичко това съчетано с неизменното митологизиране на миналото и ни се струва, че всичко става все по-зле, а това ни обезсърчава. Губим желание за промяна (тези, които са го имали) и ни обзема някаква леност и меланхолия. Накрая на показ остава единствено крещящата простотия, защото тя не е меланхолик, а има *бати свръх активността...
Простотията е сангвиник...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: dimi2007   
Дата:   15-03-11 12:21

Автор: ejko
Дата: 15-03-11 11:49

"възпитава не наказанието, а усещането за неговата неизбежност."
----------

Като че ли всеки планира престъплението/нарушението така, че да не го хванат и да избегне наказанието, т.е. наказанието не може да се презумпира като неизбежно....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 12:23

Накзанието никога не е неизбежно, но вероятността да ти се размине трябва да е възможно най-малка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 12:27

Всеки прекрачващ границата на закона го прави с презумцията, че няма да бъде наказан. Това дали ще бъде наказан и дали ще се превъзпита няма никакво значение за самият него! То няма за цел да дава възмездие. Наказанията са "инвестиция в бъдещето", тоест един го отнася с достатъчна интезивност така, че други които са на границата да извършат нещо неведно да се възпрат.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: milenstiv   
Дата:   15-03-11 12:34

Напоследък "българщината" ме отвращава повече от циганията...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: dimi2007   
Дата:   15-03-11 12:39

Автор: vizov
Дата: 15-03-11 12:23

Накзанието никога не е неизбежно, но вероятността да ти се размине трябва да е възможно най-малка
-------

Затова се набляга на предохранителния етап, а не на наказателно-процесуалния, ....

[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 12:43

Всеки човек решен да извърши престъпление планира да не го хванат. Затова големината на наказанието не възпира извършителя от престъплението, понеже, той мисли, че ще го избегне, независимо дали е 3 или 6 години затвор. Другият вид престъпления са непланираните- под афект и т.н., там човек не разсъждава трезво и извърша престъпление независимо от наказанието (там превенцията е почти невъзможна).
И за двата вида престъпления наказанието е индиферентно относно превенцията, единственото което може превантивно да регулира е неизбежността на наказанието, не говоря за 100% хващаемост на пресъпниците, а за усещането за неизбежност. Това се постига по хиляди начини. Медии, телевизия, изгражда се образа на силите на реда и т.н. В Щатите Холивуд и телевизията изграждат образ на силите на реда именно с тази цел. Ние тук им се смеем, но за последните 10 години в проблемни градове като Ню Йорк и Вашингтон престъпността е намаляла в пъти.
А нашите сили на реда се трудят усърдно, за да изградят образ, че ако бутнеш рушвет, каквото и да си направил, ще ти се размине...
Най-добре става ако може да се хващат много престъпници и това, както и тяхната наказуемост да служат за пример... Но нанайси...

Но темата не беше за това...



Публикацията е редактирана (15-03-11 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 12:53

мдаааааа... Нагизденият циганин от историята на Лали си е съвсем прав.

За мен обаче да събирам боклуците на всите съкварталци, не е решение.
Не знам какво кара Лалинда да упорства. Мен лично хорското безхаберие и незаинтересованост не ми действат особено стимулиращо за обществено полезни дейности....

Ама да не се отплесвам, че боклуците са една друга болна тема, която пак опира до съзнание на всеки отделен индивид. Какво стана с глобите за хвърляне на боклуци по улиците? А важат ли и за междублоковите пространства или там да си правим спокойно кочинка? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 12:55

Лалинда! Отлично написано![smilie24]

Хайде сега, дай личен пример и започни с прочистването на твоите собствени писания от себеизтъкване, празнословие и жлъч.

Ако искаш, де...Не е задължително...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: dimi2007   
Дата:   15-03-11 12:58

Андага....неизбежност на хващаемостта имам предвид.

Щот се изтъкваше, че успеваемостта в превенцията се базирала на непрестанното боядисване на вагоните, смяната на счупените стъкла и т.н.
Убаво е да се отбележи, реалното засилване на полицейското присъствие по улиците, а не само по медиите....[smile]

ежко - [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-03-11 13:10

Разликата между нас и по развитите евро държави,е че там има йерархия изградена от общество в което всеки си знае мястото и възможностите,при нас има леко контролирана анархия и долна,завистлива,некадърна,лакома,продажна,необразована и тн пасмина и много малка част неуважаван елит от същата тази сган или кофти матриял дет се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 13:14

Основнита причина е че при нас каруцата винаги е впрегната пред коня !!!

Уважението към ближният е кога той си хвърли буклука на улицата да си замълчиш защото го уважаваш !!!

Кога той кара с 200 ти му светкаш че има ченгета но той после гази твоите деца !!!!

Всичко е наопаки .

Ченгетата мама им деба , на разбойниците и на тях !!!

Абе не е от вчера - мизерията като начин на живот .


[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 13:15

демек, от пръдня боя не става [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 13:15

Тодд [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 13:23

Ранна пролет. Разпознава се лесно като сезон- започва да става по- топло и за по- дълги периоди от време. Хората се обличат по- леко. Зачестяват размазаните от коли новородени котета по улиците. Хората изпадат в умерена, блажена увереност в бъдещето.

Хора[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Фрида[smilie5]

Що се заяждаш с шафьора, кажи ми ся[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Флиртче, пролетно[smilie5]

Редактирам се, защото ми се падна пост 69 , та се сетих за една Стара учителка по история, която все повтаряше- които се карат най- много се обичат



Публикацията е редактирана (15-03-11 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-03-11 13:31

Преди малко на Орлов мост - чакам си червения светофар да пресека. Бяхме 20-на души от двете страни... само аз го дочаках. [smile]
Прави ми ужасно впечатление всичко това, но как да го променя? Как се променя това?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 13:32

ритай ги по кокалчетата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   15-03-11 13:34

Между другото, понеже някои уважаеми нестоличани, било то по жителство или по дух, или направо казано провинциалисти, са ме блокирали за участие в темите си, в които обсъждат данъците, бих искала да кажа в темата за циганията, че съм по-скоро за това данъците в столицата да станат четири и дори пет пъти по-високи, и то за да се ограничи преселението на циганията в нея!

На село да си остават ниски, тъй че който няма пари, да ходи на село (и яде пасти, естествено).

Парите, които плащаш като данъци, ти се възвръщат и то по начин, който ти няма как да си осигуриш.

Някои, които са запознати с живота в шведската столица, ще си спомнят, че дори кралят се премести от един район в друг, защото данъците му били високи.

Още нещо за блокирането на потребители - многоуважаеми блокиращи, просто лишавате и събеседниците си от мнението на здравомислещите блокирани от вас.
[smitten] [smitten] [smitten]

И, естествено, като щрауси заравяте главата си в пясъка.
[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 13:39

Много по-често съм срещал духовно богати и мъдри хора по селата от колкото в София. В същото време нахакани и прости "кореняци" софиянци, дето това е необходимо и достатъчно условия да са повече хора от провинциалистите, с лопата да ги ринеш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.