Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: slivenski   
Дата:   14-03-11 22:29

Стив Джобс от десетина години се бори с рака... Пази Боже там работата... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: danvan16   
Дата:   14-03-11 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-03-11 22:43

NeDDRaG, не се отказвай от суши без захар! Хем ще си набавиш модерния напоследък йод от нори (водораслото) в сушито!
[smilie18]


Сега по- сериозно,няколко идеи :

Спри всички животински продукти, включително масло, мляко, яйца за месец поне /ако пририташ, може да съгрешиш с риба/.

Яж само зехтин(студена преса) и олио, което не замръзва в хладилника - като ленено например. Не готви с олиото, а го слагай на края и на студено! Палмовото масло е най-кофти, така че забрави за българско сирене с палмово масло пожизнено.

Махни захарта, намали солта и особено химическата - нея я спри!

Не пий никакви пазарски сокове, коли, тоници и т.н. ПИЙ САМО ВОДА!

Яж сурови ядки, необработени и непечени (но ги ограничи ако искаш да отслабваш)

Яж сурови или задушени зеленчуци без ограничение! (ако ще отслабваш, контролирай тези със скорбяла)

Яж плодове без ограничение!

Тъпчи се с горните 2! Колкото по-зелени и сурови, толкова повече в твоя полза!

Яж боб, леща, грах, и т.н. легуми

Яж зърна (с ограничения ако ще отслабваш)

Колкото по-малко преработени храни, толкова по-добре!

И гимнастика всеки ден!

Този режим не е сложен.

Ако искаш напълно да си очистиш токсините, тогава има по-сложни начини на хранене - например купуваш една сокоизтисквачка и на всеки половин час се наливаш със сок от моркови, зеленини, ябълки, грозде и т.н.

Това е в най-общ план

/Преди време, когато започнах да дебелея, се спрях в книжарницата на една книга на д-р Joel Fuhrman - Eat To Live. За мен проработи отлично!/


Аз казах!https://photo-forum.net/joro/emoticons/indian_brave.gif Хауг! !https://photo-forum.net/joro/emoticons/indian_brave.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: djogata   
Дата:   14-03-11 22:59

НедДраг, за кръвната захар всъщност 6.4 не е норма, а горна граница на нормата.

Доколкото знам продължително задържане на кръвната захар над 7 води до постепенно увреждане на вътрешните органи.

Така че докторът май е прав да ти предписва диети.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: r_popov   
Дата:   14-03-11 23:29

Автор: sunnyshot
Дата: 14-03-11 22:43

Махни захарта, намали солта и особено химическата - нея я спри!
Яж сурови или задушени зеленчуци без ограничение! (ако ще отслабваш, контролирай тези със скорбяла)
Яж плодове без ограничение!
Тъпчи се с горните 2! Колкото по-зелени и сурови, толкова повече в твоя полза!
Яж боб, леща, грах, и т.н. легуми
Ако искаш напълно да си очистиш токсините, тогава има по-сложни начини на хранене - например купуваш една сокоизтисквачка и на всеки половин час се наливаш със сок от моркови, зеленини, ябълки, грозде и т.н.

Това е в най-общ план


1. Захарта /в умерени количества/ не е вредна - доказан факт!
2. Има ли друга сол освен химическа?
3. Зеленчуците - урови - да, задушени - не. Дори на водна баня след топлинната обработка не "остава" нищо полезно, освен баласт. Ако си "хард" бъди докрай.
4. Забрави за повечето плодове при проблем с кръвната захар. Особено пък в големи количества - АБСОЛЮТНО противопоказно!
5. От комбинацията - "неограничени зеленчуци и плодове" ще си докараш страхотно нитратно натравяне, дано да не си и алергичен. Освен ако не ги произвеждаш сам в екологичен район.
6. От комбинацията "неогразничени количества плодове и зеленчуци" плюс варива - жална ти майка на стомаха, жлъчката, панкреаса и апендикса. Дано имаш приятел в коремна хирургия.
7. На всеки половин час сок от моркови /нитрати/ и грозде /захари/ - аз лично бих се въздържал.

Моля Ви, има специалисти - диетолози. Нека те да съставят хранителния режим на човека в зависимост от здравословното състояние. Всичко друго е ... една жена на пазара каза...

П.С. Истината е в комбинираното и разнообразно меню, а не в изключването на цели групи храни - например млечни или местни и т.н. за сметка на други. А, да - човека е хищник и треволяците не му допадат особено - научен факт.



Публикацията е редактирана (14-03-11 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: asahi   
Дата:   14-03-11 23:30

Абе ще се подрискаш със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: marconi   
Дата:   14-03-11 23:38

дай да те зимам секи уикенд на ски + вторник и четвъртък час и половина хокей и забравяш за горните 105 поста...кат се постопли малко вадиш колелото - 30 км. през ден и така ше стопиш, че ше заприличаш на созополски чируз...

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: Lalinda   
Дата:   14-03-11 23:42

ДокторЪТ.
[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-03-11 23:50

Не е вярно, че не можеш да ядеш плодове, а можеш да ядеш преработена захар, когато имаш висока кръвна захар [smilie5]

Захарта /в умерени количества/ не е вредна - доказан факт!...
Забрави за повечето плодове при проблем с кръвната захар.


Всъщност, доказаният факт е, че захарта е абсолютно вредна, когато имаш рак.
......
Освен "химическа" има и морска сол [smilie5]
.....

Спирам спора тук (от моя страна, де). Отиди на специалист.
Между другото, режимът на д-р Fuhrman оправя напълно диабетни ситуации.


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 07:16

Марконио да организира една здравословна програма за сички зонални креатури и някой да сготви много боб, че сваля холестерола [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 07:59

Виж сега какво ще ти кажа: никой дотук не каза почти нищо съществено. Не ги слушай!
Съни е енциклопедист на жълтата литература, а докторите, доколкото ги има в тоя форум, са взели- дали.

Слушай мене, защото накъдето си тръгнал, аз оттам се връщам.

Аз винаги съм си бил пълничък, освен в периодите в които буквално НИЩО не съм ядял. Под натиска на пубертета и на снобарското БГ общество, и в желанието си да съм слабичък.
Но не става! Не става!
Натура!

1.
Бях 9 клас, когато тежах колкото сега, на 40 години.
По едно време ме приеха в една болница на Руски Паметник, за какво беше не помня, и ми мериха кръвното... то беше цирк!
Събраха се всички, и апарата нещо даваше грешни показания, или не знам. Мериха ми кръвното на крака, най- накрая. По съвет на някакъв висш лекар. Около коляното.
Беше 215 на 190!
Който не ми вярва, като се върна някой ден мога да си намеря картоните.

Оттам нататък съм бил вегитарианец 5 години, бил съм на 800 калории диета още толкова години, отслабвал съм 45 кила за 6 месеца, бил съм 6 години на разделно хранене...

2.
Смятам, че живота на човек се дели на 2 основни части. Първата част е докъм 40, а втората част е след това.
Наричам първите 40 години ЕСТЕСТВЕН ЖИВОТ.
В тези години тялото на човека работи нормално, оформя се и се дооформя.
Тогава повечето хора правят децата и кариерите си.
Тялото работи ЗА индивида.
То се радва на подкрепата на всички необходими ензими и прочее, произведени от самото него.

След 40 настъпва периода, който наричам ЗОМБИ СЪЩЕСТВУВАНЕ.
Тялото вече работи ПРОТИВ теб.
Често вече почти нямаш естествени и здрави зъби. Натрупва се умора, натрупват се токсини.
Мозъка ти спира да работи, и я караш по инерция.
Започват всякакви проблеми от здравно естество.

Едно време хората са живели по към 40 години.
Имам предвид много отдавна. Сега живеят повече, но... за мен това са зомбита. Демек природата вече е оттеглила покровителството си над теб, и те оставя на автопилот.
Ако нямаше стоматолози, ти нямаше да имаш с какво да ядеш. Ако нямаше лекари, си жив-умрял by that time. Ако нямаше магазини, нямаше да имаш как да си набавиш храна и женска, с тези уморени мускули...

3.
Аз като малък не съм спортувал.
Започнах едва СЕГА да се занимавам по- усилено, малко фитнес, хайкване...
Но това е добре! Много е важно да правиш обратното на това което правят другите, защото често пъти то е по- правилното!
Защото именно тези, които като млади са били слаби и са спортували, сега вече са успокоени и мислят че така ще си е то в животя занапред.
И пускат коремчта, и се обездвижват...
И остаряват.

Не прави това - решаващата битка започва именно сега, не знам на колко си, но към след 40 започва.

4.
Няма да ти давам точни рецепти какво да ядеш, и какво - не.
Защото не знам КОЕ Е НАЙ- ДОБРОТО ЗА ТЕБ САМИЯ.
Съветвам те само да спреш за момент, да се огледаш.
Да занулиш брояча, и да започнеш отначало.

Защото има моменти, в които ТРЯБВА да станеш нов човек.
Например майка ми - когато аз бях вегетарианец и на разделно хранене, тя си вееше байрака и ядеше каквото й падне и както й падне (не точно, защото бяхме много бедно семейство, но...)
След това изведнъж имаше проблем със здравето, и започна гладолечение.
Оправи се, стана кожа и кости... Сега години вече яде само семена некви, не я знам. Но с 200 лева заплата, това е даже невероятно улеснение! Няма какво да се чудиш - луканка или свинско. Ми семена!

(а луканката колко е мазна и химизирана!)

Вслушай се в себе си, и сам ще решиш кое ти се отразява добре и кое не толкова.
Дори на принципа на проба-грешка.
Но по- добре съблюдавай общоприетите правила де...
Прави често прегледи. Контролирай нещата. Намери СВОЯ СОБСТВЕН път оттук натам!
И знай, че ТИ, такъв какъвто си бил някога, никога повече няма да бъдеш.
Тялото ти е достигнало ниво на насищане, и вече ще работи против теб.
Вероятно най- добрия резултат който можеш да имаш е просто да запазиш статуквото. Да не ставаш по- зле.

Спри и се заслушай във вятъра. Изтрий лентите, преформатирай диска.
Почни лека- полека да пробваш кое как ти се отразява. Много хора дори не знаят нищо за храната и себе си, по простата причина че винаги са били ОК.
Вкуса на храната не може да е оправдание да ядеш едно нещо или друго. Важното е то да е здравословно!
Също дискова... какво беше там, дето имаш, не ТРЯБВА да е извинение за да НЕ ПРОБВАШ повече физически упражнения.

Ние сме, но често и НЕ СМЕ нашите си тела.
Често пъти телата ни си живеят в друга закономерност, независимо какво иска главата или стомаха.
Не яж пиле и яйца, защото много холестерол.
Взимай по един Niacin през ден... Ти ще си пробваш.
Успеха зависи от силата на желанието!


[thankyou]


Това май трябваше да го разделя на 2-3 части?


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 09:29

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/jstn7144.JPG

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Пожелавам ви дълъг живот и непременно да прочетете "Сто години самота" !!!

[cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 09:51

Аз съм я чел.
Мнооого яка!
Беше в една подвързия с "Няма кой да пише на полковника".

Именно тези произведения ме накараха да търся нещата на Хулио Кортасар и други...

Ауделе... но той е музикант.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 09:54

Едно време хората са живели по към 40 години.
Имам предвид много отдавна. Сега живеят повече, но... за мен това са зомбита. Демек природата вече е оттеглила покровителството си над теб, и те оставя на автопилот.
Ако нямаше стоматолози, ти нямаше да имаш с какво да ядеш. Ако нямаше лекари, си жив-умрял by that time. Ако нямаше магазини, нямаше да имаш как да си набавиш храна и женска, с тези уморени мускули...



Хахахаха... Нда бе... Особено женските от кварталната бакалия ги купуваме... [smilie18]
"Ако обичате, половинка кренвирши, две бири и една женска, че от вчера нищо не съм пил, ял, нито е@ал."

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 09:57

Тука малко съм оплел конците, но не ми се разправяше да ги оправям.

Разчитах, че интелигентните ора ще се сетят за какво иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 10:04

ние се сетихме. мерси.

ама, много първично представяш нещата някак си... има и много други аспекти в човешкия живот, освен набавянето на храна и женски... особено пък след 40 години. можеш да ходиш за риба примерно... да колекционираш кутийки от бира... да садиш лалета... хиляди неща... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: ivenchev   
Дата:   15-03-11 10:06

а га ядохти кифтета ни ривахти ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 10:07

между другото, ако става въпрос за болестно състояние, каквото е диабетът, човек или ТРЯБВА да спазва диета... или да умре, опазил Бог... тук не става дума психологически нагласи. [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 10:08

Представям ги първично, защото именно първичното е началото, и края.

Първичното остава винаги.
То е най- значимото.

А набавянето на храна и прочее след 40 си е просто част от живота на зомби, ако си чел това дето съм писал нямаше да пишеш това дето си писал.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 10:13

Аз точно с това не съм съгласен - за живота на зомби. Но всеки е свободен да се чувства така, както му харесва. Да не превръщаме темата в личен спор. Поздрави! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 10:21

Не, аз изобщо не се чувствам така!

Просто си мисля, че всеки живее някак изкуствено (заради стандарта на съвременния живот) след 40, и след като вече му е даден знак от приподата, че времето му е свършило.

Не се чувствам така, но го приемам за реалност.
Не смятам, че хората над 40 са зомбита, и в същото време го твърдя.

Къф е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: asahi   
Дата:   15-03-11 10:26

Димов, яко включване [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: feliz   
Дата:   15-03-11 10:35

едно интересно и полезно четиво

Отговори на това съобщение
 Re: Доктора ми спря пиенето...
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:36

като ивенчефф [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.