Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: PolarBear   
Дата:   09-03-11 11:08

Че кой твърди, че разумното решение е безболезнено?

Но все пак има и такива граници, които не бива да се преминават. Казали са го римляните навремето, а те са знаели как да управляват света.

До едно време.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: svi25   
Дата:   09-03-11 11:17

Чел съм, че в природата има динамично равновесие. Да си паразит е предимство, докато паразитите са малко и има достатъчно приемници. В момента, в който паразитите станат прекалено много - вече няма да могат да живеят както преди. Или ще измрат и паразити и приемници, или нещо ще се промени и равновесната точка ще се премести на друго място.

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: Lalinda   
Дата:   09-03-11 11:20

Хубаво е пред "цигани" в изложенията да стои "някои".

Сега ми е малко неудобно да кажа, че единствените ми съседи, които СА МИ ПОМАГАЛИ ДА СЪБИРАМ БОКЛУКА ПОД БАЛКОНИТЕ, са цигани.

***

Пловдивски графит от края на миналия век върху тараба из центъра:

ЗИМНА ВЕЧЕР. ДУХА ВЯТЪР.
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР.

***

Истината обаче е и че из френските, примерно, музеи и галерии, нито пък национални паркове, не съм виждала негри.

И във Франция циганите, т. нар. жан дю воаяж, живеят в гета в покрайнините на градовете. Общините са принудени да им отреждат приемни терени, ер д'акьой се казват... Преди години бях в Кемпер, Финистер (Краят на света!) и циганите тъкмо си бяха заминали от зелените площи край реката, оставили след себе си същата мръсотия като и тук. Домакините ни казаха, че полицията не смеела да ги закача...

И т. нар. казано от Сарко си е само едно българско пожелателно мислене.
То и ония писания от кореспондента на един френски вестник се оказаха на пофренчен българин (впрочем, написани на, ъъъ, неграмотен френски, което пък е върхът!)...

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: chukov   
Дата:   09-03-11 11:24

Ето част от моята програма за справяне със ситуацията.

1. Въвеждане на демографски ограничения - еднократни помощи при раждане и майчинство се дават само до второ дете. Дават се при условие, че поне един от родителите има непрекъснати здравни и социални осигуровки в разумен период от време - назад. Презумпцията е, че който иска да има 3 деца в семейството е длъжен да си направи сметката как ще ги гледа. Бабите ни са имали и повече и са ги гледали беюз социални помощи.

2. Изграждане на трудови лагери (говорим за реални трудови лагери, не търсим аналогия с руските и немските извращения). Осъдените на леки присъди полагат задължителен труд в рамките на инициативите, които провеждат трудовите лагери - строителство на пътища, мостове, инфраструктура. В лагерите аналогично на трудови войски всеки да може да хване занаят в ръцете си - зидари, мазачи, кофражисти, фаянсаджии и т.н.

3. Право на участие в избори имат само завършилите средно образование. Така се елиминира възможността да се пазаруват евтино гласове на неграмотни хора, които така или иначе в повечето случаи неямат трезва преценка какво избират.

4. Премахване на делегираните бюджети в училищата, превърнали образованието в бизнес. Не можем да изгоним мангала, защото за него получаваме едиколко си лева годишно и не можем да вържем бюджет. Прави се анализ на населението в региона и се отпускат съответно количество пари за преподаватели и издръжка на училището без оглед колко ученици ще изкласят. Като не искат и не могат да учат - да не ходят да развалят и дисциплина и учебен процес.

5. Пемахване на всякакви социални придобивки, получени наготово без положен РЕАЛЕН обществен труд.

6. Бързи и стегнати съдебни процедури водещи до конкретни присъди. Настаняване на леките провинения в трудовите заведения.

Ще измисля и още но трябва време.
Това са според мен реални и направими неща. Парите, които сега се дават даром за измислена интеграция, могат да финансират тези промени.

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: slavinai   
Дата:   09-03-11 11:26

svi25 е да те вече прелитат към централно-европейски източници[smilie5]

нас почти са ни опоскали (чакам с нетърпение официалните резултати от преброяването). Апропо покрай работата си научавам че определен тип анализи на НСИ неофициално се потулват с политическа шапка. за ужас на милите ни политици, обаче някои статистики са длъжни да публикуват в ДВ



Публикацията е редактирана (09-03-11 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: navy   
Дата:   09-03-11 11:31

Даси купувам ли бойна пушка... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: мара   
Дата:   09-03-11 11:33

значи м/у камарите безобразни глупости, импът имаше няколко бисера. само че сега не мога да ровя да ги търся[smilie5]
по въпроса за образованието - няма да стане така, както казваш. там именно е задължително да се работи много повече с циганските деца. аз имам по-радикални предложения:
-да се регламентира схема, в която децата на циганите да започват обучение от съвсем малки. примерно - 3г. ниво 1-ва група в детска градина. по този начин ще се избегне огромната разлика в нивата. и да няма стимул ДАВАНЕ на екстри, ако се спазва. а стимул ОТНЕМАНЕ на екстри, ако не се! примерно -добавки, социални придобивки и пр.
щото схемата, дето работи сега, сваля нивата на останалите до циганското ниво.
знам, че нещата са на границата на невъзможното. но не пречи да си мечтая.

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: navy   
Дата:   09-03-11 11:35

Да ги изселим в Африка...
И без друго лъвовете гладували...

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: slavinai   
Дата:   09-03-11 11:39

navy бе да не ни изселят те [smilie5]

А за да се говори за конкретни мерки трябва да си на ТИ със схемите. Аз не съм, но примерно първото предложение на Чуков като нищо да засегне повече българи от колкото роми. Има циганки фиктивно осигурени при това с висок доход за да получават солидно майчинство. Поради тази причина и промениха от 6м на 1г следенето на осигуровките преди раждането.
Защото на ромката й плащат осигуровки 6м на заплата 2500лв и после цокат от държавата 1г 90% от тази заплата.


Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: boink   
Дата:   09-03-11 11:46

Това са според мен реални и направими неща.

chukov, според мен това са нереални и ненаправими неща.

Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


ето тук е истината - ако ограничиш мангалите - то трябва да ограничиш всички. за всички трябва да е еднакво според конституцията. въпроса е мангалите използват вратичките в закона. никой от европейския съюз няма да позволи да се разделят циганите от българите.

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: chukov   
Дата:   09-03-11 11:59

boink

Някъде да съм споменал, че мерките, посочени от мен засягат само циганите?
Ако попаднат и българи в тези условия нека също си получат заслуженото.

Никъде не споменах засягане единствено на циганите?

Гамените и крадците не са малко и сред българите

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: boink   
Дата:   09-03-11 12:03

темата е главно с уклон цигани, затова така казах.

и се сещам за онзи татко в русенско който имаше седем деца... и той пада под ножа. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: chukov   
Дата:   09-03-11 12:05

Имам много приятели, които са служили в трудови войски.
Имам приятели , които са били в ТВУ и такива, които са били в затвора

Все са българи

Тъй, че това важи за всички

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: elrisha   
Дата:   09-03-11 12:11

Чуков, [smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: pmartinov   
Дата:   09-03-11 12:16

Аз имам данни, че политиците особенно що се отнася до България и Румъния, умишлено държат ромите в нищета, за да могат да си осигурят лесни за купуване гласове по време на избори. Знам, че един техен политик, за когото забележете самите българи говорят, че бил най-умният от всички, та този политик каза, че: „Купуването на гласове било европейско явление.“ И този политик е лидер на партия, която уж също се бори за права и свободи на определен етнос. Какво може да очаквате от такъв народ, на когото дори и лидерите не са още интегрирани в европейските ценности.




[smilie24] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: asahi   
Дата:   09-03-11 12:20

До Казанлък се сече за фамилията Бесоолу.

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: serjy   
Дата:   09-03-11 12:21

Циганията е симптома на болестта, не е редно да е във фокуса на "мерките" за подобряване здравословното състояние на пациента.


Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: slivenski   
Дата:   09-03-11 12:23

Идеята за трудовите лагери ми харесва. По-добре да работят, отколкото за стоят по затворите и да не правят нищо.

Само един проблем има - трябва да се ангажират доста хора с охраната на затворниците... Нали се сещате, че като закарат няколко стотин цигани да чукат павета, ако ги пазят само двама души, всеки ден ще има поне по един избягал...

А това означава промяна в законодателството, създаване на специални структури, пари и т.н.

И не ми се вярва нашите политици да искат да се занимават с проблема.

Основната причина за повечето неуредици в държавата ни е липсата на политическа воля за промяна.

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: danvan16   
Дата:   09-03-11 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: 798099   
Дата:   09-03-11 12:33

Мартинов, доста отдавна, в една тема на Импето, бях написал, че докато на циганите се гледа като на ЕЛЕКТОРАТ, нищо няма да се промени.

Радвам се, че и този, когото цитираш, е "открил топлата вода". Това, обаче, не променя статуквото. Докато на властта се гледа единствено като средство за бързо (и по възможност, трайно) забогатяване, все ще е така. Уви![smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: pmartinov   
Дата:   09-03-11 12:51

798099 [smilie24]



Циганизацията е държавна политика на БСП !



В един стар възрожденски град като Самоков съм свидетел от години как кмета го циганизира напълно целенасочено и методично и благодарение на това БСП е на власт в региона .

Отпускат се социални помощи на цигани от Ихтиман и постепенно се заселват в Самоков .
Така електората ресте непрекъснато...
Българите вдигат рамене и казват :
-Ние нищо не можем да направим!

Целта на БСП в България е създаването на група от олигарси и циганизация на населението.

Колкото по-неграмотен,беден и гладен е електората толкова по-лесно се манипулира и управлява и купува по време на избори.

Целта на БСП е да няма средна класа от грамотни и будни българи .





Докато циганизацията е национална политика България не я чака нищо добро .


Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: boink   
Дата:   09-03-11 13:02

абе какво да кажа за циганите в самоков. преди няколко години, на едно състезание, цял ден един от общо петте хим. кенефа си седи на ридо, баш срещу мене и му се кефя, колко е екологично и приятно да има кенефи, а не да се пикае и сере в гората. седи си там три дна... и в неделя, докато траеше награждаването и като свърши, гледам няма го кенефа - опулих се ама пак го няма. мангалите го бяха откраднали заедно с тридневния продукт събран вътре. е противни са тия самоковски цигани. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: tnt   
Дата:   09-03-11 13:04

Мартинов, като гледам как всички други възможни партии са се юрнали да стимулират средната класа и да премахват циганията.... римуув, римуув [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: ARGO   
Дата:   09-03-11 13:06

в момента по Дарик ще обсъдят темата

Отговори на това съобщение
 Re: За циганите, засегнати в темата с филма на англичанина Палин. Малко по-различно
Автор: bvidenov   
Дата:   09-03-11 13:22

Всъщност каквото и са и говорим, нито нещо се промени, нито някой ще се стръкне да направи нещо. Така е било и така ще бъде. А онова дребно човече, да не прехвърля проблема от болната глава на здравата. Като е толкова европеец и много умен, що не можа да реши проблема? Ние сме му намерили колая и то по доста демократичен начин и никой не депортираме. Всъщност Франция е най-циганската държава в западна Европа. Или както казваше една рускиня пред шведската маса в хотела в Рио, ребята сделайте заслонку, а то сейчась приедут французы, а все они козлы.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.