Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 09:33

След като положиха неимоверни усилия да съсъипат качеството на храните с лошо отглеждане на продукцията,калпави сортове,добавки на какви ли не химикали в пакетираните и полуготовите продукти, сега започва втора серия.
Видите ли,всичко е отровно,канцерогенно и опасно.Излизат енциклопедиите за Е-тата, полезното и здравословно хранене,които неми нуемо включват следното:

1.Биохрани с цени за месото -30-70лв/кг,домати по 10лв/кг,кисело мляко по 2лв/400г.,марули по 3лв/бр и други подобни,увеличени като цена от 8-12 пъти над тези които не са БИО,демек вече са анатемосани,те са само за кретени!

2.Странни хранителни добавки с "доказано","преоткрито" действие-на основата на водорасли, гъби, злата на инките, чудесии от Сибир, Лайна от прилеп и каквито още се сетите.............със странно еднаква и близка цена-около 60-90 лв за 100 капсули.Видите ли,населението на Земята за хилядолетия е забравило за тези добавки,ама сега се е сетило.
Препоръчват се за "профилактика" на тумори,безплодие,безсъние,грип,наркомании,износване на мускулите,СПИн............каквото си изберете.Само дайте пари.

3.Налага се заплахата от налагане на ГМО,са мо и само да купите биохрани.

Познавам производител на биохрани.Изкупуват се на едро от 10-30% над цената на другата продукция!Да кажем АНАТЕМА на мошениците! За Бога, съфорумци, не купувайте![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: diandimov   
Дата:   05-03-11 09:44

Обърни се към Съни, тя много си пада по тези модни залъгалки.

По темата - така е, това е някаква мода.
Оня ден си купих вентилатори за вкъщи, и те са с марка Bionaire.
Демек вентилатор, но някак по- така, става ти чисто и свежо само като го гледаш.

Истината е, че ако внимаваш, винаги можеш да намериш добри храни, при това не толкова скъпи.

Хранителните добавки... не съм виждал толкова скъпи, но не съм и гледал особено.

Между другото безобидните винамин B6, B12, Taurin и минерали сутрин дават доста заряд и тонус. И не са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: мара   
Дата:   05-03-11 09:49

е, добрутру [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: gbrain   
Дата:   05-03-11 09:49

Всичко що е синтетика не е добре за всекидневна употреба. Само при сериозна нужда. (за витамините)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 09:52

За витамините знам, аз акцентирам върху разни продукти с по-завинтени имена.Качествени храни могат да се намерят и с връзки от село.Дразни ме опитът за създаване на паника, умишленото съсипване на качеството на храните, извиването на ръце.Как ти звучи реклама на такъв магазин:
"Стига са ви тровили,ако сте родители и искате детето ви да расте здраво..............тн. и тн.
Грозно.[smilie23]



Публикацията е редактирана (05-03-11 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: seymour_sz   
Дата:   05-03-11 10:03

Това с био-храните не е измама, просто някои търговци ловко се възползват от истерията и надуват яко цените. Иначе био-зеленчуците, например, наистина няма как да струват колкото конвенционалните, но не са и в пъти по-скъпи - просто надценката им е огромна. Реалната им цена не е повече от 50% над конвенционалните - стига, разбира се, търговеца или производителя да не иска да стане милионер за една година :-)

Другата заблуда е за зеленчуцинте от село, че са био-зеленчуци - е, не познавам баба на село, дето да не слага амониева селитра, и после - било селски домат, значи - био. Да, ама не. Био продукцията се отличава от конвенционалната по препаратите, които се използват - там са забранени всякакви химични торове и пестициди, растенията се третират единствено и само с органични торове, които са в пъти по-скъпи от химичните. Затова, освен цената на препаратите, и добива им е по-малък, оттам и цената е по-висока, но не и чак три или четири пъти. Това вече е номер на търговците, които използват истерията и слагат луди надценки.
Иначе в "белите" страни има една чудесна практика, наречена "солидарно земеделие", при която производители на био-продукти намират директно купувачите чрез създаване на групи в градовете. Доставяйки директно продукцията си, те могат да го правят на цена, съвсем малко по-висока от цената на конвенционалните, защото избягват прекупвача и търговеца, а купувача получава качествена биохрана на сносна цена. За жалост, в България все още няма развита такава практика, освен малки групички по места. Но мисля, че съвсем скоро нещата ще се урегулират и при нас, и ще покажем един среден пръст на алчните търгаши по веригата [cool]



Публикацията е редактирана (05-03-11 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 10:24

Автор: seymour_sz
Дата: 05-03-11 10:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: boni   
Дата:   05-03-11 10:28

Баща ми има 2 декара двор, сее всичко и не слага грам изкуствени торове. Изкарва предостатъчно продукти за 3 семейства, че и повече.
Не даваме почти никакви пари за зеленчуци - затрупва ни с домати, картофи, лук, зеле, чушки и какво ли не + домашни яйца. Прави и разни домашни лютеници и други подобни. Пенсионер е (бивш военен от ВВС) и се занимава с кеф с тея неща, вместо да клечи като пазач някъде за допълнителен доход, както правят много от бившите му колеги.



Публикацията е редактирана (05-03-11 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: seymour_sz   
Дата:   05-03-11 10:32

Бони, браво на баща ти. Но масовата практика по селата е друга [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: boni   
Дата:   05-03-11 10:33

Не е въобще друга, но когато става въпрос за собствена консумация:) Нали ги гледам какво правят - сеят отделно за тях и за пазара[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: diandimov   
Дата:   05-03-11 10:38

Всичко това е чудесно, но като теглим чертата какво имаме? Хора, които към 60 се пенсионират, на 70 или 80 умират, а жените ги надживяват.

В смисъл някой знае ли каква е разликата в продължителността на живота на тези които ядат домашна храна, и на онези окито ядат от супермаркета?

И двамата ми дядовци умряха на по 80, и то заради немарливи и безотговорни лекари. Не от храни. Като и двамата са работили по заводи с отровни пушеци разни...

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: boni   
Дата:   05-03-11 10:43

Дядо ми почина на 96 и то защото падна и си счупи таза. Баба ми почина на 90, но пушеше като комин.

Само едно ще ви кажа. През 80-те години хората в Любимец само от домашно земеделие - домати, дини и др. подобни правеха по 10-15000 на сезон. Дядо ми беше директор на местния клон на БНБ и ми е казвал, че има хора със спестявания над 200 000лв - това през 1980-та.
На баща ми му беше забранено да продава зеленчуци, защото беше военен, но едно лято направиха една малка оранжерия и изкараха само от нея 2000лв. Имаше хора с по 10 подобни оранжерии, че и повече. Руските тирове товареха директно от дворовете:)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: klez   
Дата:   05-03-11 10:49

а кво ми стана смешно... ходих преди няколко месеца в БАЛЕВ БИО МАРКЕТ :)
и гледам в една тарелка БИО чушки.. разбира се те не изглеждаха като обикновени чушки :) те бяха точно по 3 броя в тарелка, старателно подредени една жълта една зелена и една червена ама такива искрящи цветове, че пластмасовите им роднини (тея за декорация) могат само да им завидят :))))) струваха скромните 10тина лева тея 3 био чушки... е не могат ме убедят че тея чушки са чисти квото ще да става, виждал съм достатъчно чушки в двора и такива цветове нема

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 10:54

Автор: klez
Дата: 05-03-11 10:49

а кво ми стана смешно... ходих преди няколко месеца в БАЛЕВ БИО МАРКЕТ :)
и гледам в една тарелка БИО чушки.. разбира се те не изглеждаха като обикновени чушки :) те бяха точно по 3 броя в тарелка, старателно подредени една жълта една зелена и една червена ама такива искрящи цветове, че пластмасовите им роднини (тея за декорация) могат само да им завидят :))))) струваха скромните 10тина лева тея 3 био чушки... е не могат ме убедят че тея чушки са чисти квото ще да става, виждал съм достатъчно чушки в двора и такива цветове нема



Именно,там е проблема-нямаш гаранция,че храните са БИО, цените не са 30-50% над конвенционалните чушки.Опа............те конвенционалните чушки са 5,49лв. за кило в момента.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: boni   
Дата:   05-03-11 10:55

Сещам се сега за едни познати дето се изпопритеснили покрай слуховете за проверки на доходи, викат - имаме над 150 000 евро, повечето още от едно време от зеленчуци. Прехвърляли от левове в долари, после пак в левове, сега в евро и няма никаква документация за произход.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 11:14

Ами,то си е за притеснение в тая полицейска държава.В края на краищата Цветанов не разбра, че не всички пари тук са на Баретата или наследство от Жоро Илиев.

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: asahi   
Дата:   05-03-11 11:17

Докато има балъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: odut   
Дата:   05-03-11 11:27

seymour_sz [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: bobihot   
Дата:   05-03-11 12:15

И тук направихме групи за споделено земеделие, за сега помагаме на производителите ударно при нужда, има и курсове по устойчиво земеделие (пермакултура):[beer]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/hesp8981.JPG
http://www.solidarno.com/sites/solidarno.com/files/volunteers-900_0.JPG


http://www.solidarno.com/

[shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: rumensh   
Дата:   05-03-11 12:25

Автор: boni
Дата: 05-03-11 10:43........Руските тирове товареха директно от дворовете....
Жалко че ги няма вече тези тирове,отиде руския пазар.....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: ogimag   
Дата:   05-03-11 12:41

Бълъците трябва да се доят всеки ден

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 12:48

огимаг,не съм съгласен.Понякога и на "небалък" му се ще да си вземе някоя по-така стока, чиято цена е надута излишно заради новобогаташи, мутри, блондинки и молски кифли!

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: ники1   
Дата:   05-03-11 12:53

Автор: ogimag
Дата: 05-03-11 12:41

Бълъците трябва да се доят всеки ден
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Автор: asahi
Дата: 05-03-11 11:17

Докато има балъци... [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: ники1   
Дата:   05-03-11 13:16

Имам приятел кайто внася зеленчуци и плодове с тирове !

Той ми разказва някои неща от бизнеса.
Миналата ранна пролет отишъл до Холандия с 4 ТИР-а за домати. Аз го питам да не е било за лалета , той казва домати.
Като пристигнали в оранжерията що да види -всичко зелено....и си помислил че се е прецакал и има да висят там бая време.
Холандците го попитали колко тона и с какъв цвят ги иска-червен,винен,жълт,розов,оранжев, за да знаят какви площи и с каква химия да поливат. След два дни натоварил 120тона хубави розовки доматки и газ за БГ........

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: ники1   
Дата:   05-03-11 13:25

Същият човек отива с камионите си в Израел за домати,краставици, портокали,лимони....
Викам му- Абе човек да не бъркаш държавата- в тая пустиня какви домати и краставици ?!?
А той казва: -А знаеш ли в тая пустиня какви оранжерии има ???
От там купува касетка 15кг- 1,50$ без значение какво има в касетката- лимони,краставици,домат.....т.е 1кг=10цента
А тук ги продава краставиците -4лв.
Питам го що така с надценката?
А той казва ,че ако продаваш под цената на едни много ЯКИ вносители-просто спираш да живееш......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.