Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: steeens   
Дата:   05-03-11 23:15

100

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   05-03-11 23:25

101! Мамо мила, какво исках да кажа с тая тема, [smile] а то какво се заформило тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: seymour_sz   
Дата:   05-03-11 23:26

djfroggy, я кажи пак какво искаше да кажеш, да се върнем в руслото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: Jim__Beam   
Дата:   05-03-11 23:36

.. Изврати се тоя свяяяяттт .... изврати се [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... Както викат у Бусманци - свето се изколцати ... [smilie5] [smilie5]

.http://vbox7.com/play:451ac2b5


Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: de5   
Дата:   05-03-11 23:56

гледах филм за тея чушки светофара (червена жълта зелена) та те са от оранжерии с луминисцентни лампи без слънце
тези биохрани са си стръв за балъци и сноби
колко сланина се е яло на село и са стигали до 90, но и по литър червено на ден на мъж, за жените по 0,5
Бъдещето е на ГМО до сега така и не съм срешнал свесно обяснение кое им е вредното,
гледах филм в който обясниха че няма ябълка която да не е ГМО.
Колкото и да не е модерно но една АЕЦ замърсява (радиационно) по-малко от една ТЕЦ
А слънчевата енергия както и вятърната са вятър работа, защото ако цялата страна се покрие със слънчеви батерии 110 000 кв.км
ще се получи еквивалентна мошност 400МВ (я стигне за София я не)колкото даваше 1-ви блок на АЕЦ.АЕЦ сега дава 2000МВ а преди 1000+1000+440+440+440+440

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: seymour_sz   
Дата:   05-03-11 23:59

А слънчевата енергия както и вятърната са вятър работа, защото ако цялата страна се покрие със слънчеви батерии 110 000 кв.км
ще се получи еквивалентна мошност 400МВ (я стигне за София я не)

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

гледах филм в който обясниха че няма ябълка която да не е ГМО
И аз гледах един, дето човек лети с ръце [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   06-03-11 00:23

написа:

> Уве, позволи ми да се усъмня, че с оцветител можеш да докараш
> цвят на жълтъка. Това зависи от храната, с която храниш
> кокошките, така че и напълно чисти селски яйца може да са
> светли жълтъците им.

Зависи.
Това на теория е някаква градка легенда. Аз лично и имам поне едно 50% вяра, минимум, просто защото съм си нашенче. Съвременната химия, дори нямам наглостта да си мисля, че я познавам. Точно такъв тип оцветител, може да се забърка си мисля, дори на водна основа. Въобще не ми се струва нереално да се постигне "органик ефекта" в жълтъка. Едно време връзваха шараните по Великден с козунаци, с "истински яйца", като ефекта се постигаше с лимонада. Никак не ми се струва сложно, да се пусне някаква химия в бъркоча на животните, дори на прахообразна основа и да стане "истинско жълто". Въобще тия неща, реално ако са съм го отгледал, или купувам от очвес, за който съм сигурен. Минат ли нещата на ниво индустрия, просто збрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: boni   
Дата:   06-03-11 08:29

Ролей, за разлика от тебе, аз изкупвателните пунктове ги помня чудесно. 70-ти набор съм. Точно на 2-3 двора се правеше един пункт. Дворовете в Любимец са по 2 декара и отгоре, така че смятай. Това обаче не означава, че целия тир се е пълнел от един пункт и не съм казвал такова нещо, както по типично комунистическо-демагогски се опитваш да ми изопачиш думите.

Колкото до баща ми - да, пенсионира се като висш военен от ВВС и то се пенсионира преждевременно, защото му писна от идиоти и доносници.

Не съм пристрастен към нито една от двете системи, просто разсъждавам обективно.
В случая се вижда кой е пристрастния:)
За бутането на оранжерии през ранния "социализъм" - хем са ги бутали, хем бой са яли.
За влизането в ТКСЗ и вземането на земята - много народ е пребиван от бой и още има живи
очевидци.

П.П. - сега питах и леля ми, тя поне се занимаваше активно с тая дейност.
Каза ми, че официално е изкупувал "Булгарплод" и е плащано на ръка на хората директно в изкупвателните пунктове, без документ. В началото масово са бутали оранжерии - факт.



Публикацията е редактирана (06-03-11 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: digitalgab   
Дата:   06-03-11 09:39

ЗЗа съжаление, научаваме че всичко що се яде у нас е 70% внос.

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: djfroggy   
Дата:   06-03-11 09:50

Автор: de5
Дата: 05-03-11 23:56

тези биохрани са си стръв за балъци и сноби
колко сланина се е яло на село и са стигали до 90, но и по литър червено на ден на мъж, за жените по 0,5

Затова страната ни е водеща по сърдечно-съдови заболявания.Червеното вино е здраве, но определено не по литър на ден.Сланината е холестерол!


Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: stzz   
Дата:   06-03-11 10:12

Даааа!
И един мармот увива биохрани, в стари опаковки от продукти на химическата промишленост!
[cool] [cool]
[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: seymour_sz   
Дата:   06-03-11 10:39

Градски, биохраните са си биохрани и нямат нищо общо с химическата промишленост. За да получат сертификат, трябва да се отглеждат на почви, които последните минимум 3 години не са третирани с никакви химични торове. Естествено, при производството им също са абсолютно забранени както химичните торове, така и всякакви пестициди. Така че къде видя общото с химичната промишленост?
При конвенционалните зеленчуци, особено при оранжерийните, където се гони висок добив, се наливат литри химични торове, пръскат се с всевъзможни пестициди и отрови срещу вредители - там вече яко играе химичната индустрия.

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: diandimov   
Дата:   06-03-11 10:43

Добре де, това за отглеждането на био храни без изкуствени торове го разбирам, но без химикали против вредители?!

Нали може лесно цялата реколта да замине!
Нима дори без толкова любимия и вкусен син камък може да мине работата?

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: seymour_sz   
Дата:   06-03-11 10:48

Диандимов, точно затова са скъпи - защото не можеш да докараш рекордния добив при използване на пестициди. А срещу вредители има органични препарати - вярно, с малко по-слабо действие, но все е нещо.
А синия камък, или медния сулфат, е разрешен за употреба в биологичното производство, тъй като нито се натрупва в растенията, нито вреди. Той е едно от малкото химии, които са разрешени - варта и калиевия перманганат също, понеже не вредят.

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: Gruyu   
Дата:   06-03-11 11:19

един познат зимното пръскане на дръвчетата го прави със зелева чорба, много ефикасно било, че и био като се замисля

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-11 11:38






Няма да се притеснявате !

Скоро инфлацията така ще обезцени парите че те ще стигат само за пръскане с чешмяна вода...


Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: dimi2007   
Дата:   06-03-11 11:49

Да ! И лихвите ще фръкнат, и който не е изплатил - гори ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: stzz   
Дата:   06-03-11 11:50

seymour_sz, не умаловажавам усилията на хората сертифицирани да произвеждат био.
Но имам и съмнения, че усилията на някои приключват с получаването на сертификат.
[smilie3]

До преди има-няма и 100 години, всичко си беше био - нали?
След 10 навярно на мода ще е биовода, след 20 биовъздух......биослънце.....[smilie11]
[smilie9]



Публикацията е редактирана (06-03-11 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-11 12:02

БИОхрани

ЕКОхрани

$$$$$$$$


Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: odut   
Дата:   06-03-11 12:25

Ква стана тя в тая тема?!?!?
Каквото и да се приказва и БИОхраните и ГМО са бъдещето.
БИОхраните е ясно защо. На всеки му се хапва чиста продукция, а не такава обливана с пестициди с нужда или без нужда. Лошото е, че в БГ това ще стане доста по-късно от останалия свят и големите компании ще се надпреварват да изливат у нас всичко, което не се използва в нормалните страни.
А ГМО наистина и аз не знам защо е толкова вредно?
Всеки дава примери как домат се каращисва с риба и т.н. а всъщност яко маа риба с домати!? ГМО може доста да помогне да ядем по чиста продукция без всичките химии използвани в конвенционалното земеделие. Знам, че ще ми се нахвърлите за моето мнение за ГМО, но някой ако разбира да обясни кратко и ясно кое им е вредното.


Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: diandimov   
Дата:   06-03-11 12:33

Това с биохраните е неква мода.

Нео-хипария.

Какво се чудим - скъпи са, и се купуват, щото е модерно.

Те жените пари за дрехи дават, ние за едни храни се чудим че се давали пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: dimi2007   
Дата:   06-03-11 12:44

Автор: odut
Дата: 06-03-11 12:25

Ква стана тя в тая тема?!?!?
Каквото и да се приказва и БИОхраните и ГМО са бъдещето.
БИОхраните е ясно защо. На всеки му се хапва чиста продукция, а не такава обливана с пестициди с нужда или без нужда.
---------

Ха....странно, винаги се е мислело, че пестицидите са едни много скъпи препарати, а ето, научаваме че просто ги гребваш от морето, и поливаш ли, поливаш продукщията. Какъв е смисъла от подобно поливане !?!?!?


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: odut   
Дата:   06-03-11 12:49

Автор: dimi2007
Дата: 06-03-11 12:44
[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: dimi2007   
Дата:   06-03-11 12:51

а не такава обливана с пестициди с нужда или без нужда
-----------

Именно, именно - какъв е смисъла от обливане без нужда !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Една голяма лъжа и с БИОхраните
Автор: odut   
Дата:   06-03-11 12:54

Еми няма. Точно това е, че няма смисъл но се прави.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.