Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 18:51

В София...

Карам си аз по бул. България...

Карам си аз по бул. Евлоги Георгиев..

Да бе, ай стига бе...

Гледам и не вярвам на ушите си!

Малката ми дъщеря е на билбордовете из цяла София.


За да пестя време, пригових си наличните средства за нападение и отбрана, подготвена е базата в която наглеца ще бъде изолиран, като в Гуантанамо (без присъда).

Остава само да разбера кой е поръчал снимките за билбордовете, разпечатал и монтирал.

Усещам голям екшън..

----------------------------------

Та въпроса ми е, който знае:

Как да намеря фирмата, която стопанисва билбордовете по бул.България в София, по бул. Евлоги Георгиев, пред Строителния техникум и т.н.

Още се чудя дали да излушвам ломотещия, който ще ми обяснява разни глупости за снимката или да действам както аз си знам..

Или да обявя награда за части от тялото му... ей най-накрая нещо истинско, ще има кръв, емоциии...

Мухаххааааа !

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: nsirakov   
Дата:   02-03-11 18:53

а какво са виновни собствениците на билборда?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-03-11 18:55

Какво рекламират на тези билбордове и не е ли по-добре да се търси рекламната агенция, освен ако не е обожател на дъщеря ти, предприел тази стъпка за да я впечатли [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: marchello   
Дата:   02-03-11 18:57

е***си филма си се вкарал ... [cool] [smilie18]

тури пуканкомат към темата си. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: navy   
Дата:   02-03-11 18:59

Радвай се, че не ти искат пари [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:01

Собствениците на билборда са виновни, че не са поискали от крекламопоръчителя подписани декларации от родителите на децата, че имат право да използват снимките им с такава и такава цел. Понеже собствениците на билборд показват на техния билборд моята дъщеря а не друг, на първо време те носят отговорност за това! В законите и наредбите към тях, ясно е казано как се прави публикуването снимки на възрастни и деца...

В същност аз няма да спора с тях, ще премина към последните действия по възмездие, нямам време за губене!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:08

Майтап, майтап... ама да не ми беше идвало до главата. Сигурно ще попадна на някоя кака дето ще ми фъфли, че не знаела че не знам какво си...

Мамка му, ще ми падне авторитета ако не им създам колосален проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: netLady   
Дата:   02-03-11 19:10

Билбордовете(съораженията) се наемат от общината.
..."поръчал снимките за билбордовете, разпечатал и монтирал" - може да са различни фирми. Обикновено поръчващия снимките и наемателя са едни и същи. Другата практика е рекламна агенция да наеме местата от общината и да ги преотдава...

От самата реклама не си ли личи кой я е поръчал ?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:13

За сега само от колата гледах бордовете, но утре отивам специално да заснема и изброя на колкоместа го има този билборд. Ако има стикери ОК, ако няма ще провера в общината. Лошото е, че колкото повече време изгубя за установяване на 'наемателя' толкова по тегаво ще му стане накрая...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Vinsent   
Дата:   02-03-11 19:15

В Софийска община има информация кой билборд чий е, от там ще научиш, а после... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   02-03-11 19:17

Рекламодателят е отговорен за ползването на изображението. Да си участвал в конкурс без да четеш правилата?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:19

После директно в офиса на наемателя, ако ми се крие, ще го изчакам 1-2 месеца и ще го причакам след работа. После ще се чуе..

Много мразя такива номера и няма да се размине така случая, максимално съм мотивиран

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:21

Не съм участвъл в конкурс. Снимката не е моя, на друг фотограф е явно. Снимката е колаж с наколко деца в редица, с цветни дрехи...

Абе какво да я описвам има я из цяла София, утре може да я видите..

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 19:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:27

Утре взимам Никоня и ще направя стрийт сесия из кръстовищата на София, абе има го билборда навсякъде...

Още се чудя, някой да не се бъзика с мен... ама чак пък толкова, щото ако знае какво съм намислил..

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: cicomanco   
Дата:   02-03-11 19:30

Кат та знам къф си инат....горко им...
Успех и ра разкажеш![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 19:34

И аз от това се страхувам най-много Чичо, ще взема да направя нещо дето .... ама това е положението, няма време за скандали, съдене, аз ше ги ..както си знам, пък те ако се чувстват обидени, нека ме съдят...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: SLR   
Дата:   02-03-11 19:36

Тия не се научиха че срещу 15-20 евро в някой сайт за микросток могат да си спестят един куп разправии[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Vinsent   
Дата:   02-03-11 19:42

Къде по-точно да го видим този билборд и какво рекламира (освен дъщеря ти)? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Vinsent   
Дата:   02-03-11 19:44

Осъди ги да ти дадат винила от всичките билбордове. Ще запазиш 1-2 за дъщеря си, а останалите..., вървят по 20 лв парчето на втора ръка. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   02-03-11 19:46

d256h, а дали тези от агенцията няма да се усетят по това, което пишеш от форума, и до утре да се вдигнат по тревога и да сменят снимката? [smilie5]

(е, за да го направят трябва да са много чевръсти) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ARGO   
Дата:   02-03-11 19:56

трябва ти офиса на рекламирания продукт или рекламната му агенция а не стопаните или собствениците на билборда

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: d256h   
Дата:   02-03-11 20:04

Ще ги намяря всички по веригата, ще намеря и жените им, ще намеря и децата им...

Ще изпитат неудобството ,което преценя, че трябва да изпитат..

За сега аз излизам от мрежата... може да ви пиша следващите дни за развитието на нещата... ако не съм в чужбина, докато им се случва нещо на тия.



Публикацията е редактирана (02-03-11 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: nodoubt   
Дата:   02-03-11 20:06

Собствениците на билборда са виновни, че не са поискали от крекламопоръчителя подписани декларации от родителите на децата, че имат право да използват снимките им с такава и такава цел. Понеже собствениците на билборд показват на техния билборд моята дъщеря а не друг, на първо време те носят отговорност за това! В законите и наредбите към тях, ясно е казано как се прави публикуването снимки на възрастни и деца..

dosta si oburkan krotni malko. sobstvenikut ne nosi otgovornost zashtoto otdava pod naem, a prava i zaduljenia sa reglamentirani s reklamodatelia v polza na purvia.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: itilien   
Дата:   02-03-11 20:15

Аз пък абсолютно не мога да разбера как може човек да си причини подобна драма и страдания за нещо, което съвсем не е толкова драматично.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 21:08

Итилиен, като оставим настрана авторските права и други правни въпроси, ще те питам САМО ВЕДНЪЖ: ти деца имаш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: juslen   
Дата:   02-03-11 21:10

Абе някой изобщо видя ли снимка на въпросната дъщеря на билборд или само е така си баете.

Щото аз вчера видях да дават баба ми по монокини на екрана на Мола[smilie5] Сега незнам какво да правя-да ги съдя ли, да ги трепам ли баси[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   02-03-11 21:25

Черпи ги едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   02-03-11 21:31

Не виждам защо ЧАК толкова сте се нахъсали срещу тези типове. ОК, направили са нещо без разрешение, което е идеален повод за търсене на съдебна отговорност.

Но всичкото това едва ли е направено с цел да се навреди на децата? Едва ли имат лични причини да ползват тази снимка - по-скоро глупост и дебелоочие? Така че според мен по-правилното чувство е търсене на парична отговорност, а не сериозно лично отмъщение, както авторът на темата едва ли не обещава?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Стефан   
Дата:   02-03-11 21:37

Точно така! Най-правилната реакция е да се отиде веднага при адвокат, по възможност някоя по-хищна хиена да се намери и срещу договорен процент той да се наеме да ги лиши от прилично солидна сума... Ако случая е толкова пределно ясен самото му появяване в офиса им със съответните претенции би трябвло да ги препоти 10 пъти и да станат много сговорчиви за извънсъдебно споразумение (поне в някои други държави би било така, когато става въпрос за деца, но е време и тука да се научат) [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 21:41

Джога, прочети въпроса ми към Итилиен и си отговори сам. Ще те помоля преди това да се позамислиш. Миналата година по някое време и по някаква тема (не помня коя) разказах как синът ми остана без велосипед.

Наистина, ти толкова отдавна ли се изсели от България, че не разбираш за какво става дума? Или искаш да слезеш до нивото на Лалинда?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: simpleman   
Дата:   02-03-11 21:44

А какво е нивото (равнището) на Лалинда?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: itilien   
Дата:   02-03-11 21:48

И да имам дете, пак няма да тръгна да си отмъщавам на никого, че са му сложили снимката на билборд. Малко ли деца се показват не само на билборди, а и на списания, вестници и какво ли не? А малко ли родители участват в конкурси по разни сайтове, където аудиторията не е никак малка? А малко ли снимки на деца са пуснати в тоя форум, където ще могат да ги видят не само тая седмица, а и след 5 години? От кога снимката на дете е нещо толкова невероятно опасно.

Що за отмъщения, заплахи и подобни неща? Не знам колко трябва да мразиш самия себе си, за да си причиняваш подобни негативни емоции, терзания и проблеми. А може и нещо повече от обикновени проблеми. Ето от такива агресивни хора трябва да се бои човек, а не от тия, които са качили снимката там.



Публикацията е редактирана (02-03-11 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: simpleman   
Дата:   02-03-11 21:49

А какво е нивото (равнището) на Лалинда?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ARGO   
Дата:   02-03-11 21:49

Лалинда в момента празнува и сигурно вече е под масата от домашното им мерло [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: elrisha   
Дата:   02-03-11 21:51

Едно е да си снимаш сам детето и със твое съгласие да го изтипосат на билборд, и съвсем друго е един ден докато се разхождаш - да видиш снимка на детето си изтипосано на билборд!
Така наречените "фотографи" правете разлика,моля! Заради подобно мислене всеки си прави каквото си поиска безнаказано в тази Държава!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 21:52

Ами... чети и преценявай сам.

В случая, имах предвид, че се изказва за неща, които на са й "минали през главата". В т. ч. отглеждането на собствени деца....

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: itilien   
Дата:   02-03-11 21:54

elrisha, естествено, че е различно. Но това според мен не може да оправдава подобни заплахи и агресивно поведение. Най-малкото от отсрещната страна не си получил такова. А дори и да си получил, пак не може да се оправдае.

Това, което човек може да си причини, друг не може да му го причини... са казали хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Marillion   
Дата:   02-03-11 21:55

Бой ще има ли????

Бира си имам. Отивам за пуканки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 21:56

Итилиен, пак ти казвам: Отимай си ги, отгледай ги, после се изказвай. Моля те, послушай ме!!!

Не става дума за отмъщение, повярвай!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: elrisha   
Дата:   02-03-11 21:57

Всеки родител си реагира както намери за добре. Нито ти,нито аз имаме право да изискваме как някой друг да реагира. Силно се съмнявам,че ще има физическа разправа,но съм склонна да повярвам,че ще има законови санкции за нарушителите.И така трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:02

Ама за това ставаше дума! Никой не е говорил за рязане на глави!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-03-11 22:13

написа:

> Джога, прочети въпроса ми към Итилиен и си отговори сам. Ще те
> помоля преди това да се позамислиш. Миналата година по някое
> време и по някаква тема (не помня коя) разказах как синът ми
> остана без велосипед.
>

Е моя като беше на реклама в метрото? Разликата е, че знаех и бях разрешил.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:17

Е, малка разлика, ама съществена...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:26

Данване, ще те скъсам по физическо!!!

Чети внимателно постовете на човека. Ето ти само един, пък ти си помисли как се чувства:

Автор: d256h
Дата: 02-03-11 20:04

Ще ги намяря всички по веригата, ще намеря и жените им, ще намеря и децата им...

Ще изпитат неудобството ,което преценя, че трябва да изпитат..

За сега аз излизам от мрежата... може да ви пиша следващите дни за развитието на нещата... ако не съм в чужбина, докато им се случва нещо на тия.

Публикацията е редактирана (02-03-11 20:05)


Я си представи, че някога е изживял онова, което се случи и на мен, а? Не го пожелавам на никого, който има дете, независимо момче или момиче...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-03-11 22:34

написа:

> Е, малка разлика, ама съществена...

Ами не, за мен няма. Останах с впечатление, че има вероятност да се случи нещо на детето след рекламата. И ако това са опасенията, съгласието а родителите едва ли е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:37

Я, един ме разбра за какво говоря!!! Щото иначе бях палнал колата да търся доктор...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-03-11 22:41

Аз не знам дали за това говори 798099.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:45

Накратко:

Останах с впечатление, че детето е снимано без знанието му и че баща му има някои притеснения, които не са свързани толкова с авторството върху снимката, колкото с нещо друго. Ако е така, напълно подкрепям реакцията му, защото (както вече казах) съм в числото на потърпевшите. Ако не съм го разбрал...съжалявам.

Но дори и проблемът да е само в снимката без съгласие, човекът си има правото да се ядосва...И да си търси и отстоява правата.



Публикацията е редактирана (02-03-11 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   02-03-11 23:27

Абе аз деца нямам, но ако имам малко момиче и някак без да знам и без да съм одобрявал професионални снимки се явяват по билбордовете, съвсем спокойно мога да се притесня какво точно се случва с детето ми, когато не съм с него...!
От тази гледна точка може би е притеснително..., иначе и моята реакция първоначално беше да не разбера баш къде е драмата, освен че какви ли не материали са използват за какво ли не в БГ, без да се плаща на никого...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   02-03-11 23:32

Аз също получих впечатлението, че авторът на темата може да очаква нещо лошо да се случи на детето му - но той по никакъв начин не го каза директно, ами просто такова е чувството, което получаваме по "интуиция" от думите.

Но съгласете се, в "нормална" ситуация, където на някакъв билборд има снимка на някакви щастливи (надявам се - нали е реклама) деца - не виждам какво лошо може да се случи на децата от това. Затова и не виждам причина за такива закани за отмъщение.

Виж, ако авторът има сериозни основания да чувства детето си застрашено - тогава е друг въпрос. Но не е споменал нищо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lidis   
Дата:   02-03-11 23:49

Интересна работа, неотдавна имаше една тема за стрийт фотографията и за това, законно и морално ли е всеки да снима всеки, без изобщо да го пита дали е съгласен. Вдигна се голям рев за правото и свободата на твореца, чак имаше разни забавни апологетики от сорта на - всеки като излезе на улицата, отразява светлинни лъчи, и всеки друг човек пък можело да си улавя лъчи, с око или матрица, вече всъщност се монтират и матрици в очите на болни хора и т.н.
Когато обаче опре до нашето дете, нещата стават различни, нали. Неприкрити заплахи и намеци за психически и физически тормоз.
Ми ако снимката на детето е резултат от стрийт фотография, на улицата или в някой парк някой е хванал отразени от детето лъчи? Авторът на темата дали никога не е снимал стрийт и не е публикувал или давал за употреба снимки със случайно снимани хора?
Когато се каза в онази тема, че снимайки хора на открито, без тяхно знание и съгласие можете да им причините различни злини, помните ли какъв вой се надигна, или да ровим и да вадим темата?


[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-03-11 00:04

Няма отразени лъчи в тая работа. Стига сте говорили глупости. И аз нямам деца, но си представям какво е да види човек малката си дъщеря разлепена из София. Ежът го е казал точно "какво се случва с детето ми, когато не съм с него?"

Освен това тук говорим за нагла реклама, а рекламата е с цел пари така, че ни най-малко не оправдавам цялата пасмина от фирмата, през рекламната агенция, билбордаджиите та до форографа.

Да плеснеш снимката на дете без да си взел разрешение от родителите му...

Това си е за сериозно дело и за сериозни проблеми за направилия го.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   03-03-11 00:09

Никой не отрича, че е нагла реклама и че заслужава юридическо наказание.
Но понеже не знаем историята зад снимката, заканите изглеждат пресилени.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-11 00:30

Каква да е историята? Детето има родители, а те не са давали разрешение за комерсиално ползване на снимката. Останалото са маловажни детайли.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 01:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-03-11 02:13

Всеки път, когато стане някаква подобна вселенска драма в този сайт - най-накрая се оказва, че нищо не е баш така, както го описват първоначално. Та ще изчакаме - ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: pif   
Дата:   03-03-11 03:27

Какви са причините на човека няма никакво значение. И тъй като в БГ няма закони и дори да успее да постигне нещо по съдебен път то ще отнеме толкоз време, че билбордовете ще си стоят там с месеци. В закона си има вратички как да се "саморазправиш" и да се оттървеш най много с глоба за дребно хулиганство. Аз лично бих им спретнал толкоз неприятности персонално - на човек по човек, че ще забвавят не само да работят в такава фирма ами и в бранша изобщо.
За стрийт фотографията - нека всеки си снима каквото си иска по улиците. Да си прави изложби и да си показва творбите. НО, когато започне да ги продава или да ги разпространява публично в много копия или да ги публикува в списания - тогава трябва разрешение от модела. В това число не влизат само държавните служители по време на изпълнение на служебните им задължения.

Независимо дали детето не бива да бъде снимано заради договор за ексклузивни рекламни права с друга фирма или просто защото родителите не желаят то да рекламира продукти по билбордовете - подкрепям изцяло автора. Тази наглост и чувство за безнаказаност трябва да спре и това зависи от всички нас. Те (престъпниците) използват незаконни методи и слабостите на корумпираната система за да си правят престъпленията. От къде на къде ние ще действаме законно за да се справим с тях.
С 2 ръце подкрепям взривяването на офиса и колите им. Даже може да донеса малко фитил и кибрит. Динамита от автора.

П.П. Винила на билбордовете гори много готино и лесно се пали. Особенно с онзи гел за разпалване на дърва. Не, че съм подстрекател ама аз бих се поразходил посреднощ или пък сутринта рано с 1-2 тубички гел.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: thingfish   
Дата:   03-03-11 07:26

Изумително е, че съвременният човек е в състояние да си създава гиржи и да прави от мухата слон, само защото е наясно с правата си, които уж трябва да му помогнат да живее по-добре.Невероятно, но факт. Постоянното пресмятане на ползи и вреди, законно или не, скъсява живота
...просто предлагам друг прочит на случката, без да ме вълнува кой крив и кой прав

преди двайсетина години тези билбордове щяха да са добър повод за хвалба пред комшиите. Щеше да се направи софра, да се пие ракия и прочее приятни последици, пък сега кво...
желание за мъст и линч на виновните до девето коляно [smilie8]



Публикацията е редактирана (03-03-11 07:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: nnenov   
Дата:   03-03-11 07:46

дай да го видим този билборд

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: jino   
Дата:   03-03-11 07:56

Аз лично ако некой ми изтипоса хлапетата в некоя реклама без да ме пита,и нещата са сериозни ,хич не бих си губил времето да ви занимавам в този форум.
Направо ще действам.

Пък и това което е писал за роднините н н'нам кой си може да му изиграе лоша шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: jino   
Дата:   03-03-11 07:57

За него нещата може да са сериозни ,ама темата е, сеир да стаа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: bgprinter   
Дата:   03-03-11 10:55

Хе хе, стрийт фотография и реклама. Това де го?
Значи хванал се бай Пешо и решил да прави реклама на Ливайс и взел че започнал да щрака по улиците хората на които им прозира по някакъв начин емблемата, етикета на Ливайс [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Царе сте в изопачаването. Стрийт фотографията няма и не е имала общо с рекламата. Това което изглежда на рекламите като стрийт си е режисирано от до, включително капачката от бира на паважа.

Човекът трябва да си търси правата. Точка. Драма е, зщото е дразнещо, нагло, тарикатско, балканско и т.н. Ей това са малките неща които отличават Балканите от останалата Европа, дребната тарикатщина, простотия и непукизъм на населението, свикнало да живее така, че да му удрят по едно рамо на улиците, ей така от бабаитлък, да го изпреварват на опашките , да го засичат с колата, ей така, щото са все бабаити всичките.

Моето дете е участвало в реклама, с мое разрешение, с мои радости, но да вземе някой да го снима и да го пусне без да иска разрешение, ще си има правни проблеми и парични. В сток сайтовете се продават буквално за стотинки всякакви неща, толкова ли е трудно? Дори наемането на един фотограф ще е многократно по скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lidis   
Дата:   03-03-11 11:44

bgprinter: Изобщо не става въпрос за знак за равенство или търсене на паралели между стрийт и рекламна фотография. Идеята беше, че под прикритието на стрийт фотографиране могат да се направят маса злоупотреби, за каквато предполагам, че иде реч и тук. Още от първия постинг на справедливо възмутения и побеснял родител човек нормално си задава въпроса откъде са се сдобили със снимката на детето. Един вариант е да е дръпната някъде от нета, но е малко вероятно уеб размер да е използван усешно за билборд. По-вероятно е детето да е снимано някъде без да подозира то и родителите му, и без снимащият да си е усложнявал живота с въпроси чие е това дете, желаят ли родителите му да бъде снимано, и т.н.
Затова отново се връщаме и ще се връщаме на въпроса - да се разбере веднъж завинаги, че никой, нито дете нито възрастен, не може да бъде сниман без съответното съгласие. Докато това не се проумее, винаги ще се стига до подобни казуси.
И въпросът не е в комерцията, а в личното пространство. Познавам доста родители, които ще реагират по абслютно същия начин и ако изведнъж си видят детето на нечия изложба на някой велик "творец", когото нито са чували, нито виждали.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-03-11 12:03

Аре пак кръчмарският героизъм в действие: ще палят, ще взривяват, ще причакват... [smilie18]

Толкова сте смешни - по един безобиден, детски начин, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Diandimov   
Дата:   03-03-11 12:36

Болни мозъци.

Отмъщения, лични разправии, вертоломееви нощи, палене на коли, къщи и села, пяна в устата, червеи в мозъка...

Щеше да е нелепо, ако не беше жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-03-11 12:50

Е, и тук изтипосването на билборд е станало повод за хвалба пред комшиите.

Комшиите във форума.
[smitten] [smitten] [smitten]

***

Това подмятане за падането на Джогата до нивото на Лалинда е доста по-сериозно нарушение на правата на човека...
[smitten] [smitten] [smitten]

Джога, търси си правата!
[smitten] [smitten] [smitten]

Както цитирах в една друга тема, "хората без образование смятат, че имат добър вкус".
[smitten] [smitten] [smitten]

***

Митко пък се е запалил по този казус така, както едно време бе запален по аквариумните рибки, снимките на ръжди и какво ли не още.
Ще му мине.

Дайте да го видим този уж чудовищен билборд.
Изненадвам се, че детето не е казало на татко си, че са го снимали по цветни дрехи...

***

Иначе, както добре ви е известно, представителите на зодия Риби, макар и родени през месеца на трезвеността, не се напиват.
Още по-малко пък падат под масите...
[smitten] [smitten] [smitten]

Боже, колко мъка има по тоя сайт, Боже!

И колко малко живот и фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-03-11 13:06

невероятно показателна тема колко зле сме всичи и от всякъде и това по време на празник за който децата незнаят нищо и се чудят що не са на училище, има куп родители дето дават луди пари само и само чедото им да се появи в някоя реклама [smilie5] , половината фотографи водят дела за авторски права за снимки дето са прайли за някой клиент, дето е довел модел гримьор наел декори и т.н те само щракнали копченцето а най вероятно и ползвали до скоро и все още ползващи пиратски софтуер.

замисли се каква е разликата между теб и въпросните нарушетели на твойте права като родител, след всички закани които отправи към тях ???

силно се съмнявам рекламата да е някаква неморална и уронваща престижа на теб и семейството ти, ще е интересно да пуснеш снимка все пак след този целия шум...


А що се отнася за спазването на морала, авторските права и.тн. със сигурност трябва да си ги търсим и да се приучават агенции и т.н. да ги спазват


т.нар мутри се очовечиха и е много по вероятно да видиш джип с добре облечени бизнесмени да спре да ти даде път и да ти се усмихне, както и сульо в жигула или голф ти отнеме предимство, да свирка, да минава червено и да слиза да налита на бой


от това както си представил нещеата излиза че са много сериозни и много сериозно са ти накърнили, достойнството, интересите, говориш все едно детето ти е в смъртна опасност силно се надяам да не е така


със сигурност си в правото да си търсиш правата, успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: pif   
Дата:   03-03-11 13:31

Питър Пан: има едно нещо дето му викат КОНСТИТУЦИЯ. Ама айде нейсе. Що ли да я спазваме. Или защо да се борим за правата си. Голяма работа. Нека си ги нарушават. Трябва да сме широко скроени и да не ни пука когато ни нарушават конституционните права. Ето виж някои хора даже плащат да им нарушават правата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: steeens   
Дата:   03-03-11 13:48

Никой ли не може да даде няколко кадъра с билбордовете по България и Евлоги Георгиев? Където има снимани деца?[smilie5] Темата да не е шега?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-11 14:11

На мен по принцип това с откраднатите снимки ми е малко странно. Ако с това си изкарва парите човек, да се занимава да съди, но иначе, не ми се вижда голяма драма...!
А колкото до това:
"клиент, дето е довел модел гримьор наел декори"
тези клиенти златни, дето наемат декори и си водят сами гримьори ги давай и на нас...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: arakiss   
Дата:   03-03-11 14:15

стига с тези "откраднати" снимки, човекът ясно си е написал:

Автор: d256h
Дата: 02-03-11 19:21

Не съм участвъл в конкурс. Снимката не е моя, на друг фотограф е явно. Снимката е колаж с наколко деца в редица, с цветни дрехи...


[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-11 14:16

аз по темата съм писал по-горе, сега отговарям на питърпан...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: arakiss   
Дата:   03-03-11 14:18

ок [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: navy   
Дата:   03-03-11 15:13

Я дайте да видим де...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: colorit   
Дата:   03-03-11 15:24

Накрая да не излезе, че таткото, автор на темата, не знае какви ги върши майката на детето, м? Защото аз не вярвам, че рекламна агенция, провеждаща рекламна кампания с бюджет за десетки билборда в София не познава закона и ще използва случайни кадри в тази кампания. А мутроидните закани на автора на темата и адреста, към когото ги е насочил дори не ми се коментират [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-11 15:39

Верно бе! Мама какво казва?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: pif   
Дата:   03-03-11 16:00

Е, кво да каже мама. Най много да каже - ти не си бащата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: colorit   
Дата:   03-03-11 16:13

Като гледам манталитета на таткото - едва ли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-11 16:19

Че какво му е на таткото? Малки е афектиран, но ще му мине.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ARGO   
Дата:   03-03-11 16:24

спрете да спамите темата че може и вас да подгони с ножа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-03-11 19:59

Таткото е почтен пич.
[smitten]

Малко повече екстровертен е, отколкото може би му трябва, но винаги е воден от най-добри намерения.

Доколкото схванах от изложението, на снимката има и други деца в цветни дрехи.
Техните родители как реагират?
Не се ли хвалят пред комшиите?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Todd   
Дата:   03-03-11 20:14

Абе никога не е загуба да се строшат нечий зъби !!!

Така че аз съм за бащата [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

По закон доколкото знам се иска съгласието на двамата родители така че няма значение какво е правила майката .

Бой тогаз !!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-11 20:40

като Лалинда, относно таткото...
А иначе се хвалят, къде ще ходят..., неземната красота на отрочетата, докаже ли се по този безапелационен начин, на дали може да породи мълчание...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Mojito   
Дата:   03-03-11 20:45

E как от двамата родители модел релийз да се иска? Майката ако е дала съгласие, таткото едва ли ще го питат и него. Днес видях 2 билборда с деца в цветни дрехи - един на Нюз Аутдоор (собственици на бордовете) и един на Малкото Голямо Четене. Интересното е, че и двата са реклама на медии - т.е би трябвало да са прекалено наясно с модел релийзи и тем подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 20:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Todd   
Дата:   03-03-11 20:56

Значи ако майката е дала съгласие без да каже на бащата тя е за бой !!!

Боят изгражда !!! [smilie24]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   03-03-11 20:58

съгласие от двамата родители се иска в доста ограничен брой положения, които са изброени в материалното право. Няма логика за такова нещо да се иска и на двамата. Обикновено се изиска разрешение и на двама ако действието може да накърни втория родител, например да решиш да се чупираш с дето в чужбина :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 21:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Todd   
Дата:   03-03-11 21:04

Имам си !!!

Ама с човек е по-гот !!!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: tnt   
Дата:   03-03-11 21:13

99

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: tnt   
Дата:   03-03-11 21:13

100

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-03-11 21:13

ех!!...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 21:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Ginka   
Дата:   03-03-11 21:27

дай снимки , да видим рекламата каква е[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   03-03-11 23:39

Автор: Todd
Дата: 03-03-11 21:04

Ама с човек е по-гот !!!



И със секса е така [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lalinda   
Дата:   11-03-11 20:53

Да не става дума за рекламата за Малкото голямо четене?

Видях я днес на Орлов мост тъкмо над един автобус с реклама на Бенетон, и тя с деца в цветни дрешки.

Ако е тази за четенето, радвай се, че детето ти чете!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-03-11 21:00

Да бе , верно .... кво стана с тая сага [smilie8] [smilie8] [smilie8]

... Голема патардия беше , па сега .... [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Marillion   
Дата:   11-03-11 21:03

Точно за тази реклама става дума.



Автор: d256h
Дата: 02-03-11 19:21

Не съм участвъл в конкурс. Снимката не е моя, на друг фотограф е явно. Снимката е колаж с наколко деца в редица, с цветни дрехи...

Абе какво да я описвам има я из цяла София, утре може да я видите..



https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/gvdt2112.JPG
http://tvbulgaria.files.wordpress.com/2011/02/malkoto-goliamo-chetene.png


Аз друга, подобна реклама не съм виждал с деца в редичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: steeens   
Дата:   11-03-11 21:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [cool] [cool] [cool] [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: n1x0n   
Дата:   11-03-11 22:08

Днес си припомних тази история, виждайки въпросният билборд. Тези деца толкова явно са снимани с едно и също осветление всичките, че 100% става въпрос за организирано студийно снимане.

Лично аз силно се съмнявам това да е станало без знанието на родител/учител и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: thingfish   
Дата:   11-03-11 22:28

Marillion , жална ти майка, ако пускаш снимката без разрешение от d256h [smilie5]
и на цялата ти рода лошо им се пише

Ако е тази за четенето, радвай се, че детето ти чете!

така си е

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: zahar4e   
Дата:   11-03-11 22:29

111[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: yan   
Дата:   11-03-11 23:05

И ся квооо....?!
Пребихме ли билбордаджиите? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   12-03-11 13:50

Аndrews фиешън пуснаха некви цици на билборд тези дни.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: dinkoff   
Дата:   14-03-11 13:19

Кво стана тука? Гледам децата още си стоят същите на рекламата.[smilie11] И не съм чул нещо да е станало с Вяра Анкова [smilie8] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   14-03-11 13:38

Сега сме на радиация и йод - не ни разсейвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   14-03-11 14:47

Е той човекът се покри, кой знае какво се е оказало накрая, ама вие го нахокахте малко и сега как да си признае ако се е нервил напразно?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   14-03-11 18:52

Ми как да си признае - като мъж да си признае.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: tnt   
Дата:   14-03-11 20:32

че то кой не се нерви напразно от време на време... стават конфузии [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   14-03-11 20:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.