Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:37

Я, един ме разбра за какво говоря!!! Щото иначе бях палнал колата да търся доктор...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-03-11 22:41

Аз не знам дали за това говори 798099.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:45

Накратко:

Останах с впечатление, че детето е снимано без знанието му и че баща му има някои притеснения, които не са свързани толкова с авторството върху снимката, колкото с нещо друго. Ако е така, напълно подкрепям реакцията му, защото (както вече казах) съм в числото на потърпевшите. Ако не съм го разбрал...съжалявам.

Но дори и проблемът да е само в снимката без съгласие, човекът си има правото да се ядосва...И да си търси и отстоява правата.



Публикацията е редактирана (02-03-11 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: ejko   
Дата:   02-03-11 23:27

Абе аз деца нямам, но ако имам малко момиче и някак без да знам и без да съм одобрявал професионални снимки се явяват по билбордовете, съвсем спокойно мога да се притесня какво точно се случва с детето ми, когато не съм с него...!
От тази гледна точка може би е притеснително..., иначе и моята реакция първоначално беше да не разбера баш къде е драмата, освен че какви ли не материали са използват за какво ли не в БГ, без да се плаща на никого...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   02-03-11 23:32

Аз също получих впечатлението, че авторът на темата може да очаква нещо лошо да се случи на детето му - но той по никакъв начин не го каза директно, ами просто такова е чувството, което получаваме по "интуиция" от думите.

Но съгласете се, в "нормална" ситуация, където на някакъв билборд има снимка на някакви щастливи (надявам се - нали е реклама) деца - не виждам какво лошо може да се случи на децата от това. Затова и не виждам причина за такива закани за отмъщение.

Виж, ако авторът има сериозни основания да чувства детето си застрашено - тогава е друг въпрос. Но не е споменал нищо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lidis   
Дата:   02-03-11 23:49

Интересна работа, неотдавна имаше една тема за стрийт фотографията и за това, законно и морално ли е всеки да снима всеки, без изобщо да го пита дали е съгласен. Вдигна се голям рев за правото и свободата на твореца, чак имаше разни забавни апологетики от сорта на - всеки като излезе на улицата, отразява светлинни лъчи, и всеки друг човек пък можело да си улавя лъчи, с око или матрица, вече всъщност се монтират и матрици в очите на болни хора и т.н.
Когато обаче опре до нашето дете, нещата стават различни, нали. Неприкрити заплахи и намеци за психически и физически тормоз.
Ми ако снимката на детето е резултат от стрийт фотография, на улицата или в някой парк някой е хванал отразени от детето лъчи? Авторът на темата дали никога не е снимал стрийт и не е публикувал или давал за употреба снимки със случайно снимани хора?
Когато се каза в онази тема, че снимайки хора на открито, без тяхно знание и съгласие можете да им причините различни злини, помните ли какъв вой се надигна, или да ровим и да вадим темата?


[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-03-11 00:04

Няма отразени лъчи в тая работа. Стига сте говорили глупости. И аз нямам деца, но си представям какво е да види човек малката си дъщеря разлепена из София. Ежът го е казал точно "какво се случва с детето ми, когато не съм с него?"

Освен това тук говорим за нагла реклама, а рекламата е с цел пари така, че ни най-малко не оправдавам цялата пасмина от фирмата, през рекламната агенция, билбордаджиите та до форографа.

Да плеснеш снимката на дете без да си взел разрешение от родителите му...

Това си е за сериозно дело и за сериозни проблеми за направилия го.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: djogata   
Дата:   03-03-11 00:09

Никой не отрича, че е нагла реклама и че заслужава юридическо наказание.
Но понеже не знаем историята зад снимката, заканите изглеждат пресилени.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-11 00:30

Каква да е историята? Детето има родители, а те не са давали разрешение за комерсиално ползване на снимката. Останалото са маловажни детайли.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: danvan16   
Дата:   03-03-11 01:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-03-11 02:13

Всеки път, когато стане някаква подобна вселенска драма в този сайт - най-накрая се оказва, че нищо не е баш така, както го описват първоначално. Та ще изчакаме - ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: pif   
Дата:   03-03-11 03:27

Какви са причините на човека няма никакво значение. И тъй като в БГ няма закони и дори да успее да постигне нещо по съдебен път то ще отнеме толкоз време, че билбордовете ще си стоят там с месеци. В закона си има вратички как да се "саморазправиш" и да се оттървеш най много с глоба за дребно хулиганство. Аз лично бих им спретнал толкоз неприятности персонално - на човек по човек, че ще забвавят не само да работят в такава фирма ами и в бранша изобщо.
За стрийт фотографията - нека всеки си снима каквото си иска по улиците. Да си прави изложби и да си показва творбите. НО, когато започне да ги продава или да ги разпространява публично в много копия или да ги публикува в списания - тогава трябва разрешение от модела. В това число не влизат само държавните служители по време на изпълнение на служебните им задължения.

Независимо дали детето не бива да бъде снимано заради договор за ексклузивни рекламни права с друга фирма или просто защото родителите не желаят то да рекламира продукти по билбордовете - подкрепям изцяло автора. Тази наглост и чувство за безнаказаност трябва да спре и това зависи от всички нас. Те (престъпниците) използват незаконни методи и слабостите на корумпираната система за да си правят престъпленията. От къде на къде ние ще действаме законно за да се справим с тях.
С 2 ръце подкрепям взривяването на офиса и колите им. Даже може да донеса малко фитил и кибрит. Динамита от автора.

П.П. Винила на билбордовете гори много готино и лесно се пали. Особенно с онзи гел за разпалване на дърва. Не, че съм подстрекател ама аз бих се поразходил посреднощ или пък сутринта рано с 1-2 тубички гел.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: thingfish   
Дата:   03-03-11 07:26

Изумително е, че съвременният човек е в състояние да си създава гиржи и да прави от мухата слон, само защото е наясно с правата си, които уж трябва да му помогнат да живее по-добре.Невероятно, но факт. Постоянното пресмятане на ползи и вреди, законно или не, скъсява живота
...просто предлагам друг прочит на случката, без да ме вълнува кой крив и кой прав

преди двайсетина години тези билбордове щяха да са добър повод за хвалба пред комшиите. Щеше да се направи софра, да се пие ракия и прочее приятни последици, пък сега кво...
желание за мъст и линч на виновните до девето коляно [smilie8]



Публикацията е редактирана (03-03-11 07:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: nnenov   
Дата:   03-03-11 07:46

дай да го видим този билборд

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: jino   
Дата:   03-03-11 07:56

Аз лично ако некой ми изтипоса хлапетата в некоя реклама без да ме пита,и нещата са сериозни ,хич не бих си губил времето да ви занимавам в този форум.
Направо ще действам.

Пък и това което е писал за роднините н н'нам кой си може да му изиграе лоша шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: jino   
Дата:   03-03-11 07:57

За него нещата може да са сериозни ,ама темата е, сеир да стаа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: bgprinter   
Дата:   03-03-11 10:55

Хе хе, стрийт фотография и реклама. Това де го?
Значи хванал се бай Пешо и решил да прави реклама на Ливайс и взел че започнал да щрака по улиците хората на които им прозира по някакъв начин емблемата, етикета на Ливайс [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Царе сте в изопачаването. Стрийт фотографията няма и не е имала общо с рекламата. Това което изглежда на рекламите като стрийт си е режисирано от до, включително капачката от бира на паважа.

Човекът трябва да си търси правата. Точка. Драма е, зщото е дразнещо, нагло, тарикатско, балканско и т.н. Ей това са малките неща които отличават Балканите от останалата Европа, дребната тарикатщина, простотия и непукизъм на населението, свикнало да живее така, че да му удрят по едно рамо на улиците, ей така от бабаитлък, да го изпреварват на опашките , да го засичат с колата, ей така, щото са все бабаити всичките.

Моето дете е участвало в реклама, с мое разрешение, с мои радости, но да вземе някой да го снима и да го пусне без да иска разрешение, ще си има правни проблеми и парични. В сток сайтовете се продават буквално за стотинки всякакви неща, толкова ли е трудно? Дори наемането на един фотограф ще е многократно по скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lidis   
Дата:   03-03-11 11:44

bgprinter: Изобщо не става въпрос за знак за равенство или търсене на паралели между стрийт и рекламна фотография. Идеята беше, че под прикритието на стрийт фотографиране могат да се направят маса злоупотреби, за каквато предполагам, че иде реч и тук. Още от първия постинг на справедливо възмутения и побеснял родител човек нормално си задава въпроса откъде са се сдобили със снимката на детето. Един вариант е да е дръпната някъде от нета, но е малко вероятно уеб размер да е използван усешно за билборд. По-вероятно е детето да е снимано някъде без да подозира то и родителите му, и без снимащият да си е усложнявал живота с въпроси чие е това дете, желаят ли родителите му да бъде снимано, и т.н.
Затова отново се връщаме и ще се връщаме на въпроса - да се разбере веднъж завинаги, че никой, нито дете нито възрастен, не може да бъде сниман без съответното съгласие. Докато това не се проумее, винаги ще се стига до подобни казуси.
И въпросът не е в комерцията, а в личното пространство. Познавам доста родители, които ще реагират по абслютно същия начин и ако изведнъж си видят детето на нечия изложба на някой велик "творец", когото нито са чували, нито виждали.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-03-11 12:03

Аре пак кръчмарският героизъм в действие: ще палят, ще взривяват, ще причакват... [smilie18]

Толкова сте смешни - по един безобиден, детски начин, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Diandimov   
Дата:   03-03-11 12:36

Болни мозъци.

Отмъщения, лични разправии, вертоломееви нощи, палене на коли, къщи и села, пяна в устата, червеи в мозъка...

Щеше да е нелепо, ако не беше жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-03-11 12:50

Е, и тук изтипосването на билборд е станало повод за хвалба пред комшиите.

Комшиите във форума.
[smitten] [smitten] [smitten]

***

Това подмятане за падането на Джогата до нивото на Лалинда е доста по-сериозно нарушение на правата на човека...
[smitten] [smitten] [smitten]

Джога, търси си правата!
[smitten] [smitten] [smitten]

Както цитирах в една друга тема, "хората без образование смятат, че имат добър вкус".
[smitten] [smitten] [smitten]

***

Митко пък се е запалил по този казус така, както едно време бе запален по аквариумните рибки, снимките на ръжди и какво ли не още.
Ще му мине.

Дайте да го видим този уж чудовищен билборд.
Изненадвам се, че детето не е казало на татко си, че са го снимали по цветни дрехи...

***

Иначе, както добре ви е известно, представителите на зодия Риби, макар и родени през месеца на трезвеността, не се напиват.
Още по-малко пък падат под масите...
[smitten] [smitten] [smitten]

Боже, колко мъка има по тоя сайт, Боже!

И колко малко живот и фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-03-11 13:06

невероятно показателна тема колко зле сме всичи и от всякъде и това по време на празник за който децата незнаят нищо и се чудят що не са на училище, има куп родители дето дават луди пари само и само чедото им да се появи в някоя реклама [smilie5] , половината фотографи водят дела за авторски права за снимки дето са прайли за някой клиент, дето е довел модел гримьор наел декори и т.н те само щракнали копченцето а най вероятно и ползвали до скоро и все още ползващи пиратски софтуер.

замисли се каква е разликата между теб и въпросните нарушетели на твойте права като родител, след всички закани които отправи към тях ???

силно се съмнявам рекламата да е някаква неморална и уронваща престижа на теб и семейството ти, ще е интересно да пуснеш снимка все пак след този целия шум...


А що се отнася за спазването на морала, авторските права и.тн. със сигурност трябва да си ги търсим и да се приучават агенции и т.н. да ги спазват


т.нар мутри се очовечиха и е много по вероятно да видиш джип с добре облечени бизнесмени да спре да ти даде път и да ти се усмихне, както и сульо в жигула или голф ти отнеме предимство, да свирка, да минава червено и да слиза да налита на бой


от това както си представил нещеата излиза че са много сериозни и много сериозно са ти накърнили, достойнството, интересите, говориш все едно детето ти е в смъртна опасност силно се надяам да не е така


със сигурност си в правото да си търсиш правата, успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой стопанисва билбордовете в София?
Автор: pif   
Дата:   03-03-11 13:31

Питър Пан: има едно нещо дето му викат КОНСТИТУЦИЯ. Ама айде нейсе. Що ли да я спазваме. Или защо да се борим за правата си. Голяма работа. Нека си ги нарушават. Трябва да сме широко скроени и да не ни пука когато ни нарушават конституционните права. Ето виж някои хора даже плащат да им нарушават правата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.