Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 имаме ли нужда от това
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-02-11 19:25

настоящата е провокирана от темата за братския египетски народ
разглеждам си темата и попадам те тези:

Чудя се, как е възможно вече 20 дена в Египет да няма пратеник на нито една българска телевизия?! Нито един български журналист няма там. Това не знам какво е!?

Най-малко 140 чужди журналисти пострадаха или бяха убити в Египет, докато отразяваха събитията там.

През 2010 г. са били убити 44 журналисти,


Пакистан е на първо място по брой на загинали репортери - 8, следван от Ирак - 5, и Хондурас, Мексико и Индонезия.

Освен това 145 журналисти са хвърлени в затвора - рекордно голям брой за последните 14 години.

Най-много са задържаните в Китай и Иран - по 34 души, следвани от Еритрея (17), Бирма (13) и Узбекистан (6).

От началото на 2011 г. са убити петима журналисти, а от 1992 г. насам са убити или загинали при опасни задачи 850 представители на медиите.



втрещен съм [smilie10] [smilie10]

наистина ли имаме/имате нужда от това??
трябва ли да сме чак толкова информирани??
лично аз нямам такава нужда. знам, че сега някои ще кажат "ама не може да си зариваш главата в пясъка и да не искаш да знаеш какво ства по света" или пък "живеем в 21ви век, не е нормално да не сме информирани"
нямам нужда, още повече когато има жертви...
Мнението си е лично мое и изобщо не държа някой да го споделя..

вие какво мислите..

ПС. А забелязали ли сте с каква МАЗОХИСТИЧНА НАСЛАДА, топ и не толкова топ репортери и екипи излъчват от смутни райони и такива с природни бедствия?


Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: matataupa   
Дата:   16-02-11 19:37

[smilie24]

Taka и не гледам новини, нито следя какво се случва. За мен е ненужно, още повече, че " хората имат право да знаят" или " хората трябва да знаят" отдавна вече са безсмислени изречения...

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: ejko   
Дата:   16-02-11 19:45

Дори никой да не иска да знае, пак ще има кой да иска да ходи. Просто безсмислието на собствените ни животи ни кара да намираме безумни начини да осмислим съществуването си. Тази саморазрушителност, съчетана с онова нездраво любопитство, което е карало навремето тълпите да гледат екзекуцията на площада, а сега кара хората да гледат Биг Брадър и сие риалити глупости, миксирарани с малко псевдоинтелектуалност и те ти те от къде идва нуждата от това...


Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-02-11 19:49

Не вярвам дори малка част от тези загинали журналисти да са правели това което правят, САМО защото "това им е работата". Когато следваш призванието си, опаносността не те демотивира. Знаеш, че можеш да умреш, но и знаеш, че искаш да го направиш. Като да ходиш в планината да катериш, примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-02-11 19:53

А, ежко ме е изпреварил до някъде. Не съм съгласен само с това, че е "безсмислено". Кой го определя като такова? Щом за човека който го прави има смисъл - значи е смислено.

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: ejko   
Дата:   16-02-11 19:54

е много ясно че не те демотивира..., напротив мотивира те, то е двигателя на цялата работа...
Има открити самоубийци, който просто си скачат от прозорците, но има и такива, които искат освен плясъка на размазаната си глава да чуят и аплауз...
Казвам това не с упрек, напротив и аз бих го направил в определен момент..., просто мотивите понякога са по скоро саморазрушителни в същината си, отколкото градивни...

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: ejko   
Дата:   16-02-11 19:57

"Не съм съгласен само с това, че е "безсмислено". Кой го определя като такова?"

Ами аз го определям...., субективно може да е супер смислено и най-вероятно е...



Публикацията е редактирана (16-02-11 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: tnt   
Дата:   16-02-11 19:59

трябва ли да сме чак толкова информирани??

не, нямаме, но не го съзнаваме, защото живеем в този век. А който го осъзнае се спасява поединично. Като кайзера, като мен....

Ежко е прав, че има някакви суисайдъл тенденсис да искаш да знаеш всички злочестия на този свят, че и да се гордееш, че си информиран за тях.

Но, съгласете се, е това продава и то няма да спре да се предлага.

Аз гледам от гледна точка на зрителя, не от тази на репортера. Вероятно има разминаване на ценности и на гледни точки...

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: ejko   
Дата:   16-02-11 20:01

е няма да спре да се продава..., това е ясно.
Като са спрели да линчуват на мегдана, какво ни остава на нас...., завалиите...

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: Todd   
Дата:   16-02-11 20:04

не , аз лично нямам никакава нужда от 90% от новините които дъвчат с дни всякакви медии...
и не ги чета или гледам - направо ми се повръща от тях .

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: tnt   
Дата:   16-02-11 20:05

това си е наш проблем, че се смятаме за завалии.

Във връзка с тази тема се сещам за стотиците клубни теми, в които се нищи нечия политика /на държава или държавник/, в които се стига до остри пререкания, обиди и прочее, както и до невероятни надувки кой колко повече знае.

Явно е направа човешка и всеки, който има нужда от това би трябвало да може да го задоволява.

Което за мен не пречи да уважавам и хората, ограничили своя собствен свят до красивите си градини, кулинарни успехи или семейството си.

Отговори на това съобщение
 Re: имаме ли нужда от това
Автор: boyanb   
Дата:   16-02-11 20:19

тогава амигото кви теми ше пуска [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.