Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Куче с чип
Автор: asahi   
Дата:   12-02-11 10:18

Бау-бау!

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: asahi   
Дата:   12-02-11 10:18

500 лв. глоба за домашно куче без чип

Некои акценти:

...
Всички домашни кучета в София да бъдат с чип, предвижда проектът на наредбата за отглеждане на домашни животни. Чиповете ще са безплатни, но глоба от 500 лв. грози тези, които не го поставят.

...

Освен домашните с чип ще ходят и уличните кучета. Целта е да се уточни броят на домашните кучета и да се направи електронен регистър.



Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: pif   
Дата:   12-02-11 10:36

Днес кучетата утре и стопаните им. Да живее америка (с малко А)

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: netLady   
Дата:   12-02-11 10:44

Причината за увеличаването на бездомните кучета в София била в пускането на домашни животни на улицата, не е заради повишена раждаемост сред тях. Това е поредния мит, който упорито тиражират за да не свършат работа. Ако искаха - щяха. Вместо да кастрират женските животни сега ще им слагат чипове. Всяка година кварталната кучка Джина ражда по 5/8 кутрета. Може и GPRS да им сложат.
При 200 000 хиляди домашни кучета регистрираните от тях са само 4-5%. От къде я взеха тая цифра? В преброителната карта нямаше въпроси за домашни любимци. А, иначе, има едни пари за похарчване...[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: 1vo   
Дата:   12-02-11 10:46

Много яко се доказва дали е агресивно животното - трябва да е ухапало поне един човек [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: asahi   
Дата:   12-02-11 11:12

За какво му е на кучето GPRS? Данни ли ще обменя със сървъра на общината?

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: padma   
Дата:   12-02-11 11:13

netLady - не виждам никъде в текста да пише, че ще ги чипират ВМЕСТО да ги кастрират. Кастрационната програма си тече и никъде не е казано, че ще бъде прекратена. За кучката Джина - толкова ли е трудно да се обадите на Екоравновесие да я кастрират? Това че ражда всяка година на мен ми говори единствено, че сте незаинтересовани. В нашия квартал няма некастрирани кучета - и мъжки, и женски. В момента, в който се появи ново, некстрирано животно, до най-много месец бива кастрирано. Освен това аз лично кучета без маркирани ушета по улиците все по-рядко виждам. И колкото до източникът на улични - точно така, домашните и полудомашните са този източник. Аз лично няколко пъти съм намирала малки в кашон със силни белези на някоя порода. За съжаление има много безотговорни стопани, които изпускат женското си куче, то ражда и по-'хуманните' от тях изчакват кутретата да порастнат малко, преди да ги изритат навън. А под 'полудомашни' се разбира кучетата, обитаващи районите около бензиностанции, паркинги, складове и подобни, които се хранят от хората там, но не се кастрират и тъй като условията са добри и има осигурена храна, кутретата оцеляват и, като поотрастнат, се разселват. И обикновено хората, 'грижещи' се за тези кучета, не позволяват на Екоравновесие да ги взимат за кастрация, обявявайки ги за свои. Та затова масовото чипиране ще е много полезно, защото така ще можеш да удостовериш с паспорта на кучето, където е и номерът на чипа, че това куче е твое. Нямаш паспорт и чип - кучето е ничие и заминава на кастрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   12-02-11 11:34

Аз обичам животните.Но пък повече обичам хората.
За съжаление не е така при някои любители на животните.
Ухапани от кучета има много.Но именно тези "любители" като започнат да вият,че разбираш ли те животните не хапели,само при нужда...
Ай ся,какво ще рече това?Ако ти захапе дедето и му остави психологически проблеми за цял живот?
Не казвам,че трябва да се евтаназират кучетата и котките по улиците.Но най-добре би било да се кастрират и да се обезпаразитяват.Тамън и така стават по-малко агресивни.
Но пък ако трябва да избирам без да се замисля ще предпочета инжекцията за животинката,пред уплашеното дете.
Съвсем друга е вече темата за мисленето на собствениците на домашни животни.Пускат ги на воля да си задоволяват нагона и ... после що имало такава популация.Въпрос на съвест.Която обаче липсва.
Чудя се и друго.
Незнам дали някой от "любителите" и баш-природозащитниците дали въобще е стъпвал в приют за животни/тук в България/.Аз лично съм.И да ви кажа честно условията там са такива,че е далеч по-хуманно да се евтаназира животинката,вместо да е подложена на този ад под небето!Ама нали тези същите от разните там агенции трябва да си пърдят на топлите столчета?За какво реално да дават пари?

Сещам се за едно друго решение.Приложено на практика.
Един мой познат от провинцията/голям град/ каза,че нямат никакъв проблем с уличните животни.Начина е много прост.Без да вдигат много шум като се навъдят излиза ловната дружинка с фроберките и....ги събират тихомълком.Без да се шуми излишно.

Иначе къде на майтап,къде на сериозно едно време по бай Тошово като бяха тук Виетнамците по улиците нямаше нито едно животно.Може би е време пак да докараме няколко самолета от там.Хем работят като мравки,хем и улиците чисти от животинки...

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: netLady   
Дата:   12-02-11 11:43

padma написа:
...


Вярно - в текста не пише "вместо". Такава е практиката. 1млн.лв. е бюджета на Екоравновесие. Кастрационната програма е симулация на дейност за да се усвоят едни пари. Като питаш Екоравновесие защо не кастрират женските - казват "скъпо е". За кучката "Джина" са идвали два, три пъти. Качват я във фургона и тя след 15 минути се връща. Пускат я на следващата пряка. Аз съм кучкарка вече повече от 20г. и познавам всички песове и стопани в околността и нито един, който да е изхвърлил кутрета. От 4/5 години Екоравновесие непрекъснато заселва района с нови песове, уж кастрирани и маркирани. Преди 10-тина години общинските песове в района бяха 3. Имаха си имена. Сега са стотици. Ето тук можеш да видиш и някои от общинските песове и буса на Екоравновесие. Почти по цял ден си седи пред блока.
Понятие "полудомашни" няма. Или кучето е регистрирано или не е. Ако рано сутрин влезеш в станцията "Сливница" на метрото ще видиш 5/6 песа, на които им нарушаваш спокойствието.[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Todd   
Дата:   12-02-11 12:36

Как имам при мен 2-3 хиляди чипа разни ша го накича цялото с интегрални схеми !!!

И някой друг транспондер ша му закача - "Филипс крипто" да не могат да го прочетат .


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Amigo   
Дата:   12-02-11 12:38

днес на псетата, утре на хората... [smilie8] не разбрах - вилните и селските кучета също ли?! [cool] [smilie8]


През 2014 г. проблемът с бездомните кучета в София ще бъде решен окончателно. Това обеща шефът на „Екоравновесие" Петър Петров пред bTV. Тогава трябва да е приключило изграждането на приютите за четириногите и популацията им да бъде овладяна.

Дневно в общинската организация пристигат между 30-35 сигнала за бездомни животни, като 3-4 от тях са за агресивно поведение. Безстопанствените кучета в столицата са между 9500 и 10 000 - или поне такива са прогнозите за резултатите от преброяването в момента. По данни от 2009 година бройката им е 8530.

Увеличението им Петров обясни с невъзможността да се справят с останалите 15% некастрирани животни, които обикновено са били домашни, но пуснати навън. При 200 000 хиляди домашни кучета регистрираните от тях са само 4-5%.

Студентски град е едно от местата в София, населени с най-много безстопанствени животни. Миналата година 76-годишна русенка осъди Столична община, затова че е била нападната и нахапана от улични кучета в столичния жк. "Славия".


[smilie8]



А до 2014 г?! [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: netLady   
Дата:   12-02-11 13:19

Te тук , във форума на Столична Община има 471 сигнала, повечето за агресивни кучета.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: dideron   
Дата:   12-02-11 20:42

Казва се Робокуч [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Amigo   
Дата:   12-02-11 20:46

а какви рободоци се пускаха едно време в рейтинга [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Императорът.   
Дата:   12-02-11 20:46

И какво - като не успеят да сложат чипове на всички безпризорни пцета, оная мармозетка дето се води кметка, ще се самоглоби ли?


Важното е да се "усвоят" едни пари !!!

[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: danvan16   
Дата:   12-02-11 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-02-11 21:20

не си разбрал бе импе, на домашните ше слагат.

и още една глоба трябва да въведат. който си изгони псето - 5000 лева [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Императорът.   
Дата:   12-02-11 21:25

На домашни, ама не само на домашни.


Ще махнат помиярите точно толкова, колкото махнаха смрадливите каруци от "европейска" София.

То за да се оправи тоя град трябва КМЕТ, а не празно плямпало като Тимберицоидът или муха като Мармозетката.

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Amigo   
Дата:   12-02-11 21:26

абе требе си здрава диктатура - тва е [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: imitev   
Дата:   12-02-11 21:31


Кофтито е че и бат Болен явно нема да свърши раота [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: pif   
Дата:   12-02-11 23:08

Малко черна отрова (все още има на женския) малко прясно месо от близкия месарски магазин и с песовете е свършено. Аз на тея край нас съм им вдигнал мерника щото само ме будят посред нощ. Малко им остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: Amigo   
Дата:   12-02-11 23:25

pif написа:

> Малко черна отрова (все още има на женския) малко прясно месо
> от близкия месарски магазин и с песовете е свършено. Аз на тея
> край нас съм им вдигнал мерника щото само ме будят посред нощ.
> Малко им остава.



ква е тая черна отрова?! [smilie11] [smilie8] за стрихнин знам, ама това... [smilie8] неква вещерска хитрост ще да е [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-02-11 23:27

Куче с чип


Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: danvan16   
Дата:   12-02-11 23:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Куче с чип
Автор: nodoubt   
Дата:   12-02-11 23:48

поставянето на чип не е задължително [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.