Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с кафемашина
Автор: cameraman   
Дата:   11-02-11 11:21

От 17.01.2011 кафемашината ми е във обслужващия сервиз "Етика" за продукти, внасяни от "Фикосота" във Варна и чака да и бъде отстранен дефект, в рамките на гаранционния срок... Според техниците- проблемът е доставката на част /изгоряла е платката/.Тези дни се навършва месец от постъпването на машинката в сервиза... Искам да ви питам какви са потребителските ми права и как да процедирам оттук нататък, за да ми подменят кафемашината... Какво се случва с остатъчната гаранция ако е нов уред и какво, ако все пак остранят повредата???
http://www.kolko.bg/bg/ariete-cafe-roma-plus-bg/p/1045593
Благодаря предварително за съветите...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 11:23

АКО е закупена от физическо лице, не фирма... то до един месец ако не ти го възстановят - трябва да ти върнат парите или да ти дадат друг уред. Това си е по закон и може да им го намекнеш и ако ти откажат на място, да вдигнеш още при тях телефона и да се обадиш в съюза за защита на потребителите.
Има два варианта... или да те спрат по време на набирането и да се съгласят, или от съюза да направят... нещо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: cameraman   
Дата:   11-02-11 11:35

Машинката е купувана от Метро на разпродажна цена, доста по-ниска от пазарната... Мога ли да имам претенции за реалната пазарна стойност... Мога поне да претендирам за подмяна със същата такава...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 11:38

Доколкото знам ако нямат същия модел, трябва да ти дадат новия. Пари май не връщат или поне не съм чувал...
Според мен трябва да отидеш на място с фактурата за покупка, гаранционната карта и някакъв протокол кога е приета машината за ремонт [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: cameraman   
Дата:   11-02-11 11:42

Пак в Метро ли? Гадно.... сега ще ме накарат да купя по-нисък клас машина и далаверата от разпродажбата ще отиде на кино... Ама аз ще се запъна, че не искам машина без кафемелачка... и съм я купил заради нея... И няма да искам по-нисък клас... Ще кажа, че искам същата...



Публикацията е редактирана (11-02-11 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: 798099   
Дата:   11-02-11 11:42

леле, уцелил си най-лошата комбнация: Фикосота - МЕТРО!!!

Желая ти успех с рекламацията, но се запаси с нерви и търпение...също и със свободно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 11:43

В магазина, от където е купувана стоката [smilie8]
Това е моето мнение по въпроса, ако някой е по запознат - да дава акъл, но според мен това са си нормални действия и претенции на купувача...

Ти си си в правото си.
Не вярвам да ти откажат, а и нямат право...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: 798099   
Дата:   11-02-11 11:55

Морски, за да отиде в МЕТРО и да си иска или парите, или нова машина, трябва да получи от сервиза документ, че дефектът е неотстраним. А такъв документ се взима трудно. Ял съм го това дърво именно с продукт на Фикосота/Теси. В крайна сметка останах капо...

Редакция: това не означава, че трябва да се отказва, напротив. Моят случай беше отдавна. Сега КЗП работи сравнително добре. Ако не друго, само като споменеш за тях и дават заден ход...



Публикацията е редактирана (11-02-11 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 12:05

Да, но има друг коз - срока!
Те са длъжни в едномесечен срок да му дадат РАБОТЕЩА стока, неговата или нова.
Така че с документите и телефона на защита на потребителите да ходи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-02-11 12:22

.. Ако е до 7 дена от покупката - в магазина .... имаш право да върнеш продукта без обяснения , стига да не е нарушена целостта на опаковката и нещото да не е ползвано ...

... Ама в случая , Метро веднага ще те прати в оторизирания сервиз на изделието ..... за това са тия гаранции .... Метро не е сервиз [smilie7]

... Имах аз проблеми с един кухненски робот от Технополис ..... та , след 2 месеца цъфна ... и го занесох в сервиза - викат до седмица ще ви се обадим !!
.. След 3 седмици аз им звъня .... те не могат да зецепят .... дай номер на заявката , дай тва , дай онова ..... ще проверим кво се случва и ще ви уведомим !!
... Нови 2 седмици - отивам на място с бумагите .... ептен никво внимание ... викам - дайте да си видя уреда , да видя кво става ..... аааа , ми той е в сервиза , тука е само приемната [smilie7] [smilie7] [smilie7]

- Викам - кога ще стане !?! .... ама вече изнервен след едночасовото мотане и чакане да дойде тоя , да дойде оня ...
... Излиза едно лайно с костюмче , оглежда ме ехидно , аз по къси гащи , маратонки , тениска и очила ..... лятото как да съм ...

Вика - господине , какъв ви е проблема /и се подхилва лекинко/ ....

Обяснявам му кротко - месец и половина ми поправяте един шибан миксер , викам му - това да не е ядрена ракета !!! Дайте да го видя поне дали сте го почнали !!

... Както и да е , обеща ми копеленцето до седмица вече да е готов ....

.. Още 2-3 седмици минават , телефони мелефони .... нищо ....

Нервирах се тотално и звъня на един приятел , сетих се че се познава с Дамян Лазаров .... обясних му за кво иде реч [smilie7]

СЛЕД ДВА ДЕНА !!

... спира някъв шарен пикап пред кръчмата ... слиза едно дупе с некви бумаги ... търся еди кой си - викам АЗ съм ...

- Елате с мен до колата .... нищо друго не ми казва , ама го усещам че ми нервничи нещо ....

Отваря вратите .... и ми сваля една голяма кутия и една по-малка ...
- Най-новия модел на Делонги - робот
... И - една тарикатска парна ютия Тефал !! - била подарък .... бах тоя подарък - 170 кинта ....

Вика - подпишете тука .... тинтири-минтири .... и айде чао !!

Аз леко шашнат , ама прибрах си нещата .... ухилих се ехидно със задоволство ....

После си викам - ЗНАЧИ МОЖЕЛО ..... ама що по тоя начин ....

.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: 798099   
Дата:   11-02-11 12:36

Морски, прав си, ама дано не ти се налага да се разправяш с МЕТРО...

Темата за веригите я дъвкахме вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 12:42

Връзките са си връзки...

Аз предложих да загуби 10 минути само - отива - казва - дайте ми моя, ако не е оправен - нов.
Ако почнат да усукват - вади телефона и звъни. Това е...

Метро си е магазин, в никакъв сервиз не мое да те пращат, АКО не е опоменато в документите, които купува. Това е... магазина, те са отговорни за стоката. Точка... Ако ще и метро да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-02-11 12:52

Нави , грешиш бе пич [smilie7]

.. Купуваш си пералня от Метро , след 2-3 месеца дава фира ....

В Метро ли я носиш или в сервиза на вносителя , изписан на гърба на гаранционната карта [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Ами ако си я купил от София и си я подарил на баба ти в Бургас ... [smilie3] [smilie3]

..В метро София ли трябва да отидеш .... или в оторизирания сервиз на Горение /примерно/ в Бургас ....

...Магазините са ТЪРГОВЦИ - дистрибутират дадена стока на даден производител/вносител ...
... Носят отговорност до 7 дена !! Това е .. [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: cameraman   
Дата:   11-02-11 12:58

Говорих с КЗП... Говорих с Фикосота... Сега отивам в Метро...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: Todd   
Дата:   11-02-11 13:00

Да ти кажа ли къде продават нови кафемашини ???

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: asahi   
Дата:   11-02-11 13:38

Кафето от машина вредно бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 14:18

Джим, не греша... продавача носи отговорност, той е длъжен да осигури сервиз.
От теб се иска само да му донесеш стоката...

Така е по цял свят, така е и в България [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: asahi   
Дата:   11-02-11 15:46

Оно си го пише в ЗЗП. Обърнете внимание и на параграф 13 от допълнителните разпоредби.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: navy   
Дата:   11-02-11 15:47

copy/paste ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с кафемашина
Автор: asahi   
Дата:   11-02-11 15:50

Четете от извора, бе[smilie9]
То и осмисляне иска, не само цопи/пасте.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.