Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 16:40

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/cspr1150.JPG
http://i3.dir-i.net/CMS/2011/02/08/2f_q3j1u1.jpg


[smilie5] [smilie5]


Тренчев по неволя пак е лидер на ”Подкрепа”

С гласовете на 749 делегати осмият конгрес на КТ "Подкрепа" преизбра за президент на синдиката Константин Тренчев.
За вицепрезидент беше също преизбран Димитър Манолов.

За съжаление се разигра най-лошият сценарий, станах заложник на собственото си творение, каза пред журналисти д-р Константин Тренчев.

Той бе увещаван от всички структури на синдиката да се кандидатира за президент на организацията, след като 40 минути нямаше никакви кандидатури и се наложи изборната комисия да удължи времето с още 15 минути.
Според делегатите, без Тренчев "Подкрепа" няма да съществува, предаде БНР. Той обясняваше със сълзи на очи, че властта не го блазни и му е мъчно за синдиката, но той е отнел много енергия за 22-те години откакто съществува, предаде КРОСС.

Все пак Тренчев премисли и в последната минута подаде документи, но отправи остри критики към политиците, включително и управляващите, като ги упрекна, че те нямат визия за развитието на нито един сектор в държавата. Той прогнозира, че ако нещата продължават така, в България ще има политическа криза.

"Не виждам просто оптимизъм от това, което става в държавата. Тези войни между хората, които политиците започнаха като модел, се пренесоха навсякъде. Всеки срещу всеки. После енергията на нацията си заминава и съм много песимистично настроен. Защото е казано в писанието - защо виждаш сламката в окото на брат си, а гредата в твоето не виждаш. Ето днес и проф. Пантев го е казал, нали. Нашата смелост стига до чашата с ракия", каза Тренчев.

В словото си пред залата той посочи, че хората търсят спасение в омразата и злобата, но това не е пътят, който ще ни изведе от кризата. Държавата се срива не толкова икономически и социално, тя се срива духовно, каза пред делегатите д-р Тренчев.

[smilie8]


Ех, тия неволи подкрепаджийски [smilie8] [smilie5] [smilie5] Кого подкрепя тая организация все пак... [smilie8] [smilie11] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: krist   
Дата:   10-02-11 16:45

е, как "кого"? Тренчева подкрепя очевидно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: ahead   
Дата:   10-02-11 16:47

Тази новина ми напомни на вестник работническо дело.

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: alsash   
Дата:   10-02-11 16:50

...оооо набора...!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 16:51

ahead написа:

> Тази новина ми напомни на вестник работническо дело.




[smilie5] [smilie5] другарят Живков отново беше преизбран единодушно... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: arakiss   
Дата:   10-02-11 16:55

дам, горкия той [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: arakiss   
Дата:   10-02-11 16:56

малко кофти се получи веднага след цирка на янето, изгуби се сочността на интригата [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 16:57

абе цирковете у нас са вече сиво ежедневие [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: ivodam   
Дата:   10-02-11 17:01

И тоя явно нема алтернатива, дееба орисията българска... яко месии


Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: Ivo55   
Дата:   10-02-11 17:05

"Приел да се кандитира ... след много увещания и един час размисъл"...Няма други кандитури! /Току-що чуто по новините в 17 часа./

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: 798099   
Дата:   10-02-11 17:10

Ама какви са мазнички и тримата, а?! Уникална снимка![smilie18] [smilie18] [smilie18][shtrak]

Все пак, докторът е поотслабнал. Преди година-две бая се беше окръглил.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 17:14

798099 написа:

> Ама какви са мазнички и тримата, а?! Уникална снимка![smilie18]
> [smilie18] [smilie18][shtrak]
>
> Все пак, докторът е поотслабнал. Преди година-две бая се беше
> окръглил.[smilie5]




туй от кахъри... [smilie8] че се налага пак да бъде лидер [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: 798099   
Дата:   10-02-11 17:16

Въх, да му имам проблемите![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-02-11 17:18

Как гого, ами самите тях си. Беше създадена уж за да нещо като опозиция на Българските професионални същзи, които се наследиха от КНСБ. Говореше се, че първите членове и лидери на Подкрепа по предприятията са "измета" на работещите в предприятието - кръшкачи, пияници и тем подобни. И донякъде това не бе лъжа. След известно време нещата си влязоха в релсите и кадровия проблем не стоеше пред тях. Известно време изпълняваха и ролята, която наистина трябва да изпълнява една синдикална организация. Но от 10 години, или по-точно след като вече се приватизираха значимите предприятия, както с тях, така и без тях. Работодателите изпълняват законовите изисквания спрямо тях, но тези изисквания са толкова малки, че няма начин такава организация да съществува и да се издържа без спонсориране от работодатели. Законовият членски внос е нисък, а по-висок едва ли някой би се съгласил да плати. Поради тази причина синдикатите, и двата големи, омекват и за да си издействат някакво финансиране от работодателя правят отстъпки в действително по-важните неща при подписване на колективните трудови договори.
За да стане ясно какво говоря, в старата фирма имаше синдикални организации както на КНСБ, така и на Подкрепа и се подписваше Колективен Трудов Договор (КТД). Та последната година като бях там, ходех на разни синдикални срещи за КТД и на двата синдиката, тъй като ня бях член нито на единия, нито на другия и такива като мен ги канеха и от двата. На такива срещи бях поставил въпроса да се уреди в КТД проблема с домашните дежурстава (време в което не си на работа, но си на разположение на работодателя, обикновено за отстраняване на аварии и др, подобни), които по закон са с максимална продължителност сто часа, а дефакто бяха 128, както и заплащане по кодекс на извънредния труд в почивни дни - 175 %, а не с абсурдното "Извънреден труд по график". При тристранните срещи обаче въпросът бил поставен, ама директора рекъл, че това не подлежи на обсъждане и те си млъкнали. За метка на това обаче в КТД имаше клаузи да се осигурява на лидерите мобилен телефон, допълнителен отпуск, средства за командировки за синдикални мероприятия, компютри, интернет, офис, телефон, факс, офис консумативи и т.н. Договорените за синдикалните членове придобивки - заплащането на часовете за дежурства по 1 лв. на ас, вместо законовите 70 стотинки и по около 1000 лв, разпределена като коледни, великденски и надбавки за почивка. Всичко това ще важи и за несиндикалните членове, ако те се помолят да се присъединят към КТД и заплатят 30 лв, които ще им бъдат удържани и разпределени пропорционално между двата синдиката. Та е това продкрепят.

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 17:49

България да предложи убежище на голяма група японци - около 200 000, предложил лидерът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Мотивите на синдикалния лидер са, че в страната ни има много обезлюдени райони, и че това е хуманитарен жест, предаде БТА.

[smilie8] [smilie8]

Веднага бих приютил няколко кръшни млади ипонки [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

При всички положения японци е по-добре от англичани, евреи, араби и т.н. [smilie25] [smilie25]



Публикацията е редактирана (19-03-11 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер
Автор: asahi   
Дата:   19-03-11 17:50

Ми те не щат бе, Амигото. Ни у вас, ни у нас, и въобще извън Япония не щат.

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 17:53

Асахи, ама изобщо не си прав, искам да ти кажа. [smilie5] Мой приятел живя доста години в Япония и сега чат-пат пак ходи там, щото такава му е работата. Много яповци са се изнесли от там и този мой прятел има приятели японци, които живеят в Европа и САЩ и никак не им е по-зле, даже напротив. [smilie5] То и у нас има загубеняци, които не искат да емигрират, ама това не значи, че им харесва животът тук. [smilie5] [smilie5] загубеняк да не се разбира като гадна дума [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Kanonir   
Дата:   19-03-11 18:04

Ми те японците кат прагматични хора може да са преценили че бедствието де ги сполетя е по малко от бедствието де ги чака в България

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 18:11

Kanonir написа:

> Ми те японците кат прагматични хора може да са преценили че
> бедствието де ги сполетя е по малко от бедствието де ги чака в
> България



мдааа, щото не са видели бедствието "български циганин" [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: asahi   
Дата:   19-03-11 18:15

"Много яповци са се изнесли... "
Колко много бе, Мигов? Тази нация е от най-консервативните към емиграцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 18:17

Асахи, навсякъде има хора, които са по-различни от останалите. [smilie5] Всичко е до време. [smilie3] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: asahi   
Дата:   19-03-11 18:22

Има бе, спор няма. Ама чак пък "много" японци да искат да се махат няма. Виж, ако бяха италианци, поляци, руснаци, българи, пакистанци, афганистанци, индийци, иранци, иракчани, либийци в последно време - можеш да кажеш "много". За японците - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 18:25

убу де, нека не са много [smilie5] [smilie5] нема се караме за това ся [smilie5] да идват ипонките тука, приемаме ги [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6] само не знам колко ще издържат, то не сме баш бяла държава [smilie5] [smilie5] иначе глей ги кви са сладури ипонските баби [smilie24] [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/hacs2406.JPG
http://photo-zona.net/images/user9562/album24387/large/1283002780_ttwj3916_DSC_6953.jpg



Публикацията е редактирана (19-03-11 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: мара   
Дата:   19-03-11 18:27

що ма пунтира тоя?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: krist   
Дата:   19-03-11 18:32

пу за мен тая (отива да преговаря със жена си[smilie5] ):

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/yhoc5397.JPG
http://ru.fishki.net/picsw/032011/15/post/femen/femen-005.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 18:33

krist написа:

> пу за мен тая (отива да преговаря със жена си[smilie5] ):
>
> https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/yhoc5397.JPG
> http://ru.fishki.net/picsw/032011/15/post/femen/femen-005.jpg
>
>
>



тази е украинка бе [smilie18] [smilie18] такива можем да внесем за други цели [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: krist   
Дата:   19-03-11 18:36

ааа, е тогава ще я спясим от Чернобил с 25 години закъснение[smilie18] (пу, ама некаква на жълта прилича у муцката, ка се объркаф[smilie8] )

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 18:36

ми тя е мутирала, затва [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вечният лидер... предложи да приютим 200 000 японци
Автор: krist   
Дата:   19-03-11 18:38

"размутирам мутирали украинки"[smilie18]

или най-много те да ме матират[smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.