Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: zizero   
Дата:   08-02-11 21:50

Преди малко бях в Исул, оказа се, че ми е счупен носа, следствие удар при игра на баскетбол. Както и да е, имало няква костица дето си джиткала сега свободно, а не трябвало така и искат да ми правят операция - 3 дни лежане в болница, някви пълни упойки и прочее.. А преди това ми искат куп изследвания на сърце, бял дроб, урина и какво ли още не.. И всичко това за някъв счупен нос, бахти..

Та ми се иска да се консултирам и с някой проверен вече специалист.

Другото, което ме смути е, че операцията се поемала от здравната каса, нооо можело да трябва да заплатя 150 лв. за избор на екип. Това кво ще рече?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: мара   
Дата:   08-02-11 21:52

ми ако искаш да избираш екип...как кво. иначе - който дойде. аз бих се спряла на 2-то. така всеки поема отговорност, а не само който си избрал. печени са там. и мнооо ясно, че ще ти правят всички изследвания за пълна упойка...требе се притесняваш ако не ти ги правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: мара   
Дата:   08-02-11 21:53

опа...и, забравих...там е тодоров, специалист унг. ама тебе бе знам дали не ти требе лицево-челюстен хирург

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: netLady   
Дата:   08-02-11 22:13

В исул са добри. Всъщност сега не знам кои са, но 2 пъти съм си чупила носа и добре се справиха. Изследванията са наистина необходими.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: netLady   
Дата:   08-02-11 22:16

Д-р Бегов в I-работническа - н-к УНГ(сега не знам как се казва, срещу гарата) е добър.

btw тая плаващата, ако не ти пречи на дишането и визията изобщоо не я пипай щото операциите хич не са толкова леки.



Публикацията е редактирана (08-02-11 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: SLR   
Дата:   08-02-11 22:27

Д-р Златанов, Поликлиниката към ВМА, 23 кабинет.
Доста е натоварен, но оперира и си разбира от работата.
Потърси го в Гугъл[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: zizero   
Дата:   08-02-11 22:27

Еми май не ми пречи на дишането, ама в Събота ми го счупиха, тече там кръв, а днес е вторник и продължавам да вадя накви сополи (с извинение), които са кървави до черно. Май ми съсирва кръв и доколкото разбрах, не е добре. Иначе си дишам нормално, за визията ми е все тая - винаги съм си красив [smilie18] [smilie18]

А защо да не я пипам? Имаш нещо предвид ли? Каза ми, че не е от тия основните кости, а е някаква странична. Странното е, че като ми стискаше носа и се чуваше едно скърцане, доста неприятно.. А я дай повече подробности относно тия операции, след като 2 пъти са ти правили. Какво точно се случва и защо ме искат 3 дни в болница?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: netLady   
Дата:   08-02-11 22:38

То си зависи какво са ти замислили. Аз се бях потрошила здраво като бях 14-15 г. на едни люлки. Имах вътрешни изкривявания та се наложи пак да го строшат и да го правят. Носех гипс на физиономията. И до свалянето 10 дена - в болница.

Щом не ти пречи и си си убавец - не пипай. 10 дена не можеш да ядеш друго - само бебешки пюрета шото във всяка от ноздрите ще имаш напъхан по 10м бинт, гадничко си е. Освен това за да ти спаднат отоците - ще слагаш лед, но пък ще се сдобиеш със синузит.



Публикацията е редактирана (08-02-11 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: feliz   
Дата:   08-02-11 22:43

Какво точно се случва и защо ме искат 3 дни в болница?
===========================================
Ами операция си е това.
Щом са ти казали, стой там под наблюдение, че гледай какво става от едни сливици.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: pif   
Дата:   09-02-11 00:48

Операцията е проста. Макс 30 мин от влизане до излизане. Самото рязане е 5 минути. В пирогов имат добър такъв доктор ама той май е в детското отделение.
Не се плаши от операцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: drdelian   
Дата:   09-02-11 10:06

Успех и бързо да се оправиш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: ejko   
Дата:   09-02-11 10:23

Имам приятел лицево челюстен хирург, добър е по мое мнение и доста внимателен като доктор, хирург е в онази болница в Младост до цариградско, не знам как се казва..., Окръжна болница или нещо такова...
Ако все още те интересува пиши...



Публикацията е редактирана (09-02-11 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: ilchoni   
Дата:   09-02-11 12:10

Бих ти препоръчала д-р Райнов, Исул [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: spacewalker   
Дата:   09-02-11 12:19

zizero

Приятелю какви пак ги свърши :)

В Исул са добри специалисти, няма откакво да се притесняваш. Имам лични наблюдения оттам че и аз имам проблеми с ушите.
Операцията нека не те плаши, най доброто лечение според мен е оперативното. Режеш махаш и забравяш.

Успех и скорошно оправяне. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: danvan16   
Дата:   09-02-11 12:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: zizero   
Дата:   09-02-11 12:54

Благодаря на всички за съветите и препоръките за доктори. След като си направя изискваните изследвания ще започна да мисля къде и при кого да се оперирам и ще имам предвид и съветите тук [beer] [beer]

spacewalker, не питай [smilie18] [smilie18]

Играхме баскетбол и аз нали съм си лъвче и много се раздавам, та при една противникова атака се набутах където не трябва при единия от противниковите играчи, който се беше засилил и на скорост. Влязох малко с глава и той без да иска ме нацели с лакът в носа, странично.

Ще ми мине като на куче [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: asahi   
Дата:   09-02-11 12:58

3 дни е ОК. Един ден те наблюдават, на втория те режат, после пак те наблюдават и на третия те пускат. Оперирай го, че няма да се подобрява занапред.

Добър доктор - Джак. Джак Даниелс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   09-02-11 13:30

... Понеже , гледам че доста народ ти е дал умни съвети .... кой патил , кой чул .... кой недочул ... всеки пише , но Пифчо изби рибата .... [smilie7] [smilie7]

... Понеже не ми се пишат фермани тука , ако искаш да чуеш една истина от патил човек , звънни ми да ти обясня некои положения ....
- 0888 434440 , 0878 434440 - Жоро !

.... Ако не се обадиш и решиш да те кълцат в Исул - в никакъв случай на лягай на доцент МЕЛНИЧАРСКИ !!!

... И , не говоря празни приказки .... три пъти ми е чупен хобота .... първия път , 91-ва , бях на кайма в муцуната ....

... Разбирам , че счупването ти е леко , така че при теб ще мине по-лекинко и шанса за успеваемост се вдига много [smilie24]


... Та така , пич ... [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: atrifonov   
Дата:   09-02-11 14:28

Автор: danvan16
Дата: 09-02-11 12:32

Zizero -скорошно оздравяване.

Къде ли са сега безкористните и добри лекари, които скачат като лъвчета във всяка тема за поредния скандал във сферата на здравеопазването? Защо никой не доказа с дела че не съм прав?

и какво искаш да чуеш и какво трябва да доказвам- нито съм УНГ специалист, нито познавам колегите в София

А на ZIzero му пожелавам бързо оздравяване[smilie24] Доколкото съм запознат операцията не е тежка, но си е операция с всички рискове, а 3 дни защото сигурно това е минималния престой по изискванията на Здравната каса

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: netLady   
Дата:   09-02-11 15:56

btw, присетих се да ти кажа, че снимката с която ще идеш при избрания доктор е добре да е супер актуална. Примерно от най-много от 1 ден преди посещението. Костта на носа и кухините зарастват много бързо и плаващата костичка може вече да не е плаваща. В ИСУЛ преди практикуваха да правят снимка точно преди операцията. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: мара   
Дата:   09-02-11 18:00

то поначало не е добре да се ляга под доцент [smilie5]
един такъв преди години бил на зор и рекъл: доктор искам, не хабилитирано лице!!! не знам що така...
иначе аз лични наблюденияпод доцент нямам, де...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: zizero   
Дата:   11-02-11 15:14

Няма да се оперирам! [beer] [beer]

Ходих при друг доктор във ВМА, след като ми направиха нова снимка и ме прегледаха обстойно ми каза, че всичко е наред имало леко изкривяване, но не и сериозно счупване. Нямало смисъл да ме оперират и дори се зачуди, че са ми го споменали като вариант.

Единствено, ако усетя затруднение на дишането през носа и започне да ми пречи, тогава ще трябва да ида и да ме резнат. [beer] [beer] [beer]

По случая мисля да се напия [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: мара   
Дата:   11-02-11 15:21

само глей да не се спънеш и да паднеш по лице [smilie5] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: nastradin2   
Дата:   11-02-11 17:00

zizero , Бях на 17 години и тренирах мотокрос. Тогава каските нямаха предпазители пред ченето. Та изтресох се на един скок и се пльоснах, като жаба по сурат...Носът ми се счупи и се изкриви плътно наляво. Ха този доктор, ха онзи...Всеки вика - операция трябва, ама тогава бяха методите - от Балканската война- трябвало да ми срежат ноздрата, да наместят костите и хрущялите и след това да ме зашият, но щял да ми остане мъжествен белег за цял живот...[cool]
Баща ми, лека му пръст ме заведе при д-р Варо. Бяха баща и син - най-добрите в града по онова време. Онзи ме хвана за камбата , развъртя я насам-натам и каза: Ква операция, бе? Я лягай тука на кушетката.
Навря ми накакво желязо в протовоположната ноздра и като го опъна тоя нос...Е...ло си мамата от болка. Оказа се, че просто го е наместил. После огледа ноздрите и ми каза, че една костица не се е наместила, но като порастна, ако не ми пречи на дишането - хич да не я пипам. Оттогава вече почти 40 години си живея така и изобщо нямам проблеми. Напипвам си понякога костицата, когато си бъркам в носа, но изобщо не ме притеснява.

Така, че ако наистина не е необходимо - пий едно уйски няколко пъти и хич не се занимавай с дреболии[smilie5] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър доктор Уши, Нос, Гърло..?
Автор: asahi   
Дата:   11-02-11 17:09

Една моя позната 2 пъти си беше чупила носа от падане. Верно, че и беше малко голям. Преди няколко години си направи пластична операция. Наместиха и кокалите, и меките тъкани. Сега е малко по-симпатична, но в някои състояния и се надува носа. Природа - не се бара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.