Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Гларуси в София
Автор: bpavlov   
Дата:   15-01-11 16:44


Преди малко като разхождах кучанцето, с изумление видях над главата си ято гларуси.
Сигурно ще да е някаква варненска конспирация


Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: tofo   
Дата:   15-01-11 16:47

Отдавна има, ама май няма фотки...за сега[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-01-11 16:52

... Че то винаги си е имало ... [smilie7] [smilie7]

... Оди на Суходол на сметището , да видиш за кво става дума ..... на морето не си виждал толкова ..[smilie21] [smilie21]

... Аз даже си имах лична двойка на Гара Искър , дето си ги хранех с помийка от кръчмата ... после станаха петица [smilie3] ..
Гнездото им беше в буквите на една фабрика /БКИ/ .... или поне там спяха ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: мара   
Дата:   15-01-11 16:58

и на покрива на пожарната живеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   15-01-11 16:59

А през лятото има шопи по морето. Нищо ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: netLady   
Дата:   15-01-11 17:45

По-миналата зима имаше и чайки на Суходолското езеро.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: ivodam   
Дата:   15-01-11 17:52

Има отдавна, качвал съм снимки - кацнали на Партийния дом.

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: slivenski   
Дата:   15-01-11 17:54





Публикацията е редактирана (15-01-11 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: tofo   
Дата:   15-01-11 18:03

Качи ги пак...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: djogata   
Дата:   15-01-11 18:11

Нищо не знаете вие, това е заради огромното подземно езеро, намиращо се под София - гларусите усещат водата, и затова са в София.

Езерото може да излезе на бял свят при едно евентуално избухване на Витошкият вулкан. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: мара   
Дата:   15-01-11 18:26

и циганите мое го предизвикат. оти са КОН СПИРАТОРИ

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: nastradin2   
Дата:   15-01-11 18:49

Ооох...И до вас ли долази тая гад - гларусите...Хем креслива, хем дрислива. Дето дрисне - отлепя боята на колите или обезцветява тъканта на дрехите. А как разхвърлят боклуците от кофите...Направо прелест[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: tofo   
Дата:   15-01-11 18:50

Абе, вчера беше Василица и манговците папат пернати...та може и да нема вече гларуси...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: lillia   
Дата:   15-01-11 18:51

Бе, аз други ралти съм слушала за гларусите[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: nastradin2   
Дата:   15-01-11 19:07

Гларус, УиУе е вид водоплаваща морска птица.
А "гларус" е индивид от мъжки пол, основно от морските градове, който се подвизаваше лятото по крайбрежната ивица и заведения с брилянтин в косата, плаЦмасово гребенче в задния джоб и запас от трийсет руски, двайсет немски и полски и десет чешки думи в речниковия запас.
Основната му дейност беше свързана със свалянето и изплющяването на чуждестранни туристки - за предпочитане беше да са от западните дестинации, но поради наличие основно на соц туристки по онова време, плющяха се основно полякини, германки и чехкини. Рускините бяха малко по-трудни. За тях беше необходимо време - два часа и две минути. Два часа за да я отделиш от групата и две минути за да я навиеш...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Вече го няма тоя занаят и старите майстори...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: lillia   
Дата:   15-01-11 19:10

Колко изчерпателно го каза. Разбираш ти от гларусовата работа от едно време[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: atin   
Дата:   15-01-11 19:29

Айде сега местен шовинизъм...тук във Варна като е пълно със софийски Златки ние оплакваме ли се?...

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: georgi969   
Дата:   15-01-11 19:36

аз в Плевен съм виждал.Обаче чайки.

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: bleki1   
Дата:   15-01-11 21:01

Внимавай с Плевенските чайки. Ползвай предпазни средства като ги хващаш!!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: TheBossBG   
Дата:   15-01-11 21:38

Автор: ivodam
Дата: 15-01-11 17:52

Има отдавна, качвал съм снимки - кацнали на Партийния дом.

Те и сега са си там, даже си гнездят. Миналата година нападнаха един от работниците качили се за почистват воронките. Може би са имали малки и са ги пазили, нямам идея. Птичарите може да обяснят поведението им. Но гадинките бяха доста агресивни.


Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: asahi   
Дата:   15-01-11 22:14

Варненския гларус отнася баничката от детенцето [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-01-11 22:26

Ако ятото е било от умрели гларуси тогава наистина е странно...

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: nastradin2   
Дата:   17-01-11 15:00

Когато мътят или имат малки, наистина са много агресивни, ако доближиш до гнездата им. Вдига се врява до небесата, от другите покриви се вдигат още гадини и небето потъмнява от кряскящи и дрискащи гадини за около час.[smilie5]
Като дете редовно го правехме този номер - качвахме се на керемидите и им изхвърляхме яйцата от гнездата. Доста от нас слизаха с клъвнати глави оттам[smilie18]
А като бях вече голям дангалак - някъде около 17-18 г. покойната ми майка сложи да пече шишчета на скарата на балкона и влезе за нещо в стаята. Аз се занимавах с нещо и не следих ситуацията, но можете да си представите, каква картинка беше след минута майка ми, препускаща с метлата в ръка и с люти клетви и хамалски пЦувни към балкона, където един гларус смъкваше вече трети шиш от скарата. Докато старата се шмугне през вратата, оная гад си направи сметката, зарязя третия шиш, грабна другите два в човката и леко и елегантно отлетяяяя...Старата кълна, като дърта циганка поне половин час на балкона и естествено събра махалата на главата си, а аз се попиках от смях[smilie18]
Вечерта, като се върна баща ми, тя му се оплака, но от мен, че съм се смял и не съм й помагал...и дъртия ми опъна два яки шамара...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-01-11 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-01-11 15:05

Е защо пък гад... [smilie8]

Животното просто се опитва да оцелява. Не прави нищо умишлено ей така за да дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Гларуси в София
Автор: nastradin2   
Дата:   17-01-11 15:07

Така е, ама са си гадини[smilie5] Като ти нацвъкат колата и се наложи да я пребоядисваш и ти ще започнеш да ги наричаш по този начин[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.