Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: cicomanco   
Дата:   05-01-11 21:11

...да я фърлям ли или не?
Отка взех тенджерата под налягане онова само заема място.
Пък и верно ли че вредно било?
Молекулите подължавали да трептят и след излкючването и причинявали някакви патогенези...
Ма като на съм в час.....
При вас как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: danvan16   
Дата:   05-01-11 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 21:13

При нас не я изхвърляме и молекулите трептят само когато трябва. Ако те влече да я хвърляш сложи я до контейнера - все някой бедняк ще и се зарадва.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   05-01-11 21:15

kavi koga ...и нА КОЙ контейНЕР....за се наредиме пРви

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: cicomanco   
Дата:   05-01-11 21:15

ОооооДанване еее.......далеч си от истината!
Асахи ясно , ама за вредите исках да питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: agop4o   
Дата:   05-01-11 21:18

ха тъкмо и аз да попитам.абе моята от известно време се опитва да топли половината ядене/нищо че има въртяща чиния/аз ли се заблуждавам или това е възможно[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Императорът.   
Дата:   05-01-11 21:20

Споко - само не пъхай вътре своята тимберица. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: cicomanco   
Дата:   05-01-11 21:20

Едва ли... Сваляй и двете ръкавици други път.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 21:21

За вредите ме питай, като ме срещнеш. Онлайн лекции няма да изнасям пред случайно подбрана публика.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Gruyu   
Дата:   05-01-11 21:21

пуканки - бира - бирено коремче - това малка вреда ли е?[smilie5] ..[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: danvan16   
Дата:   05-01-11 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: dikimee   
Дата:   05-01-11 21:23

Нема вреди [smilie24]
Освен ако не се опитваш да си изсушиш хамстера в нея... тогава....
цък



Публикацията е редактирана (05-01-11 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: danvan16   
Дата:   05-01-11 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: burningice   
Дата:   05-01-11 21:52

Вредна е! Гледах един филм, в който губернатора на Калифорния, заличи една цяла къща, посредством микровълновата печка.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: danvan16   
Дата:   05-01-11 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   05-01-11 22:01

Язе имам две ама не ползвам ни една - нали печките с дърва работят безспир !!!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: serjy   
Дата:   05-01-11 22:04

то щото храните дето слахаме вътре са супер полезни та микровълновата ги прави токсични [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Lalinda   
Дата:   05-01-11 23:01

Боже, колко мъка има по тоя сайт, Боже!


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 23:09

Кажи, Елена?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   06-01-11 02:26

Абе не е страшно, че като извадиш яденето от печката молекулите още трептят. Лошото е, че в молекулата на водата трепти само водородната молекула а кислородната си седи. Така от тая енергия водата е разпада, кислорода или се отделя или окислява а другия освободен атом водород образува Н2О2 което хич не е вкусно. От тоя водороден атом е повишава киселинността на целия организъм. Друго си е печката с дърва и въгища.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-01-11 06:51

danvan16 написа:

> Сакън пуканки в тенджера под налягане стават [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[smilie24]


има един опит, ако ти се занимава може да го провериш, поливаш 2 цветя с с вода от чешмата и вода затоплена с микровълни след като истине, се се каня да купя микровълнова да го пробам. Става и с бобчета да видим как ще покълнат, и това с пирамидите и покълването се бях запалил да пробам ма не ми остава време за спамене ка мо ли за научни експерименти [smilie24]


Ако ти се занимава, пробай интересно ще е, имаш клип в нета преди как увяхва цветето с водата от микровълновата, ма не даваха дали я изстудяват или направо го поливаха я извадят[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 08:54

Ти що не пробваш? Току си станал нов митбастър, тв звезда или разделил се с една илюзия.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   06-01-11 08:56

В понеделник при Гала е била доктор Мария Папазова. Тя е говорила за вредата от микровълновите печки. Може ли някой да намери това предаване в мрежата?


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: mun4o   
Дата:   06-01-11 08:59

В съседна Румъния изобщо не можеш да си купиш микровълнова, дотолкова са облъчени съседите още от Чернобил[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 09:02

Докторите как правят разлика м/у магнитно и електрическо поле? Такива псевдонаучни мения, че и практики относно физически явления съм наблюдавал сред лекари, че вече ги слагам по компетентност по тези теми наравно с бакшишите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 09:06

То...и за мобилните телефони се говореше и пишеше същото. Ама нещо не забелязвам да е намаляло производството и потреблението им. И за bluetooth слушалките същото...

А по принцип, всичко вкусно или е вредно, или от него се пълнее.[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 09:07


А на мен ми е интересно как се обяснява от медицинска гледна точка влиянието на постоянното магнитно поле върху човешкия организъм...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 09:08

Раграждат лошото и съграждат хубавото. Ама не става с кви да е магнити, само с тези от НАСА. НАСА не знаят, но да не ти пука.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 09:11

Нали не чакаш обяснение от медици? Аз бих заложил на физици.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   06-01-11 09:12

Азиатските поделения на НАСА знаят! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 09:14

Абе кво общо имат физиците с човешкото тяло? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 09:15

Каквото медиците с магнитното поле.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   06-01-11 09:16

да бе....имаше едни магнитни постелки за под легло...пак НАСА разработка

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Славов   
Дата:   06-01-11 09:17

Ако бяха вредни аз трябваше мноого отдавна да съм хвърлил топа.... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: serjy   
Дата:   06-01-11 09:17

споко, сега ще пуснат "специални" микровълнови печки с "полезно" електромагнитно лъчение [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 09:18

Абе тия що си не гледат совалките? Или с такива разработки събират пари да ги правят?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 09:18

Те в НАСА откога имат такива!!! На ракетите само такива слагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 09:23

Имат, ама не стават за домашна употреба, щото работят само в условия на безтегловност. От агенция ЕЖК съобщиха, че сега разработват битов вариант...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-01-11 09:36

pif написа:

> Абе не е страшно, че като извадиш яденето от печката молекулите
> още трептят. Лошото е, че в молекулата на водата трепти само
> водородната молекула а кислородната си седи. Така от тая
> енергия водата е разпада, кислорода или се отделя или окислява
> а другия освободен атом водород образува Н2О2 което хич не е
> вкусно. От тоя водороден атом е повишава киселинността на целия
> организъм. Друго си е печката с дърва и въгища.

ТИТАН!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Славов   
Дата:   06-01-11 09:39

Верно титан....

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 09:46


По интересно е в тая молекулка къде точно се закача втория кислороден атом [smilie11]

И как точно се окислява кислорода[smilie10]

Хидролиза на водата в микровълновата печка ли трябва да наблюдаваме? Който го измисли ще получи нобелова награда...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 09:50


Иначе в нета е пълно с измишльотини подплатени с "документи":
http://www.zdraveto.eu/catalog/folder_14/14_01.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-01-11 09:58

Явно pif вече го е измислил. Остава да си чака парите от Комитета.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: e-mil   
Дата:   06-01-11 16:27

Vinsent,
въпросния запис от "На кафе" с д-р Мария Папазова го има в Neterra.tv. Обаче като гледам колко е зле с термините, бих се замислил сериозно преди да и вярвам.
Според нея:
- За телевизорите и компютрите трябва LSD с течни кристали и монитори. Това е задължително. Старите облъчват прекалено много." Вероятно има предвид LCD, защото LSD е известен наркотик.
- Излъчването в печките било с честота от 100 до 300 гигахерца в секунда. [smilie5] Дори да не забелязваме бисера "гигахерц в секунда", пак остава съмнение дали д-р Папазова въобще е чела нещо сериозно за микровълновите печки.

Аргументира се с информация събрана по меко казано ненаучен начин.
- "Вчера срещнах една жена, която след пенсия работи като продавач, но е инженер в точно тази област. И тя ми каза: Ми преди бяха свръхнискочестотни полета, които увреждаха бъбреците и ние всички сме с увредени бъбреци и си го знаехме." Кога е било това "преди" не е ясно. Подозирам, че ако се беше разприказвала на тази тема, можеше да ни разсмее с още много бисери.
- "Навремето една съседка... искаше да ни подари една микровълнова печка. Обаче аз чисто интуитивно отказах. Не знам защо. Просто не я искам."
И аз така чисто интуитивно се питам: как е възможно един телевизионен екип сляпо да вярва на идиот, па макар и с лекарска титла. [smilie5]
- "... когато съм казвала на хората по никакъв начин да не топлите вода в микровълновата печка, някак си ми е идвало без много-много аргументация научна в момента да им кажа: И на поне 2-3 метра от нея."

Д-р Папазова е много зле и с историята, и според нея микровълните са открити така:
- "Немците, особено в началото на войната са били на едно абсолютно ново за цивилизацията техническо ниво... Точно те започват експерименти с едно ново устройство, което е точно този магнетрон..." Всъщност магнетронът е конструиран 20 години преди войната в General Electric. Горе-долу по същото време в Германия и Чехия правят собствени конструкции, като първата публикация за микровълните на магнетрона е именно на чешки учен.
- "Думата "микровълнова печка" е забранена в Съветския съюз. Чрез СИВ има международно предупреждение... че това са едни вредни устройства". Вероятно госпожата не е чувала за първите съветски микровълнови печки: "Електроника СП01" пусната на пазара през 1978 и "Днепровка" в началото на 80-те.

Заедно с това д-р Мария Папазова изнесе напълно нови, неизвестни за науката факти:
- "На едно разстояние до около 2 метра, особено ако е мръсна, неподдържана, врата леко открехната може да се получи излъчване." Това за вратата съм го чувал, но не знаех, че мръсотията усилва микровълните. [smilie5]

Всички тези глупости, забавната докторка успя да изговори още в първите 15 минути. Аз нямам микровълнова печка, но по-нататък не ми се гледаше. Толкова свободно борави с информацията, че може да надмине по хумор дори д-р Гълъбов.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 16:31

Има и една лека хватка че не може да бачка ако е открехната вратата.

Нали понеже съм ги правил няколко години и тия тамагочита кога ги пуснаха на пазара.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 16:47

В МЕИ-то едно време имаше един много сипатичен преподавател - доцент Момчеджиков, който предаваше аудиотехника.. Липсваха му доста зъби и казваше, че е от високите честоти.. До колко е вярно оставям на форумните пишман-учени-недоучени да преценят[smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 17:03

Ония де бачкаха на радарните станции на Снежанка и те бяха с жълтакожа и без зъби ...

По посока лъча на слона не порастваше и трева ...

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   06-01-11 17:08

e-mil [smile] [smilie25] [smilie18]
Благодаря за коментара!
Хващал съм и друг път докторката в импровизации, ама това надминава всякаква фантазия. [smilie5]

Въпреки това, не е сигурно дали микровълните, приложени върху храните ни, наистина не вредят. Може да се предположи, че щом като в природата такъв вид естествено въздействие не съществува, е възможно то да влияе отрицателно. Заслужава си човек да се забие малко в проучвания по този въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: valen_tin   
Дата:   06-01-11 17:12

абе това малко като спорта ... бях чел някакво "изследване", че ако спортуваш редовно можеш да живееш 2 до 5 години повече, но ще си изхабил примерно 5-10 години за спорт [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 17:21


Само дето микровелето е кекавко, а ония са с магнетрони с водно охлаждане и киловати излъчвана мощност...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-01-11 17:26

Форумният Брус Ли е явно е спал и на лекциите в МЕИ, отделно от това, че са му преподавали други лица с тежка интелектуална недостатъчност.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 17:28

Най обичам "Ах тази Алиса " ...

И полковник Желязната Челюст с неговото :

- Свиниии, искате да живеете вечно ли ???


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 17:36

На фуегов очечидно са му предавали лица с достатъчен умствен капацитет .........













.....
да му задълбочат тотално идиотията[smilie18] [smilie19] Учен - хахаха!


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: e-mil   
Дата:   06-01-11 17:42

"Въпреки това, не е сигурно дали микровълните, приложени върху храните ни, наистина не вредят."

Изобщо не изключвам възможността да вредят. И друг път се е случвало дадени промени в човека да се докажат десетилетия след въздействие от нещо си. Но не съм се интересувал сериозно от темата и не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: burningice   
Дата:   06-01-11 17:47

krist, този доцент, също и не дочуваше, но това беше от измерванията на времената за реверберация.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: valen_tin   
Дата:   06-01-11 18:05

абе ... как така става, че вредните неща растат правопропорционално с продължителността на живота? ...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   06-01-11 18:05

Автор: Vinsent
Дата: 06-01-11 17:08

Може да се предположи, че щом като в природата такъв вид естествено въздействие не съществува, е възможно то да влияе отрицателно.

---

Да, може да се предположи.

А може ли да се предположи, че е възможно да влияе положително?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: mikluho   
Дата:   06-01-11 18:08

"Принципът на затопляне е съвсем различен при обикновената фурна и при микровълновата фурна. Чрез обикновената фурна се готви на принципа на излъчване на топлина. При микровълновите фурни затоплянето е чрез излъчването на микровълнови вълни. В микровълновата печка се използва магнетронен генератор за произвеждане на микровълни с честота около 2,45 GHz с цел готвене на храна. Микровълните готвят храната, като карат молекулите на водата в продуктите да вибрират. Вибрацията произвежда топлина, която затопля храната. Като вземем предвид че органичната материя е съставена главно от вода, храната се приготвя много лесно по този метод. Но дали е и здравословно?..............."

КОПИРАНО ОТ

http://19min.bg/news/5/6015.html

В моето семейството не ползваме микровълнова щото не ни хареса как се вписва кухнята. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: samara   
Дата:   06-01-11 18:09

... вредата от микровълновите печки е като тази от автоматичните парални [smilie8] ... ами заради тях, има повече мъже-ергени!!! [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 18:10


Абе въобще хората правят ли разлика между звукови и електромагнитни вълни ?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: samara   
Дата:   06-01-11 18:13

"... щото не ни хареса как се вписва кухнята" [smilie8] ... означава: "... на жената не й хареса!!!" [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 18:14

Звуковите се появяват вследствие на елекромагнитни трептения - от говорител .

Другите са естествени шумове и не се броят ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сега са на мода индукционните котлони разбрах оня ден кога ходих на екскурзия из техно .. дрън дрън магазини ..

Питам ги как ша готвя в йенската тенджера те ме гледат кат уплашени...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   06-01-11 18:14

Всяка от печките създава микровълни, които „бомбардират“ молекулите на храната, като създаващото се трептене ги принуждава да се нагряват. Това нанася значителни вреди на молекулите на храната, които се разкъсват или деформират.



МОЛЕКУЛИТЕ НА ХРАНАТА СЕ РАЗКЪСВАТ ИЛИ ДЕФОРМИРАТ
[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Ахахахахаххаха
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Добре поне, че не разбиват атомите. Че ще прегори манджата. И всичко в радиус от няколко километра.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 18:16

Зависи колко са им големи грайферите на молекулите ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   06-01-11 18:20

Гледам крглист се се отчел в темата. Сега очакваме включване от дъ ръ Анавас Гугутков. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: valen_tin   
Дата:   06-01-11 18:21

хахахахаха .... абе само да не се разкъсват атомите на храната, че тогава вече ще стане драма [smilie18]


така че моля ви дъвчете внимателно, да не разкъсате по погрешка някой атом [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 18:22

Еле па ако объркате ориза с барута кога прайте сърмите ...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 18:25

Не е доказано, че микровълните не разбиват и атоми. Не е доказано, че не предизвикват термоядрен синтез на няколко нови и канцерогенни атома, които нанасят непоправими психически поражения както на приемащия храната, така и на неговото поколение, родственици и съседи.

Какви ли не словоблудства могат да се конструират на базата на няколко (едно-две) псевдонаучни твърдения?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 18:29

катчил, оди си рупай антибиотиците да не ти падне качеството на живот,...

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]
[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]
[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

ТИТАНE!


[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]
[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]
[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 18:34

Аргументи не виждам, но щом преждеговорившия се радва нека му простим.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 18:43

ми, аз не виждам да съм изказал някакво мнение, че да има нужда да го аргументирам, бре асахчо! радвам се просто на глупостта на твоята дружка - катчил.. както и на твоята[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   06-01-11 18:44

За съжаление откровенното слабоумие на някои противници на микровълновите фурни въобще не доказва тяхната безопасност.
[smilie5]

Не ползвам този уред.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-01-11 19:05

Добре, че майка ми и баща ми са завършили МЕИ и са направили мен и брат ми хора.

Иначе от изявите на инженер-астролога и присъщата му антилогика човек би останал с впечатлението, че всички, завършили МЕИ, са лица с тежка интелектуална недостатъчност. За щастие това не е вярно и единствено споменатото чедо на инцеста е носител на описаните симптоми.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   06-01-11 19:06

Ако има нещо вярно в ония филми за водата и това, че притежава структура на по-високо от молекулното ниво, то в такъв случай най-вероятно микровълновите печки са вредни за храната.
Също така знае ли се, дали при загряването в клетките не настъпват някакви изменения, които да водят до неприятни последици?
То и обикновената термична обработка си унищожава сума полезни неща в храните.

А при Момчеджиков съм имал най-забавния изпит. Влиза в стаята и ни дава да изтеглим по едно листче, на което пише 6, 22, 15 примерно. Това трябва да е номерът на въпросите от конспекта, който не беше раздавал официално, а само беше дал на някаква групичка, които са се явявали на предварителен изпит. Ние гледаме умно и накрая аз викам - то хубаво, ама ние нямаме конспект, за да видим въпросите. Той помисли помисли и рече - няма ли го някой на нещо, че да иде да го разпечата. [smilie18]
После излезе от стаята и ни остави сами да се пазим и да творим групово. Накрая като дойде почука, за да не се стреснем и попита дали ни трябва още време [smilie18].
А накрая след като ни препита (един от въпросите, които ме пита беше какви програми за аудио обработка съм чувал), оценките се движеха между 5 и 6 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 19:12

"То и обикновената термична обработка си унищожава сума полезни неща в храните."

itilien, недей така, бе, сега ще те изкарат "активист", к'вото и да включва това мистериозно понятие

Ел_Фуего, гнидо, живей си, не ми пречиш[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-01-11 19:17

Trans penis mihi est.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: mikluho   
Дата:   06-01-11 19:17

El_Fuego

с това
"Добре, че майка ми и баща ми са завършили МЕИ и са направили мен и брат ми хора."

направо ме [smilie10] [smilie18] уби бе човек


ти си изкуствен интелект май

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 19:21

за изкуствен да, ама чак пък интелект до сега не е демонстрирал, освен няколкото фрази на латински, които са му набили, докато е ставал, хмм, "УчЕн"[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 19:24

Познавам стотина човека, завършили МЕИ - все достойни българи, повечето с поколение.

Познавам и към 30 човека, завършили специалност, свързана с микровълновите печки. Нито те, нито техните и моите преподаватели, не биха се вързали на "аргументите" на противниците на микровълните. Ако някой не го кефи - да не ползва. Само нека не разпространява наукообразни твърдения за вредността им.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 19:30

ти анкетирал ли си ги един по един, както и преподавателите ви, та знаеш, или така наукообразно си предполагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   06-01-11 19:36

asahi, дай да не бъркаме понятията. Не виждам какво общо има между инженерството и живите организми. Не знам коя специалност точно е свързана с микровълновите печки (аз съм завършил радиокомуникации и съм учил и разпространение на РВ, и антени, и микровълнова техника и какво ли не), но като инженерна специалност тя би била насочена към техниката, а не към влиянието и върху живите организми. Живите оргамизми са обект на изучаване в други науки.
Та въпросните хора, за които говориш най-вероятно точно като мен си нямат и понятие какво точно става в живата клетка, която е облъчена с електромагнитно поле. Мисля обаче, че няма спор, че високочестотното електромагнитно поле с достатъчен интензитет е вредно за всеки жив организъм.

Също така смятам, че не трябва да бъдем толкова наивни да си мислим, че науката е обяснила всичко, което става на тоя свят. Факт е, че нито техническата наука, нито медицината са наясно с някои неща и най-доброто, което могат е да правят догадки. Да не говорим за консервативността на науката и времето, което отнема новите открития и теории да си пробият път.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 19:36

Разисквали сме проблемите надълго и нашироко както на лекции, така и на упражнения. Аз съм от същата група и това ми е специализацията за магистърската степен. От кухнята ти говоря, не от улицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: mikluho   
Дата:   06-01-11 19:37

тъщата е доста по вредна от микровелето [smilie5]

предизвиква трайни смущения в духа и телото
на посегналия на скъпото и дете

-кръвно
-запек
-неспокоен сън
-липса на близост с половинката
-трайно увреждане на егото
-отклоняване от моралните ценности
-акумулира в съзнанието на зета желание за извършване на действия описани в Наказателеният кодекс глава втора чл.11

а микровълновата си е пинг понг [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 19:42

itilien[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 19:47

Итилиене, има такава специалност, която се занимава с промишлените електронни технологии. Взьаимодействието с живите организми се изучава от гледна точка на техника на безопасността. Това ще е полезно ако ще си топлиш хамстера. Не вярвам да си приготвяш живи организми за храна.

Не искам да ви подтискам, но професионални микровълнови печки се ползват в ресторантите от 30-40 години поне. Вече няколко поколения спорят за и против микровълните, но всички ги ползват. Дотук не съм срещнал човек, на когото това му е научното поприще, да опровергае използването им. Срещал съм повече хора, които проповядват суровоядство, вегетарианство, веганство и други екзотики.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   06-01-11 20:18

"Дотук не съм срещнал човек, на когото това му е научното поприще, да опровергае използването им."

Точно това искам да кажа и аз, само че и в другата посока - До тук не съм срещнал човек, на когото това му е научното поприще, за да опровергае вредата от използването им.

И не мисля, че предметът "техника на безопасността", нито хората, които го преподават имат достатъчно база и информация за подобни неща, които са обект на микробиологията и дори от нея навярно не са достатъчно добре изследвани. В техника на безопастността обаче успешно могат да те научат как да си заземяваш инсталацията или как да не бараш кабелите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 20:21

Имаш някаква романтична представа за техниката на безопасност. Явно не практикуваш професията.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   06-01-11 20:29

Представата ми е на базата на изучавания предмет в МЕИ-то. Информацията, на която е базиран сигурно е от преди 30-40 години.

Не смятам, че разполагаме с пресни данни от сериозни изследвания, за да твърдим нещо със сигурност в която и да е от двете посоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-01-11 20:41

махнах я, защото е предпоставка за консумиране на джънк фууд. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: lillia   
Дата:   06-01-11 20:45

Нямам микровълнова, не ми и трябва, но тенджера под налягане имам[ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 20:45


Джънк фуда го продават в магазините - не купуваш, не ядеш. Той не расте в майкроуейфътъ...

Аз си топля яденето обикновено в нея. Вода топлим в кана за вода.

То голямото ползване де - само за вечеря когато е от вчера [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Gruyu   
Дата:   06-01-11 20:45

вредни са и още как - иначе една част от народа ни, която иначе разбира от тоци, щеше да готви на микровелета, а не на дърва!

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: niagara   
Дата:   06-01-11 20:49

лошото е, че никой не може да направи точни изследвания или да прогнозира какво ще е влиянието на даден продукт при положение, че чак след 30-40 години или даже в следващите поколения може да се прояви вредно въздействие...

не приемам за достатъчно експерти да ми кажат, че новият продукт-храна-материал е клинично тестван за един месец на 20 мишки и нищо им няма....

сега се върти новината, че тефлоновите съдове са вредни - след дългогодишно ползване.

дали от микровълнова, или от тефлон, или от ГСМ, но вече всеки трети си заминава от рак.....


да не говорим за многото алергии и малформации... доста сме го дъвкали вече това....


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 20:53

Аз пък си правя чай в микровълновата. Пълня чашата с вода, слагам едно пакетче, 2 минути на 750 вата и дзън! - готово.

Мюсли: Половин чаша вода, допълва се до 3/4 с мюсли с плодове, отгоре се захлупва с чинийка, 1 минута в микровълновата, 5 минути релакс захлупено и се консумира с кеф.

Всичко, което съдържа много вода, може да се топли и вари с микровълни. Меса и такива работи - не, освен за бързо притопляне и то в чорбеста среда.

Никой не обърна дума за температурните градиенти, за работата на по-малки мощности, за съотношението маса/мощност/време за приготвяне. Без тях си ползвате микровълновата на 10% от възможностите и.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: lillia   
Дата:   06-01-11 20:57

Скукааааааа! Рецепти за чай почнахте. Пенсионери[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 20:59


По-малки мощности - моята тъпа печка го прави като пуска и спира магнетрона на определен период от време. Така се регулира мощността [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Най-дразнещо ми е като си топля супа със застройка и по края супата върху чинията се образува залепнал пръстен от яйцето. Ако си сипя допълнително пръстенът се вкаменява и после трябва да го търкам на ръка, защото не иска да пада в миялната машина [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-01-11 20:59

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 20:59

Скоро боледувах, та изпих към една кофа чай.

Глей ся, то и греяна ракия става, ама си иска майсторлък да топлиш малки количества течност.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 21:01


За греяната ракия няма квалификация "пенсионери" а [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-01-11 21:01

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-01-11 21:02

100 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 21:02

10000000

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: lillia   
Дата:   06-01-11 21:08

Кайзере смееш се тъй невинно, а избута стотицата[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 21:14

Шсъ избийти бе, оУ!

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 21:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 21:31

Аре де като сте отворени виждали ли сте микровълнова с три магнетрона ???

И да слагаш в нея желязната тава с мусаката ???


А ?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 21:32

Бах!

Тва сигурно прави тавата червена [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 21:35

Това индукционна пещ бе, Тоде! Как ли се окислява кислородният атом там?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 21:38

Двойно се окислява! O4O2 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 21:45

Ко писах бре ???

Три магнетрона !!! И три трансформатора !

Кви индукции ви гонят .

Тошиба професионална машина събира вътре тавата с печеното ягне .

3 или 4 съм ремонтирал такива .

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 22:38

Както казаха Итилиен и Ниагара, очевидно според асахи неговите нафталинени преподаватели, използващи учебници от преди половин век, са последна инстанция и науката е спряла да се развива след тях, щото е открила всичко до въпросния момент. Очевидно мнението на същите тия нафталинени хора е по-важно от факта, че друг преподавател пак в същия ВУЗ е нагледен пример как СВЧ-то може да има отрицателен ефект върху здравето. От Искъро по-длибоко нема, както е казал, ъъъ, поетът.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 22:42


Крист - даскала е страдал от звукови вълни, иначе казано високочестотни вибрации.

Ако имаш познат ковач ще видиш че и те нямат зъби. Падат им от вибрациите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 23:22

Еее, не му разваляй илюзийте, де!

Крист, освен че не привеждаш неуспорими доводи си позволяваш да смесваш (пиша ти ги отделно):
1. Вредно въздействие върху човека на храна, подложена на микровълни.
2. Врено въздействие върху човек, подложен на микровълни.
Аз оспорвам първото и съм напълно съгласен за второто.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 23:24

Е тя презумпцията е че печките излъчват и навън...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   06-01-11 23:35

ако звуковите високи честоти могат да бъдат толкова вредни, то колко ли могат да бъдат вредни пък електромагнитните? ако, СВЧ-то влияе лошо на човека, защо да не влияе лошо и на храната, а от там - пак на човека? а, защо преподавателите на асахчо да са последна инстанция?

айде лека нощ и не забравяйте, че микровелето не става за сушене на коса


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   06-01-11 23:36

Ти правиш ли разлика между звукова и електромагнитна вълна?

Каква енергия се пренася при едната и при другата?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   06-01-11 23:40

Автор: krist
Дата: 06-01-11 23:35

ако звуковите високи честоти могат да бъдат толкова вредни, то колко ли могат да бъдат вредни пък електромагнитните? ако, СВЧ-то влияе лошо на човека, защо да не влияе лошо и на храната, а от там - пак на човека? а, защо преподавателите на асахчо да са последна инстанция?

---


Ахаххахахахахахахахахахахахахахаххаа

Ни моа пойчи. Ей са вирвам копита и умиргам.

Од смЕх.

[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 23:51

Силна вечер за Крист [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: e-mil   
Дата:   07-01-11 00:16

"СВЧ-то влияе лошо на човека, защо да не влияе лошо и на храната, а от там - пак на човека?"

Престоят във вряла вода или във фурна на 200 градуса също влияе много зле на човека. Значи влияе зле и на храната? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: loveforever   
Дата:   07-01-11 01:09

Определено е забавно да се четат мненията на хора, които и идея си нямат за същността на понятията, които употребяват. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: neuromancer   
Дата:   07-01-11 01:14


> Престоят във вряла вода или във фурна на 200 градуса също влияе
> много зле на човека. Значи влияе зле и на храната? [smilie5]

Определено да. Поне според суровоядците...
Което ме подсеща, че за всяко нещо си има и някаква секта дето го отрича като вредно. Защо да няма за микровълновата?

Прочие, нямам микровълнова. Ама имам мобилен телефон [smilie10] . Абе никога не знаеш от какво ще пукнеш

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: dikimee   
Дата:   07-01-11 01:21

В предаването на Гала пукали пуканки с радиацията от 3 мобилни телефона, а в Mythbusters не успяха с 30.... слаба работа са тва чужденците, ей [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: dikimee   
Дата:   07-01-11 01:21

123 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: roussinoff   
Дата:   07-01-11 01:30

Е добре де....толко много постове, а никой не каза ква гад става храната и водата като ги минеш от там. Отвратителен талаш. Удобно било.....я стига глупости [smilie18] Мъртва храна. Требва да сте луди да използвате тоя шид [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 03:25

siuvigi аз не доказвам нищо. Просто споделям мнението си, че не е хубаво да бъдем толкова категорични за нещо, за което поне ние, а може би и не само ние нямаме достатъчно данни.

За неща, които дори и сега са слабо изследвани и има намесени сериозни икономически интереси едва ли е много мъдро да разчитаме на знанията, дадени от някакъв университетски преподавател преди двуцифрен брой години, базиращи се на информация от двойно по-дълго време. При това преподавател без познания в областта на биохимията и молекулярната биология.

В науката все още има такива големи дупки, при това на фундаментално ниво, че да си позволим дори да не допускаме съществуването на неща, които тя не обяснява е най-малкото тъпо, защото звучи като оня лаф "е те такова животно нема".



Публикацията е редактирана (07-01-11 04:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 08:47

Ползвам микровълнова вече много години. Моята е 900 W. Изключително удобен домакински уред! [smilie24]

Въпреки това, не съм убеден в нейната безвредност.
Ползваме всекидневно тефлонови съдове и други съдове с незалепващи покрития - имам резерви и към тях. Знаете ли колко вида тефлон има? Знаете ли, че има такъв който предизвиква алергични реакции само при досег с кожата?

Известни са явления обяснени след хилядолетие - например упадъка на Римската империя и оловните тръбопроводи. Колко време трябваше да мине за да установи човечеството, че алуминиевите съдове носят със себе си Алцхаймер? И т.н. и т.н. [smilie2]

Всъщност, от всичко най-много ме впечатляват категоричните мнения. [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 08:48

Май нямате изградена система за оценка на познанията? Има цяла стройна наука за това - не и вярвате. Има хора, които това са го учили на високо ниво, изследвали, произвеждали, преподавали - не им вярвате. За сметка на това сте готови да вярвате на ЕЖК и тотално неприемливи твърдения за "окисляване на кислорода", слухове и предрасъдъци. Съмнението е водещ аргумент в науката, но след него веднага следва проверка, и то пак с научни методи.

Няма да правя генерални заключения, за да не давам дъвка на кибиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PeterPAN   
Дата:   07-01-11 08:59

написа:

> Познавам стотина човека, завършили МЕИ - все достойни българи,
> повечето с поколение.
>
> Познавам и към 30 човека, завършили специалност, свързана с
> микровълновите печки. Нито те, нито техните и моите
> преподаватели, не биха се вързали на "аргументите" на
> противниците на микровълните. Ако някой не го кефи - да не
> ползва. Само нека не разпространява наукообразни твърдения за
> вредността им.



[smilie24]
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 09:09

Асахи, вяра има само в религиите (изключвам етичната категория "вяра"). Там евентуални доказателства "за" или "против" са за лаиците.

Ако някой твърди нещо, то той трябва да се аргументира. Специалиста се позовава на обективности в подкрепа на тезата си. Колко му е човек да линкне тук няколко материала, по-малко време ще му отнеме, отколкото многостранни и многократни изявления. Останалото е бля-бля.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 09:21

Това сме го правили. Крист ще линкне сектантски сайт, друг ще линкне научен материал, който ще бъде обявен за хафталинен и няма да се прочете. В крайна сметка познание няма да влезе в никоя глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   07-01-11 09:21

Винс, по същество, имаш право, че такова твърдение се доказва с научно обосновани факти.

Да, ама има такива и "за" и "против". И не само за този случай, а за стотици други. Години наред учени ни тъпчеха главите, че захаринът бил чудесен подсладител, направо "манна небесна" за диабетиците. После, също толкова научно ни доказаха, че е канцерогенен.

Къде е истината (млякото)?[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 09:26

asahi написа:

> ... В крайна сметка познание няма да влезе в
> никоя глава.

Агностицизъм? [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 09:26

asahi , като си правиш чай в микровълновата оставяш ли си лъжичката в него до като се грее ?????

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 09:48

Мисля, че Итилиен каза всичко, което може непредубедено да се каже на този етап...

Истината едва ли е в наръчниците по техническа безопасност. Не че не би трябвало.

Въпросът не е технически. Интересни са ми мнения на биофизици, молекулярни биолози, генетици и медици.

Останалите сме просто аудитория.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 10:27

В наръчниците за техническа безопасност има и за влиянието на СВЧ излъчванията. Затова ги споменавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 10:44

Разбира се, че има. Писах, че би трябвало. Но в наръчниците не се представя обосновката за това, а и да беше представена, тя не е по силите на обикновения инженер, просто се намира в друга област. За позващия наръчниците остава надеждата (или вярата?!), че подобна обосновка съществува и е достатъчно коректна.

Като инженер в друга, но силно свързана с човешкото здраве и благополучие област, си позволявам да се съмнявам. Още повече, че са намесени огромни финансови интереси.

Като пример мога да дам вихрилата се тук преди време "дискусия" за флуорирането на питейните води. Тя, естествено, не доказа нищо, но показа колко недостатъчно се разбират инженерите и хигиенистите, и колко учудващо никаква е комуникацията дори в самите медицински среди...

За мен въпросът остава неизяснен. Оттам - личният ми избор да не притежавам и ползвам микровълнова фурна вкъщи. Навън е неизбежно понякога.

Не натрапвам избора си на никого, естествено.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: ibex   
Дата:   07-01-11 10:47

Незнанието е много по-вредно от микровълновите.
Води до окисляване на кислорода, а окисленият кислород, както всички знаем е много вреден!

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 10:48

Да дам един пример ?

Няма все още читаво научно обяснение какво точно е електрическият ток та камо ли нещо свястно за неговото въздействие !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 11:43

подкрепям изцяло мненията на itilien, 798099 и полярния мечо. за разлика от техните мнения други същества в темата дават много категорични мнения, но като стане примерно като с алуминия, тефлона, захарина и т.н. обикновено такива мълчат като напикани.. иначе лично аз не ползвам тоя уред, който така или иначе ми се вижда безсмислен при положение, че съвременните фурни и котлони могат да загряват за време, което е достатъчно малко, че да бъде взето под внимание, още повече, че у дома се готви количество само за едно ядене и нужда от притопляне въобще няма..

п.п. imitev, покажи къде съм казал, че звукова вълна и електромагнитна вълна е едно и също?[smilie19]



Публикацията е редактирана (07-01-11 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: tnt   
Дата:   07-01-11 11:58

само за пуканки го ползвам... максимум 1 път в месеца [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   07-01-11 12:00

Весела тема. Става да се позабавлява човек.
Само няма да се съглася с Итилен и ко. че знанията от преди няколко десетилетия са малко и неверни. Магнетроните са открити още 20-те години на миналия век. Втората световна война са имали СВЧ радари. През 20-те 30-те години на миналия век докторите са търсили методи за диагностика на различни заболявания като още тогава са се опитвали да правят ехографи за да "гледат" мозъка дали е здрав. Използвали са осцилоскопи и ултразвукови трансдюсери от металографски апарат.
Тея дето си мислят, че като имат бързи компютри и виж туй е голямата наука ... да ходят да си снимат със сапунерките и да не се занимават с глупости. В последните 20-30 години нищо ново не е измислено. Навремето се е правила наука повсеместно само и единственно в името на науката. Сега такива места се броят на пръсти по света. "Наука" се прави само и единственно комерсиално.
Ако фармацевтичните компании бяха положили усилията които полагат за разработка на лекарства против рака и спина - досега да няма нито един болен от рак. Те вместо това ги полагат за разработка на нови вируси с които да си продават ваксините.

Във всяко едно високоенергийно поле независимо дали ултравиолет, рентгенови лъчи, гама лъчи, лазерни лъчи или микровълни се получава разпад на молекулите. Колко е стабилен тоя разпад е друг въпрос. След колко време тези разпаднати молекули се свързват обратно пак е друг въпрос. Понякога става въпрос за времена от няколко нано, пико или фемтосекунди. Кислорода поставен във високоенергийна среда образува озон - О3. И това го знаят от доста отдавна. Озона е открит 1865 година колкото и да не му ще на Итилен и ко.

Мощностите на микровълновата печка са малки и добре разсеяни в обема, така че полето не е много високоенергийно. Тези описани процеси ги има но са в пренебрежимо малки количества. Вярно е и друго, че ако разделим една храна на 2 части и едната я загреем в микровълновата а другата в обикновенната фурна - двете части ще имат различен вкус.
Както Асахи каза най опасното в случая е паразитното излъчване около печката което не може да се екранира на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 12:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   07-01-11 12:13

....не разбрах...колко време изминава докато си гръмне хамстера....и ако се увие с тиксо по-добре ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 12:13

А вредно ли е палачинки в тигань на котлонь?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: serjy   
Дата:   07-01-11 12:16

Процентно влияние на коплексните фактори по отношение на зравословното хранене:

- култура на хранене - 60%
- чистота на храните - 20%
- произход исъстав на храните 10%
- начин на проготвяне - 9%
- 0.99% други
- 0.01% вреда от начина на затопляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   07-01-11 12:18

Тоде, налага се да те коригирам. Електрическият ток е насочено движение на електрони, а виж, що е то "електричество", наистина никой досега не е формулирал еднозначно.

Тази тема я дъвкахме преди няколко месеца и май е единственият случай, в който Асахи не можа да вземе надмощие, ползвайки Гуглето и Википедията![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: allx   
Дата:   07-01-11 12:20

За хамстера зависи... дали е ял ябълка или морков[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   07-01-11 12:21

...я пак да питам.....колко време е жив хамстера е микровълновата фурна....или гръмва веднага?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 12:21

Електричество е един от законните начини да те ограбва държавата и на свой ред да бъде ограбвана от чернокраките плъзмодии [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 12:22

siuvigi, да си чувал за Зенон от Елея и "кръгът на голямото незнание"?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   07-01-11 12:24

отивам за хамстер....ще го кръстя.....Пухчо

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   07-01-11 12:24

Ювиги, нищо не съм искал да доказвам. Постът ми (не този за ел. ток) трябва да се разглежда като призив към благоразумие и толерантност. Хайде стига сме се правили на "специалисти по всичко", моля! Времето на учените-енциклопедисти е минало отдавна.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 12:25


Крист - питах те дали правиш разлика защото споменавате даскала по аудиотехника дето нямал зъби от вибрациите и микровелето в един постинг.

Средните пръсти, показвани в публичното пространство, показват най-малкото ниска култура. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 12:26

А имплементирването им?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   07-01-11 12:27

стига с тези сложни думи бре [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 12:28

12:28. Гладен съм!

ПП 12:30. Изнасям се от офиса в посока щанда за топла храна да си взема нещо, печено пред мен по най-тривиален термичен метод.

Поздрави.

[smilie5]



Публикацията е редактирана (07-01-11 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 12:29

Ако има микровеле слагам пържолите и в и 31 ги ям. Ама друго си е да чакаш да стане жар [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 12:30

Пардон, кьоофтаците.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: allx   
Дата:   07-01-11 12:35

За хамстер Гръм не е ли по-подходящо име?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 12:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: 798099   
Дата:   07-01-11 12:42

Орлине, що не четеш бре!? Или не правиш разлика между електричество и електрически ток, Ъ?

Това, дето ти го доставят до електромера, е прието да се нарича електроенергия.

ПардонЬ за спама!


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 12:44

imitev, от това, че споменавам даскала и микровелето в един пост все още не означава, че бъркам звукови вълни и микровълни, не мислиш ли? означава, че даскалът не се е изразил ясно от кои вълни точно са му паднали зъбите и съм останал с погрешно впечатление..

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 12:59

Абе щом пишете тук пулейки се в монитора на всички ще ви изпадат зъбте !!!

Облъчвани сте пулейки се .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: 798099
Дата: 07-01-11 12:18

Тоде, налага се да те коригирам. Електрическият ток е насочено движение на електрони,


100 пъти е доказвано че електроните никъде не ходят .

Това е максимално удобната формулировка .На практика е магия .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   07-01-11 13:21

Тод: а какво тогава е статичното електричество ако наистина никъде не ходят [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 13:21

Обратното на динамичната липса на електричество[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 13:23

siuvigi: Просто напомням, че има повече от една причина да се съмняваш.

И последно: питам те в прав текст, в коя област на човешкото познание е твоето образование и професия, за да знам на какво основание си толкова категоричен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: danvan16   
Дата:   07-01-11 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 13:29

Tode ако не се майтапиш направо ми разби познанията с тия електрони дето никъде не ходят...

Да зема да си хвърля дипломата. И без това като се знам какъв съм инженер ме е страх да ходя на доктор [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 13:31

siuvigi написа:


> ...Итилиен, и ти и останалите тук като Крист, Vinsent , PolarBear,
> 798099 нищо не доказвате, а просто Асахи е прав като ви казва,
> че нямате изградена оценка на познанията, и вярвате на слухове
> и предразсъдъци?
>

Интересно, къде ли съм споменал че вярвам на нещо?! [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 13:38

Е, Асахи ще си плати за това на по бира някоя вечер, не го мисли ти него.

[smilie3] [beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 13:45

Зъбите могат да паднат по много причини. Не е разумно да се правят изводи сам на база професията на засегнатия. Все пак споменаването на 2 явления в едно изречение лесно води до внушение за връзка м/у тях. Редно е в името на коректността на изказа да се направи нещо за разграничаването им.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: loveforever   
Дата:   07-01-11 13:46

Абе, мислех да пусна тук едни картинки за електромагнитните вълни, ама се отказах. Тия дето я разбират материята не им трябват картинки им е ясна, а за останалите няма тъй лесно да стане.

Малко в страни от темата ще задам следния въпрос - може ли някой да посочи нещо дето не е вредно и съответно да каже защо?

Основния проблем в гледните точки на повечето хора е че са крайно субективни и едностранчиви. Много е лесно казват това е полезно, а онова вредно, но никога нещата нямат количествен израз, сфера на влияние, взаимовръзка и съпоставка с други фактори.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 13:54

Да си призная - не го приех лично. Ако бъркам, Асахи е наоколо и ще си каже.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-01-11 14:04

може ли някой да посочи нещо дето не е вредно и съответно да каже защо?

ми ходенето до тоалетната не е вредно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 14:06

Добре направена домашна гроздова, като тая в мазето на Асахи със сигурност не е вредна! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: nrk   
Дата:   07-01-11 14:06

Микровълновата основно топли, при което ефектът върху храните същият както при обикновенните фурни.

Това за открехнатата врата е обикновенна глупост... при домакинските микровълнови дължината на вълната е от порядъка на няколко сантиметра - бая трябва да е отворена печката...

Това че не се загрява еднакво - полето в домакинските фурни е много неравномерно, а и разпространението на интензитета му се мени с времето, затова е и въртележката. Кофти е ако не топли в центъра, обаче.

Не знам защо по-горе се намесват вибрациите в молекулите... микровълните предизвикват основно ротации на полярни молекули и йонни миграции и общо взето, не променят молекулната структура.

Обаче съществъва и нетермично влияние на микровълните, което се състои в разлики при протичане на някой реакции при конвнеционално и микровълново нагряване.
Този ефент се използва в органичния синтез, примерно, но трудно мога да си представя как може да влияе вредно на хранителните продукти - ако ще има вредни реакции при процеса на готвене, то не бих се доверил и на 200тата градуса на обикновенната фурна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-01-11 14:10

одобряваш ли това му отношение на Асахи, така да се държи към другите в този форум?



абе на кой му пука

[smilie5]

излез на въздух

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 14:13


Удри 1 мастичка и газ газ газ [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-01-11 14:17

"при домакинските микровълнови дължината на вълната е от порядъка на няколко сантиметра - бая трябва да е отворена печката..."


туй е много яко [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 14:20

siuvigi, aз никога не се меся в лични спорове, в които не участвам и не ставам адвокат на когото и да било, освен ако не бъда помолен за помощ. За извъртането забрави - твърде тромав съм...99 кила...

И доколкото не ми отговори на прекия въпрос, някак неудобно е да говориш за извъртане.

Остани със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: e-mil   
Дата:   07-01-11 14:21

"100 пъти е доказвано че електроните никъде не ходят ."

Да, бе, да! Не ходели били.
Я разглоби един контакт и хвани двете жици, да видиш как тръгват на разходка електроните. [smile]
Навремето живеех в един блок на име "Енергетик", който моите познати погрешка наричаха "Електрон", та затова ги разбирам тия работи.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   07-01-11 14:23

NRK: Защо е избрана честотата от 2450 мегахерца за магнетрона в микровълновата печка? Какво ще се случи ако се използва магнетрон на 5 или на 15 гигахерца примерно със същата мощност - да кажем 700 вата? Нали по високо честотното поле е с по голяма енергия. Значи могат да сложат 20 гигахерцов магнетрон и да намалят мощостта на 200 вата ?
Като ги разбираш толкоз я кажи къде е ключа за палатката.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: BOrisoFF   
Дата:   07-01-11 14:29

На Черни връх ходите ли често?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 14:34

Ко стана ся с печката с трите магнетрона ????

Де се слага вътре желязната тава с мусаката .

[smilie5]

Облъчва ли се мусаката или и се разгражда атома на яйцето в нея ???

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 14:36


Аз ще ти обясня. До преди малко и аз не знаех, но потърсих инфо.

Защото честотата 2.45 GHz е свободна за домашна употреба навсякъде по света, а при по-ниските и по-високите честоти има ограничения - от радиостанциите, заради военните и т.н.

Също така WiFi може да благодари за 2.4 ГХзовата си носеща честота на микровълновите печки, които се произвеждат от 75 година насам и са освободили тази честота за домашно ползване навсякъде по света.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 14:39

При тия вълни работата отива на механика та си мисля че за това са 2.4 гиги ...

Нагоре в гигахерците важат законите на тръбопроводите ...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: nrk   
Дата:   07-01-11 14:44

пиф, това, което знам, е че за граждански, научни и медицински цели се използват 4 честотни обхвата: около 1000, около 2400, около 6000 и около 22000 мегахерца... мисля, че са ги избрали такива през 50те години за да не си пречат с телекомуникациите и с радарите на военните.
5 или 15 гигахерца... е, аз съм обикновен химик, физиката не ми е най-силната страна, но предполагам, че при толкова висока честота дължината на вълната е по-малка и микровълните може да "изскочат", не само през открехнатата врата, а и през решетката на същата... не ми се рови да видя дали това е причината

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 14:48

2.4GHz е малко над 12cm дължина на вълната.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 14:59

suivigi, стига си хленчил, бе. И стига със смешните опити да настроиш този или онзи срещу asahi. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 15:07

Бегай да се оплачеш на моля другарката.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 15:16


Ади

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 15:17

Опаа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 15:17

2х100

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: otkata   
Дата:   07-01-11 15:18

кво си се разкачал. я сложи 2 яйца с черупката в микровелето да се успокоиш

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 15:20

Автор: siuvigi
Дата: 07-01-11 15:11


Аха, големия мъж?! Когато ти обиждаш и се правиш на ударен?!
А когато тебе те обиждат така, как се чувстваш?
---

Че какво ми пука за мнението на разни низши форми на живот? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-01-11 15:26

анонимни виртуални бойци на клубния фронт

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 15:31

"да не падне върху тебе мнението на някой от тези, които смяташ за нисши...и да се чуе пуук"

не, че не се случва постоянно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 15:37

Приказвайте си, не ми пречите. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 15:42

ти сам си пречиш, няма нужда някой друг да ти пречи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-01-11 15:51

Помня, предизвиках голяма паника в Chestnut Inn на Oquaga Lake, NY. Поръчах си варено яйце за закуска! /непознато и странно желание, по правило народа яде пържени яйца/

Малко след поръчката долетяха келнерката и готвача заедно, изпотени и червени: Мa'm, не става яйцето, експлодира в микровълновата, не можем да го сварим, не знаем как !!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   07-01-11 15:56

....никой не ми отговори колко време ще е жив хамстера Пухчо в микровълновата фурна....[smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: otkata   
Дата:   07-01-11 16:01

прати ми го и ще ти кажа. после може да пуснем видеото в ютюб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 16:10

"Малко след поръчката долетяха келнерката и готвача заедно, изпотени и червени: Мa'm, не става яйцето, експлодира в микровълновата, не можем да го сварим, не знаем как"

хахаха, яко![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: alsash   
Дата:   07-01-11 16:12

и да долетят разни пазители на животни....

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 16:16

Абе какво сте се заяли и заобиждали. Една тема не може да обсъждате като хората.
siuvigi - асахи и аз го познавам лично и съвсем не се чувствам обиден от постовете му. Това си е неговото мнение и неговият стил на изразяване. Аз пък си казвам моето мнение, чрез моя стил.

От тук изказаните мнения ме заинтересува това на nrk, защото явно е химик и има познания, които липсват на всички други в темата.

Та въпрос към него - снощи бегло порових някакви сайтове, в които се твърдеше, че под влияние на вълните е възможно някои съединения да променят пространствената си структура, като по този начин станат практически други съединения. Възможно ли е това или не?

Мисля обаче, че няма спор, че конвенционалното затопляне и микровълновото действат по съвсем различен начин, оставяйки краен продукт, който има различни качества и вкус.
Дори и да няма действие на молекулно ниво, разпадане и преаранжиране на съединения, то имаме нежелано прегряване на локално ниво. Когато си пуснем манджата за затопляне в обикновена фурна, обикновено искаме да я загреем докъм 40 и няколко градуса. Не повече. И обикновено ако не я прегреем така и става. Като пуснем обаче на микровълновата, на локално ниво се получават доста сериозни прегрявания (мисля, че всеки знае как гърми печено пиле или дроб), които сто процента унищожават полезни хранителни съставки.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 16:25

Абе некой ора във всяка тема де се намесят все се чуствуват лично засегнати от някой .

И се започват едни женски разправиии...


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-01-11 16:34

Женските разправии се получават като малко лупкате. Като достатъчно лупкате се получават закуска, обяд и вечеря.

Нема ли кой да ги излупка?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 16:35

Автор: alsash
Дата: 07-01-11 15:56

....никой не ми отговори колко време ще е жив хамстера Пухчо в микровълновата фурна....


Това е резонен въпрос и мислех даже да го пиша. Подозирам, че отговорът ще е - "доста по-малко, отколкото в конвенционалната"
Също така, ако вземем два хамстера умрели от топлина в микровълнова и конвенционална (вземаме ги точно след смъртта) и им направим аутопсия, предполагам, че в микровълновия картинката няма да е много розова, докато другия най-вероятно няма да има никакви необичайни изменения.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 16:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: slavinai   
Дата:   07-01-11 16:54

циклите на това ниво scale-of-universe, някои даже в ляво от него
пробвайте да мръднете в дясно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 16:56

Равенство и братство .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 17:01

Аз в тая тема не видях Асахи да е обидил никого. Да, понякога е ироничен. Понякога и аз съм ироничен. Понякога се заяжда. Понякога и аз се заяждам. Но смятам, че човекът си защитава мнението по добър и интелигентен начин. Това, че е казал, че нямам изградена система за оценка на познанията е лично негово мнение и аз изобщо не смятам, че има нужда да се обиждам от това. Независимо дали го познавам или не.

Не виждам нужда да скачам и да разигравам някакви смешни и безсмислени войни, като тази, в която сте се впрегнали ти и още няколко души, разменяйки си обиди, емотикони със средни пръсти, безсмислени постове и обвинения.

Ако аз бях админ, нямаше много да се чудя кого трябва да банна.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 17:03

А за тока и движението на електроните. Електроните не скачаха ли общо взето само между съседни атоми, създавайки привидност за цялостно движение?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   07-01-11 17:10

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/iyjs8174.JPG
http://www.gifbin.com/bin/1238064149_bubble.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 17:11

itilien ти особенно си свободен електрон !!!

Отиде в Птагония чак с това насочено движение ..

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 17:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 17:13

siuvigi, споко, те толкова си могат

П.П. 0xE3 [smilie19]



Публикацията е редактирана (07-01-11 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-01-11 17:14

рупам моркови , 125 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   07-01-11 17:14

Автор: siuvigi
Дата: 07-01-11 17:11


Тод както обикновено пак си в грешка. Пак не си разбрал.
Не става въпрос да си равен и брат с Асахи например, а да спазвате еднакво правилата.
Разбираш ли къде е разликата?
Не зависимо дали ти си на село и ядеш домашни манджи, а Асахи е в изискан столичен ресторант в компанията на Лалинда, вие имате задължението по еднакъв начин да спазвате установените правила и закони в държавата, фф...


Мдааа... много добре съм разбрал ами добре че има админ да ви пази ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 17:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 17:18

и аз мисля така за itilien, просто се сдъвкахте по грешка с него - абсолютно безсмислено, още повече че мненията ви по темата като гледам са подобни..

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 17:19

Нямам намерение нито да се правя на ударен, нито да ти отговарям. Както казах, не се интересувам от личните ви войни. Мен никой не ме банва, но това надали е защото се познавам с админите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 17:22

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/mhxd3491.JPG
http://www.reoiv.com/images/random/Drama%20Llama%2002.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: BOrisoFF   
Дата:   07-01-11 17:34

Ама много сте се вживели в тоя клуб...я излезте да ви освежи малко студа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: nrk   
Дата:   07-01-11 17:37

Та въпрос към него - снощи бегло порових някакви сайтове, в които се твърдеше, че под влияние на вълните е възможно някои съединения да променят пространствената си структура, като по този начин станат практически други съединения. Възможно ли е това или не?

По-скоро не - остават си същите съединения, но докато са облъчвани с микровълни може да реагират по различен начин с други съединения, в сравнение с конвенционалното нагряване. Други възможни ефекти са промяна в електронното разпределение, в разпределението на повърхностните заряди, в солватацията на някои йони или в подреждането на молекулите на някои разтворители... Но тези ефекти всъщност са доста слаби при обикновенните готварски МВ фурни. Реакциите, които могат да протекат като резултат от тях да доста близки до тези които биха протекли и при нормално нагряване, но евентуално скоростта им или разпределението на продуктите от тях би било различно.

Не знам дали МВ фурните наистина не са вредни, но ги ползвам без притеснения, има далеч по-опасни неща от тях наоколо.

Някой по-горе спомена че все по-често умираме от рак... дали не е защото все по-рядко умираме от нещо друго???

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 17:38

Айде малко музика за помирение:

Enigma - Gravity of Love [Chillout Mix]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 18:12

Чудя се, ако на някой не му е забавно и се впряга, защо се бута тука у зоната? [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 18:15


Ти остави това, ама неам думи как сме компетентни по всички въпроси...

Типични българчета еврибари [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 18:20

еврибари [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 18:22

Еврибари идва от дет го барнеш - там е компетентно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 18:23

Божка, това с Лалинда беше доста подло от твоя страна. Ако се чувстваш лично засегнат по-долу има мейл и телефони. ЛС до потребителят Admin също върши работа. Позицията на обществен защитник (омбудсман) беше заета от Константин Пенчев, на снимката по-долу. Няма как да се вредиш.

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/tene8750.JPG
http://www.dnevnik.bg/shimg/zx450y250_967572.jpg




Защо се назлобих на моята микровълнова преди малко?
Изгори ми пуканките. Не ме интересува, че ги пуснах на 3:30 минути, че не стоях до тях да ги чуя кога спират да пукат и че хич не погледнах колко грама са. Дяволската античовешка и природна технология ги прецака и сега къщата мирише на прегоряло и микровълни. Последното е много гадно. Ако не ме мързеше щях да я изхвърля [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-01-11 18:26

Микровълновите са настроени така че като изпукаш в тях пуканки да дебелееш! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 18:29


Ооо - и цепят атома, както Тъпанчев в цокъла [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 18:46

siuvigi, разгледах подробно темата от началото и, обръщайки повишено внимание на всеки пост на Асахи. Е, не открих нито един, в който да нарушава добрия тон, правилата на сайта, да обижда или да се подиграва на някого. Това, което забелязах, е че ти влезе в темата с обявлението, че аз съм бил доказал, че Асахи дрънка бисери (не ми се връща за точен цитат). Ти държиш да занимаваш пищещите в темата със собстените си проблеми с някои юзъри.

Лично мен, както няколко пъти казах, тези ваши проблеми и караници не ме интересуват. Единствено отбелязах това, че темите се развалят от тях, защото се изпълват с безсмислени постове не по темата. Предполагам, че ще искаш да напишеш и нещо, че това не е единствената тема - мен обаче не ме интересуват всички теми, интересува ме тази, в която пиша в момента.

Освен това, забелязвам, че започна и на мен да ми даваш квалификации, които естествено са твърде далеч от истината. Аз познавам доста хора от тоя форум, но никого не квалифицирам като "свой", защото с никого нямам редовни контакти и не си пия ракията. Никого и не защитавам.
Освен това не се имам за съдник, който да раздава правосъдие, нито пък се боря за такова.


nrk, мерси за информацията. Предполагам, че ракът е следствие на много фактори. Било то хранене, начин на живот, замърсявания. Едва ли се забелязва повече заради това, че не умираме от друго. Мрем си и от инсулти и от инфаркти и от катастрофи, и от какво ли не.
Само като погледнеш какви говна ядем и под какъв стрес живеят повечето хора и какъв въздух дишат, не остава много за чудене.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: krist   
Дата:   07-01-11 18:53

"дали не е защото все по-рядко умираме от нещо другo"

да, по-рядко мрем от остри инфекциозни заболявания.. за сметка на това все повече боледуваме от хронични заболявания, от които т.н. модерна медицина не лекува нито едно, и които са се появили или драстично увеличили точно когато сме започнали да използваме масово лекарствата и ваксините на модерната медицина, да се възползваме повсеместно от постиженията на химията и технологиите в домакинството, земеделието и т.н. ..



Публикацията е редактирана (07-01-11 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 19:03

Иване, ЧИД! Да си жив и здрав, ти и подметките ти, та да те водят много по света. На гореуказания лирически герой, според мен, си отделил прекалено много усилия. Ама тъй - като не следиш изкъсо зоната можеш да попаднеш в капана.

Довечера, ако ми дойде вдъхновение, ще попиша повече за микровълните и манджите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: tantris   
Дата:   07-01-11 19:09

Ся, аз като размразявам пържолата в микровълновата и после я пека в тефлонов тиган, за къде съм?[smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 19:11

Тъй кат те гледам май си за избата - да наточиш винце. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: tantris   
Дата:   07-01-11 19:15

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-01-11 19:18

[smilie21] 250

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 20:27

0897 505 913

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: itilien   
Дата:   07-01-11 20:35

Абе аз да не съм ви пъдар, че да ви следя кой къде, какво и защо бил писал. Да не съм ви блюсител на реда, че да правя във всяка тема забележки. Да не мислиш, че си водя записки кой какво и кога бил писал? Сега ми дошло, сега съм направил забележка. Ако имаш проблеми с гореизброените хора, обърни се към компетентните лица, а не към мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: siuvigi   
Дата:   07-01-11 21:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 21:08


Много безделници тука...

Я ме бутни и мен в кюпа приятели на асахи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 21:14

Не е ли време админът да сложи край на тази гротеска?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 21:17

Според мен е по-скоро паранодия ... пардон, пародия. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   07-01-11 21:22

Четейки най-горната тема в зоната попаднах на следния текст:
"Абсолютно не е приемливо обаче, атмосферата в сайта да се разваля и да се създават междуличностни конфликти, заради напълно нефотографски теми.
Клуб е предназначен за разтоварване на напрежението, натрупано в ежедневието, а не за създаване на по-голямо."


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 21:24


Остави го сувиги, кажете пак за окисляването на кислорода [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   07-01-11 21:28

Какво ти окисляване, напрао се вкисва. [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   07-01-11 22:50

И ся кво, 3 листа простотии и нито 1 дума по темата - освен дето Асахи останал без пуканки. Аз на негово място щях да ида до магазина, да купя 2 пакета пуканки и да поканя Пиф да вземе от нас микровълновата като за да я пробва си опука сам 2 пакета пуканки за да е сигурен, че фурната работи и да има да яде из пътя докато резобира вълните останали в печката.

Та малко по темата: И така никой не каза защо точно тази честота е избрана? Патента за микровълнова е от 193х година на Белл Лабс. Първия прототп май е направен края на 40-те години. А защо е избран 2.45 гигахераца и след тов ае оставен и за ИСМ банд. Има много общо с Ядрено-магнитният резонас. Айде тея с многото познания и многото мнения да кажат, не само да ми приказват празни приказки тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   07-01-11 23:19


E нали ти написах по-горе! Това е била свободна честота която е валидна в повечето държави....

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   08-01-11 00:02

Тз, тя е "освободена" по друга причина. То има много "свободни" честоти. Има микровълнови и на 950 мегахерца.
Ама тая честота е избрана МНОГО преди тея честоти да се направят на канали и да се раздадът за ползване.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   08-01-11 00:08

А ощипаните моми на каква честота са ?????

Тъкмо се връщам от Иванов ден ...[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 00:14

Изборът на мощност и честота е в зависимост от целите, които се поставят пред устройството. В промишлените СВЧ съоръжения се ползват и други честоти. Някой е стигнал до извода, че за загряване на вода в битови условия (мощност, размер, безопасност) тази честота 2.45GHz е подходяща. Връзката е с размера на молекулата на водата. При инсталациите за сушене на дъвесина се ползва и 900MHz. В устройствата за СВЧ заваряване на честотите са други в зависимост от материалите.

Диапазонът 2.4GHz е освободен по друго време и с други съображения. Дълго време не е имало сериозен интерес към него, но сега се ползва масово. Да не забравяме, че в него се излъчват малки мощности, често насочени. В печките мощността е относително висока, но е ограничена в работния обем на фурната.

ISM (industrial, scientific and medical) честотите са дадени тук . Свободните честоти с т.нар. Open spectrum - с търсачките ще ги откриете.

Всяка страна си има National broadband plan и организация, която се грижи за него. В България това е НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА РАДИОЧЕСТОТНИЯ СПЕКТЪР НА РАДИОЧЕСТОТИ И РАДИОЧЕСТОТНИ ЛЕНТИ ЗА ГРАЖДАНСКИ НУЖДИ, ЗА НУЖДИТЕ НА НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ И ОТБРАНАТА, КАКТО И ЗА СЪВМЕСТНО ПОЛЗВАНЕ МЕЖДУ ТЯХ (съжалявам за главните букви) и с него се "занимава" Комисията за регулиране на съобщенията

Както виждате доста честоти "съвпадат" с индустриално и битово излъчващи уреди, но поради различните ограничения за мощност, разпространение и модулации не си пречат.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   08-01-11 00:22

И пак тръгваме от големината на водната молекула. Ако трябва да търсим още по на дълбоко ще стигнем до ядрото на водородния атом. Същия принцип се ползва и при ЯМР скенерите в болниците. Поляризацията на ядрото на водородния атом.
Замръзналата вода не може да и се разтрепти молекулата от тея 2.45 гигахерца щото е замръзнала, ама все пак се загрява и ако го пуснем на пълна мощност стават красоти. Точно от трептенето на ядрото на водородния атом.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 00:28

И в замръзналата вода молекулите извършват някакво движение, но слабо. Към абсолютната нула вече всички молекули се кротват.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   08-01-11 00:29

А знаете ли че има международен закон от 1939 година в който се казва че всеки има право да приема излъчваните в ефира честоти и никой не може да го спира или наказва.

Всички държави в Европа са го подписали .

Което иде да рече че когато Асахи си грее чая аз мога да си грея кюфтетата в неговата фурна без да протестира !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 00:31

Дай ги теа кифтета да ги стопля, бе! И вино ще извадя, пък бал съм ти чая. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   08-01-11 00:48

Тод, ама то така не е сигурно дали кюфтетата са минали през КРС ДКД СЕК и т.н. както и не е изяснена собственността след като са настроени на честотите на чая на асахи. Следователно трябва контролния орган (аз) да провери достоверността на честотния план като изконсумира кюфтеатата.

Асахи: в замръзналата вода молекулите се движат толкова малко, че не могат да се трият една друга под действието на полето. Основното загряване идва от триенето между молекулите на течната вода. Когато водата е замръзнала и разстоянието между тях е фиксирано - те не могат да се въртят или трият една в друга - независимо дали е при -3 градуса или абсолютната нула. Тогава загряването идва от трептенето на ядрото на водорода.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 00:50

Замръзналата мръвка, забелязвам, с готовност се размразява.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-11 03:59

sunnyshot написа:

> Помня, предизвиках голяма паника в Chestnut Inn на Oquaga Lake,
> NY. Поръчах си варено яйце за закуска! /непознато и странно
> желание, по правило народа яде пържени яйца/
>
> Малко след поръчката долетяха келнерката и готвача заедно,
> изпотени и червени: Мa'm, не става яйцето, експлодира в
> микровълновата, не можем да го сварим, не знаем как !!!!
> [smilie10] [smilie10] [smilie10]
>



Специално за sunnyshot:

Как да сварим яйце в микровълнова печка?

*Въпреки многократните разяснения на производителите за микровълновите
печки, опитите на потребителите да варят яйца с помощта на техниката
продължава. Ето какъв архив от обяснения с купувачи е натрупала водеща
компания в производството на електронните фурни. От близо година тези
често задавани въпроси задължително придружават упътването за
експлоатация на изделието.

ВНИМАНИЕ:
Как да сварим яйце в микровълнова печка?

Въпрос: Колко време трябва да варя яйцето в микровълновата печка?
Отговор: Яйца не се варят в микровълнова печка, защото избухват.
Използвайте тенджера и обикновен котлон.
В.: Как да обработя яйцето, за да мога да го сваря в микровълнова печка?
О.: Не съществува начин да се вари яйце в микровълнова печка.
В.: Сварих едно твърдо яйце, после го сложих да се стопли в микровълнова
печка. То избуна. Къде съм постъпил неправилно?
О.: Не е трябвало да топлите яйцето в микровълнова печка. Трябваше да го
ядете студено или да го стоплите в обикновена тенджера с вряща вода.
В.: Увих яйцето в тиксо, за да не се взривява, но то все пак избухна и
изцапа микровълновата печка с жълтък и парчета тиксо.
О.: Изтрийте стените на фурната с влажен парцал. Остатъците от тиксото
може да отстраните със сода бикарбонат. Не бива да надрасквате стените
на микровълновата печка с метални предмети.
В.: Налях в стъклена тенджера вода, за да изравня осмотичното налягане,
сложих вътре две яйца, похлупих йената с капак срещу евентуален взрив
и я сложих в микровълновата печка. Водата още не беше кипнала, когато
яйцата избухнаха и строшиха капака на йената!
О.: Забравили сте да добавите сол във водата. Освен това тенджерата
трябва да бъде не стъклена, а метална, а печката - не микровълнова, а
обикновена.
В.: Сварих твърдо три яйца от пъдпъдък, обелих ги, сложих ги в хлебче за
хамбургер и го претоплих в микровълнова печка. Яйцата избухнаха и
разкъсаха хлебчето.
О.: Трябвало е да ядете яйцата отделно, без да ги топлите заедно с
хлебчето.
В.: Само кокошите ли яйца избухват в микровълнова печка?
О.: Всички яйца избухват в микровълнова печка.
В.: Продупчих яйцето с игла, изпих го и оставих празната черупка да се
стопли в микровълновата печка. Тя замириса на изгоряло, а после гръмна.
О.: Трябвало е да запазите празната черупка за някой празник, а не да я
топлите в микровълнова печка.
В.: Продупчих яйцето с игла, за да изравня налягането и го оставих да се
стопли в микровълнова печка, обаче то избухна.
О.: Измийте стените на микровълновата печка с влажен парцал.
В.: Варих яйце в микровълнова печка 10 секунди и то не избухна. Но не се
и свари.
О.: Трябва да използвате микровълнова печка с по-голяма мощност - от 900
вата нагоре или да увеличите времето на приготванe. Тогава яйцето
непременно ще избухне.
В.: Изпържих си яйца на очи и ги стоплих в микровълнова печка и те не
избухнаха!
О.: Пържените яйца, за разлика от суровите в черупки, рядко гърмят в
микровълнова печка.
В.: Сложих яйце в микровълнова печка, но то не избухна.
О.: Проверете дали вашата микровълнова печка е включена в електрическата
мрежа или се обърнете към сервиз.
В.: Следвайки вашата инструкция "Как да сварим яйце в микровълнова
печка?" започнах да си варя яйце, но то избухна и ми изцапа цялата фурна!
О.: Трябвало е да четете инструкцията докрай, без да прекъсвате веднага
след заглавието.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-11 04:28

Я да питам сега сериозно за микровълновата, ако се ползва грила могат ли да се печат принцеси например или филийки?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-01-11 05:26

По добре не я използвай! - казват по-мъдрите от нас [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   08-01-11 07:38

Така и не се разбра вредни ли са, не са ли?! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 10:29

Т.нар. грил има по-скоро декоративни функции. Досега не съм успял да изкарам убедителен резултат от ползването му, а съм пробвал на две фурни с привидно "яки" нагреватели.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: loveforever   
Дата:   08-01-11 16:42

PeterPAN написа:

> Я да питам сега сериозно за микровълновата, ако се ползва грила
> могат ли да се печат принцеси например или филийки?

На микровелето в къщи предимно грила ползвам. Чудесно стават всякакви сандвичи. Принцеси с кашкавал - 6 мин, с шунка и кашкавал - 7 мин, принцеси с кайма - 10-12 мин.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   27-01-11 21:43

ei tuk nqkvi se izkazvat protiv mai [smilie8]


http://www.globalhealingcenter.com/microwave-radiation.html

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: e-mil   
Дата:   27-01-11 21:52

Това е магазин бе, Кайзере. Все едно да четеш статия за полезни и вредни храни от Harod's.

Пък и чети дребните буквички: "Information and statements made are for education purposes and are not intended to replace the advice of your treating doctor." [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   27-01-11 22:32

Не, журналята са еднакво тъпи без значение къде си упражняват занятието.

Microwave ovens turn some minerals into cancerous agents.
Foods from a microwave may cause tumors in the stomach or intestine. This may be an explanation for the increased rate of colon cancer in America.
Regularly eating microwaved foods may cause an increase in cancerous cells in human blood.
The radiation dangers involved with microwaved food may cause decreased immune system function in humans.
There is even a mental danger to eating foods from a microwave. Regularly doing so may cause memory loss, emotional problems, and a decrease in intelligence.
A steady diet of microwave-cooked food may cause your body to shut down its hormones production.

Страх и ужасТ!

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   27-01-11 22:50


Микровелето превръща минералите в радиоактивни елементи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   27-01-11 22:52

Е, по-скоро ракообразуващи, което не е по-малко малоумно.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   27-01-11 22:55

Е те радиоактивните после ракообразуват...

Cold fusion бря бря...

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: vizov   
Дата:   27-01-11 23:53

Абе честно казано не успях да прочета цялата тема, 'щото ме мързи [smilie5]

Иначе микровълновата образува някои свободни радикали. Дето по принцип са вредни. Но пък нито са кой знае колко много, нито пък са трайни. В резултат ще има малко гранясала мазнинка.

Т.е. може и да е вредно, ама не повече от всичко друго.

ПС За незапознатите - въздуха също е доста отровен. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   27-01-11 23:57

е-мил-е бе, големите букви не съм чел, ти ме караш малките. [smilie5] [smilie5]
Пратиха ми го на скайп и реших да пусна въдица на асахи, да го дръпна малко от политическите теми. гледам и други се хванаха.
иначе по-назад може да про`етеш мнението ми.
не ползвам, защото са предпоставка за притопляне на полуготови храни. [smilie21]
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   28-01-11 00:14


Визов дай ги тези радикали поименно, че то само едни слухове се носят в пространството от ръка на око... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: vizov   
Дата:   28-01-11 00:15

Митев, трябва да се разровя, а както казах - мързи ме [smilie8] Ще видим де.

В момента мога да се позова само на разни сайтове тип www.greenfood.org или нещо такова с "потвърдени факти" [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-01-11 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: imitev   
Дата:   28-01-11 00:17


Не се кОси - и аз я го прочета - я не[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   28-01-11 00:24

Кайзере, последните дни не се тикам в политически теми, шот не мога се вредя от Божката.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-11 00:30


не е лесна и неговата [smilie5]
ама на мен ми е достатъчно, викам да отива в отпуска вече [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   28-01-11 00:35

Админът май го е приютил по някаква социална програма и сега не може да го отпрати.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: pif   
Дата:   28-01-11 01:06

Взимам си гайгеровия брояч и няма да сложа нищо в устата от микровълнова преди да съм го премерил.

Сетих се, че в Пловдив имат мас-спектрометър. Може да вземем една храна, да я разделим на две и едната половина да я загреем добре в микровълнова. После мас-спектрометъра да каже каква е разликата.
Мераклии да инвестират в това ???

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: danvan16   
Дата:   28-01-11 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   28-01-11 01:53

Пифе, от мен имаш два лева - да подпомогнем нАуката.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   02-05-12 23:12

Ако трябват още пари - казвайте [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   03-05-12 08:53

Ползвате ли тефлонови съдове? Удобни са, а? Не загаря, не лепне, не използваш мазнина, която като прегори е вредна, не...

Имам различни такива, но винаги съм таил подозрения към тях. [smilie2]
Като знам че има няколко стотин вида тефлон, някои от които, ако ги пипаш с незащитени ръце предизвикват сериозни кожни проблеми.

Докато един ден не чух по Animal planet в предаване за папагалите, че не трябва да се държат в помещение, където се готви в тефлонови съдове, защото те отделяли нещо дето е вредно за тях... [smilie2]
За папагала вредно дето само присъства, а за човека, който ще го яде - не!? [smilie10]

Тогава когато няма други съображения, за оценка може да послужи отговора на въпроса "Това среща ли се в прородата в естетвен вид?".

За печката - такова мощно микровълново излъчване в природата не се среща.
Познавам мъже, работили в близост до източник на силно електромагнитно лъчение, добре екранирано. Та на двама такива децата са със сериозни отклонения.

Иначе твърдението, че видиш ли, в техникума по електротехника ни учиха че не е вредно е най-малко смешно.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   03-05-12 09:07

"Иначе твърдението, че видиш ли, в техникума по електротехника ни учиха че не е вредно е най-малко смешно." Е как няма да е смешно след като даже не е точно? Всяко нещо е вредно ако не се ползва по предназначение, вкл. въздухът и водата.

Ползвам тефлон 2-3 пъти месечно да метна някой омлет или палачинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   03-05-12 09:40

Мани , като разбрах че лаковете за дърво и боите с които си боядисваме в къщи ни тровят цял живот защото изпускали в продължение на десетки години незнамквиси опасни за здравето феноли .... ша са местя в землянка в гората .

То не остана вече място за живеене на тая планета деба ...

[cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   03-05-12 09:44

Има ли нови данни относно изотопите на лещата? Канцерогенните?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   03-05-12 09:55

300

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   03-05-12 10:45

Факт е, че в своята еволюция човечеството е ползвало, а след това отричало (ограничавало) определени материали и технологии - азбеста и алуминия в бита, ДДТ в селското стопанство, оловото в горивата. Някои неща се употребяват в промишлеността, но не се прилагат в бита заради вреното им въздействие. Затова си има закони, норми, регулации. Мога да ви зарина със забавни и не дотам примери, но принципът е ясен.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: cicomanco   
Дата:   03-05-12 11:41

Мдааа...и кръвопускането е било много яко, ама сега рядко се прилага![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Vinsent   
Дата:   03-05-12 14:05

Можеш да твърдиш нещо относително категорично, ако си провел съответните изследвания (или си прочел за такива), наблюдавайки представителна извадка от хора в продължение на примерно 20 години, обработил си правилно резултатите, игнорирал си тези внасящи шум, отчел си други въздействащи параметри правилно и т.н. и т.н. Всичко друго е бля-бля и затова остава да се опитаме да се съобразяваме с провилото, което споменах в предишен пост.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: мара   
Дата:   03-05-12 14:51

докат стане извадката що народ мое се изгъта...ехеее!
ама то и без тва сме мноо

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: bgprinter   
Дата:   03-05-12 15:06

малки микровълнови печки са нашите телефони. Май за тях трябва да се притесняваме, щото микровълновата лесно ще я заменим (никога не сме имали, няма и да имаме), но телефоните и комуникацията, не виждам решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: Todd   
Дата:   03-05-12 15:11

Телефоните са ТВЧ .

При микровълновата продукта е в кондензатора при телефона в индуктивноста ( антената) .

Което няма кой знае какво значение ... важното е да си жив и здрав !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: мара   
Дата:   03-05-12 16:20

аз гледам да не го ползвам моя. и нощем изключвам. никога не го нося до тялото.
...и съответно - най-редовно не го чувам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: chill   
Дата:   03-05-12 16:49

Е сега е моментът да извадите онова фалшиво видео дето пукат пукански с телефони ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   03-05-12 20:59

Сега е моментът да си опукам едни пуканки в микровълновата. Само да намеря подходяща тема за мезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: ejko   
Дата:   03-05-12 21:43

микровълновите вече направиха 50 години, така че цели поколения са отгледани с тях. Представителната извадка я има поне от 2 десетилетия.
Реално това е супер малък бизнес (този с микровълновите)..., големи фирми имат по 3-4 модела на петилетка и не реализират продажби и колкото безумни телефонни подразделения на фирми от ранка на Qtek...
И ако са толкова вредни, защо не ги махнат, като една що годе хубава микровълнова струва 1/6 от смартфон, направата и е многократно по-скъпа, а периода на ползване е около 10 години, което е около 8 пъти повече отколкото на телефона...
Дет се вика това в целия свят е "бизнес за милиони"...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: baytosho   
Дата:   03-05-12 23:26

Ето едно изследване на военнослужещи на радарни станции:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ijc.23988/pdf

Заклчението:

In conclusion, our study suggests that exposure of military personnel
to anti-aircraft radars that existed in Western Europe from
the 1960s until the 1990s may have resulted in an increase in the
incidence of hemolymphatic cancers. It remains to establish
whether this increase is due to microwaves generated by radars or
by the ionizing radiation emitted by electronic devices producing
the microwaves.

На мен това ми стига да разбера колко са полезни мобилните телефони, микровълновите фурни и пр.


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете се га пак за микровълновата...
Автор: asahi   
Дата:   03-05-12 23:31

На един да му стига [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.