Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:06

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:06

От няколко дни кабелната хич не е добре, картината почти не се вижда. Понеже нямам вяра на техниците, а и сигурно ще дойдат чак след празниците, вчера се качих на покрива да видя откъде може да е проблемът. Като погледнах кабелите и се втрещих [smilie10]: имаше голяма мрежа от кабели и сплитери, но като проследих моя кабел се оказа, че се образува пентаграм. Проследих и кабела за интернета, от него ясно се бяха образували масонски символи. Бих си помислил, че всичко е случайно, но тогава забелязах, че пирамидата и единия лъч на пентаграма сочат в една посока, когато погледнах натам видях три светещи неиндентифицирани обекта точно над Витоша. Загледах се малко по-добре, и тогава забелязах и един светещ обект, който се движеше, но когато рекох да го снимам, (имам прецизна техника за снимане на НЛОта - апарат канон и бял обектив със стабилизация - в магазина срещу Ситицентъра ми го препоръчаха, защото белия цвят ще ме предпази ако ме нападнат) той остана неподвижен, все едно е проста звезда, тогава се сетих, че трябва да изключа стабилизацията. Имаше и друг проблем светлината мигаше, и нямаше как да я снимам, защото обекта явно усещаше, че го снимам и угасваше точно, когато натисках спусъка. Сега обмислям да си купя някакъв апарат за да мога да снимам видео, но ме притеснява, че имат защита и срещу видео, но ще ги питам в магазина, но след празниците защото гледам сега са си изключили скайпа. ЛЕКО се отклоних от темата за картината. Щях да питам НЕЙВИ, дали сечението на кабела не е малко и така до кинескопа ми достигат по-малко пиксели, и от там да идва проблемът. Когато разкачих сплитера изведнъж светлината изчезна...явно защото развалих пентаграма. Закачих моя кабел на мястото на комшията и картината се оправи, но се наруши цялоста на пентаграма, което ме притеснява, защото от тогава дистанционното не хваща хубаво каналите, и понякога трябва да се прицеля много точно, и да натисна силно копчето, а преди не беше така. Обмислям след празниците, да отида в мгазина и да ми разяснят с какъв апарат ще мога да снимам качествено извънземните, и също ако се наложи да викна стробисти да помагат, защото името стробист ми свучи някакси внушаващо и няма как тези хора да не могат да ми помогнат за снимките. Имам и друг проблем, понякога искам да запечатам движенията на извънземните с дълга експонация, но нямам ръкавици (трябва и за тях да питам в магазина, но и те трябва да са бели, защото няма да подхождат на обектива) свързах се с Бони и той ме посъветва да вдигна ИСОТО след прецизна настройка на въпросното ИСО (преди май беше по БДС а тогава и киселото мляко беше много вкусно), експонацията се намали драстично, но се появяват допълнителни извънземни наподобяващи точки оцветени в червено и синьо. Ако някой може да се изкаже компетентно по този проблем ще съм много благодарен (не ме мислете за глупав това не е шум или горещи пиксели - те се появяват само при НИКОНИТЕ).

Та въпросът ми беше, възможно ли е всичко това да ми се случва, защото от три дни не съм си пил хапчето дето ми предписа АМИГОТО?[smilie11]

п.п. Може и да препоръчате някаквъ обектив за НЛО, но да става и за модна и спортна фотография и да е БЯЛ защото не ми се занимава да го боядисвам.

Темата е сИрИозна и Понятието СПАМ е крайно нежелателно! Ако спамите веднга ще сигнализирам съответните органи!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: jivkojj   
Дата:   25-12-10 01:13

Вземи един три литров буркан от тушия и го завинти на тялото. Слушай ме. Ще се родиш. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:13

Притеснява ме още нещо, ако случайно установя контакт с ТЯХ, как ще си комуникираме? Препоръчайте някой преводач дето няма да го е страх, ако има опит в НЛО или БАН ще е най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:15

Благодаря колега, ще потърся в мазето дали има, но ще питам в магазина за някакъв преходник, защото на моя буркан байонетът му е тип ОМНИЯ.



Публикацията е редактирана (25-12-10 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: orlindraganov   
Дата:   25-12-10 01:16

Мъжки или женски са извънземните?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: boyanb   
Дата:   25-12-10 01:17

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:18

Радвам се, че ав отнасяте сериозно и ми помагате! Още не съм установил какъв пол са, но ако някой има опит в тази област моля да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: orlindraganov   
Дата:   25-12-10 01:19

Тоест да се похвали...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: jivkojj   
Дата:   25-12-10 01:20

Може сам да си направиш преходник. Трябва ти само стар акумулатор и парче медна тел. 4 квадрата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:22

Ще помоля да начертаете схема, защото съм немски възпитаник с руско потекло.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 01:25

Ето на тази снимка много ясно си личи извънземното, явно няма защита и е снимано с обикновен апарат! Може снимача да даде подробности за снимката. Слага ли специални филтри за да постигне този ефект?

п.п. Долу в дясно се виждат точки парцалчета, сигурно туршията е била мътна ако е ползван буркан от туршия.

https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/uxpx1736.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/200/i_1293224729__MG_8042.jpg



Публикацията е редактирана (25-12-10 01:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: Dr.   
Дата:   25-12-10 03:04

Ето, че глобалното затопляне оставя траен отпечатък в нашето съзнание... Сега например навън трябваше да е студено и да вали сняг, а вместо това слушаме за положителни температурни рекорди. И точно някое от тези термични явления е причината за всичко това - когато ни напече жегата по коледно време започваме да търсим под вола теле... Но дали волът е вол, или е някоя млада и засукана юница? Или пък е скоклива козичка? Именно това е проблемът - не просто какъв пол са извънземните, а как да различим женските от мъжките индивиди и обратно!
Лично аз предлагам да забравим за чудесната идея за трилитровият буркан, защото той ще ни даде едни страхотни панорамни снимки, и толкоз... Имам едно много удобно 40 литрово бидонче от кисело зеле, с което мисля, че ще се постигнат чудесни макро снимки на извънземните и така ще може да извършим така желаното иследване на тяхната индивидуалност. Следва да се съсредоточим върху изработката на подходящ преходник за въпросното бидонче. И естествено, когато изследваме чуждопланетните представители те ще ни дадат ключа към разкриването на загадката на кабелния пентаграм и подобрението на качеството на картината, както на отделния индивид на планетата ни, така и на човечетвото като цяло, а именно това е целта на нашето проучване - защо БНТ и БНР могат да бъдат хванати и от уоки-токи в дълбока пещера където дори и модерните 3G мрежи на мобилните ни оператори нямат обват!?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: e-mil   
Дата:   25-12-10 04:43

"...като проследих моя кабел се оказа, че се образува пентаграм... масонски символи. Бих си помислил, че всичко е случайно..."

Случайно, ама друг път. Какво има в повечето CLR фотоапарати? Пентапризма.
А където няма такава има шахтов визьор. В който не стига, че образът е обърнат, ами трябва и да гледаш надолу за да кадрираш. Що не е направено да гледаш нагоре? За да те отдалечи от светлината и да те приближи към мрака.
За марката "Пентакон" даже не ми се говори. Нито пък за едни от най-популярните процесори - Pentium. Страх ме е дори само като ги споменавам.

А най-страшното е, че думите "photo" и "forum" имат по пет букви.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: boreto   
Дата:   25-12-10 08:29

Боже мой! А аз си купих Пентакс [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: pif   
Дата:   25-12-10 09:16

Оооо, няма да стане. То обектива бял бял ама ... калибрирани ли са ти телевизора и дисплея на фотоапарата, а? Бързо викай асахи да ти ги калибрира.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: asahi   
Дата:   25-12-10 12:16

В идеята с буркана е решението!

Вадиш туршията в една тава, като предварително отцеждаш чорбата. Поливаш със зехтин и ръсиш черен пипер. Изкарваш малки чашки и литър домашнярка. На терасата държиш друг литър за баланс на сцената. Викаш приятели и почвате да чакате извънземните. Няма как да не дойдат. Може в някой момент да проговорите техния език. Може и на извънземни да се направите. Извънземните пък могат да се направят на мотики.

Мерки за безопасност:
Не настъпвайте мотиките!
Не смесвайте питиетата!
Замезвайте!
Не шофирайте след "срещата"!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: papadok   
Дата:   25-12-10 12:43

Ухх ! Целия настръхнах. Страхотии се случват... а и тези климатични аномалии.
И сега, съвсем сериозно - в първия работен ден след празниците, иди да си смениш кабелния оператор. Разбира се, допитай се първо до някой, който разбира. Свържи се с Нейви - неможе да не ползва най-добрия провайдер.
Знам, че е половинчато решение но е по-добре от нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: alsash   
Дата:   25-12-10 12:48

мирише ми на Кашалот....ама леко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: docenta   
Дата:   25-12-10 16:56

Няма Кашалоти!

Всичко е реално и всякакви съвпадения с реални лица е случайно!

Ще пробвам обстойно всички предложения, но каня Асахи да калибрира телевизора докато се правим на извънземни мотики[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: asahi   
Дата:   25-12-10 17:24

Сега като не пия алкохол сички ме канят. Изчакай няколко дена и поддържай интереса на извънземните.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: arakiss   
Дата:   25-12-10 19:54

внимателно с умклайдета [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: danvan16   
Дата:   25-12-10 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: HP   
Дата:   25-12-10 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите! Моля без СПАМ!
Автор: HP   
Дата:   25-12-10 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.