Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Беларус
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 22:04

Беларус пак се разписаха. 80% избирателна активност, 79% от гласовете за Лукашенко. 4-ти мандат! Опозиционните лидери ступани на улицата. Подробности - в новинарските сайтове.

Ще ги взимаме ли в Европата?
 Re: Беларус
Автор: S.Paskalev   
Дата:   19-12-10 22:05

Ако Путин им разреши. [smilie18]
 Re: Беларус
Автор: Todd   
Дата:   19-12-10 22:13

Тия пък са ми последна грижа ! Мислех че става дума за трактор .

https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/qsqj3468.JPG
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 22:21

Не че тракторът ти е някаква грижа [smilie5]
 Re: Беларус
Автор: siuvigi   
Дата:   19-12-10 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беларус
Автор: alsash   
Дата:   19-12-10 22:34

опасно е
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 23:15

Интересно ми е как Европа ще реагира на случващото се там.
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 23:35

Гардиън: Belarus election: The last dictator in Europe + коментарите.
Пак в Гардиън: Belarus: armed troops gather in Minsk in standoff over election results
АлДжазира ([smilie10]) Activist's fears over Belarus election

 Re: Беларус
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   19-12-10 23:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 23:59

Не съм, разбира се.
Засегнат ли се чувстваш от тази тема? Прощавай, ако съм те засегнал неволно. Надявам се да нямаш близки в Беларус.

Утре тези новини ще ги четат всички в Европа. Европейските лидери ще бъдат помолени да коментират резултата от изборите в контекста на тези събития. Тяхната позиция ще е показателна за ценностите, които изповядат, и последователността на прилагането им. Това последното засяга и нас, в частност мен, но не изключва и теб. Освен ако сам не се изключваш.

 Re: Беларус
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   19-12-10 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беларус
Автор: e-mil   
Дата:   20-12-10 00:00

"Ти от европейските вземачи ли си?"

Вероятно не си разбрал, но вече 4 години всички сме от "вземачите", понеже юридически станахме част от ЕС. Даже вестниците писаха и по телевизията го даваха. [smilie5]
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   20-12-10 00:12

Наблюдателите ги арестуват наравно с останалите.

БНТ: Наблюдатели коментират, че вотът е предварително решен в полза на действащия призидент Александър Лукашенко. Той управлява Беларус от 1994 година.

В Беларус няма достъп до Twitter, Facebook и YouTube. Изключена е и пощата на Google. По този начин властите пречат на организацията на акции на опозицията

На тази страница има връзки към двайсетина тревожни заглавия.

 Re: Беларус
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   20-12-10 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   20-12-10 00:25

00:34 Белорусский ОМОН решил окончательно уничтожить стихийный митинг протеста

00:49 Штурм парламента Белоруссии подавлен

00:59 Российский журналист оказался в числе избитых в Минске
Польское радио не без иронии добавляет, что, по сообщениям Первого канала, выборы прошли без нарушений.

 Re: Беларус
Автор: ffwd   
Дата:   20-12-10 00:43

Жалко. Неслучайно Беларус са в дъното на класацията на Economist на страните по индекс на демокрацията, заедно с Катар и Северна Корея.. http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/12/19/1013975_turciia_e_na_89-o_miasto_v_godishniia_indeks_na/

Точно по темата, Евгений Дайнов - Три лица на тиранията ми беше интересна, препоръчвам. [smilie24]

 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   20-12-10 00:48

Мда, Democracy Index
Джогата е намазал [smilie5]

 Re: Беларус
Автор: e-mil   
Дата:   20-12-10 08:06

"Ами аз като не съм разбрал, че си юридически правоспособен вземач и, че имаш такива пълномощия да вземаш и други държави!"

Е, то отдавна е очевидно, че не разбираш много неща от околния свят. [smilie5]
Да, имам такива пълномощия. Наричат се избирателно право. Окончателното приемане на нови членове в ЕС става след ратификация на отделните парламенти. Може да е минал целия присъединителен процес, но само един парламент ако е против съответната страна кандидат няма да бъде приета. А хората в парламента ги избираме аз, asahi, Todd, ffwd... и т.н. Колкото и да е странно дори хора като теб и siuvigi имат право да избират членове на парламента (макар за siuvigi да не съм съвсем сигурен). Може да изглежда нечестно, че хора като теб участват в изборния процес, но не е незаконно.

Когато някой ден започнат отново да приемат нови държави в ЕС, аз имам право да се срещна с нашите депутати в европарламента и да им кажа, че не ща република Еди-Коя-Си да бъде приета. Или обратно - ако някой натиска да не бъде приета дадена страна, аз да натискам за обратното. Ако процесът е твърде напреднал и се върви към финална ратификация мога да отида и при моя народен представител в нашия парламент. От това няма да има полза, но пък аз мога да лобирам и пред управляващата партия, която и да е тя. Ако те не ме послушат имам право да събера маса народ и да инициирам референдум. Ако партията пак се окаже твърдоглава мога да събера тия хора, които ме подкрепят и да организирам стачки, които да блокират живота в държавата. Нарича се гражданско неподчинение. Това е на теория, разбира се - аз не съм чак такъв лидер и не бих могъл да поведа толкова хора, обаче имам право да намеря обаятелна личност, която да го свърши вместо мен.

Друг е въпросът дали ще се получи. Дали ще съм достатъчно амбициран да си зарежа другата работа, за да правя това. И дали ще се окажа достатъчно силен за да повлияя. Но важното е, че имам право да участвам в решението.
Накратко: юридически правоспособен вземач съм. Имам книжка за вземач - нарича се лична карта и е издадена от държавата.

Сега стана ли ти по-ясно?

 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   20-12-10 08:58


Лукашенко не угадал результаты выборов. ЦИК страны прочит батьке стопроцентную победу

"Примечательно, что накануне президентских выборов в Белоруссии сайт WikiLeaks опубликовал порцию утечек из Госдепа США, посвященную этой республике и ее лидеру Лукашенко. Если верить полученной сайтом информации, Лукашенко рассчитывал на поощрение Запада в обмен на отдаление от России."

Може би това ще е цената за стъпканата демокрация?
 Re: Беларус
Автор: Todd   
Дата:   20-12-10 09:46

Автор: asahi
Дата: 19-12-10 22:21

Не че тракторът ти е някаква грижа [smilie5]


Неми е грижа ама ми е 1000 пъти по-интересен от тяхното жити и битие ...

https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/usai0888.JPG


Това си е стария белорус само де са му турили едно турбо и са му сменили фейса....

Таралясник
[smilie5]

 Re: Беларус
Автор: nastradin2   
Дата:   20-12-10 10:24

Ей, "Трактора" много се разхубавил, беее...[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Беларус
Автор: danvan16   
Дата:   20-12-10 11:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беларус
Автор: Will   
Дата:   20-12-10 11:23

Баси! Това сигурно е единствената държава, кръстена на трактор... [smilie18]
 Re: Беларус
Автор: asahi   
Дата:   20-12-10 11:31

MASSEY FERGUSON - ей тези са табелата в бранша. Измислили са независимото окачване на плуга и това е направило възмоно дълбокото оране.
 Re: Беларус
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-12-10 11:34

Е време им беше да се разбунтуват и там! Дано само да не е нефелна работа. Чудех се до кога ще го траят тоя пор президента им.

Ма като ги знам какви са мушмороци може и да си опазят комунизма...
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена