Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 07:57

Един дразнещ шум от таблото с бушоните ме притеснява, като леко бръмчене. От 2 дни е така, а преди го нямаше. Хич не разбирам от такива неща, имате ли представа какво може да означава?
Иначе не усещам някакви спадове в напрежението, шума не се променя или спира като изключвам и включвам уреди из апартамента...
Де да знам..., някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-12-10 08:10

Чудовището, което живее в електронните табла е името му! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 08:13

... Дай снимка на шума ... [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: tnt   
Дата:   15-12-10 08:14

шегаджии [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 08:15

Има само едно чудовище- Летящото Спагетено Чудовище. Моля без богохулстване в темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-12-10 08:16

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ykjd1580.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/oezt4125.JPG




Ето го! Като малък!

[smilie21]



Публикацията е редактирана (15-12-10 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 08:18

И все пак, освен спам, някакви идеи ако можете да генерирате ще съм благодарен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: tnt   
Дата:   15-12-10 08:19

на какво прилича шумът? бжжжжжжжжжжжжжжжжж?

ако бжжжжжжжжжжж.... /оп фнимание! генерирам идея/ сигурно има някакви проблеми с напрежението... ама нека спецовете да кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 08:23

по скоро е бззззззззз:))) А и какво значи проблеми с напрежението, това ми звучи малко имагинерно на мен... Практически какво да правя, нещо ще гори ли? Напрежението ми се вижда стабилно ако съдя по електроуредите...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: boreto   
Дата:   15-12-10 08:26

Бъзди ли когато са изключени всички бушони?


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: tnt   
Дата:   15-12-10 08:28

Ежко, на тези сложни практически въпроси, оставям спецовете да отговорят... аз само рискувах с една диагноза....ммм... абстрактна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 08:32

bore, сега ще проверя, само да спра компа

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 08:36

Бежко , ново ли ти е таблото или е със старите керамични бушони !? [smilie7]

... Ако е от старите , провери си входящите и изходящите връзки на всеки предпазител !!

... Вземи един амперметър и виж дали са натоварени еднакво трите фази /ако имаш трифазен/ .....

... Виж дали е стегната добре нулата , понякога от там се получава греене и бръждене ...

... Ако ти е стар електромерът , понякога той бръмчи .... [smilie7] [smilie7]

..[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: terminator   
Дата:   15-12-10 08:46

Кое табло бръмчи, главното дето е електромера и по-принцип е пломбирано или някое вторично (в апартамента, на етажа)?

Ако е първото най-добре се обади на електро-дружеството което е във вашия регион да дойдат и да погледнат и евентуално да подменят нагорелите кабели/гнезда/шини. Иначе стават доста сериозни бели - на практика където има разхлабена връзка мястото почва да "искри", може да се стопят кабели, вложки а може и да се подпали нещо. Все едно в точката на слабата връзка заваряваш с електрожен - мисля се сещаш за какво иде реч.
Ако е втория случай на етажно табло - бръмченето пак е от "искрене"-то в разхлабена връзка - пак е препоръчително да го погледне електротехник.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 08:48

От новите табла е.
Сега изключих бушоните и спря да бръмчи. След включването на бушоните пак не бръмчи. Изчезна за сега...
Jim__Beam мерси много за съветите. Кофтито е че ще трябва да почета преди да успея да направя каквото ме съветваш, че съм голямо дърво не само по принцип, но и когато става дума за тоци :))))
Странното е че в момента не бръмчи. Възможно ли ако съм включвал нов уред в мрежата и той да предизвиква бръмченето и да е изчезнало докато не го включа пак?
Може ли да е нов консуматор по веригата да причинява бръмченето и да е изчезнало докато не го включа пак?

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 08:51

terminator, за таблото в апартамента става въпрос. Разбирам какво ми казваш. А дали ако не бръмчи, означава, че няма "искрене"? В смисъл сега не бръмчи, след като изключих и включих бушоните...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: asahi   
Дата:   15-12-10 08:52

1. Има ли електромер в таблото?
2. Предпазителите винтови ли са, с жички, авроматични или са плоски автоматични?
3. Винаги ли бръмчи или само когато е включен мощен консуматор - печка, бойлер?
4. Може ли да се локализира бръмченето чрез изключване на предпазител? Кой е той?
5. Усещаш ли някакви миризми, топлина? Не пипай с ръка, че токът хапе.
[spam]
6. Откога имате тези оплаквания?
7. Имате ли роднини с такива симптоми?
8. Приемали ли сте някакви медикаменти по този повод?
[/spam]


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: sunnyshot   
Дата:   15-12-10 08:53

Гръмна ли вече [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: analgina   
Дата:   15-12-10 08:55

Спри си тока от главното табло долу и затегни всички болтчета по таблото горе. Провери все пак дали не идва фаза до теб и след централното спиране, преди да почнеш да затягаш, че всякакви гениални решения съм срещал, а не съм някой, който се занимава с тоци.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: terminator   
Дата:   15-12-10 09:00

Дори и да не бръмчи (да се чува) не значи че евентуалната разхлабена връзка се е оправила. Пак ти препоръчвам, обади се на някой (познат) електротехник да дойде и да погледне (оправи). Имай предвид, че тока пере яко и не прощава!

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: imitev   
Дата:   15-12-10 09:05

Пере като Ариел! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:06

Бушоните са автоматични от онези малките пластмасовите с прекъсвачите като мостчета, винаги бръмчеше, независимо, че изключвах уредите, които биха могли да консумират повече ток. Локализирах бръмченето чрез изключване, абсолютно с спря след изключването на 2 бушончета, но точно кои контакти владеят тези бушончета все още не знам, че електрическите кръгове още не мога да ги схвана из апартамента съвсем.
Миризма и топлина не усетих...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: мара   
Дата:   15-12-10 09:08

таралеж, ако опреш все пак до там, че да търсиш специализирана помощ, имам майстор-зевзек. при специално разположение на духа и подходящо чувство за хумор - помага. вероятно след него требе да се дозатегнат бурмичките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: alsash   
Дата:   15-12-10 09:09

някое болтче се е развило от вибрациите.....спри тока....поопипай затегни всичко.....после пусни пак и слушай....и така 7...8...пъти!

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:19

И какво да изключвам бушоните, да слагам диелектрични ръкавици и да почвам да затягам...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: analgina   
Дата:   15-12-10 09:21

Ти спри тока, че да ти е мирна главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:23

да права си...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 09:25

Ежик, ако пак започне, опитай се да видиш кой точно бушон бръмчи. И може да се наложи да се смени. Не ми се струва да е от хлабав винт, по скоро е от биметалната пластина вътре. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: asahi   
Дата:   15-12-10 09:27

Някои автоматични предпазители си дзънкат и като нови. Погледни внимателно какви са точно болтовете на клемите и вземи подходяща отвертка с точния размер. Не по-малка и не преправяна. Затегни яко входните и изходните клеми. Вероятно ще поддадат с 1/4-1/2 оборот - да не те изненадва. Натискай хубаво с отвертката да не се изплъзне. Не късай резбите, че следва смяна на предпазителя.

Ако няма загряване, ако няма претоварване в бръмчащия токов кръг и шумът те дразни сменяй предпазителя. Не е лесно ако ти е за пръв път.

Електрическо църкане можеш лесно да установиш с радиоприемник за дълги/средни вълни като го приближиш към таблото. Ако включването/изключването на предпазители променя фоновия шум между станциите на радиото ще нятягаш или сменяш предпазители.

бушон(фр.) - тапа

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:27

като ви слушам, май ще послушам терминатора и ще викам някой...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 09:28

... Абе , Ежо .... кви ръкавици , кви глупости ....

... Вземи една хубава облечена отверка ЗВЕЗДА , демек - кръстата ... и стягай смело [smilie7]

... не вярвам да имаш повече от 5 предпазителя ...

Мале , колко жица съм навързал под напрежение .... да не говорим , че на 10-15 дена мангалите ми режат захранващия кабел към склада ... там вече бачкам с ръкавици , щото трите фази на едно место , са като триглав змей ... [smilie5]

.. Монофазният е като детско влакче ... [smilie3] [smilie3]

.. Не трябва да те е страх от нещо , което не виждаш .. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:30

хахахахах :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Han_solo   
Дата:   15-12-10 09:32

Абе хора вие луди ли сте [smilie11] съветвате да бърничка по таблото под напрежение човек който не разбира от ток по негови собствени думи... а после дали ще ви тежи на съвестта нещо ?
Може би конастатацията че е от нещо разхлабено е вярно, но ако е така нека пипа някой ПРАВОСПОСОБЕН ел техник. Иначе може да станат бели

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: asahi   
Дата:   15-12-10 09:32

Не подценявай мерките за безопасност.
Ако отвертката е кръстата на нея трябва да пише РН2. Иначе ще приплъзне и ще повреди болта при яко затягане.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 09:35

Ежка , що си мисля , че някой е минал тънко с ментета предпазители от 2 кинта ...... [smilie7]

....Я , виж дали са Мерлен Жерен и надписът как ти се струва , леко гаден ли е ..... че тях най-много ги има ментаци .... [smilie21]

... и , пише 16 А ..... ама изключва на колкото си иска ... печка му ледена ... [cool]

... В последствие можеш да си ги смениш всичките с хубави и да ти е мирна главата ....
.. Ле Гранд ... примерно ... [smilie3]

... щи кажа от къде да си ги купиш директно от вносителя ... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-12-10 09:35

За да не стане беля, най-добре е таблото да го прегледа и потегне квалифициран електротехник (или инженер, но само ако е практик - например енергетик. Книжните инженери - т.е. проектанти, по-добре да не пипат).[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: alsash   
Дата:   15-12-10 09:36

виж сега.....ако не си пипал, не е сега момента ....намери някой дето разбира

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 09:39

... Абе , Хан Соло , ти Вечния Сокол само на спряло ли го ремонтираш .... [smilie7] [smilie7]

... щот съм виждал Чубака как връзва жици и в движение .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:46

Han_solo, не се притеснявай, няма да тръгна на самоубийствена мисия преди празниците..., мерси за загрижеността...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: tnt   
Дата:   15-12-10 09:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Ежко, как си?

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-12-10 09:53

Чудовището, чудовището...хванало го е!

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wllc1409.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/reyz9884.JPG




Публикацията е редактирана (15-12-10 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 09:54

Jim__Beam и на таблото и на предпазителите пише ELMARK. Не знам дали сме минали евтино, не изглеждат скъпи като цяло- пластмасаняк, как да го разбера :))) Предполагам са евтини...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: bgprinter   
Дата:   15-12-10 09:56

Бях чувал за някаккъв който израждал у дома като гледал Ютюб клипчета, ама все пак е неговото дете. Хора недейте така на майтап за всичко да разчитате на интернет, било то и за бушонче.

Ежко ясни ли са ти всички правила за безопастност? Едната ръка в джоба говори ли ти нещо? Изолирана отверка? Как и къде да стъпваш? Кое е фаза, кое е нула и т.н.?

Ясно е, че не искаш да се самоубиваш, но както казва една стара поговорка пътят към ада е постлан с добри намерения...

Моето мнение е следното: след като не ти се дават пари за техник, а и не се знае какъв ще уцелиш, покани приятел у вас който разбира от такива неща, почерпи го, поговорете си и за 10 минути ще ти оправи бръмченето.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: feliz   
Дата:   15-12-10 09:58

Ежко пак съживи зоната.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 10:00

Ежко, ако нямаш жичкаджия познат, свирни. Ще оправим нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Todd   
Дата:   15-12-10 10:02

На един така му бръмчеше таблото .....

Лека му пръст .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 10:05

А и малко изработени от мен табла:
1.
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/itwo5217.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/lucm0425.JPG

http://photo-zona.net/images/user16050/album3878/large/1251019915_pqff4059_IMAG0056.jpg

2.
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ethk6705.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/ijjh7476.JPG

http://photo-zona.net/images/user16050/album3878/large/1251019923_zuva1377_IMAG0057.jpg


Снимките са от ГСМ!

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: promis   
Дата:   15-12-10 10:10

И аз ще викам ел.техник. Вкъщи също се чува такова бръмчене, симптомите са абсолютно същите. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: boreto   
Дата:   15-12-10 10:10

Вероятно имаш главен бушон. Изключи го и се опитай да затегниш всички винтчета по бушоните (без входните на главния бушон). Повечето вероятно са си затегнати.

То не е лошо да се затегнат и на входа на главния бушон, ама ако не се познаваш с тоците, по-добре не пипай. Може да изключиш бушона си в централното табло на входа и да затягаш, ама едва ли са се разхлабили. При всяко положение, винаги проверявай с фазомер, дали наистина си изключил нужния бушон.

Ако след затягането на дисциплината, пак се появи бръмчене в някой момент, може да се наложи да си смениш съответното бръмчащо бушонче, но не вярвам да се стигне до там....


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-12-10 10:14

Ежко, на фона на целия спам, аз съм сериозен.
Отиди до някоя специализирана фирма и купи свестни предпазители. После викни ел техник да подмени всички предпазители и да прегледа таблото. Ако кооперацията е нова и до таблото ти стигат три жици, добави поне една дефектнотокова защита. Ако няма място в таблото, вземи комбиниран предпазител/дефектнотокова в един корпус и замени главния предпазител с него.
Колкото и скъп да ти се вижда съвета ми (7-10 лв. на предпазител, 50 лв. дефектнотокова + 20-100 лв. труд) всъщност може да ти спести много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 10:19

написа:

> Ежко, на фона на целия спам, аз съм сериозен.
> Отиди до някоя специализирана фирма и купи свестни
> предпазители. После викни ел техник да подмени всички
> предпазители и да прегледа таблото. Ако кооперацията е нова и
> до таблото ти стигат три жици, добави поне една дефектнотокова
> защита. Ако няма място в таблото, вземи комбиниран
> предпазител/дефектнотокова в един корпус и замени главния
> предпазител с него.
> Колкото и скъп да ти се вижда съвета ми (7-10 лв. на
> предпазител, 50 лв. дефектнотокова + 20-100 лв. труд) всъщност
> може да ти спести много пари.

На дфектнотокова за 50 лв не бих се доверил. А, да, като се спомена дефектнотокова, гледай да е за дефектен ток 30 мА. И друго, дефектнотоковата защита ше е ефективна ако и до контактите са пуснати три проводника, иначе дефектния ток пак отива в нулата.



Публикацията е редактирана (15-12-10 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-12-10 10:37

Корекцията за трите жици до контактите е уместна, строителството напоследък е уникално...


NeDDRaG, последно за 46 лв. взех Merlin Gerin 40A/30mA от представител на Шнайдер. За единични бройки може да е по-скъпо, но все пак... Вече ако заменя главния предпазител с комбиниран предпазител/дефектнотокова ще е по-скъпичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 10:41

Явно Vigi-тата са поевтиняли. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] Ама според моите прости сметки, 40 А са само за бойлер ако има. Аз обикновено слагам/препоръчвам 63 А / 30 мА

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-12-10 11:06

> до таблото ти стигат три жици, добави поне една дефектнотокова
> защита. Ако няма място в таблото, вземи комбиниран

С една дефектнотокова е тъпо, но надали таблото ще е с голям резерв от място.
Иначе при само една защита е най-гадно да отвориш контакт, при свален предпазител, да докоснеш земя и нула и дефектнотоковата да падне, сваляйки всички кръгове. Класика ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.П. 63A/40mA , комбинирана с бушон препоръчвам ако няма място. Ама ако продължим така, скоро ще посъветваме пациента с бръмчащото табло да си изкърти дупка за по-голямо табло, да си купи и сградна автоматизация ...
[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (15-12-10 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: belbo   
Дата:   15-12-10 11:17

баща ми вика, че може да е било насекомо, щом като жуженето е спряло след първото бъзикане.просто е отлетяло нанякъде.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   15-12-10 11:19

Ако искаш ще дойда да се упражнявам по тромпет у вас и няма да го чуваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 11:39

... Абе , баш си е било Бисквитеното чудовище ....
..Изяло си е хрупанката и ... ай ги дилим .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

..https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lpkb4995.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/cotf0384.JPG

http://2.bp.blogspot.com/_-2_jGaQXN8Y/TJtKGhNWqvI/AAAAAAAABYk/ewdha4MC4jM/s320/cookie_narrowweb__200



Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: netLady   
Дата:   15-12-10 11:58

Mnogo го обичам това бръмчене, щот електромера почва да бръмчи кога е на нощна тарифа(а нощната при нас е неясно кога) - та по тоя начин се информирам. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-12-10 12:13

И при мен имаше подобен шум по едно време и след дълги проверки установих че не е от таблото а по скоро от някой апартамент отгоре или отдолу, най ме съммява някоя комшийка с подходяща играчка да е[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-12-10 12:19

Питъре , Пане ...[smilie7]

... Щом имаш такава комшийка , с подобна играчка .... [smilie5]

...мисля , че е редно да се намесиш там ...[smilie7] [smilie7] [smilie7]

... мммм , дано да е убава ... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: erotila   
Дата:   15-12-10 12:29

това в елитния квартал Лозенец ли се случва [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: 798099   
Дата:   15-12-10 15:21

Ежко, не видях някой да ти отговори на питането, относно ЕЛМАРК. Това са долнокачествени китайски предпазители, независимо от всички "сертификати", които притежават.

Подкрепям мнението, че е добре да си викнеш човек, на който това му е занаята и да вземе да ти ги смени всичките. Само да не ги смениш с CHINT, защото и те са от същия произход.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Todd   
Дата:   15-12-10 15:42

Ко стана ся с това табло ??? Гръмна ли най-после ????



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: erotila   
Дата:   15-12-10 17:21

от вчера не бръмчи... но ни не свети на стълбището проблема е оправен сега и осветлението ако някой накара да свети без да бръмчи ще е стръхотнууууу

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-12-10 17:41

Смеете се вие, но знаете стария код, нали:
А 2
Б 8
Г 256
Е 2
К 32
Л 16
М 16
Н 128
О 2
Р 512
Т 4
Ъ 1024




И какво става, а?


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-12-10 17:43

Т-->4
А-->2
Б-->8
Л-->16
О-->2
Т-->4
О-->2

К-->32
Е-->2

Г-->256
Р-->512
Ъ-->1024
М-->16
Н-->128
Е-->2
________________
Общо 2010


Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 18:17

Ке гръмне. Нека гърми. Виждал съм гръмнало табло с арматура за около 10000 юро.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: asahi   
Дата:   15-12-10 19:21

То юрото от гръм не пази.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: vladihg   
Дата:   06-03-11 12:28

Последните ми наематели са ми оставили за “подарък” гърмящ контакт – някакви идеи на какво може да се дължи това. [smilie10] Уж го огледах - жиците не са оголени, няма нагоряло обаче като сложа фазомера във фазата - контакта гърми със силен трясък с огън и дим...[smilie5] Същото важи и за уредите, които се опитах първом да пусна там без да знам за проблема...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: asahi   
Дата:   06-03-11 12:44

Смени го. При свързване на новия внимателно определи кое е фаза, нула и евентуално заземяване. Ако не му разбираш извикай правоспособен електротехник.

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: vladihg   
Дата:   06-03-11 12:58

Начи самия контакт е "изпушил" според теб. Уж имам елементарни умения - всичко съм си монтирал сам досега, ама таквоз чудо за пръв път виждам...А дано да е малкия дявол - да не са нагорели връзки в разпределителните кутии горе, че тогаз трябва да свалям сума ти шкафове от стените...

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Todd   
Дата:   06-03-11 13:08

Смени го - получила се е йонизация и бакелита или от каквото е направен там тоя контакт е станал проводящ !!!

Не го барай - спирай тока и го сменяй !!! Ако знаеш как разбира се .Иначе викай майстор .

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: vladihg   
Дата:   06-03-11 13:10

OK[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чува се някакъв шум от ел. таблото у нас...
Автор: Vinsent   
Дата:   06-03-11 13:13

На такъв синдром само евакуация помага! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.