Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблемче с БТК
Автор: tziko   
Дата:   12-08-10 12:15

Преди време ми спряха интернета и телефона 2 дена след като съм си платил последните задължения. В продължние на 5 дена нямах телефон и 8 дена нямах интернет. След многобройните ми обаждания всеки ден и ходения до бизнес центровете им, резултата беше нулев. Последния ден в който им се обадих им заявих, че ако до 1 час не ми пуснат интернет приключвам с тяхната компания, съответно след час и нещо интернет нямаше. Обадих се на друга компания, те пристигнаха в офиса след 30мин и вече имах интернет и телефон към новата компания.
Държа да отбележа, че съм на ти с техниката и категорично проблема не беше в моя "телевизор", интернет не стигаше до модема.

Сега получавам писмо от БТК, че съм им дължал някви пари. К'во мислите по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 12:18

Плащай им и да ти се махат от главата. Все едно че си почерпил за спасението от БТК.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: tziko   
Дата:   12-08-10 12:23

Ама и някви неустойки искат, че не съм спазил договора[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 12:25

Подай жалба и отлагай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: tnt   
Дата:   12-08-10 12:35

съгласувай с адвокат и ги прецакай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: slivenski   
Дата:   12-08-10 12:36

ами... те не са си изпълнили договора - не са ти доставили качествена услуга... заплаши ги, че ще ги съдиш за пропуснати ползи заради това, че си нямал интернет... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: 0506   
Дата:   12-08-10 12:37

[smilie2] и всичко ти се пише на гърба...оправяй се колкото може по бързо[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: danvan16   
Дата:   12-08-10 12:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: tziko   
Дата:   12-08-10 13:03

Общо взето, без разправии няма да мине работата значи. Ще се свържа с адвокат, да ме консултира. Големи мошеннци са тез БТК ей, благодарение на бързата реакция на Транстелеком се разминах с глоби за около 10000лв. щото работата ми е свързана с интернет и срокове и това се случи в критичен момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: Vinsent   
Дата:   12-08-10 13:50

tziko написа:

> Общо взето, без разправии няма да мине работата значи. Ще се
> свържа с адвокат, да ме консултира. Големи мошеннци са тез БТК
> ей, благодарение на бързата реакция на Транстелеком се разминах
> с глоби за около 10000лв. щото работата ми е свързана с
> интернет и срокове и това се случи в критичен момент.

Ако ти е толкова отговорна работата е било абсурд да нямаш резервен интернет. Аз имам 2 резервни.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: netLady   
Дата:   12-08-10 13:53

Отиваме към определяне на дата за празника на потребителите на комуникационни услуги май [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: tziko   
Дата:   12-08-10 14:42

Vinsent, ами аз по един или друг начин щях да намеря изход, можех да пренеса сървъра до вкъщи или друго място с интернет или да помоля комшията да ми даде кода за неговата мрежа, но не е там проблема. Иначе счетоводителската работа е много отговорна и нископлатена, немога да си позволя разход за още един интернет щото основния имал някви проблеми. От както ми го спряха, не съм ползвал и грам, ни телефон ни интернет, а сега ми искат пари по договор който самите те не са спазили. Аз сега тряа се занимавам стях и да си губя времето за разправии. А КЗП са ми ясни, наш клиент като подаде жалба там, го ревизираха и глобиха, щото се оказа, че жалбата е срещу някой, който си плаща(на някой от шефовете) за да нарушава правата на потребителите.[smilie23]
Въобще нещата отиват мноо на зле в таз държава, ще вадя пушката скоро и ще раздавам правосъдие, мноо съм се изнервил. (няма слагам червени човечета, че тряа са милиони)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: ana_belle   
Дата:   12-08-10 15:41

Пусни жалба до Комисията за защита на потребителите и дай на тия идиоти от БТК входящия номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: danvan16   
Дата:   12-08-10 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: nodoubt   
Дата:   12-08-10 15:52

плащането преди да спрат услугите в двуседмичен срок от фактурирането му ли беше [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 15:53

КЗП е стъпката преди съда. Можеш да я прескочиш ако и нямаш доверие.
Освен КЗП има и Агенция за ЗП.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: netLady   
Дата:   12-08-10 16:33

пробвай тук , ако не друго, поне ще ги разнесеш по нета. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: tziko   
Дата:   12-08-10 16:55

Автор: nodoubt
Дата: 12-08-10 15:52

плащането преди да спрат услугите в двуседмичен срок от фактурирането му ли беше

Не, бях закъснял с една фактура, като излезе следващата и ги платих 2те заедно в срока на втората. Това беше в един петък сутринта, цял ден си имах нет, в събота си имах, и в понеделник до обяд имах и после почнаха мъките, първо ми отговориха, че не съм си платил. На другия ден (вторник) ме увериха, че до края на деня ще имам и телефон и всичко, на тредия ден ми казаха, че ще пратят техници, следващия ден незаеха защо техниците не са дошли и ще ги пратят пак, като стана отново петък ми казаха, че в на техните монитори (на операторите) всичко е наред и би трябвало да имам нет, но нямах и ме пратиха в център на БТК от там пък ми казаха, че нищо не могат да направят но ще пуснат заявка(сигурно за 10ти път вече пускат заявка по моя случай) така мина цялата седмица с над 15 обаждания сигурно и толкова заявки, 2 пъти пращаха техници, и 2та пъти никой не дойде В края на работния ден (петък) ми се обадиха на мобилния да ме уверят, че вече всичко е оправено и нета тече като рекичка, обаче си бях тръгнал по-рано и не можах да проверя. В понеделник отивам на работа с надежда но... пак отначало всичко, а става все по-трудно защо всеки път ми вдига различна операторка и аз повтарям все по-дългата история отначало, и всеки път тя ми проверява модема от там за да установи, че е наред но до него сигнал не достига, просто в един момент ми писна да съм учтив и дружелюбен и им поставих условието от първия ми пост, но явно никой не се трогна от това, а сега ме заплашват със съд и ми искат пари - ами няма да им дам!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: nodoubt   
Дата:   12-08-10 17:04

навярно ти искат оставащи месечни такси до края на срока на договора на двете услуги (без ддс), а не обещетение.
за съжаление, без да знам случая подробно, навярно некоректната страна си ти. не бих бързал да ходя при адвокат или на съд.

вземания често се пренасочват към външен изпълнител, не си мисли че някой има нещо против теб лично, нормално е. процедури.

може и да не ги платиш тези пари щом не искаш, на първо време това ще ти донесе негативи при фирмата (може и на твои близки), занапред можеби и при други компании при сключване на договори.

успех [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   12-08-10 17:27

Oбажданията ти се записват в техен регистър и могат да са доказателство за това, че си имал проблеми и са те разтакавали. В договора би трябвало да има точка, в която да е упоменато при липса на услуга по тяхна вина какво се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 17:28

Плащането не е обвързано с получаванет на услугата. Неполучаванет на услугата е свързано с обезщетения.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: tziko   
Дата:   12-08-10 17:34

ор: asahi
Дата: 12-08-10 17:28

Плащането не е обвързано с получаванет на услугата. Неполучаванет на услугата е свързано с обезщетения.

Май точно тук е проблема. Те си искат парите пък ти кво си получил срещу тия пари си е твой проблем. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   12-08-10 17:36

Вероятно си прав, не съм чел такъв договор. Но ми се струва, че с подходящ адвокат обезщетението може да се докара до сумата на таксите, които трябва да бъдат платени.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 17:37

Договорът е такъв, сори.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с БТК
Автор: грегари   
Дата:   12-08-10 17:45

аз пък не мисля, че КЗП е корумпирана.
мн често им пиша и почти винаги вършат работа. вкл. и с/у глобул. или когато не могат ми обясняват - защо.

отивам в първият работен ден (29 дни преди изтичането на д-ра с мтел), за да им направя официално предизвестие за прекратяване. и младежа в офиса ми заявява, че съм закъснял. трябвало да дойда 1+ (месец и няколко дена) преди датата на изтичане. сега трябвало да платя таксите за 1 година(неустойка), пък ако ща да говоря.
побеснях!
няма да ме вържат още една година.
писах жалба до шефа им, ама едва ли!!
чакам да ми отговорят и тогава... до КЗП.
през това време ще им навъртя колкото за 1год. неустойките и няма да им платя. нека да ме съдят.
мразя ги тия селски тарикатлъци, но ще ме принудят.

извинявай, че ти разводних темата!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.