Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Амигото по БТВ
Автор: mayflowerbg   
Дата:   12-08-10 11:49

въй! преди три години в бургаската болница, така да се каже, ми спасиха животеца и нито лев не са поискали да им дам [smile] явно съм родена с късмет [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: tnt   
Дата:   12-08-10 11:51

Майо! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: alba_luna   
Дата:   12-08-10 11:59

Исках да кажа, ако ходиш в спешното. Един познат катастрофира в града, крака му е счупен и пищяла му стърчи навън. Закарват го в спешното и сестрата му иска направление от личния лекар. Стана голям панаир и накрая май я изгониха. Та това имах предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: Императорът.   
Дата:   12-08-10 17:42

Индивидът с глава като картоф се сърди, че имало много неосигурени, но да предприема нещо по въпросът?

Няма да има адекватно здравеопазване, защото:

- Пенсионерите не плащат осигуровки.
- Мургавото малцинство не плаща осигуровки.
- Ушевите не плащат осигуровки.
- Държавните чиновници не плащат осигуровки.


На думи държавата ги осигурява (разбира се с нашите пари), внасяйки около 40% от бюджетът на Здравната каса... само дето, ако отидете в коя да се болница, ще установите, че поне 80% от пациентите са или мургави или пенсионери.

Е, как да издържи системата? А когато на нормален осигуровкоплатец му се наложи да потърси здравна помощ, обясняват му че няма направления и го изнудват да плащат наново - защото ония, с вечните привилегии, вече са профукали направленията, респективно парите, които той е внасял години наред !!!


ТАЯ ЗДРАВНА СИСТЕМА Е КОМУНИСТИЧЕСКА !!! Само комунистите правят такива работи - да грабят тия, които работят, произвеждат и създават БВП, за да хранят паразити, отрепки и търтеи.



Преди да ми се нахвърлите - аз жаля пенсионерите, които едва оцеляват с мизерни подаяния след цял живот тред (защото те са съградили това, което 20 години политиците разграбват), но не е това начинът - нека им дадат минимална пенсия 500 кинта, пък да плащат осигуровки като всички.

А за ушеви и чинивници нямам думи - не стига, че е тотално безполезна тая измет, ами и осигуровки да им плащаме, не стига че им даваме заплати, за да правят нищо.

Кафявите няма да коментирам, че ще ме бамнат за 38-и път.



За мен решение - просто здравна помощ само за платците, осигуровки или здравно застраховане - всеки да плаща по желание колкото и когато иска или може, парите - 80% в индивидуална сметка, 20% в об взаимоспомагателски фонд, до който обаче ще имат достъп само плащащите. Крайно време е да се разбере, че здравеопазването струва МАНГИЗИ и в него трябва да е както във всичко - плащаш-получаваш, не плащаш - марш при Любо Пенев или при баячката !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: danvan16   
Дата:   12-08-10 17:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: Императорът.   
Дата:   12-08-10 17:50

Ами какво да направя - гадняр съм и не ща да лекуват ей-тоя с моите пари !!! Не разбираш ли, че ако всички плащат, и процентът осигуровка ще може да се намали, и здравната услуга ще е по-добра.

Беден бил !!! Ами ще работи, а вместо да си купи ракия, ще си плати осигуровките, бе - какво ме интересува !!!

Дай тогава всички да спрем да плащаме, ама да искаме, заради Хипократовата клетва да ни лекуват без пари... защо ние с тебе само ще плащаме, а други - само ще ползват?

Докторът като е положил клетва, семейство не храни ли? Лекарства консумативи - да не са без пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: Todd   
Дата:   12-08-10 17:50

от оня ден ми се върти една мисъл - ако малцинството се отделят в техен си фонд осигурителен и колкото плащат толкоз ще ползват бая ще се оправят нещата .

Два осигурителни фонда - един за маалата и един за нас .
Всеки ще си ползва неговият !!!

Дали европейците ще наливат мангизи в тяхният а ????

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: tnt   
Дата:   12-08-10 17:52

Императоре не всичко от застраховането ти е дадено да разбираш.

Поогледай се малко за системи в други европейски страни и пак пиши.

А това, че тази система не ти харесва, не означава автоматично, че е комунистическа.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: danvan16   
Дата:   12-08-10 17:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: Императорът.   
Дата:   12-08-10 17:52

Тодд - след година ще ги изтреби "морбилиту", защото за периодът ще съберат огромната сума от 8 лева и 34 стинки. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: Императорът.   
Дата:   12-08-10 17:56

Данвам - винаги ще се покрадва, ама зависи колко. Ако сметките са индивидуални и системата е прозрачна, кражбите ще са минимални.

Ако в нормалните държави се крадеше както тука, щяха да са нанашият хал - ама не - явно хората са му намерили цаката.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: danvan16   
Дата:   12-08-10 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: Императорът.   
Дата:   12-08-10 17:58

Но не и колкото тука, иначе няма обяснение - как хората имат и по-добри болници и по-добро обслюжване и по-високи заплати на медиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: dashikov   
Дата:   13-08-10 00:20

Императоре,
Не виждам защо е тая пропаганда.Измениха драстично изискванията и занапред няма да е както беше досега......вадят циганите 100 лв....плащат за 12 месеца назад и им се прави интервенция за 1000 лв.
Увеличи се в пъти вноската, месеците вече не са 12, а 36....глобите са солени...
Занапред ще трябва да извадят 600 за вноски+100 за лихви+глоба...
А като се вдигне още повече здравната вноска....и още повече месеците...то тогава или ще си плащат всеки месец...или ще знаят че потрябва ли им болнична помощ ще е много трудно.
А за пенсионерите и държавните служители пък изобщо не те разбирам.
А за фондове.....ооооооооооо мерси.....така като добровлните пенсионни фондове викаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Амигото по БТВ
Автор: asahi   
Дата:   13-08-10 00:40

dashikov, не се хаби. Импето не приема, той е предавател.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.