Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Не искат да хранят
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-08-10 12:05

На следващата година и той предлага "лапане на корем". Но това не е панацея за туризма ни. Това, че статията е написана тенденциозно "какви сме ние" , това не означава , че сме точно такива. И не съм съгласна с изказването, че всички чужди туристи, които идват тук са прошляци. Да, не са богати, няма какво да им предложим, но доста от тях не са и от най-бедните. За съжаление обаче с точно тази наложена от туроператорите система "ол инклузив" за в бъдеще ще привличаме все по-бедни и по-бедни туристи...

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-08-10 12:05

Или как се чустват обикновенните женици на фона на кака Пена оборотната.

[smilie18]

Тоде тва на Широка поляка ли е? Преди няколко дена минах там да ви инспектирам какви ги вършите във вилаета. То не бяха палатки, не бяха каравани, не бяха скари, не бяха ракии [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: gogo   
Дата:   11-08-10 12:06

Асахи, [smilie5] с възпълничкия стомах си само за фрешове... и танци! За 1 месец ще си като струна ! [smilie5]

Боинк ти стани кръчмар на морето, пак после пак помисли за глупавия въпрос ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: boink   
Дата:   11-08-10 12:09

гого, мисля си пак и се сещам за тука една темичка за някакви капанчета с някакви дядковци рибари и за бакшишите по 20 лева и за фул нон стоп заетоста на заведението. нещо да добавиш, гого?

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Todd   
Дата:   11-08-10 12:09

Автор: IvoZafirov
Дата: 11-08-10 12:05

Или как се чустват обикновенните женици на фона на кака Пена оборотната.

[smilie18]

Тоде тва на Широка поляка ли е? Преди няколко дена минах там да ви инспектирам какви ги вършите във вилаета. То не бяха палатки, не бяха каравани, не бяха скари, не бяха ракии [smilie5]


Виде ли ???? До Дженевра са стигнали .

Преди година две беше по сппоко но след окупацията на Батак от говеда "собственици" там остана единственият избор .И на Голям Беглик .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-10 12:09

поздрав за хайверлиите ...

http://www.youtube.com/watch?v=w0bmc3UU9wA&feature=related

[smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-08-10 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: netLady   
Дата:   11-08-10 12:11

Стига бе. Много си е гот манджата да ти е уредена, особено ако си помъкнал дечурлига, а не за всяко ядене да се чудиш какво да измислиш. За възрастни хора също е много добро. А и ако искаш да пропуснеш манджата - никой не те спира, просто я имаш осигурена.
За приключения - просто си избираш друг вид почивка. Аз не обичам да се заседявам на едно място, та не ползвам сега, ама преди съм ползвала.

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: KASCHEY   
Дата:   11-08-10 12:17

Това с правенето на сандвичи е добра идея...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: n1x0n   
Дата:   11-08-10 12:27

Българите... Турците...

Гледал съм как скъпо облечени французи в 5-звезден хотел в Испания си правят торба сандвичи на шведската маса сутрин.

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Gruyu   
Дата:   11-08-10 12:28

точно турците пък никога няма да се откажат от олинклузив-а, загубиха израелските туристи за поне 20 години, не могат да си позволят да губят още, пък дребните частници нека вярват в Дядо Бахар или че някой щял да им защити интересите

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: boink   
Дата:   11-08-10 12:36

всъщност в тази тема досега появили се някой юзър който да бил на ол инклузив в турция?[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: 798099   
Дата:   11-08-10 12:37

Абе, НИКСОН, аз го написах по-горе, ама няма кой да чете! По-сгодно е да се дърляме един с друг и да се правим на кой от кого по-отворен.

Всеки разбира почивката по свой начин. Едни предпочитат романтиката на пустите, отдалечени плажове, други си падат по удобствата на хотели All.

И на едното, и на другото място има хора, които се държат възпитано и с мярка, има и такива, които създават и оставят след себе си свинщина.

И както се разбра, това не са само българите. Моите впечатления са, че дори чужденците се държат много по-свински. Особено германците. И обяснението е, че прословутата немска дисциплина е резултат от тотален контрол, както и тежки глоби при нарушение. И като дойдат тук - разпускат.

Всъщност, като изключим напиването, най-добре, по мои наблюдения се държат руснаците.

Това не е от днес, дори не от вчера. Още преди 30 години, в автобусите по маршрута КК "Слънчев бряг" - Несебър имаше стикери, забраняващи да се хвърлят бирени бутилки през прозорците на буса. Защото, това беше любимо развлечение за туристите от бившата ГДР!


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: netLady   
Дата:   11-08-10 12:42

btw, това, което не разбирам и до сега е защо отиваш на море да киснеш в някой хотелски басейн?

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: tnt   
Дата:   11-08-10 12:43

щото морето е оакано [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: SLR   
Дата:   11-08-10 12:47

Много ми е странно какво взехте да плюете Ол Инклузива, като че ли е нещо срамно[smilie8]

Това е малко като в темите в които се засегне някое предаване, и всички тръгват да обясняват как нямали телевизор, колко било хубаво без телевизор и как най-добре всички да си изхвърлят телевизорите[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: tnt   
Дата:   11-08-10 12:49

Изхвърлете талавизорите де! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: tnt   
Дата:   11-08-10 12:50

СЛР /време ти е за Д вече!/, не плюем, а си споделяме.
Както казах, веднъж ходих на ол в Турция и не ми допадна /на мен лично/ заради много неща, вкл. заради постоянно плюскащите хора.

та такива ми ти раути [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: livinginchaos   
Дата:   11-08-10 12:56

Да бе. Аз пък съм виждал възпитани руснаци да изхвърлят пружиа от легло от 5-ия етаж в басейна [smilie18] [smilie18]

Простотията няма националност. Тъй. Аз си обичам палатката, спането на пясъка, на тод плодовете от двора /тва не е живот да купуваш някакви гумени неща от пазара и да си мислиш, че се храниш здравословно/ И така. Тоде, хвана ли нещо. Ще ходя май другата седмица да бивакувам там [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: n1x0n   
Дата:   11-08-10 12:57

Ол инклузива си е нормална практика по цял свят открай време. Идеята му не е да е толкова евтин, колкото безгрижен за туристите - знаеш си бюджета, плащаш предварително и не мислиш за пари, купони, сметки и т.н.
По-ниската цена идва от това, че хотелиера знае точно колко планират да похарчат туристите и е в състояние да си направи много по-точен бизнес-план - не да инвестира в допълнителни услуги, които после да се окажат непотребни на посетителите.

Като цяло, старият бизнес-модел, при който приходите в туризма бяха 30% от спане и манджа и 70% от допълнителни услуги - взе да се разпада много сериозно. Хората затъпяват, търсят само "най-изгодната сделка", ходят на море без реално да могат да си позволят нормално изкарване там и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: belbo   
Дата:   11-08-10 12:59

Тук, в Интернета сме най-яките пички и пичове [smilie5]

Ония навън, в Реала са баси и смотаняците задръстени и комплексирани, че и сандвичи си правят да муат. [smilie5] [smilie5]

Твърдо НЕ на сандвичите[smilie24] [smilie5] [smilie5]


[smilie18] [smilie18]

да живее Интернета,[smilie24] долу Измамната Действителност. [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: boink   
Дата:   11-08-10 13:00

http://www.youtube.com/watch?v=uGQF8LAmiaE&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: livinginchaos   
Дата:   11-08-10 13:06

Мне, аз обикновенно тръгвам с малко пари, защото приключението е по-голямо. Парите развалят приключението. Но пък аз съм доста непредирчив. Спокойно мога да изкарам седмица на палатка обикаляйки из горите или пък на плажа стоп, палатка тук, палатка там. Малко пари за бира, рапани, раци и попчета от морето, прясно пържени или печени [beer] [beer]

За всеки влак си има пътници. А някои пият фрешове, коато могат да пият бира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Todd   
Дата:   11-08-10 13:22

Обикновенно парите при мене са достатъчно - за всичко !

Но съм така екипиран за всякакви ситуации че мога навсякъде да спра , там да спя ,да се нахраня ...и т.н .

Въобще може да няма никой наоколо което е за предпочитане !!!

[smilie19]

Помияра естествено върви с багажа !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/fevf7610.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album2177/preview/more1.jpg


Много обича море а и нали някой трябва да излапа остатъците от обяда или вечерята !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: PolarBear   
Дата:   11-08-10 13:45

Хайде слоу-даун малко, може ли?

Свинщините на чужди туристи по наши ол-инклузив места са резултат от пагубната политика на нашия туризъм и натиска на големите външни туроператори за превръщане на страната в класическа дестинация за почивка на най-ниските социални слоеве в Европа. И повече няма да ги коментирам, ако има изключения, те са именно и само изключения.

Но въпросът е за нашите туристи в Турция. И стои доста по-различно.

За българина със средни доходи ол-инклузивът предлага често единствена възможност за почивка зад граница. Предлага също и предвидимост на разходите, защото средният нашенец просто няма възможност да понесе неочаквани финансови удари. А човекът все пак иска да отиде някъде "навън", да види нещо от интересния ни свят. И отива. Толкова може, да кажем, един началник отдел в министерство, със заплатата си от около 800 лв. на месец. И със семейство. Не мислете, че всеки на заплата у нас е корумпиран и непременно получава милиони под масата...

Кое е по-ценно: да отидеш и да видиш Лувъра, макар и със сандвич (не в омазан вестник, разбира се) или под предлог (а може би - комплекс) че не можеш да се храниш по всяко време в хубав ресторант да се откажеш от пътуване?

Може би някой ще каже: ще отложа пътуването за тогава, когато мога да го направя по по-скъп начин. Добре, но човешкият живот не е безкраен и на една възраст осъзнаваш, че не може да чакаш повече...

Човек може да запази достойнството си винаги, дори и с малко пари...стига да го има. А когато го има, никакъв ол-инклузив не може да го лиши от него.

За протокола: никога не съм почивал на ол-инклузив база, но това не ми пречи да имам подробни наблюдения по темата.

[smilie5]

ПП Докато изпиша този ферман, виждам че и други са се опитали по-трезво да погледнат на нещата.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: tnt   
Дата:   11-08-10 13:58

ари

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.