Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Сделки над 5 бона
Автор: chicken   
Дата:   09-08-10 09:31

само по банков път. Честити нови банкови сметки на щастливците, разминали се досега с тези неща. Вече ако искам да купя на Пешо от съседния блок колата или същата такава от Горубляне ще трябва да преведа парите. Щото щели да глобят 25% от стойноста на сделката ако платя кеш. Като се сетя, че има и телевизори над тази сума. Пък да не говорим за обективи... Ся, като изпразня прасенцето, ше трябва в банка да го внасям имането. Където таксичките няма да ги пропуснат.
Ма нищо де. Сигурно пак престъпноста борят.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: nsirakov   
Дата:   09-08-10 09:35

аз пък съм ЗА... че ми омръзна да не ми дават касови бележки
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: asahi   
Дата:   09-08-10 09:35

Сакън да не станем бяла държава. На Запад ако се явиш с 5 бона ще те гледат като наркотрафикант.

Не борят престъпността, а затягат финансовата дисциплина. Контролът върху парите в обръщение е важно занимание на БНБ.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: chicken   
Дата:   09-08-10 09:39

Да де, ама нашите банки нещо много мъчат. Дали като в белите държави?
Таксите, ами опашките!
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: realnoncho   
Дата:   09-08-10 09:39

Това не ми харесва, въпреки че нямам 5 бона. Стремежа е малко по малко всички да преминем на безкасови плащания, на виртуални пари, които могат да ни се спрат от някой по всяко време [smilie23]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: Todd   
Дата:   09-08-10 09:42

Тия пък за 5 хилки чак и банки ... [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Сделки над 5 бона
Автор: chicken   
Дата:   09-08-10 09:45

Нищо против безкасовите плащания. Аз и сега си седя на компа в кръчмата и си плащам всичко от там. Със съответните такси. Ама половинчати и недообмислени неща....
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: agop4o   
Дата:   09-08-10 09:45

много сте интересни.искате да има всичко но да не ви се разваля рахатлъка.е няма такъв калъп.точно така трябва да се процедира .що не им видите данъците и системите на контрол на запад.да ама ние не щем щото няма да можем да направим далаверка.шъ съ управи тая държава ама друг път[smilie23]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: chicken   
Дата:   09-08-10 09:48

Каква далаверка да изхарчиш пет хилки? Ония, дето крият милиони и дето по този начин искат да ги хванат ше им подадат на чорапа дупката. Кое ше се оправи?
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: sirkhann   
Дата:   09-08-10 09:52

Автор: adash
Дата: 09-08-10 09:35

Глупаците преброяват. Колко сме останали да им гледаме сеира на нашите управляващи. Аз друго питам - ако банкнотите, издадени от БНБ са законно платежно средство, на какво основание ще ме глобяват че съм ги използвал?
----------------------------------------

Българският лев е законно платежно средство, а не само банкнотите. Т.е. като плащаш от банкова сметка, пак плащаш законно в левове ;)
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: danvan16   
Дата:   09-08-10 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-08-10 10:09

Автор: agop4o
Дата: 09-08-10 09:45

много сте интересни.искате да има всичко но да не ви се разваля рахатлъка.е няма такъв калъп.точно така трябва да се процедира .що не им видите данъците и системите на контрол на запад.да ама ние не щем щото няма да можем да направим далаверка.шъ съ управи тая държава ама друг път
---------------------------------------------

Аз определено не искам матрицата на запада!
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-08-10 10:18

Ще ме стимулират пръчовете да отварям буркан банк май

[smilie21]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: slivenski   
Дата:   09-08-10 10:19

И кво от това... Все едно не мога да нащракам 16 касови бележки по 4900 лева примерно... Че дори и да са на една фактура... [smilie18]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-08-10 10:26

Споко бе! Ще му намерим цаката и на това [smilie5]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: n1x0n   
Дата:   09-08-10 10:41

На Запад ако се явиш с 5 бона ще те гледат като наркотрафикант.

Ти там пробвай билет за самолет да си купиш с пари в брой, хеле па за презокеански полет - да видиш какво става.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: chicken   
Дата:   09-08-10 10:50

Е кво става? Хазаина ми в Германия решил с 600 евро кеш да си купи дрешки. Извикали полиция! Аз ако съм ше им скъсам гъза от съдене. Щото това, че на тях не им харесва факта си е тяхна работа. Що ше ме излагат. Ако отида на разходка за 2-3 дни или минавам набързо да си откривам сметка заради тях ли?
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: djogata   
Дата:   09-08-10 10:50

Мдам, по принцип е така на Запад....

Ама ако се появиш в някоя банка с намерението да внесеш 20 хилки в брой, ще те гледат мазно-мазно [smilie18]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: n1x0n   
Дата:   09-08-10 11:05

Е кво става? ... Извикали полиция!

На това му се вика "задаваш отговори". [smilie3]

Парите в брой са двигател на сивата икономика и престъпността. Аз лично подкрепям тази идея с банковите преводи.

Първо, защото 5000 лева, извинявай, ама е годишният доход на 80% от българите и второ, защото не са чак толкова много покупките на граждани на такава стойност, дори при хората, които ги имат тия пари.

За бизнеса не коментирам, защото при мен всичко върви през банка последните 7 години - дали ще е 100 лева или 10 бона - все тая.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: n1x0n   
Дата:   09-08-10 11:21

А не са ли наркотиците, проституцията и оръжието?

Не, не са. Разцвете на тези бизнеси е резултат от възможността да се правят безотчетни сделки.

Ако приемем хипотетичната ситуация, че абсолютно всеки твой приход и разход се следи, как точно ще похарчиш пари за наркотици и курви? И онзи, който ти ги продаде - как точно ще ги узакони и похарчи, ако няма черен сектор?
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: dashikov   
Дата:   09-08-10 11:21

Май сте забравили бързичко ддс сметките.Съществуваха до преди 3 години.И пак беше същото - при начислен над 1000 лв ддс....се внасяше по банков път.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена