Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: gogo   
Дата:   09-08-10 22:56

Пичове.. чета тука и се дивя ! Трябва наистина да има много болни мозъци, за да си мислят, че нещо направено от държавата е за доброто на гражданите й !!![smilie5]
Контрол, мачкане, натискане, тормоз, събиране на данъци, за да могат единици да живеят добре... това е, с което се занимава държавата!!!
Така е от 10000 години... Никой ли от вас не е учил история ?!? [smilie5]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-08-10 22:57

Адаш, нещо си много лошо настроен срещу живота. Недей така. Има си процедури за всичко, като те интересува - прочети и се запознай. С догадки и изтрели в тъмното не става.
Лицемерие не знам дали е, но е действителност. Ако живееше в Англия, където лихвите са почти 3 пъти по-ниски пак щеше да говориш така... ама там защото всички лихви са около 5-6% :). И там избираш, ама все почти еднакво. Кажи ми къде не е така? Една държава и един отрасъл.
Не съм радостен, защото лично аз нямам никаква полза от това дали ти ще ги платиш или не. Ама когато повече хора започнат да си плащат данъците, ще започнем да се движим по по-качествени пътища, ще ни лекуват в по-модерни болници и изобщо ще започнат да се случват тия неща, дето уж ги искаме.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-08-10 22:59

Ами ако имаш идея от къде другаде могат да дойдат постъпления в бюджета... сподели я с когото трябва. Ще те вземат веднага в кабинета, обещавам ти [smilie3]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: boreto   
Дата:   09-08-10 23:00

Повърхностното мислене води до това.

А банкнотата е документ, издаден от държавна (най-често) банка, удостоверяващ количеството на парите ти. Държавата може да използва хартиени документи, а може да реши да ползва електронни такива. Това решава в момента за суми над 5000. Много добре. Аз приветствам това решение.

 Re: Сделки над 5 бона
Автор: asahi   
Дата:   09-08-10 23:01

Ти се смей. В развитите държави хората са си го направили. Сами са си го направили, не е дошло по пощата. Ние само ходим там да цъкаме с език и да си мечтаем за емиграция.

Ай сиктир казах ли?
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: netLady   
Дата:   09-08-10 23:02

Ако каже от къде другаде могат да дойдат постъпления в бюджета ще го вземат веднага в кабинета, но ако иска да каже как да се харчат тия пари - да си търси друга държава. [smilie25]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: tziko   
Дата:   09-08-10 23:04

ksuhorukov
...
6. Данъците са безвъзмездно плащане в полза на държавата. По никакъв начин ние не определяме тяхното предназначение за да имаме права да им търсим сметка. Много хора не разбират това и само се палят. Никъде няма разписано как да се харчат парите за данъците :)

Те тва е бисера на годината https://photo-forum.net/joro/emoticons/604.gif Ти да не си депутат?
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: asahi   
Дата:   09-08-10 23:05

Мда, силно изказване [smilie24]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-08-10 23:07

tziko, изглежда много страшно, когато в един миг разбереш, колко всъщност наивен си бил, нали? [smilie7] Може да е бисер, но е вярно. А да, и можеш да го прочетеш навсякъде [smilie21]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: netLady   
Дата:   09-08-10 23:10

Moже да си купи облигации [smilie3]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: asahi   
Дата:   09-08-10 23:10

Имам представа, адаш, да ми се ненадяваш. Имам контакти, пътувам, чета, най-вече мисля. Е, в Менса не съм се явявал, ама се справям завидно добре.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: Георги   
Дата:   09-08-10 23:12

всички работодатели трябва си водят човечетата под строй на тестове

както правеха от Орбител по едно време [smilie10] [smilie5]
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-08-10 23:14

написа:

> NeDDRaG, ти си за върховенството на закона, така ли? А че
> закона се пише от Хампарцунян, примерно, без да си гласувал за
> него? Или от чужди дипломатически мисии, както беше по времето
> на царя?

Адаш, никой не ме пита аз за какво съм. И това от кой и как се пише или да се пише закона също. Само че, ако не спазвам закона - ще плащам глоби. Може да ида на топло, да гледам небето на квадратчета. А върховенството на закона е определено по конституция. Ако смяташ, че държавата по някакъв начин е наръшила твоя суверенитет, твоите свободи и права - можеш да я съдиш. В Страсбург съда не е като българските съдилища. А ако това не ти харесва, смени държавата. Там обаче има други правила. Някои от тях също няма да ти харесат. Както се каза, държавата прави всичко в свой интерес, не в интерес на гражданите си... До някъде е вярно, но не напълно. Защото, ако няма граждани, няма и държава. Тоест излиза, че гражданите са държавата. Държавата не е парчето земя, изобразено на картата. Ако няма граждани, които да защитават и да обитават това парче земя, никой няма да го държи, щото го има на картата. Прсото съседите ще си вземат каквото докопат, а може и да не са съседи... Та.... Държавата ще се оправи, когато се оправят гражданите в нея. Иначе няма как да стане. Или има. Да я поравят от вън. Ама тогава дупе да ни е яко.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: Императорът.   
Дата:   09-08-10 23:17

ksuhorukov - ти ме развесели.

Данъците не са БЕЗВЪЗМЕЗДНО ПЛАЩАНЕ в полза на държавата - освен в банановите държави и за нещастие тук. В нормалният свят срещу своите данъци гражданите получават образование, качествени пътища, вършещи си работата съд и полиция и други обществени придобивки.

А ако ние плащаме повече данъци, както ти предлагаш, няма да получим нищо - само дето повече пари ще потъват в гърлата на мургавеляци и политици. НИКОЙ нормален народ не би допуснал да го експлоатират по този начин.
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: boreto   
Дата:   09-08-10 23:20

boreto, защо не преведеш всичките си пари в държавния бюджет, нали имаш доверие на държавата да употреби твоите пари по-добре от теб самия?

Ама ти си бил и наивен...

На държавата давам това, което и дължа по силата на законите и.

По-интересно е какъв комплекс те е накарал да си платиш на печалбарска организация, за да ти издаде сертификат за интелигентността ти...

 Re: Сделки над 5 бона
Автор: asahi   
Дата:   09-08-10 23:21

Мите, ти колко плати за образованието си по философия? А за средното образование? Магистратура взе ли или събираш пари?
 Re: Сделки над 5 бона
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена