Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: djogata   
Дата:   02-08-10 15:03

Хемилио, не аз, а ти си дървен философ!

Какво ги подмяташ тези таблици със средни стойности? Изобщо не дават отговор на това, което питам.

Аз питам нещо просто и директно - когато произвеждате бензин, мерите ли му енергосъдържанието? Вече три пъти питам, ясно и конкретно, и не получавам никакъв отговор, само някакви общи приказки не по темата.

Опитвам се да обясня, че в зависимост каква суровина се ползва, резултатът от дестилацията може не само да е с различно отканово число, но и с различно енергосъдържание (калоричност).

Тоест, ако калоричността не се мери, производителят може да го докара на октаново число, но бензинът да си остане калпав.

Та просто питах - в тези стандартни тестове, които написа по-горе, влиза ли измерване на плътността и енергосъдържанието?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: ivodam   
Дата:   02-08-10 15:29

Джога, човекът точно това обяснява, което и ти каза по-горе, а именно, че октановото число не е показател само по себе си за "сила" и "мощност" на горивото, а само има отношение към изпреварването на запалването, по същество говорите едно и също, какво сега го заяждаш и какво искаш от него? Да не би на немска или датска бензиностанция да си виждал информация за джаули на килограм? Айде много молим.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: hemilio   
Дата:   02-08-10 15:48

абе джога ти ни се водиш ни се караш бе,ебаси човека,вдигам ръце от тебе вече които е нормален ме разбра,достатъчно иформация съм дал!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: djogata   
Дата:   03-08-10 00:54

Ivodam, toi 4oveka ne ba4ka v benzinostancia, a v neftohima. Tova, koeto go pitam, triabva da go znae, i to e mnogo prosto: meriat li v neftohima energosadarjanieto na benzina? Ima dva vazmojni otgovora, i te sa:

a) da, meriat go (toest vsi4ko e ok)

b) ne go meriat (toest, vsi4ki prikazki za standarta vajat samo za oktanovoto 4islo, a benzina pak moje da e kalpav.

Ako Helios prodaljava da go uvarta i da pishe obshti prikazki, zna4i e b), ili pak prosto ne znae

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Diandimov   
Дата:   03-08-10 05:56

Ето, ето!

Ако не бях провокирал достатъчно, нямаше авторитетите да обяснят нещата.

Защото допреди мен всеки говореше "тая бензиностанция, оная бензиностанция", без да казват нещо съществено.

А е интересно иначе, защото темата за бензините все е някак мъглива. Много хора не са наясно с подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Todd   
Дата:   03-08-10 09:32

Човек колкото по-малко знае по-дълго живее....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: hemilio   
Дата:   03-08-10 16:01

джога:
1. не съм helios ,a hemilio!
2.ти като си купуваш мляко,мерят ли ти маслеността пред теб или разчиташ на това което пише на кутията?
ако ме разбираш какво искам да ти кажа!
3.имам натрапчивото чувство , че и да ти кажа дали го мерим или не пак няма да ти е ясно все нещо,така , че не намирам причина да ти отварям очите!
ПЪТУВАЙ!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   03-08-10 18:18

е кво толкова се дървиш.. като знаеш напиши просто две букви - да респ. не.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: hoti64   
Дата:   04-08-10 02:08

За нафтата твърдя ,че в Бургас ,,Лукоойл" е най-качествено гориво,което съм карал опел 1.6д разход 5литра на сто км.При това натоварено комби,дори и на покрива-лодка с багаж поне 80кг.и трима човеци вътре.От Ахтопол до Плевен 460км.Опела е стар и е производство 1987г. не си знае километрите,но тогава вървеше като бензин,не тракаше,плътност при работа на двигателя и тяга,той се равнява на 1.2л бензин ,т.е. 55кон. сили.За бензина и там е добър,защото при пробег с мотопед ,,Пежо-103" с моя милост и две раници на моторчето при преход Ахтопол- Бургас-Сливен-Троянски проход-Плевен 460км разход 1.9л на сто км.С 9 литра бензин съм се прибрал за тези километри,това е 2005г,когато имаше много дъжд и наводнения,по БДЖ ми искаха 25лв, такса за мотора и моят билет оделно и той 20лв.,Не съм гасил двигателят при целият пробег,заради светлини и спиране без газ.Това са 3 резервоара на моторчето гориво.В Авио-базите също е качествено горивото,например в с.Згалево 15км от Плевен,карал съм с авио-бензин и е всичко точно и с масло на Хусварна в него.За съжаление по бензиностанцийте не отговарят на вида предлагано гориво.Просто ни съсипват двигателите с различни добавки...И реклами.Спомнете си преди Демокрацията как се зареждаха бензиностанцийте? Затварят се за часове докато се утай новото гориво.Да сте Виждали сега тази операция? Няма да я видите...Плама се ликвидира,сега се радвайте на новите фирми карайте и не мислете.Живота си тече и без да знайте,дори така е по-лесно.Печалбата преди всичко и на всяка цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: fundamental   
Дата:   04-08-10 07:40

Автор: hemilio
Дата: 02-08-10 13:47

"енергосъдържанието се измерва чрез анлиза на октановото число,но по моторен метод,пробата от бензина се дава на моторист и той чрез специален двигател с вътрешно горене определя отдадената енергия при изгарянето на бензина"..... това не е ли отговор [smilie21] [smilie5] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: 798099   
Дата:   04-08-10 10:31

Не знам къде е най-хубавото гориво, независимо бензин, нафта, ракетно, брикетно и т. н...

Имам, обаче, една огромна молба - научете ме как се кара с 5 литра на сто километра, щото съм сменил 5 коли в последните 15 години и нямам такова постижение. Последните две показваха моментния радход, както и осреднения за дневния пробег. Е, рядко свалям под 7/100.

В момента карам кола с бензинов двигател, 1,5 литра/109 к. с., тегло (с мен) 1300 кг.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Todd   
Дата:   04-08-10 10:32

Който разправя че му гори малко колата може да пробваме !!!

Но ще я карам аз !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: oleven   
Дата:   04-08-10 10:42

"В момента карам кола с бензинов двигател, 1,5 литра/109 к. с., тегло (с мен) 1300 кг.
"

To тези най-много харчат заради високите обороти [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: serjy   
Дата:   04-08-10 10:42

Установил съм, че с Shell 95V-Power, или OMV - Carrera 95, колата ми върви най-добре, но като, че ли с шелския ми дава по-малък разход. Рядко надхвърлям 6,5л/100км. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: 798099   
Дата:   04-08-10 10:42

Пропуснах да напиша, че въпросната кола е на 1000 км и 10 дни каране...


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: oleven   
Дата:   04-08-10 10:44

1.3 литра двигател 70 к.с. , бензин под 7/100 извънградско трудно ще го свалиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: 798099   
Дата:   04-08-10 10:51

Абе, това ми е първата "бензинка". Досега бях само на дизели. Най-добро постижение съм имал с "Берлинго" - 2,0 HDI. Първото ми ходене в Турция, тотално спазване на знаците, скорост до 90 км/час, щото ме бяха подплашили за глоби около 300 Евро и в крайна сметка - разход около 5,7 - 5,8. Ама си беше мъка...


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: serjy   
Дата:   04-08-10 10:55

Стремя се да спазвам максимално правилата за движение. Пускам си класическа музика и пей сърце [shtrak]
нЕма как, да врЪвиш с 200 и да ти гОри 5. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: 798099   
Дата:   04-08-10 11:21

Сержи, мнооооого отдавна съм минал годините, когато се кара в "състезателен" стил. Спазвам правилата, веднъж, защото съм дисциплиниран "по дифолт" и второ, защото с колата върша работа. Остана ли без кола/книжка - все едно оставам без работа.

Въпреки това, не вярвам на твърдения от сорта: "колата ми гори 6,5 градско и под 5 на дълъг път". Още по-малко, когато става дума за 15-годишна кола, сменила N на брой собственика...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: serjy   
Дата:   04-08-10 11:24

Ама кой казва такива неща? Писах, че мойта гори основно под 6,5л/100км, но я карам предимно на извънградско. Какво нереално има в това?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: djogata   
Дата:   04-08-10 11:27

Хемилио, да или не?

Щом не искаш да отговориш, значи не [smilie18]

А за маслеността на млякото - да, разчитам на това, което пише на кутията, но това не пречи съдържанието да не отговаря на истината. Всъщност, съмнявам се да мерят и контролират маслеността системно. Явно и при вас системата е същата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: 798099   
Дата:   04-08-10 11:33

Не ти, други в тази и съседната тема. Затова попитах как се прави.

Защото е крайно некоректно да се говори за разход, без да кажеш нещо за пътя, по който си карал. Едно е в "равна Добруджа", друго е из Балкана. Едно е на магистрала "Тракия", съвсем друго на "Хемус". Качи "Троян-Кърнаре" с 6,5/100, пък после ела да говорим.

Въпросът е принципен и е в пряко отношение към темата "Къде бензинът е по-хубав". По-хубав, ама за кого? За какъв двигател: карбураторен или инжекцион? С турбо или без? А колата с катализатор ли е или без?

И не ми казвай, че няма значение. Нека го каже специалистът тук - мисля, че беше Хемилио...

Нищо лично, ако си го приел така!


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: djogata   
Дата:   04-08-10 11:40

Автор: oleven
Дата: 04-08-10 10:44

1.3 литра двигател 70 к.с. , бензин под 7/100 извънградско трудно ще го свалиш.


Олевен, мисля, че ми се е случвало да наема кола с 1200-1300 кубика няколко пъти (Опел Корса, Рено Клио) и на извънградско все около 7 са ми давали. Само веднъж с една Мазда 2 (1200 кубика) ми даде 7-7.5 или дори повече, ама това беше из едни проходи из Алпите, където я гоних до дупка [smilie18]

Моята лична кола е 1600 кубика, 100 коня, и при средна скорост 115-120км/ч дава точно 7/100 извънградско.
При 140км/ч вече е 8/100, а при 160км/ч вече е 10. А при поддържане на 180км/ч (в Германия, да не кажете нещо) гори 16/100 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: oleven   
Дата:   04-08-10 12:20

"Качи Троян-Кърнаре" с 6,5/100, пък после ела да говорим."

E нали трябва после да го спуснеш няма там да си оставаш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Todd   
Дата:   04-08-10 12:21

Автор: oleven
Дата: 04-08-10 12:20

"Качи Троян-Кърнаре" с 6,5/100, пък после ела да говорим."


със 100км/ч [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.