Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Осакатената Мима проходи
Автор: digitalgab   
Дата:   02-08-10 18:22

Мима проходи
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 18:39

е, не може да се каже същото за покойната баба, дето кучета й изядоха краката.[smilie8]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: RAFA   
Дата:   02-08-10 18:44

....за съжаление бабата почина [smilie2]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: graphix   
Дата:   02-08-10 18:46

дееее*а сбъркания народ, събират пари за протези на куче...!!!!!?????
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: RAFA   
Дата:   02-08-10 18:49

graphix няма лошо в цялата работа , медиите направиха сензация. Лошото е, че не сме така състрадателни когато някой човек има нужда от помощ !

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 18:53

е, недейте така...състрадателни сме. ако не бяха разни анонимни хорица с едното си левче и с даренията си знаете ли колко хора нямаше да са трансплантирани, колко хора нямаше да получат лечение...дайте да не се плюем излишно...[smilie8]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: RAFA   
Дата:   02-08-10 18:55

Кой плюе! Мисля че е факт за жалост, дано не съм прав ама ...

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 18:59

Спокойно бе! К'во се пените!? :

"
След зверството месеци наред депутатите обсъждаха как и по какъв начин жестокостта над животни да се наказва.

Днес обаче, 6 месеца по-късно, законодателят мълчи."

и ще продължи да мълчи. Сензацията отмина, всяко чудо за 3 дни [smilie23]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   02-08-10 18:59

Нямате право да плюете никой дарител. Ако ще да е дарил пари за интубиране на колорадски бръмбар. Дано да е отново щастливо кученцето. Дано и хората, допуснали и допускащи да се случват нещастия с други хора и животни, да получават справедливо възмездие. Кучетата НЕ са виновни. Виновни са стопаните им.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: adash   
Дата:   02-08-10 19:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 19:18

като мара [smilie8] те и дечица няколко наядоха, не съм сигурен дали и някое не изядоха [cool]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 19:20

Вчера си седим и си пием бира на едно дървено в един парк и до нас едно коте се разхожда. Пристига по едно време някакъв дръглест пубер 1,80 с джиджан байк заедно с един по-малък да си вземат "биришка" и се нареждат да чакат и пубера вика на дребният "ей да откъснем на котката главата, хуху" и се хили като тиква. Погледнах го така лошо и на висок глас "А искаш ли аз да откъсна твоята глава?". Леко се обърна, зяпна земята и си мълчеше докато му дойде рода като видя лошите батковци облечени в черно дето го гледат кат лъвове антилопа. [beer]

Та си трябва възпитание.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 19:21

требе...ама кой ти да се занимава...[smilie8]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 19:22

Батковци по парковете ....

Не можеш ли да обичаш животните не можеш да обичаш и хората.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   02-08-10 19:23

adash, виждал съм да. И ме е гонила. Това е природа. Ти глутница вълци виждал ли си? Сигурно са се събрали и са си казали "Дайте да се съберем и да правим мизерии на хората". Щъркелите ядат жаби, тигрите - антилопи, женската богомолка изяжда мъжката след полов акт, вълци, кучета, чакали се събират на глутници и ловуват заедно. Това не можеш да го промениш.

Това, че има глутници кучета в градовете е по вина на хората, не на самите кучета.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 19:24

autosvet написа:

> Батковци по парковете ....
>
> Не можеш ли да обичаш животните не можеш да обичаш и хората.



е, тва е абсолютно нелогическо твърдение [cool] [smilie5] има хора, които примират за всякакви друкраки, четирикраки, ама хуманизъм у тях - йок [smilie19] [smilie19]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 19:27

Те много хора и не заслужават хуманно отношение.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: hery   
Дата:   02-08-10 19:27


Вина може да се вменява само на разумно същество, каквото е човека.

Животните действат инстинктивно и затова не може да им се вменява вина.

Е, това не значи, че няма да го гръмна, ако ме захапе.

Но да му режа краката...трябва чавка да ми е изпила мозъка.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: samara   
Дата:   02-08-10 19:31

... абе вие луди ли сте, хората са на ръба на оцеляването, вие сте се затръшкали за помиярите [smilie8] ... оня ден рано сутринта помогнах на една жена срещу три помияра дето я бяха обградили и лаеха [smilie8] , ... забележете с маркери на ушите [smilie21]

П.П... тази жена, ако я нахапят, кой от вас ще й помогне [smilie8] ... а глутницата вече е от 6 парчета, няма да избягат само от мен, мисля [smilie21]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 19:33

един приятел точно такава глутница щеше да си го хапне в парка [smilie5] [smilie5] добре, че някакъв кол видал наблизо и ги разгонил, пък и булевардът бил близо [smilie5] [smilie5] абе помиярите да се трепят, който ги иска - да си ги взима увкъщи - колко пъти да го разискваме това... [cool] няма скопени, маркирани и т.н. [cool] или в кучкарник, където да ги гледат с парите на помиярозащитниците, или да ги терминират [cool]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: samara   
Дата:   02-08-10 19:44

... хич и да не ми излизат с тези маркери, те помиярите ще хапят няма да се съвокупляват [smilie8] ... усещам настроение сред хората дето излизат заедно с мен сутрин рано, повечето са ловци, прочее и май се върви към нарушение на едни други по-строги закони [smilie21]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 19:45

Миго ми то да терминираме и манговците с каручките ... цапат повече, миришат повече, по-вредни са за хората и се размножават с по-бърза скорост.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 19:46

айде, старата тема на нов глас. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 19:48

циганите с каручките също нямат работа в града [cool] писна ми с тези помиярски истории [cool] гледаме кучета повече от 20 г, както и котки от няколко, но за помиярите нямам друго мнение - трепане или в кучкарник [cool]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: samara   
Дата:   02-08-10 19:49

... има една страхотна мацка, фотографка и кучелюбка [smilie8] ... само да ни набара кви ги пишем сега [smilie8] ... и всички ше замъркаме кротко като котараци, скопци [smilie24] [smilie21] [smilie5]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: грегари   
Дата:   02-08-10 19:51

Amigo написа:

> един приятел точно такава глутница щеше да си го хапне в парка
> [smilie5] [smilie5] добре, че някакъв кол видал наблизо и ги
> разгонил, пък и булевардът бил близо [smilie5] [smilie5] абе
> помиярите да се трепят, който ги иска - да си ги взима увкъщи -
> колко пъти да го разискваме това... [cool] няма скопени,
> маркирани и т.н. [cool] или в кучкарник, където да ги гледат с
> парите на помиярозащитниците, или да ги терминират [cool]
===============

абе помиярите да се трепят, който ги иска - да си ги взима увкъщи - колко пъти да го разискваме това... [cool] няма скопени, маркирани и т.н. [cool] или в кучкарник, където да ги гледат с парите на помиярозащитниците, или да ги терминират [cool]

абе помиярите да се трепят, който ги иска - да си ги взима увкъщи - колко пъти да го разискваме това... [cool] няма скопени, маркирани и т.н. [cool] или в кучкарник, където да ги гледат с парите на помиярозащитниците, или да ги терминират [cool]

абе помиярите да се трепят, който ги иска - да си ги взима увкъщи - колко пъти да го разискваме това... [cool] няма скопени, маркирани и т.н. [cool] или в кучкарник, където да ги гледат с парите на помиярозащитниците, или да ги терминират [cool]

всичко друго е лицемерие!!

п.п.
ръфали са ме "обезпаразитени, кастрирани и маркирани бивши домашни любимци"

сърдечно го пожелавам на всички "природозащитници"
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 19:52

у нашио парк (м/у ццс и спартак) си къмпингуват едни помияри-цигани. всеки ден си стануват на едни седалки от коли, щайги и стари дивани под дебелите сенки. оставят подире си мазало. хем кошчетата са до тях. рано сабахлем парковите служители с найлонови чували и гумени ръкавици почистват. до вечерта е същото. там си живеят и глутница кучета.
ми не е луд който изяда зелника. да ги приберат за по 2 седмици да чукат тухли. хем под надзор, а не както по трудовите програми - 1 бачка, 5 го гледат.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 19:53

за домашните псета също е ставало дума [smilie5] [smilie5] требе да се държат под контрол [smilie6] [smilie6]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   02-08-10 19:53

В темата не изразявам мнение какви са мерките, които трябва да се предприемат срещу градската популация на помиярите. Просто влязох в спор с adash дали хората или кучетата са виновни за настоящото положение.

Мен редовно ме гонят кучета с колелото. Идвало ми е да спра, да взема един винкел и да ги претрепя до смърт. Но знам, че всъщност те нямат никаква вина и вероятно след моментното облекчение дълго ще съжалявам.

Хората понякога имат нужда от врагове да освободят нагнетения заради други хора гняв. Пресен случай с мечките в смолянско. Видиш ли, мечките обявили война на хората и сега трябва да им отмъстим. Да ги превъзпитаме едва ли не.

Като ходиш в гората, може да те нападне мечка, като ходиш в треволяка, може да те ухапе змия, като плуваш в океана може да те изяде акула, като ходиш по улицата може да те блъсне самосвал.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 19:53

не съм аз, ама кат' ви гледам к'ви ги пишете, мога да я заместя [smilie7]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: samara   
Дата:   02-08-10 19:53

... грегари, що трябваше да е три пъти [smilie8] ... ние засега сме на фаза "двойно виждане" [smilie21] [smilie5]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   02-08-10 19:55

Помиярозащитниците пари не дават, нито гледат - само искат и отчитат. Парите ги дава Столична община от данъците на Софиянци. [smilie22]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 19:55

Дани, пусни една тема Точки вс Раета и ще видиш, че мноу малко им трябва на хората да се сдъвчат, разделят, избият, изплюят и нАпият.

[smilie21]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 19:55

написа:

> не съм аз, ама кат' ви гледам к'ви ги пишете, мога да я заместя
> [smilie7]


твойто псе не може муа да убие бе, ти немаш думата [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   02-08-10 19:58

netLady написа:

> Помиярозащитниците пари не дават, нито гледат - само искат и
> отчитат. Парите ги дава Столична община от данъците на
> Софиянци. [smilie22]

Природозащитниците данъци не плащат ли? Значи и те имат право да искат, колкото и останалите.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 19:59

Амиго, мойто псе не може да убие муха, щот' така съм я научила. По-скоро ще ме предаде на крадците, отколкото да ги уплаши. Обаче е 30 килограмова, черна и хората се плашат от нея...та си я държа на каишка.

Не е в това въпросът. Писна ми да чета нахъсани статии и да чувам медийни писъци, които настройват хората на максимум...Скоро ще има джихад срещу кучета, котки и гарги и ще им режат не по 4, ми по 5 и по 10 крака... Т'ва как ти се струва? Ари де! Нали си много навътре в медийните манипулации дето всеки ден ни ги цитираш тука?
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   02-08-10 20:01

Дани, проблема е, че само искат. Като ги вземат - не ги харчат по предназначение, само отчитат дейност. Ако отиваха където трябва - проблем нямаше да има.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:07

ааа, не така, молим [smilie5] извъртате нещата [ezik] [ezik] ний от нас не говори за рязане на крака и прочие жестокости [smilie8] санирането трябва да се върши цивилизовано [smilie8]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: ARGO   
Дата:   02-08-10 20:11

повдига ми се [smilie2]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 20:14

повдига ми се
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: fundamental   
Дата:   02-08-10 20:16

Автор: autosvet
Дата: 02-08-10 19:20
втор: autosvet
Дата: 02-08-10 19:22
[beer] [smilie21] [smilie24] [smilie24]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: juslen   
Дата:   02-08-10 20:24

Парите за протезите на помяра да ги бяха дали на бедни,мизерстващи семейства-поне файда щеше да има,тука за някакво животно-шантави хора
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 20:25

и то в най-добрия случай да изкара още две три години[smilie11]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: fundamental   
Дата:   02-08-10 20:28

много ви е хубаво да съдите това и онова. в събота, трябваше да хвърлим болкук промишлен на сметище /едвам го приеха, понеже не сме били от фирма ? хубаво, че видяха едно евро пале и се зарадва пазача/ та.... на Бургаското сметище има /както може би на всяко/ много бездомни кучета... понеже се навъртяха около нас, клатейки опашки и чакащи "нещо си", попитах пазача : тия кучета, гледате ли ги, доста са, и все дружелюбни? - отговора беше: гледаме ги, на лято ги събираме, на есен ги гърмим, понеже всички работещи тук сме ловци. даже съм си набелязал няколко едри. ей онова шареното и още едно. ?????? попитах първо - що ги гърмите?, отговори ми, ей така за кеф, пък и стават много ? Много ли ? вие не сте ли много тука, две фирми, бая пазачи на смени, що не се гърмите един друг? .... кво ти стана бре момче, жал ли ти е ?..... жал ми е, за болните ви селски мозъци !... след което последва учудване, след кратка пауза каза: абе ти добре ли си, това са кучета ?????



това са кучета ???![smilie11]



Публикацията е редактирана (02-08-10 20:30)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 20:31

[smilie8]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:31

[smilie18] [smilie18] е, тия са олигофрени [smilie18] [smilie18]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: juslen   
Дата:   02-08-10 20:34

Тия олигофрени са в половин България по селата и редовно си поотстрелват по някой и друг пес-тях кой закон ще ги спре
Даже преди по време на социализма военните са събирали бездомните кучета по морските курорти и са ги откарвали в неизвестна посока.
Аз в никой наш морски курорт не съм видял и един помияр по улицита,ама ни един-значи има много ефективно решение на проблема ама само за курортните градове



Публикацията е редактирана (02-08-10 20:36)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: fundamental   
Дата:   02-08-10 20:35

смешно ти е явно Амиго. на мен хич не ми беше. да си представя как, вадят пушките и всеки е по добър от другия... [smilie23] бас държа, че който присъства на тази гледка, ще му е понеееее малко кофти. за останалите, има мастър карт за безчувствени идиоти [smilie19] [smilie19] [smilie19]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 20:38

fundamental, един такъв "ловджия" искаше да гърми и моето куче, щот' му се разхождало, а не изхождало по поляната [smilie11] Общинска градинка между блоковете....

Казах му, че първо мен ще трябва да гръмне, леко се замисли, ама не му беше проблем.

Та сиктир от тея вопли! Закон има, да се спазва, глоби и мерки!
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:43

ето я милата Рара [smilie5] [smilie5] изглежда кръвожадна, но всъщност е милозливо и плахо добиче [smilie8] само веднъж е видях да закусва с един пинчер, но това не се брои [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/yvdx2738.JPG
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 20:43

е па те тия ора са пазачи на сметище...да не са доценти? или хуманисти френски[smilie21] ?
щото па те малко народ са изтребили...[smilie18]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 20:45

аз съм виждал как умира циганин който се опитва да сваля тежести които опъват жиците на жерето на гарата. Виждал съм как дете от дома за сираци единия ден идва да проси, след месец пак идва но с отрязана ръка до китката и превръзка с много йод от която само може да ти призлее и да си изповръщаш червата. Баба ми е лекарка и съм виждал как циганка носи умряло дете щото не е имала пари да я докара някой от селото до доктора. И сигурно много други работи ще видя. Та спокойно мога да кажа, че вие сте хората с извратена психика.. Няма какво да говоря щото пак ще наскачат пишлеметата с призиви са саморазправа, за които убийството на куче е престъпление, но побоя над човек нещо нормално. Не ми дреме кой как ще ме нарече, но знам, че съм прав. Логиката е просто нещо.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 20:47

е па не си прав. Кой е казал, че едното е по-добро от другото? [smilie11]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 20:50

Старец това е природата батка.

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/swml7950.JPG
http://87.121.7.213/site_pics/185/u_1226350999_DSC_9536-_-3a.jpg
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 20:53

Ти ако видиш как някой отсича краката на едно кученце с брадва не ми казвай че ще си седиш и ще го гледаш и няма да го пребиеш по същият злобен начин както ако реже ръцете на някое дете.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 20:56

ей, алоооу...вие да не сте малоумни, бе...?[smilie10]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 20:58

Въпроса ми е сериозен [smile]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 21:00

всичко на този свят умира и птички и пчелички и хората. Какво трябва да ми внуши тази снимка. Казах ти че съм виждал мъртви хора още като дете. Като видя, че няма бедняци ровещи по кофи, цигани които живеят по зле от народа на Афганистан и сираци с изкривени физионимии и течащи лиги ще започне да ми пука за бездомните кучета, котки, за мароканските скакалци, за полските мишки и т.н. Аз обичам животните и гледам куче, котка и пчели. Но не съм оревал света, че заради пръсканията за комари ми отиват така скъпите и обичани пчелички. Или пък че три пъти едвам си спасявам котката защото лови отровени мишки. А всъщност като малък имах хамстер и много обичам мишките. Едни такива мили и сладки и не биха направили лошо на никой. Само се опитват да преживяват. Но хората ги изтребват масово. Да не остане една мишцица в града, а това е било тяхното място за живеене хиляди години. Наистина не мога да ви разбера. Или трябва да си убия поне няколко милиарда мозъчни клетки с алкохол и да минем от една страна
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 21:03

има гласност, ма няма чуваемост, господа [smilie5]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 21:05

Ми те циганите са си животни не ли си чел "Моята борба" ?



Публикацията е редактирана (02-08-10 21:09)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 21:05

сега видях въпроса и ще ти отговоря сериозно - станалото станало. Навсякъде има идиоти. Но това което последва си беше простотия българска. Само ние сме способни на такива отклонения. Никога не можем да вършим нещата в една целенасочена посока - винаги специалитет са ни крайностите. После била страна на абсурдите. Ми ето ти и хората като теб направиха един от тези абсурди..
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   02-08-10 21:08

Не си познал ако знаеш американското обществено мнение какво щеше да направи от този случай ... сега морските пехотинци щяха да крачат из Замбези за да пазят животинките от местните зоо терористи.



Публикацията е редактирана (02-08-10 21:09)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 21:14

стига с тия примери от Антарктида, Щатите, Дания, Нубия и къде се не сетиш. Много убедително звучи като цепнеш знаиш ли сега в... Аман от демагози. Кво ме интересува къде имало незнам къв си закон. Алоууууууу тука сме в България и трябва да решим нещата. Тия вашите примери са като да вкарваме хватки от баскетбола във футбола. Та тва са две различни игри. И по телевизията и на всякъде за всичко, всеки започва да обяснява къде как било. Но тия държави са съвкупност от различни закони и нрави и обичаи, които им осигуряват просперитет.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   02-08-10 21:23

ako си направим локална статистика на мненията, тя какво би казала ?
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 21:26

гласувах за първата възможност. Но трябваше да допишеш, ако са болни или агресивни също да се приспиват[beer]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: C41   
Дата:   02-08-10 21:31

http://www.clip4e.com/play_vmesto_sotchno_svinsko,_kutcheshko_petcheno_na_shish.htm

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 21:33

[smilie23]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   02-08-10 21:37

Dobria_Starec, пропуснах и не може да се редактира след като е пусната вече[smilie2]



Публикацията е редактирана (02-08-10 21:39)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: C41   
Дата:   02-08-10 21:46

В корея, най-големия деликатес или есин от най големте е. Куче се храни с всякакви миризливи и пикантни подправки и се бие с тънка пръчка до смърт. Така месото поемало повечко от подправките. Демек го мариноват, докато е живо. И после на чевермето. [smilie5] [smilie24]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: otkata   
Дата:   02-08-10 21:52

C41, има ли такава далавера със свинското и пилешкото
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 21:55

Отвратително е да измъчваш животно, за да си го сготвиш после. [smilie23] Ако ще го трепеш, защото е опасно или ще го ядеш - по бърза процедура, иначе е зверски варваризъм... [cool]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: C41   
Дата:   02-08-10 21:59

Отка, те европейците искат да ни забраанят, да си колим прасетата в двора, защото не било хуманно.

За далавера незнам.

Смяташ ли, че корейците нямат свине и пилета? [beer]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: juslen   
Дата:   02-08-10 22:04

Така е защото доста хора произхождат от убеждението,че човека е господстващата раса на Земята и животните са просто нисши организми.
Затова не ги зачитат за нищо,колят и трепят като едното нищо

В много от индийските страни всяка седмица се правят жертвоприношения,пилета,кокошки,агнета и т.н.,да не говорим за ония ненормалници дето всяко година масово колеха китовете и няма кой да им забрани защото се превърнало в народна традиция



Публикацията е редактирана (02-08-10 22:05)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   02-08-10 22:11

но пазят кравите.. та по темата май пак някой се изхвърли с примерите
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: C41   
Дата:   02-08-10 22:17

Кои крави дядка? В София последните, които видях бяха в горубляне, а и стадото си имаше кучета. Междувремено измежду блоковете има глутници, които тръгват всяка вечер на лов!

Ловуват хора...

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: digitalgab   
Дата:   02-08-10 22:29

Много идиоти има всред ония които си имат седмично предаване "Аз рибар съм и ловец съм с двадесетгодишен стаж, аз съм Гьоше Хубавеца с клепоухия палаш"., мустак и дъни шльокавицата. Когато Царя каза че на българина трябва да се смени чипа, навярно е съзнавал, че фразата е с много широка семантика.



Публикацията е редактирана (03-08-10 09:14)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: exo99   
Дата:   03-08-10 00:23

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/jmuf1781.JPG
http://i29.photobucket.com/albums/c291/zikor97/000604.jpg
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: digitalgab   
Дата:   03-08-10 00:28

Тия горе, кретени до един.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   03-08-10 08:12

а, що кретени[smilie8]? това им е в културата. кат на циганите, ама по на север и в цивилизована страна.
та некой спомена...ако додат човекоядците, как ще им впишем техната култура в нашта...?
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tofo   
Дата:   03-08-10 09:09

И на ония, дето трепат биковете за кеф им е в културата.[smilie8]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: lillia   
Дата:   03-08-10 09:19

Как ме дразнят някои прости изказвания. Баси гнилия народ[smilie9]

Дано кученцето живее 30 години с тея протези, да ги е яд животномразите[ezik]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   03-08-10 10:01

Обикновено човек има хиляди добри намерения и почти винаги стои въпросът за избор кое от всичките да реализира поради невъзможност да осъществи всичките и в случая изобщо не е въпрос на омраза.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   03-08-10 12:45

Дано кученцето живее 30 години с тея протези, да ги е яд животномразите

дано България стане Швейцария на Балканите...
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tofo   
Дата:   03-08-10 16:02

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3168691
Душички! Да им се ненагледаш. Туй от днес.[smilie8]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Todd   
Дата:   03-08-10 16:04

Забелязвате ли че най-големите поразии ги правят помиярите със собственици ???

Уличните я изядат един - двама я не .

[smilie7]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: danvan16   
Дата:   03-08-10 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: danvan16   
Дата:   03-08-10 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: fizo   
Дата:   03-08-10 16:18

Ще си позволя да цитирам дословно един коментар в Днес.бг По принцип обичам животните и се радвам за Мима, но не е често пострадало куче да получава много повече от пострадал човек при обратните обстоятелсвта.

"Закон за защита от животни или как кучетата бавно убиват това, което не са могли да изядат

Или как кучката Мима получи протези и нов живот, а баба Гена - кошмари и евтино погребение

През март 2009 година в ловешкото село Лисец четири полудомашни кучета нападат 85-годишната баба Гена и оглозгват до кокал краката й така, че на лекарите се налага да ги ампутират много над коляното. Кучетата са прибрани в приют и за тях се грижат добре. За Цанка Делимаринска, сочена от съселяните си за собственичка на кучетата последствия няма. Няма и чувство за вина! Жертвата баба Гена остава в инвалидна количка без помощ, без личен асистент и без обезщетение... През октомври миналата година в село Сушево 6-годишната Кристияна е нападната от четири полудомашни кучета, които прегризват гърлото й. Детето умира в ръцете на майка си. Въпреки че няколко дни преди това същите кучета нападат друго дете в селото, собственичката им Елена Банкова не е взела мерки. И все още търси къде е вината й! Родителите на жертвата няма да получат възмездие или обезщетение... През март тази година в Дряново 5-годишното куче Мима остава без крака заради човешка жестокост. 160 000 души се обявяват в защита на кучката Мима – тя получава помощ и отива в Германия, където й поставят протези. „Това, което се случи, беше хубаво!” – коментира Мартин Карбовски. – „Днешното предаване е за едни хора, които никога няма да имат късмета да бъдат кучета! Баба Гена не получи милостта, която вие дадохте на кучето Мима! Едно дете - казваше се Кристияна - също не получи милостта, която вие дадохте на кучката Мима! Днес правим паралел как жестоките собственици на кучета се държат като идиоти, когато става дума за пострадал човек. За милостта, която хората у нас проявяват за кучката Мима, но никога не биха проявили същата милост за бабата Гена. Обичате кучета?! Нямаме нищо против – стига да имате милост и за хората около вас!”
Когато през юни миналата година показахме най-коравата баба, която сме срещали – изядената наполовина от кучета баба Гена, тя каза: „Ако си имам аз крачка, ще взема една пушка и направо ще ида да ги убия! Аз ще ги убия – дето ме ядоха...” Баба Гена обаче не получи протези! Не получи и помощ и никой не се обяви в нейна защита. Тя не намери възмездие, нито получи обезщетение за изядените си крака. У нас има закон, който пази кучетата от хората, но няма закон, който да прави обратното. Напротив, у нас законът приспива бабите – буквално! Защото баба Гена умря – мъчително, бавно и болезнено, борейки се в кошмарите и халюцинациите си за краката си с четири кучета - две черни, едно кафяво и едно шарено...
6-годишната Кристияна умира мъчително, с прегризано гърло, в ръцете на майка си Марияна. Бащата Радостин иска отмъщение, но няма да го направи, защото ще влезе в затвора. Собственичката на кучетата-убийци – госпожа Елена – не иска да понесе отговорността си за смъртта на детето. Полустопанката на 14 кучета не може да разбере къде е вината й! И така всичко, което ще получи малката Кристияна е кръст от хоросан върху мястото, където е убита.

„Това, което се случва на кучетата като загриженост, никога няма да се случи на българите!” – коментира Карбовски. – „Кучката Мима, жертва на човешка жестокост, днес има крака. Родителите на малката Кристияна нямат този късмет. Те няма да получат правосъдие за това, че детето им си отиде, захапано за врата от кучетата на госпожа Елена. Точно както баба Гена не получи протези. Кой получи протези - получи ги кучката Мима! Нещо не е наред, но няма кой да го каже...
Нямам нищо против нито едно животно! Имам нещо против хората, които се правят, че обичат животни. У нас хората не обичат животните – просто ги ползват като оръжие в омразата си към други хора. Вие, точно вие кучкарите, трябваше да отидете на погребението на баба Гена! Настанете се удобно – баба Гена получи гроб, кучката Мима получи нов живот. Това сте вие, кучкарите! Вашата любов към животните е незаконна, неприемлива и отвратителна. Вие сте тези, които оставяте бездомните кучета зад ъгъла. По правило вие се криете зад тухлената стена на закона, зад дувара на неуредената държава, зад идиотската си идея, че състраданието е нещо, което се дава на куче. Някой път правя предаване и ми се плаче. Някой път не ми се плаче. Някой път просто разбирам сред какви хора съм се родил – за кучетата ние сме всемилостиви, а с хората се държим кучешки, живеем като овце в кочина така, щото всеки ден караме Господ да избира свинар ли да ни бъде или да ни бъде пастир.
Напомням ви – кучето Мима се сдоби с протези. Това е хубаво! Баба Гена се сдоби с кошмари и евтино погребение. Кучетата на госпожа Елена се сдобиха с държавна издръжка. Малката Кристияна се сдоби кръст, начертан с хоросан. Отечество любезно, как хубаво си ти!”



Публикацията е редактирана (03-08-10 16:19)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tnt   
Дата:   03-08-10 16:20

Автор: Todd
Дата: 03-08-10 16:04

Забелязвате ли че най-големите поразии ги правят помиярите със собственици ???

Уличните я изядат един - двама я не .

Помиярите със стопани помияри [smilie23]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   03-08-10 16:20

е цъкайте и тук де. [smilie22]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: chicken   
Дата:   03-08-10 16:43

Та Тод го написа, аз ше го повторя като за малоумни (щото го написах в няколко други теми) Бездомните кучета са една страхлива паплач. Това, че гонят велосипеди, мотоциклети и коли, това, че лаят някой, не означава нищо. Ако някой пострада от това е само заради паника. И за пореден път, кажете един случай, в който някой е нахапан от БЕЗДОМНИ кучета? Така наречените помияри.
Като излизам с колелото сутрин минавам покрай "глутница" бездомни кучета и 3-4 домашни в процес на разходка. Въобще не си правя труда да обърна внимание на бездомните. Знам, че дори и да налетят е достатъчно само да спра. Ама като минавам между 50+ кила овчарка и собственика и ми се обръща всичко. Пък нека са ви виновни помиярите...
Което не означава, че трябва да ги има и да щъкат навсякъде



Публикацията е редактирана (03-08-10 16:46)
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Veronique   
Дата:   03-08-10 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: грегари   
Дата:   03-08-10 18:02

Автор: exo99
Дата: 03-08-10 00:23

> https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/jmuf1781.JPG
> http://i29.photobucket.com/albums/c291/zikor97/000604.jpg
>
>
=================

подличко е, да извадиш снимка от пълнометражен филм и да правиш внушения.

гледал съм филма по н.г.
тези хора живеят на г*за на географията.
само лед, вода и полуслънце-целогодишно.
там домати,пилета и агънца не виреят.
пък трябва и да се яде......

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dobria_Starec   
Дата:   03-08-10 18:14

нещо не е наред анкетата гласувах вече 2пъти. [smilie11]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: bobihot   
Дата:   03-08-10 22:53

Не знам за статистиката, мен са ме хапали на улицата 2 пъти само "питомни" кучета с стопанин.
Имат инстинкт за пазене на "собственост". Уличните нямат такава и дори да лаят, е малко вероятно нападение. Проблемни са тичащите и велосипедистите (колите донякъде са им големи) поради инстинкта им за гонене, ама то и всеки мъжкар от човеците май го има.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Amigo   
Дата:   03-08-10 23:12

Електронен регистър за всички кучета в столицата ще заработи в началото на есента, вероятно през септември. Това съобщи пред „Монитор” Петър Петров, директор на общинското предприятие „Екоравновесие”. Той подчерта, че системата за следене на бездомните кучета вече е изградена. Скитащите четириноги по градските улици са между 9000 и 9500 по данни на „Екоравновесие”

Остава да се въведе базата данни за домашните любимци в столицата: „Ветеринарните лекари са длъжни да изпращат информацията за кучетата си до регистъра и на Ветеринарномедицинската служба и към нея да получи достъп и Столичната община”, обясни Петров.

По този начин кметството ще може във всеки момент да следи колко са длъжниците за данък „домашен любимец” в общината. По последни данни около 200 000 домашни кучета има в София, а годишно всеки стопанин трябва да плаща по 24 лв. Ако всички пари се съберат, средствата ще стигнат за изграждането на 4 нови приюта, сочат разчетите на градската управа.

Като по-сигурна мярка за следене и контрол на домашните кучета се предвижда и поставяне на специални електронни чипове за всяко животно. Целта е да се санкционират всички нехайни стопани, които гонят любимците си от къщите си.

През миналата година общият брой заловени и настанени в общинския кучкарник във Велико Търнов животни бил 1063. От тях 863 след кастрацията и обезпаразитяването отново били пускани на свобода. 4 животни са осиновени и две агресивни се наложило да бъдат евтаназирани.

Кучетата на трима стопани от София са конфискувани за последните четири седмици, каза още шефът на „Екоравновесие”. Най-фрапантен бил случаят с гражданин от Горна баня, който насъсквал кучето си срещу комшията. „Животните постоянно са нападали и тормозели съседните жители и затова бяхме принудени да ги конфискуваме и да ги отведем в приюта”, добави Петров. Подобен случай е възникнал и в район Кремиковци. Бъдещето за конфискуваните кучета е да се осиновят от друг стопанин, който да не ги възпитава в агресивно поведение.

[cool]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   04-08-10 00:58

Какъв регистър ги гони тия. Преди беше много просто. Ветеринарят прави паспорт; с него в общината да си платиш данъка и дават медальон, който се закача на нашийника на кучето.

Ако разхождаш куче без медальон - глоба; ако не искаш прибират кучето. До десет дена, можеш да платиш и глобата и данъка и да си вземеш кучето. Ако не искаш - приспиват го.

Всички безстопанствени кучета се прибираха и приспиваха.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Onakava   
Дата:   04-08-10 03:03

Точно до преди 1 час спорех на тая тема с брат ми, та да си повторя тезата.
Съгласна съм с Карбовски, и с Добрия Старец...а не е да е съм нямала животни – две кучета и три котки.
Хапана съм точно от улично куче, бездомно – разхождах се по една улица с къщи, всички песове в дворовете лаят, без едно, улично – погледите ни се срещнаха, гледаше ме втренчено и не лаеше (направи ми впечатление, защото обикновено песовете един друг се разлайват) и в момента, в който го подминах, ме нападна в гръб и ми перфорира д-то. От тогава не позволявам куче да ми мине в гръб, без аз да го наблюдавам.
За уличните кучета и администрацията – ясно, за за тъпите стопани – пак ясно. Обаче.
Вярно, повечето животни струват в пъти повече от някои категории хомо сапиенс, не мога да приема обаче поставянето на животните над човешките същества. Сори,ненормално ми се вижда. И още нещо – щом защитаваш едните, бъди коерентен, не яж месо и риба и остави комарите и мухите да те кацат и да те хапят.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: chicken   
Дата:   04-08-10 08:39

не мога да приема обаче поставянето на животните над човешките същества.
И пак ще попитам, кой всъщност поставя така нещата? Какво общо с това има криминализирането на ненужна жестокост към животните? Що си смучете от пръстите разни ...... идеи? Много ясно, че не е нормално да има кучета по улиците и те да нападат хора. Ама що мешата нещата? И защо все кучета са ви в главите? Идеята не е закона да защитава само кучета. Едно коте или зайче какво ви е направило? Ми разните птици, дето малоумните отрочета на накои ги обстрелват с какво ли не? защо същите тези отрочета не тормозят големите бездомни кучета а котките? И после татковците им ги защитават. Щото са ги възпитали като помияри
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   04-08-10 08:52

мерак да се открива топлата вода...
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-08-10 09:09

100 [ezik]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Vinsent   
Дата:   04-08-10 16:36

Териер нахапа лицето на дете

ВАРНА. Злобен американски стафордширски териер нахапа лицето на първолак. 8-годишният Стилиян от Варна играел пред къщата си във вилната зона "Манастирски рид", до хотел "Геолог". Изведнъж бойното куче излязло срещу детето и го нападнало. Съборило го на земята и започнало да хапе лицето му.
Ужасените родители едва измъкнали Стилиян от зъбите на песа и веднага тръгнали към болница. По път подали и сигнал за инцидента в Пето РПУ в курорта Златни пясъци. Докторите в "Света Марина" започнали да се борят за живота на хлапето. След като го стабилизирали, Стилян бил вкаран в операционната. Повече от 6 часа лекарите се опитвали да спасят лицето на момчето.
Ръководителят на екипа доц. Цветан Тончев съобщи, че от лявата страна кучешката захапка е обезобразила лицето на Стилиян, а от дясната буза липсвала кожата. "Нахапванията криеха реален риск за живота му. Момчето ще се възстановява най-малко седмица до 10 дни", каза още Тончев.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-08-04&article=335106

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: chicken   
Дата:   04-08-10 16:41

Кофти!
Ама къде е връзката с темата?
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: sea   
Дата:   04-08-10 16:48

Няма връзка.Тряа се плямпа ей тъй за спорта.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: Todd   
Дата:   04-08-10 17:07

В такива случай сто пъти съм казвал че трябва собственика поне 20 години в панделата .По бързата процедура без адвокат !!!

Ухапало ли ти е кучето дете или некоя баба - в тюрмето . Кога захапе дърт пергишин се обявява двубой с тояги !!!

[smilie19]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: chicken   
Дата:   04-08-10 19:08

Ама защо двубой? Вързан и чист бой. Като спре да мърда пак
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   04-08-10 19:16

Щом ще има двубой, ще направят залагания и познай нататък кво ш'са случи. [smilie8]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: enike   
Дата:   04-08-10 23:22

Много неадекватни коментари!
Някои мъдър човек беше казал, че за зрелостта на едно общество се съди най-добре, по отношението към деца, възрастни хора и животни.
Ясно е къде сме...
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: autosvet   
Дата:   04-08-10 23:34

Ние сме на майната си и това е от доста време ...
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: netLady   
Дата:   05-08-10 00:04

по отношението към децата казваш - немаме отношение, щото те са един изчезващ вид. Къде да видиш дете, ако си го нямаш у дома. От време на време, когато някоя майка изплаче за помош - помагаме, кой с колкото може.

Интересно ще е да разберем защо чрез фонда за лечение на деца в чужбина е изпратено само едно дете тази година.
Скоро българчетата ще са такава рядкост, че ще почнат да ги показват като музейни експонати.
Възрастните хора държавата ги отсвирила отдавна и обрекла мизерия, та ако не сме ние, работещите да се грижим персонално - до сега да не са оцелели.
Ние непрестанно сме хората, попълваши дупките несвършена работа на държавата.

Можем и си позволяваме да се правим на идиоти и това изобщо не ни пречи, когато е неоходимо да дадем едно рамо на непознат. Това няма да го видиш западните общества.

А сега кажи enike кое ни е неадекватното, ама без цитати.

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: enike   
Дата:   05-08-10 02:04

Всъщност, поправям се, коментарите са адекватни на степента на зрелост на обществото.

Ако нещо не е ясно,с по-горното мнение исках да кажа, че обществото се отнася еднакво зле, както с възрастните хора- пенсионерите и инвалидите,така и с децата - от смехотворните детски добавки и правата на майките, до отговорността си за образоването и реализирането на младите хора, та чак и до цивилизованото разрешаване на проблема с бездомните кучета. Да обществото, а не правителството или някой друг, защото обществото сме ние, а правителствата сами си ги избираме. И за да ни е добре, ние трябва да сме добри с другите и да отговаряме за действията си.
Както не може безотговорни хора да карат коли и да убиват други, така и не може да имаш куче, ако не си отговорен за него. Да не говорим за опасни породи.
Така също не може да се допуска безмислена жестокост , непредизвикана от нищо.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   05-08-10 08:38

обществото не е кат айрян. съставено е от отделни единици.
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: chicken   
Дата:   05-08-10 08:45

Да бе, колкото да се спъва човек в тях
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: tofo   
Дата:   05-08-10 08:46

И лошото е, че умственото му ниво е равно на най-тъпата му съставна част...[smilie8]

 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: chicken   
Дата:   05-08-10 08:48

Водата. Не че киселото мляко е по-читаво [smilie5]
 Re: Осакатената Мима проходи
Автор: мара   
Дата:   05-08-10 08:57

лошото е, че най-тъпата част е най-добрият потребител и равнението става по нея.
как беше...замислете се и ще ви стане...[smilie5]
 

 Тази тема е затворена