Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: sokola   
Дата:   29-07-10 21:30

На някои модели Форд съединителя май беше саморегулиращ се.Щом стърже като сменяш скоростите по всяка вероятност ще се наложи смяна на диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: 12356joro   
Дата:   29-07-10 21:30

juslen - има една пружина която при охлабване на диска, започнва да стърже във въртящият се, но щом пуснеш педала отново стърженето изчезва. Това не е фатално, така може да кара доста време без да и създава проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: zahar4e   
Дата:   29-07-10 21:31

А може ли да няма масло в скорстната кутия?


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: 12356joro   
Дата:   29-07-10 21:32

sokola - след 80-та, почти всички съединители са саморегулиращи се. Този не съм много сигурен, но явно е от пружината най - вече.Но за едно съм сигурен, че е диафрагмен, а не палцов.



Публикацията е редактирана (29-07-10 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: sokola   
Дата:   29-07-10 21:37

Хекерче,за да няма масло ти би трябвало да си забелязала теч или силно омасляване около скоростната кутия.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: boyanb   
Дата:   29-07-10 21:39

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: sokola   
Дата:   29-07-10 21:40

12356joro -не карам Форд затова не изразих категорично мнение.
При други марки автомобили се регулира като се скъсява или удължава жилото на съединителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: Todd   
Дата:   29-07-10 21:40

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Закарай си колата на сервиз и не им казвай какво са ти казали във форума - който и да е той.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: agop4o   
Дата:   29-07-10 21:42

след 80-та, почти всички съединители са саморегулиращи се цц не е така.точно този форд има болт за регулиране който се намира в педала на съединителя.предните модели бяха със тресчотка за саморегулиране


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: 12356joro   
Дата:   29-07-10 21:42

sokola - Да , да, има го и този вариянт, но е по добре да го види специалист.Все пак ние не виждаме състоянието на автомобила на живо.Може да е и от нещо съвсем друго и безобидно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-07-10 21:46

написа:

> А може ли да няма масло в скорстната кутия?
>

Възмоожно е. Ама 1 - ако няма масло, певключването е трудно; 2 - до сега да се е скапала.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: zahar4e   
Дата:   29-07-10 21:48

1.Трудно е превключването.
2. [smilie10] Дано да не е.



Ще се консултирам с Белята ( така му викат на автомонтьора ми ) да видим като я погледне какво ще каже .[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: iPonche   
Дата:   29-07-10 21:56

Шугър, астрална сестро! Днес ми върнаха книжката и от кеф се качих на колата. Първо няма ток, после ми подадоха и запалих - кееееееееееееф. Закарах да сменят гуметките с летните, че 7 месеца без капитанско си казват тежката дума и не щеш ли като си я взех от гумаджийницата светят ми ти онея лампи като дискотека, тропа цялата предница - филм.

Дали са я карали докато ме е нямало не зная. Утре имам час за сервиз. По лампите излиза, че сервото на волана не работи. Няма пълно щастие.

Някаква магия е урочасала марката ФОРД [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: HP   
Дата:   29-07-10 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-07-10 21:57

А, и 3 ако няма масло, постоянно ще издава шум, все едно троши орехи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: victory13   
Дата:   29-07-10 22:39

най-вероятно е лагера на съединителя, което стърже...
по отношение на непаленето, най-тъпото дето ми се е случвало, разкрито точно преди да се разкости цялата кола /корса/ , беше масата на мотора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: danvan16   
Дата:   29-07-10 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-07-10 22:54

Зуби дуби ду [smilie18] [smilie18] [smilie18]



https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/csyb0268.JPG
https://www.geology.ucdavis.edu/iype/may/flint70.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: imitev   
Дата:   29-07-10 22:59


Диагноза по описание в някой форум = чесане на езика...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: boni   
Дата:   29-07-10 23:17

Автор: zahar4e
Дата: 29-07-10 21:19

масло гълта доста - ако е пълна догоре, изхвърля яко и запушва дюзите, ако има само литър - всичко е точно.


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Това ми хареса!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   29-07-10 23:30

И на моята беше така,100майстори познати я гледах викат съединитела е за смяна,Копувам за 400лв съединител нов на валео и пак ручат скоростите,оказа се че е износен синхронизатора на скоростната кутия.Така че първо като свалят съединителя да го видят износен ли е итогава да го сменят
Другия вариант е да оставиш форда и да си купиш кола.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: asahi   
Дата:   29-07-10 23:46

Харесай си някой да те лиши от мъките.


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: djogata   
Дата:   30-07-10 00:15

иПонче, твоята кола ръждясала бре - 7 месеца ако си я държала навън, без да се пали и т.н. - затова и ток няма (акумулаторът се е разредил), пък и тук-таме сигурно са позаяли разни чаркове. Количките ги произвеждат, за да се карат, не да висят като паметници, затова така й се отразяват 7 месеца [smilie5]

А тропането от предницата е най-вероятно от ръждясали спирачни дискове [smilie7]

Щом свети ламбата за сервото, може и да имаш нещо проблем с цилиндърчетата [smilie5]

Твоята доколкото знам е чисто новичка, така че няма проблем - шъ я раздвижат [smilie5]

После може да имаш проблеми със спирачките обаче - при такива дълги престои може дисковете да ръждясат неравномерно и после при спиране да претриса волана. Но ще видим, успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: djogata   
Дата:   30-07-10 00:21

А относно другият "автомобил" - въпросният Форд Ескорт от 1992... Баща ми караше един такъв, комби, от 1993. Докато стана на към 15 години, беше ОК. След това почна прогресивно да сдава багажа - едно оправиш, две се развалят [smilie18] Лагери, главини, кабели, пружини, гърнета... Абе, стар Форд Ескорт не си е работа. Много евтина кола и с много евтини части, но това е до време.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет, колата ме предаде...
Автор: asahi   
Дата:   30-07-10 00:22

През деня много-много не гледат за книжки ако не газиш бабички.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.