Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: netLady   
Дата:   26-07-10 14:30

На фона на ширещата се неграмотност и необразованост някои решиха да протестират, защото държавата им изземвала функциите! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: Amigo   
Дата:   26-07-10 14:34

Само да вметна, че дядо ми и баба ми ме научиха да чета, а не предучилищната. [cool] [smilie6] Съгласен по принцип. За циганите - там е друг въпросът. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 15:02

От кога децата са държавна собственост, че тя /държавата/ ще се разполага с тях, както намери за добре?
Това не е нищо друго, освен еничарство в съвременен вариант. От къде на къде държавата, в лицето на някакви бюрократи ще определя кога и какво да учи детето? Че и имат наглостта да го вземат и манпулират от най-ранна възраст. Направо да чакат в родилния дом и да грабят. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: adash   
Дата:   26-07-10 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: d256h   
Дата:   26-07-10 15:09

В Германия и Испания да речем децата учат от 5 години, да не би тези страни да са зле?

johnny_fx, плиткото мислене е характерно за множество българи свикнали само да консумират, детски надбавки, помощи и т.н.

Целта на това решение е да се премахне неграмотността, защото тя се увеличава с лавинообразна скорост. Основен начин за преодоляване на проблема с циганите и интегрирането им в обществото, като данъкоплатци, а не само, като консуматори на помощи е да се въведе недвусмислено условие за обучение, да се скъса затворения кръг на мизерията и неукостта!

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 15:17

Проблемите с циганите няма да се решат с никакви закони, както винаги, но всичко ще рефлектира към нормалните граждани. Аз лично не искам държавата да заграба детето ми /когато се появи такова/ и да го моделира както и харесва. Ако аз не си дам детето на училище, то аз съм престъпник. В някои по нормални държави има домашно обучение, при нас няма такива неща. Тук все още си е див комунизъм, само си сменя малко формата. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: mitadoc   
Дата:   26-07-10 15:22

Ох,те на ромите не знам кой може да им помогне.Просто не искат и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: Marillion   
Дата:   26-07-10 15:24

В Англия децата започват да ходят на училище от 5 годишни.

Проблема не е в това, че децата започват рано, а в това че лиспва адекватно образование. Може ли буквар за 1-ви клас да е писан от 16 професора и НИЩО в него да не се разбира?
Тези, които правят учебници трябва да ги затворят някъде да чукат камъни, защото заради тяхните комисионни и далаверки децата стават все по-неграмотни.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: adash   
Дата:   26-07-10 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: mitadoc   
Дата:   26-07-10 15:26

аз съм против лошото време.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: Marillion   
Дата:   26-07-10 15:28

Аз съм против жените да ходят по цици на плажа....

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 15:30

Възпитанието и грижата за децата е отговорност на родителите. Даването на детето на друг /детска градина, училище и т.н./ е бягане от отговорност.
Аз не искам някой да се съгласява с мен, но не искам и държавата след време да ми вземе детето и да го учи на глупости. И понеже ще откажа да бъда превърнат в престъпник, подлежащ на глоби, затвор и насилствено отнемане на детето.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: tziko   
Дата:   26-07-10 15:30

johnny_fx, на прост ли се правиш? Никой не ти е забранил да си даваш детето на частно училище и ли да идва частен учител у вас, Въпроса е, че трябва да се учи детето (или ти и това неискаш?). Като нямаш пари за частен учител държавата ти е осигурила учебна система и е престъплени да оставиш детето си негррамотно - това е.

едит: И не бъркай възпитание и обучение, различни неща са!



Публикацията е редактирана (26-07-10 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: d256h   
Дата:   26-07-10 15:31

Аз пък искам сега тези, които са попълнили декларации, че сами ще си гледат децата и няма да ги изпращат на детска градина и заради това са вземали пари от държавата сега, да си върнат всичко до стотинка и ако не могат да им вземат имуществото със съдия изпълнител (ако имат годно такова) или да ходят да строят и заработват принудително... задето са излъгали другите българи.

Едни българи крадат от други българи - на дръвника!

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: Marillion   
Дата:   26-07-10 15:32

d256h [smilie24] [smilie24]

И аз съм на същото мнение. Макар, че обжалвах 2-3 такива актчета, не съм съгласен с това да взимаш пари, за да отглеждаш детето си и едновременно с това да си лежиш у дома, докато то ходи на градина.

Това си е злоупотреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: tonitka   
Дата:   26-07-10 15:37

Аз съм ЗА детските градини и предучилищната подготовка, но ако е направено както трябва. То и сега няма достатъчно места в детските градини, а какво ще стане като влезе в сила този закон!? Съответно и основна промяна в образователната програма!

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 15:41

Възпитание и обучение са различни неща. Но когато едно дете е повече време в училището и по-малко при родителите си, от къде идва възпитанието. От кого ще се учи на личен пример и как трябва да постъпва?

Частният учител нали пак трябва да спазва одобрената програма от държавата, демек пак трябва да се учат същите глупости. Като плюс можем да сложим само липсата на нездрава среда в държавното училище.

Аз не искам държавата, нито да ми дава, нито да ми взема пари. Също не искам да ми казва на какво точно да уча детето си.

Разбирате ли ми позицията или още не е ясно?



Публикацията е редактирана (26-07-10 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: d256h   
Дата:   26-07-10 15:48

johnny_fx, теоритично може да говориш колкото искаш. Всеки има право и да прави каквото намери за добре. Аз съм запознат с учебниците на децата, защото съм отгледал две и продължавам. В учебниците има много полезна информация и знания, но проблема е че децата не могат да запазят вниманието си продължително време върху материала. Прекалено много са съвременните изкушения за тях и в повечето случаи те стават екранни профани облъчени от телевизионни реклами и неграмотни преподаватели...

Ако все пак някой иска да научи нещо от тия учебници, там има много и интересно за учене, вярвай ми!

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: tziko   
Дата:   26-07-10 15:50

Тогава, се обърнете срещу образователната система, не срещу закона който задължава циганите да ходят на у-ще. Аз смятам, че трябва всички да ходят на училище - без изключения, а че в училищата е пълно безобразие е съвсем друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: serjy   
Дата:   26-07-10 15:56

Винаги съм против срещу това, да си против срещу всичко. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: tziko   
Дата:   26-07-10 15:56

А дали даваш личен примрер на детето си и колко време му отделяш е друга работа и задължаването детето да ходи на училище няма късателство към това.



Публикацията е редактирана (26-07-10 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 15:59

Разбира се, че има полезни неща в учебниците, но не всичко е такова. А циганите и да ги задължиш със закон пак няма да ходят на училище. И накрая никой нищо няма да им направи. Но ако аз не си дам детето ще ме глобят и осъдят. Е това ли е великият справедлив план и замисъл? Това че ми се отнема свободният избор, няма да направи циганите грамотни, само мен престъпник. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: tziko   
Дата:   26-07-10 16:02

Е тва вече се нарича черногледство и писимизъм. Но няма да се очудя ако стане наистина така, все пак още сме си в България - страната неограничените възможности[smilie23]



Публикацията е редактирана (26-07-10 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: d256h   
Дата:   26-07-10 16:05

Естествено коректните граждани на България го отнасят..

Отнасят го тия дето си плащат данъците...
Отнасят го тия дето спазват Закона и Правилника за движение (защото отворковците ги цакат и засичат, предреждат, избутват)..


Но ако не се стремим да турим ред в обществото си и все решаваме проблемите си поеденично... винаги ще си седим в лайната и блатото на родината!



Публикацията е редактирана (26-07-10 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 16:15

tziko, това се нарича реализъм. Да не мислиш, че ми е кеф да гледам неправда навсякъде? Да съм престъпник и виновен по подразбиране в собствената си държава. Мързеливите цигани да бъдат толерирани, наред с разни дегенерати, изроди, далавераджии и прочие. Че то тука е в пъти по-зле от дивия запад навремето в Америка.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: d256h   
Дата:   26-07-10 16:18

johnny_fx не се ядосвай, а действай както смяташ за добре, аз като и тегля една на общината, взимам си маркуча 100м, пускам си го от балкона и измивам улицата пред блока ни, така не дишам прах и ми е кеф...

Ако всеки си измие пред блока, няма да дишаме тая пепел в София, но има много песимисти и затова тънем в кочина.

Трябва да дружиш с готини хора, оптимисти!

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: tziko   
Дата:   26-07-10 16:20

Автор: johnny_fx
Дата: 26-07-10 16:15

tziko, това се нарича реализъм. Да не мислиш, че ми е кеф да гледам неправда навсякъде? Да съм престъпник и виновен по подразбиране в собствената си държава. Мързеливите цигани да бъдат толерирани, наред с разни дегенерати, изроди, далавераджии и прочие. Че то тука е в пъти по-зле от дивия запад навремето в Америка.

Съгласен съм, "страната неограничените възможности" ги изпозвах с ирония, трябваше да е в кавички, ама и аз съм за училище май.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-07-10 16:24

Аз нямам проблем да постъпвам правилно, каквото и да ми струва. Все още не съм женен и нямам дете, но когато му дойде времето, ако законите са толкова или повече малоумно-коминистичеко-тоталитарни, ще трябва да ги нарушавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: d256h   
Дата:   26-07-10 16:29

Ако трябва нарушавай, важното е човек да има увереността, че е постъпил правилно според собствената си съвест [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: asahi   
Дата:   26-07-10 17:07

Като разсъждавате върху тези въпроси имайте следните обстоятелства предвид:
1. Има сериозно закъсване с грамотността и това е държавен и национален проблем.
2. Чрез образование доказано могат да се превазпитават малцинства, включително цигани.
3. Държавата има конституционни задължения в тази област и е намерила този начин да ги спазва. Ако не ви харесва на следващите избори си го спомнете.
4. Далеч не всички са като вас. Има хора неуки, но уважаващи науката. Те искат техните деца да се изучат и да не тънат в мизерията. Има и хора, дето не знаят какво искат.

Продължавайте с препирните [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: mitadoc   
Дата:   26-07-10 23:34

Аз продължавам да протестирам-никой не ми качва снимка на първа страница[smilie18] Ако си направя автопортрет със залепен с лейкопласт атрибут и с присадени цици,гол с противогаз и със слънчоглед ,забит в гъза-дали ще изкъртя рейтингите?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: asahi   
Дата:   26-07-10 23:36

Това със слънчогледа е идейно. Снимката да е Ч/Б и квадратна. Нойза на макс, фокуса на мин.

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: mitadoc   
Дата:   26-07-10 23:41

[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: netLady   
Дата:   26-07-10 23:58

бахти нови арт протести се появили - "противогаз и със слънчоглед ,забит в гъжа"[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: asahi   
Дата:   27-07-10 00:02

Сезонът е слънчогледов [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: mitadoc   
Дата:   27-07-10 00:02

Ми да провокирам публиката[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: elrisha   
Дата:   27-07-10 01:44

е,че да не би моето перо да е било на 1-ва страница?! вие сега откриватели на колелото ли сте или..?![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: mitadoc   
Дата:   27-07-10 07:32

Перото къде беше забито?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Важното е да си против, не е важно срещу какво.
Автор: nastradin2   
Дата:   27-07-10 10:24

Викайте Мигото да светка със светкавицата, че неговата е специална[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.