Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Една различна теория за рака
Автор: Нели   
Дата:   19-06-10 20:25

Съвсем случайно попаднах на нея (търсейки информация за други неща). Не я разбирам, затова не я коментирам, просто споделям линка, понеже ми се стори интересно, и различно от всичко, което знаем.

http://gnm-bg.com/joomla/

С пожлеание никога да не боледувате [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: plamenm   
Дата:   19-06-10 20:53

Благодаря, много полезна информация и сайт. В България има 250 000 човека болни от рак.

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: pmartinov   
Дата:   19-06-10 20:56

70% от болестите се дължат на неправилното хранене .



Толкова ли е трудно да разберете че от вас зависи здравето ви ?

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: plamenm   
Дата:   19-06-10 21:02

Освен физическо тяло имаме емоционално тяло и разум. Правилното хранене е първата предпоставка да започнем да усещаме и осъзнаваме емоциите и разума. Истината е че първо се разболява емоционалното ни тяло и разума- физическата болка е проявление.

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: Lalinda   
Дата:   19-06-10 21:20

В България има 250 000 човека болни от рак.



И 8 милиона нещастни или нещастници.

Около една осма от тях живеят в чужбина и не са избегнали прокобата...


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: minolta9   
Дата:   19-06-10 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: steeens   
Дата:   19-06-10 21:27

Лали, пак правиш грешни обобщения. Познавам достатъчно доволни и щастливи от живота си хора и тук и в чужбина.

Нели, благодаря за линка. Много интересни неща има там.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: plamenm   
Дата:   19-06-10 22:35

Щастието е състояние на духа. Ако чакаш някой да те направи щастлив, статистиката се увеличава.

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: J0R0   
Дата:   19-06-10 22:43

Интересна и странна теория.
Доста от нещата звучат правдоподобно.
Някои обаче ми звучат абсурдно, като това че заразяването на един човек от друг било измишльотина...

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: mayflowerbg   
Дата:   19-06-10 22:48

не мога и не искам да споря, но не сте ли забелязали, че болестите се проявяват по време или след силен стрес? при нормални условия организмът е достатъчно силен да се справи с вируси и бактерии, вероятно същото важи и за раковите клетки

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-06-10 22:55

Цифрите са едно, но като се замисли човек и разбира колко много хора познава, които или са болни от рак, или вече са починали... Аз винаги ще тъгувам за няколко добри приятели, които не издържаха битката. Но познавам и хора, които са се излекували.

Някак си теории като тази на линка, ми изглеждат много по-приемливи от официалната хемо-медицина.


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: J0R0   
Дата:   19-06-10 22:59

По принцип - да.
Но сифилисът например или маларията нямат абсолютно никаква връзка със стреса ни.
Нито с това дали вярваме в традиционната медицина или в нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-06-10 23:10

В един момент бях под силен стрес, не ядях и се бях изтощила едно хубаво. След което се разболях от гадна инфекциозна болест. При изследването се оказа, че тези около мен също носят бактерията, но никога не се разболяха...


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: тьма   
Дата:   19-06-10 23:10

не е ново като идея, но интересно представено, благодаря за линка


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: Нели   
Дата:   20-06-10 08:13

Тъма, за книгата "Животът като път" ли говориш? Попреглеждала съм я отгоре-отгоре, има някои прилики, но е доста различна като идея (която не съвпада с моите представи [smile] )

Не знам колко е вярна тази теория, но доказва моята, че хората не трябва да изпитват притеснения, а трябва да са щастливи и спокойни. [smile]



Публикацията е редактирана (20-06-10 08:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: J0R0   
Дата:   20-06-10 10:12

Инфекциозната теория е отречена (неофициално) преди да е имало ГНМ. Не съществува инфектиране от човек на човек.
............
От гледна точка на Четвъртия биологичен закон, не би трябвало вече микробите да се разглеждат като причина за „инфекциозни заболявания”.



Тези твърдения са много смущаващи.
Излиза, че в една болница е достатъчна само една спринцовка, с която могат да се бодат всички болни, при това няма нужда от дезинфекция или каквато и да е хигиена. Че една епидемия от дизинтерия, например, не е следствие на лоша хигиена, ами масово внушение или всеобща карма.

Аз лично не вярвам в това, кой каквото да ми разправя и кой в каквото ще да си вярва.

Лошото в случая е, че "една лъжица лайно разваля една каца с мед".
Човек може да каже куп верни неща, ама като изтропа и една толкова очевидна глупост, хората губят доверие във всичко казано.

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: MA   
Дата:   20-06-10 10:16

http://www.prevensectes.com/hamer%20and%20co.pdf


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: MA   
Дата:   20-06-10 10:17

от 5 години гледам скенер и такива концентри4ни кръгове не съм видял

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: MA   
Дата:   20-06-10 10:20

http://www.ariplex.com/ama/amamichf.htm
НЕ Е ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ !



Публикацията е редактирана (20-06-10 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: tonyf   
Дата:   20-06-10 12:06

По отношение на рака - ще използвам тук да дам инфо за един друг лекар-хирург, може да се окаже полезно за някого: д-р Бърни Сийгъл се казва.

Неговият метод за борба с рака е признат и се прилага успешно. Описал е опита си в книга - "Любов, медицина, чудеса" (според мен книгата е ценна не само за рака, а и за всякакви медицински проблемчета [smile] ), издадена е на български, има я в онлайн-магазините, в линка има откъси.


Ето малко от предговора от проф. д-р Иван Черноземски:

"...Авторът на книгата упражнява една от най-земните и работещи професии - той е хирург. Професионалният му опит го е сблъсквал с едно от заболявания - рака, чийто ход и изход се разглеждат като най-малко зависими от характера, волята, изживяванията и общуването на заболелия с околните, дори от отношенията му болен/лекар. И точно при тези хора се описват неща и се реализират подходи, които нерядко просто смайват. Ала внимателният прочит показва, че това не става за сметка на отричане на създадени от науката и проверени в практиката методи на лечение - хирургичния, лъчевия, лекарствения. Нито пък се търсят обвити в мистицизъм обяснения и тълкувания, нито се подмятат двусмислени и мъгляви послания за действие. И това може би е най-характерното, а и най-ценностното в книгата - намерило израз и в нейното заглавие - необикновените неща, дори чудеса могат да станат и по трудния житейски път на човека като биологично същество, ако умно и рационално се използва силата, която дава другата му същност - тази на духовно и социално същество.
Всичко останало читателят ще намери в книгата: ясния и увлекателен разказ, стотиците примери на лица и събития, списък на научна литература (от над 100 заглавия!), техническо описание на методи като този на релаксацията, примери за тълкувания на рисунки, създадени от болни, чудесен превод. Но онова, което доминира над всичко, е едно неподправено и дълбоко искрено човеколюбие
..."



Иначе идеите и заключенията на Хамър са интересни, може и да са важни и верни, не знам [smilie8] . И до един момент имат допирни точки с някои традиционни източни медицини, но, това, кото ме смущава е, че за разлика от източните медицини, неговите концепции като че ли отричат постиженията на съвременната западна медицина (тя че има много трески за дялане, има, но пък има и добри неща в нея).

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: мара   
Дата:   20-06-10 12:12

тониф...цялата първа част от поста ти не ми е ясно ква й е функцията...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: roza2   
Дата:   20-06-10 12:30

http://zashto-kak.hit.bg/karta.htm


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: tonyf   
Дата:   20-06-10 23:48

Мара, функцията е следната: може някой човек както си търси инфо за възможности за лечение на рак, да попадне именно на тая тема, та си мисля, че няма лошо наред с инфото на Нели за практиката на д-р Хамър, да се намира и още инфо за една подобна практика, която не е в противоречие нито с практиката на Хамър, нито с модерната западна медицина и е помогнала на много хора да се справят с проблема си. [smilie8] [smile]

В първото изречение от предния ми пост името "д-р Бърни Сийгъл" представлява линк към части от книгата на доктора, а в линка на Roza2, освен останалите неща, също има под-линк към книгата му.

Кажи, ако пак не съм успял да изясня нещо.

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: endlessdark   
Дата:   21-06-10 00:35

http://www.youtube.com/watch?v=r4DOQ6Xhqss

Food Matters,има го в замунда,струва си!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Една различна теория за рака
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-06-10 02:23

Много ми харесва, когато аматьори и любители на странни сайтове коментират научни теми.
Има автори на много теории, тотално противоречащи на официално опризнатите. Любопитното е, че повечето са освидетелствани.
Нещата в сайта са смесица от абсурд, глупост и налудничавост. Само се чудя защо се занимавате с глупости, а и на себе си се чудя, както казва една моя приятелка ... с която пътувах.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.