Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Данък “телевизор” със сметката за ток- ново развитие
Автор: OGIMAG   
Дата:   17-06-10 09:30

Сметната палата прави извънредна финансова проверка на "Сан Стефано" 29
Данък “телевизор” със сметката за ток
От федерацията на потребителите скочиха срещу новата такса

60 лв. годишна такса за телевизия и радио да плаща всяко домакинство. Това обмисля работната група, която пише новия медиен закон. Новината съобщи вчера председателят й доц. Георги Лозанов по време на обществена дискусия за избора на нов шеф на БНТ.
Идеята за "данък телевизор" е от няколко години. Тя предвижда парите да бъдат заделяни в специален фонд, който да подпомага държавата при финансирането на националните телевизия и радио. Таксата ще бъде плащана от всяко домакинство без значение дали няма у дома си телевизор или има няколко. 5 лв. месечно ми се вижда разумна сума. Освен това от нея ще бъдат освободени най-уязвимите социално - домове за възрастни хора, сиропиталища, поясни още доц. Лозанов. Умува се и около различни варианти относно това, как да бъдат събирани таксите. Един от тях е сумата за тв и радио да се плаща заедно с местните данъци и такси. По същество обаче това не е данък, коментира Лозанов и допълни, че точната схема ще бъде предложена от финансистите в работната група за новия закон. От Федерацията на потребителите обаче бяха категорични, че плащането няма как да бъде въведено. Ако всеки български гражданин е задължен да дава парите, това нарушава конституционното му право на свободен избор за това кой канал да гледа или да не гледа, коментира председателят на федерацията Павел Кърлев. По неговите думи, БНР и БНТ и в момента се финансират изцяло от данъци. Повечето дошли на дискусията журналисти от двете национални медии обаче подкрепиха идеята. Според тях създаването на фонда е един от начините да се закрепи финансовото положение на обществените медии. То е особено тежко в телевизията, където по данни на ръководството дълговете към БТК са на стойност над 8 милиона лева. По думите на ексшефа на БНТ Кирил Гоцев обаче борчовете на "Сан Стефано" 29 надвишават 15 милиона лева. По време на вчерашната дискусия журналистът от Канал 3 Сашо Диков попита генералния директор на БНТ Уляна Пръмова как се харчени парите на телевизията. В отговор тя беше категорична, че вече е поканила представители на Сметната палата за извънреден одит на "Сан Стефано" 29. Пръмова допълни, че тя, както и целият управителен съвет на БНТ ще хвърлят оставки веднага след избора на новия шеф. Очаква се СЕМ да обяви на 17 юли кой ще управлява телевизията през следващите 3 години. До 1 юли всички мераклии за директорския пост на "Сан Стефано" трябва да подадат документи за конкурса. Сред най-спряганите имена за наследник на Пръмова са новинарката Вяра Анкова, както и на двама от ексшефовете на медията - Кирил Гоцев и Радомир Чолаков.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-06-17&article=328955


[smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: snoopoff   
Дата:   17-06-10 09:32

Аз вкъщи имам ТВ но не съм го пускал от миналото лято. Кво праим?
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: C41   
Дата:   17-06-10 09:33

[smilie23]

 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: snoopoff   
Дата:   17-06-10 09:33

Имам чувството, че при поредната простотия напрежението ще избие от някъде и пак ще ги палим [smilie8]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: мара   
Дата:   17-06-10 09:33

аз кат нямам телевизор и изобщо не искам да имам?
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: C41   
Дата:   17-06-10 09:34

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/yjzf3667.JPG


 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: C41   
Дата:   17-06-10 09:35

Иде им времето, ще палим.[smilie24]

 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: 12356joro   
Дата:   17-06-10 09:41

Ами то стана като парното - Ползваш, не ползваш, плащаш. Е! До кога ще ги търпим, да ни яздат както си искат? Не е ли време и ние да проявим чонешкото упорство, нали творим демокрация , някаква?
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-10 09:43

Чакай, нали за това сега плащаме чрез кабелния оператор... Всъщност такъв данък имаше едно време, беше 5 лв за телевизор и 2 за радио мисля...
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: lipostok   
Дата:   17-06-10 09:46

Изедници недни, гадни!
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: slivenski   
Дата:   17-06-10 09:48

Такъв данък има в много държави... Тъпото е, че тук пак ще го направят нещо недомислено и на общо основание, за по-лесно... както обикновено. [smilie21] [smilie21]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: 12356joro   
Дата:   17-06-10 09:48

NeDDRaG - Така беше, но тази такса , за която споменаваш беше годишна, а сега искат да е месечна. Ами мангустите дето имат по няколко телевизора и една коза в стаите си, как ще плащат? Явно и техните ще ги плащаме ние!
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: promis   
Дата:   17-06-10 09:57

Аз съм за приватизиране на БНТ и БНР.
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: slivenski   
Дата:   17-06-10 10:01

Малко е тъпо, все пак, защото с парите от данъци се финансират БНТ и БНР... И сега ще се въведе още един данък... Два пъти ще се плаща за едно и също нещо... При това за едно глупаво и негледаемо нещо, каквото е бънътъ канал 1... [smilie23] [smilie8]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: nastradin2   
Дата:   17-06-10 10:26

Връща се старият, добър социализъъъм![smilie8]
Ура другари и напред към пощенските клонове да си плащаме таксите за радиоточка и телевизор!!![cool]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: promis   
Дата:   17-06-10 10:28

Абе няма как да стане това. Все някой ще заведе дело.
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: Diandimov   
Дата:   17-06-10 10:34

Абе къде е Асахи, да обясни кротко, че ние сме държавата. И че за по- малко от 50 кинта да не го занимаваме.

И че такъв данък има навсякъде, и е редно да подкрепим държавата по време на криза.

Ненормална история...
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: n1x0n   
Дата:   17-06-10 10:36

Повечето дошли на дискусията журналисти от двете национални медии обаче подкрепиха идеята.

Е как да не я подкрепят... нали от там зобат. Нещастни некадърници!
Да се научат да правят телевизия и радио на ниво, да спрат да са подлога на управляващите - пък после да говорим за допълнително финансиране.
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-10 10:37

promis написа:

> Аз съм за приватизиране на БНТ и БНР.

Това няма как да стане. Навсякъде има поне един държавен канал на телевизията и по едно държавно радио. Все едно да се приватизира Държавен вестник.
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: OGIMAG   
Дата:   17-06-10 10:55

Ей- много са нагли тия. Ама явно циците много сладко мляко пускат и не могат да се отбият.
Излиза, че дори от три цици искат да бозаят.
Един път си плащам данъците и оттам взимат субсидии.
Втори път плащам на кабелния оператор.
Трети път ще им плащам директно 60 лв годишно. И то независимо- имам/нямам ТВ.

[smilie19] [smilie19] [smilie19]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: promis   
Дата:   17-06-10 11:09

Ако приватизацията е невъзможна, тогава съм за 90% съкращения. Не виждам как Дарик успяват да поддържат национална радиостанция с такъв малък екип, а БНР не могат. Аналогично и за ТВ.
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: lipostok   
Дата:   17-06-10 11:11

А защо трябва да се плаща с тока досещате ли се?
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: promis   
Дата:   17-06-10 11:12

Е то оставаше с водата да го свържат [smilie18]
 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: Vinsent   
Дата:   17-06-10 11:14

Сещам се за една приказка, горе-долу звучи така.

Султана вдига данъците и изпраща Везира да провери тайно какво прави народа. Той се връща и докладва: свили са коланите и работят ли работят.

След време се повтаря ситуацията.
Доклада на Везира е същия.

При поредното вдигане Везирът докладва: всички зарязаха работа, ядат и пият.
Султана заключава: повече няма ди ги вдигаме.
[smilie2]

 Re: Данък “телевизор” със сметката за ток
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-06-10 12:21

Ха, сега един човек дето работи в ТВ да ви напише приблизителната бройка на заетите в основните телевизии:

1. БНТ около 1800 души
2. БТВ около 300 души
3. Нова около 250 души
4.ПроБГ около 400 души

Нека всеки сам си направи изводите , как за една и съща програмна схема щата на БНТ е раздут в пъти (до преди 2 години бяха над 2000 човека).
На хранилката има страшно много Наши хора , а една ревизия само ще покаже, как за 2 години М.Цонев е прибрал някой и друг милион.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена