Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За смисъла на тоя форум
Автор: Diandimov   
Дата:   16-05-10 00:24

Ето един, явно самовлюбен автор , който е решил да блокира за коментари под творбите си други разни автори.

Мен например.

И то защо? Защото съм се осмелил да напиша някаква критика под снимката.
Нали това е целта на форума - да показваме творбите си, да получаваме оценки и коментари за тях, въз чиято основа да се усъвършенстваме в попрището или хобито.

Въпросната снимка има (според мен) много недостатъци. Не е лоша като идея и вероятно като изпълнение, но начина по който е обработена и всичко е поднесено накрая, не е ефикасен и добър.

Накратко - нека кажа, че аз никога не съм и няма да блокирам който и да е, за каквито и да е коментари. За мен това не е начин!
Напротив - бих се, и се вслушвам във всеки съвет или забележка.

Какво печелиш, ако блокираш тези които те критикуват и оставиш само хвалбите и добрите оценки?

 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: C41   
Дата:   16-05-10 00:26

Мъка...[beer] [smilie21]

 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   16-05-10 00:32

Не се ядосвай - самовлюбени въздухари винаги ще има [smilie3] [smilie21] [beer]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: Todd   
Дата:   16-05-10 00:35

Ко си пил бре ????

[smilie21] [smilie21] [smilie21]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: otkata   
Дата:   16-05-10 00:36

какво написа [smile]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: minolta9   
Дата:   16-05-10 00:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: Lalinda   
Дата:   16-05-10 00:41

Авторката просто харесва зеленикавите тонове при работа с плътта и червените акценти в каре.

Кое те смущава?

 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: sirkhann   
Дата:   16-05-10 00:42

sirkhann си го мести в другия крачол [beer]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: Lalinda   
Дата:   16-05-10 00:45

Всъщност, мнозина тонират точно така от няколко години насам. Може и да е било модно.

Други тонират в кафяво, трети - в боровинково, четвърти - в люляково, и т. н.

Някои пък дори работят в чернобяло и все още налагат текстури...

Внушават определени състояния, които ги доминират или пък желаят да ги внушат у публиката...

Жена в центъра на кадъра си е направо попадение в десятката!
[smilie24]

 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: Diandimov   
Дата:   16-05-10 00:47

Нямах предвид тонирането.
То е най- малкия проблем.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: GuitarString   
Дата:   16-05-10 00:51

И аз понякога имам какво да кажа под снимки, но не го правя. Тук ми се струва, че ако не си популярен автор има голяма вероятност критиката да се сметне за недобронамерена и да ти бъде отвърнато с блокиране, което за мен е логично да се ползва само при обиди и заяждане... В резултат и тези които искат не получават необходимата критика за съжаление...
Един път си позволих да изкажа мнение под една снимка, която за мен беше пример на една тенденция в галерия диви животни и един друг автор, когото иначе уважавам каза, че съм завиждала... Самия автор на снимката се оказа разбран и прие думите ми нормално... И реших по добре да си гласувам ако една снимка ми харесва и толкоз. Останалото е суета... А когато споделяме публично една снимка все пак трябва да сме готови и за различни от нашето мнения... Жалко, че доста интелигентни хора се "втеляват", когато стане дума за рейтинг или критика...

 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: steeens   
Дата:   16-05-10 00:53

Ех, Лали. Родена си с късмет. Току що затрих с погрешна клавишна комбинация един пост.[smilie5] Отлагам развъзката до следващата ти издънка![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie25]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: steeens   
Дата:   16-05-10 00:58

Ама все пак Асахи е прав.[smilie5] [beer]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: shmirgela   
Дата:   16-05-10 01:06

Diandimov :
Мисля, че имаш какво да научиш от авторката, вместо да и даваш акъли. Не е всичко динамика и детайли. Много добре ти го е казала, обаче изглежда ти си тоя дето не търпи възражения. [smilie22]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: Diandimov   
Дата:   16-05-10 01:12

Аз харесвам снимките на авторката.
Само тази ме подразни с начина, по който е обработена. Просто... плоско.

Другото което ме подразни повече, е че автора с явна самовлюбеност и нетърпяща възражения грандомания ме блокира.
Просто не понасям такива хора, такъв тип поведение. Това е ниска класа, селения, невротично е, деградивно е, и прочее.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: steeens   
Дата:   16-05-10 01:17

Диане, за блокирането и аз не съм съгласен. Но и ти си се изцепил много селски, братко. Тъй че дай да пием по нещо студено, като бирка или сангрия и да не продължаваме с глупавите писания. Аз лично ти благодаря за темата всепак, защото иначе щях да остана с някои погрешни впечатления, за някои наши съфорумци.[smilie5] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: steeens   
Дата:   16-05-10 01:20

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Сори за правописната....[beer]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: n1x0n   
Дата:   16-05-10 02:03

Мислил ли си, че първо трябва да вдигнеш доста собственото си ниво във фотографията, преди да тръгнеш да раздаваш "зле"-та под снимките?

Ти осъзнаваш ли, че си на толкова ниско стъпало във фотографията, че дори нормалното за такива случаи: "мисля че би станало по-добре ако...." - дори него би трябвало да си помислиш 2 пъти преди да го напишеш.

Защото ако има нещо, което отговаря на описанието "ниска класа, селения, невротично е, деградивно е, и прочее." това е поведението на хора като теб в този форум.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-05-10 02:23

какво му е на поведението на Диан [smilie11]
нищо лошо, дори е доста забавен.
лощото е , че хората не разбират иронията му. и самоиронията.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: tonyf   
Дата:   16-05-10 02:56

Дали съм Гуро или съм си Гюро
Да бъдеш Гуро или да не бъдеш Гюро...

Един от важните смисъли на тоя форум.

[smilie7]
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: christal   
Дата:   16-05-10 02:56

Виж сега, смисълът не е да раздаваш съвети на сляпо, това е сигурно. Често авторът може да се лиши от дадени изразни средства, за да подсили определена емоция или да насочи погледа някъде по кадъра. И понякога подхода му трябва да е категоричен, нетипичен и странен, точно за да загатне за онова невидимо и неуловимо нещо, което иначе не би изобразил.

Права е, некомпетентен си.

И този форум не е учебно заведение, хората са с различна степен на развитие, различни интереси, говорят на различни езици и т. н. Вникни в тези неща, преди да пишеш колко е самовлюбена и колко се надува, което, впрочем, е и полезно за един артист.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: portradamus   
Дата:   16-05-10 03:27

Авторът на снимката има право да не е съгласен с коментарите, но това не е достатъчно основание да блокираш коментатора. В крайна сметка някой е седнал да напише нещо членоразделно с повече от две думи, което е крайна рядкост в този форум. Н

а мястото на автора аз бих оценил отделеното внимание. Ако коментарът е тъп, го игнорирам, ако е смислен, отговарям с обосновка. Нито снимката се разваля защото някой не я харесва, нито моделът ще се обиди защото на някой не му допада обработката.

Безмислени драми.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: christal   
Дата:   16-05-10 03:49

Брей, така ли?
Защо и ти говориш наизуст?

Първо, забележката е неадекватна.
Вижда се, че нейната цел и това, което той си мисли, че й е цел, са различни неща.
Написала е, че не е компетентен и това са фактите, какво повече?

Какво е това сочене с пръст и търсене на сметка?
Поощрение за това, че е писал ли да му даде?

Всеки има нужда от комфорт и чист въздух, особено когато се занимава с нещо целенасочено като Лили.

Решение на съда ли да се чака, за да го блокира?
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: Diandimov   
Дата:   16-05-10 05:23

Не искам да сравнявам моите снимки с нейните. Кучета ги яли моите фотки, некви шибани мигове.

Снимките които не ми харесват не ми харесват веднага, от първия поглед и секунда. Следователно нехаресването се случва някак органично, още преди компетентността, доколкото я имам, да се е обадила.
Да, мога след това да обясня защо не ми харесва.

По- трудно е със снимките в които се влюбвам, също е от пръв поглед. Рядко мога да обясня точно защо, освен тривиалните приказки.

Смятам първичния порив за по- истинен. Без маска и дипломация.

И държа на правото си да коментирам снимки, поне докато не се забрани на хора без не знам си колко рейтинг Б да могат да коментират, примерно.
 Re: За смисъла на тоя форум
Автор: тьма   
Дата:   16-05-10 07:23

нямаше как да не се изкажа по овенски, след като видях тази тема

----------------------------------------
70. тьма
(16.05.2010 07:14) не бих написала мнение, ако не бях видяла темата в клубчето, от доста време не пиша под снимки, които не ме грабват.
Но, макар и съвсем некомпетентна, ще кажа - страхотна композиция, авторе, но тоналността за мен разваля цялата магия - искаше ми се да я видя по-ярка, може би, защото маковете създават у мен асоциацията за нещо бурно и много живо, други цветя са по-подходящи за снимки с умилително и нежно излъчване
с една дума - композицията не е в унисон с цветовото решение на кадъра
но моето мнение едва ли има някакво значение, може и да ме блокираш, тоест да си ме сложиш в списъка на онези с липсваща им компетентност

ИванГП
(14.05.2010 23:58) Лили и Диди - двете царици - е, човеко, все трябва да се намери някой, който да извика: "Царицата е гола!"

----------------------------------------

С едно съм напълно съгласна с Диан - това е форум. Показвате снимките си и сте длъжни да приемате всяко мнение, което не ви обижда лично. Никога не съм блокирала никого, дори и когато обидата е съвсем лична и няма нищо общо с показаната от мен снимка.

Кристални човеко, не мисля, че трябва да се изказват само компетентните и доказали се с рейтинг, именно с рейтинг, а не толкова с грабващи фотоси автори. Който иска мнение на професионалисти, да си спретне изложба, да си покани критици и да се радва на хвалебствията им, ако са обективни, разбира се.

а специално тази снимка на Лили я подминах с едно потропване на токчетата
мдаа, явно дясното ми полукълбо е напълно закърняло[smilie3]

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена