Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: d256h   
Дата:   07-05-10 20:52

Гледах репортаж, интервю с близките на отвлечените български моряци, работещи за 'Зодиак'. Външно министерство е направило изявление, че България не е страна по случая. Направо останах изумен! Не може да има насилствено отвличане на българи и 'Външно' да не е страна по случая.

Ако позицията на 'Външно' остане такава, все си мисля, какво изявление ще направят от министерството, ако поименно, лично, бъдат отвлечени децата на служители от 'Външно'....

Ще бъде ли тогава възприето, че България е страна?

Сигурен съм, че ако имаше България останали истински военни, развитието на нещата щяха да бъдат други!

Сега ни управялват само путки!

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: Kanonir   
Дата:   07-05-10 21:17

Ми по тая логика и руснаците не би трябвало да страна по случая с кораб плаващ под либериййски флаг, но на практика виж, какво им се случи на пиратетата....

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: pmartinov   
Дата:   07-05-10 21:19

Нашите пак се измъкват от отговорност по стар народен обичай...

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: jekopj   
Дата:   07-05-10 21:25

Дайте да говорим с конкретни имена...
За министъра на външните работи ли става въпрос /негово изказване/ или за наше представителство някъде.
Да не се окаже,че един не чул,друг не разбрал...и т.н.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: TheBossBG   
Дата:   07-05-10 23:06

Автор: d256h
Дата: 07-05-10 20:52

....
Сега ни управялват само путки!
***********
Недей така, че сега ще наскачат защитниците на ББ срещу теб. Ще станеш като ИмператорЪт. Колкото до това дали външно са страна или не са, има си международни правни норми. Друга работа са руснаците от другата тема(която навярно те е насъскала така). Те през септември 1985 година в Бейрут показаха, че ако някой ги "удари" те ще му върнат. И за това преди няколко години в Ирак когато убиха отново руски дипломати Президентът Путин е дал указание на руските спецслужби да вземат всички мерки да издирят и ликвидират убийците на руските дипломати. ТАКА се действа! Сегашната ситуация не е много по-различна. За жалост ние имаме не Путин, а Борисов. Който е много силен когато трябва да се наритват бивши министри. Но не смее да направи забележка на сегашния си министър на Външните работи. Който между другото беше за малко и военен министър(без даже да е бил войник).


Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: jekopj   
Дата:   07-05-10 23:24

Ще се окаже накрая,че неправилно са интерпритирани нечии думи...всички пак ще са невинни...до следващия гаф...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: sasi   
Дата:   07-05-10 23:57

А правилно ли е всеки месец да се дават по няколко милиона евро на пиратите? Пари който иначе може да се използват за ремонт на училища и болници? Не чета много български новини, но доколкото знам България вече плати /поне/ 1 път под масата за да освободи български моряци. Тези който пътуват през тези води знаят какви рискове поемат и не е правилно обикновения българин да плаща толкова много пари за тях. След като платите за тези двама, пиратите ще хванат още двама.. и още двама... и така до безкрай...

Известно е също така, че корабите който пресичат тези води си плащат за охрана и тези който не искат да си платят за въоражена охрана ги пленяват в доста от случайте. Та я ми кажете дали сте съгласни да платите откуп вие заради това, че собствениците на кораба не са си платили за охрана и са поели огромен риск.
Съгласна съм, че държавата трябва да се грижи за сигурността на поданиците си, но пък всичко трябва да има граници.

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: Amigo   
Дата:   08-05-10 00:01

пиратите да бъдат терминирани без много разправии [smilie24] [smilie5] [smilie5] доколокото знам израелските кораби са въоръжени за отпор срещу такива хиени[smilie8] значи трябва и останалие да се въоръжат [cool]

Why no Israeli ships are hijacked by pirates
Filed under: Israel, Terrorism — Tags: Israel, Terrorism — Meryl Yourish @ 8:31 am
It’s a simple equation. Israeli ships are defended by armed security crews. Pirates attack ship, security crews fire on pirates, pirates retreat.

Pirates, apparently from Somalia, attempted to hijack a Zim “Africa Star” ship on Saturday near the Republic of Djibouti, reported the Israeli shipping company, which is owned by the Ofer family.

Security guards aboard the ship returned fire and repelled the pirates, who surrounded the vessel as it was sailing in the Red Sea.

[...] The incident ended with no casualties among the Zim crew. A similar attempt to hijack a Zim vessel on Thursday also ended without injury.

Perhaps the rest of the world might learn from the Israeli example, instead of having to pay millions in ransom.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: d256h   
Дата:   08-05-10 00:14

SASI, България е република следователно поданици е неумесно да бъдем наричани, цар си нямаме!


Мен ме дразни, че 'Външно' твърди че проблема е на самите българи моряци! Това не е правилно. Ако моряците имаха икономически проблеми и са задържани по финансови причини, да речем са нарушили договор или дължят пари в дадена страна - ОК, но в сегашния случай те, са задържани от пирати, които в цял свят се водят бандити. Това означава, че някой във 'Външно' трябва да си вдигне гъза и да докладва поне формално за проблем. Друг формално трябва, да тегли бакалска черта по финансовия въпрос и да пресметне, че вместо да се дават 5 милиона за откуп, за тия пари, дебелогъзите ни командоси може да се дигнат и да превземат кораба и да освободят хората там. Както имаме основания да си мислим, че защитаваме интересите на БГ в Авганистан така, сега имаме пряко и пълно ознование, да изпратим военни части да освободят похитените!

На всеки олигофренски довод за ненамеса от страна на нашето правителство, аз ще извадя два срещуположни довода.

ББ, харесвам те и затова, моля да си вдигнеш и ти гъза и да накараш оня дъртак Аню Анев, да се разпореди както подобава !

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: equinox   
Дата:   08-05-10 00:31

До сега нито една държава не е правила десант на брега в Сомалия, за да спасява заложници. Прекалено рисковано е не само за заложниците, но и за командосите. Най-вероятно ще се превърне в една кървава баня всичко. Американците имат доста горчив опит от Сомалия през 90-те години. Просто забрави за военна мисия.

Но не мисля, че МВнР е редно да се държи по-подобен начин. Малко повече заинтересуваност да прояват няма да е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-10 20:23

Аз пък не съм съгласна данъците ни да отиват нито за някакви части в Афганистан, нито за освобождаване на пленени от пирати моряци, шофьори на тирове и т. н.

Впрочем, гледах френски филм, като че ли на Thalassa, точно за сомалийските пирати и изобщо за залива... Ако го откриете нейде из мрежата, изгледайте го.


Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: Ivo55   
Дата:   08-05-10 20:31

Lalinda,определено е по-добре да имаме ние военни ТАМ ,отколкото ТЕХНИ ТУК...

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: slivenski   
Дата:   08-05-10 20:47

определено е по-добре да имаме ние военни ТАМ ,отколкото ТЕХНИ ТУК...

Дано първото не стане предусловие за второто... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Плаши ме 'Външно министерство'
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-05-10 18:51

Какво искаш, като военния 'минисстър' не е служил изобщо в БА.

По телевизията даваха как на един 'генерал' му падна пистолета от гащите докато го посрещаха на летището

бе смешка от сякъде самоче след 5-10 години нама да ни е изобщо смешно на тези които останем ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.