Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Това учрежденията са голяма раута
Автор: HP   
Дата:   25-02-10 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: tan4o   
Дата:   25-02-10 23:53

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: asahi   
Дата:   25-02-10 23:56

Ама що така ошамари жената?

Пиши до съответния министър да оправи процедурата. Наскоро така оправиха митническата процедура.

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: Lalinda   
Дата:   25-02-10 23:57

Битката за Ардените... Уби ме.
Това преводен текст ли е, бре, ХашПейо?


Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: HP   
Дата:   25-02-10 23:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: Todd   
Дата:   26-02-10 00:09

Аре да разкажа и аз една :

Данъчно управление ,изпращат ме за някакъв номер (даже ну не помня името ) , на гишето няма никой .Млад очилат излъскан пич трака нещо на компа.
- Добър ден .
-Добър ден .
- Трябва ми еди къф си номер ...
Пича поглежда нищо не казва и продължава да трака на компа .
Аз стоя и чакам .
5 мин.
10 мин.
15 мин - не съм нахален .Мълча си .Зад мен вече има 4 човека .
около 20 мин .
Пича продължава да трака по клавитурата и поглежда от време на време опашката с празен поглед ...

- Бах, мама му .Ко стан с тоз номер .Трудна работа а - се обаждам .

Лискавият се обръща , поглежда ме важно и казва :
- О о , аз излизам в почивка сега .

Точно 30 милисекунди ми трябват да се пресегна през гишето .... едвам едвам го докопвам до гушата и го изкарвам половината от към моята страна ....

- Ей пич.Половин час те чакам да си тракаш тук .Ще ти взема главата мизерник...

От опашката се чува :
- Утрепи го мамицата му и копелето...

В залата настава паника - фърчат служители ,охрани .....

Пускам го , 5 движения на ръцете по клавитурата и ми написва нужният номер ....

Излизам като облак сритвайки някаква охрана към изхода...

Това беше предпоследното ми ходене там .Следващото беше също вълнуващо !!!

Въобще купон ...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: мина   
Дата:   26-02-10 00:11

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   26-02-10 00:13

Аз пък съм виждал счетоводителите на две конкурентни компании да играят табла на опашката в НАП

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: vizov   
Дата:   26-02-10 00:15

На английски си имаше термин за тая простотия, ама забравих как беше. Накратко това е процедура, която умишлено се прави по-сложна, за да откаже поне част от хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: HP   
Дата:   26-02-10 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: Императорът.   
Дата:   26-02-10 17:19

Тод е показал изходът от ситуацията - наглостта на тая измет може да бъде прекършена само с бой.

90% от служителите в администрацията са такива - хем негодни за никаква свястна работа, хем мързеливи, хем нагли - възпитание никакво. Гаврят се с хората, които ги хранят с данъците си. Винаги след сблъсък с тая паплач съм съжалявал, че нямам нужната власт - да нетикам мъжките чиновници в мините, а женските на нивата - с мотиката - да им избия наглостта и да ги науча как се изкарва хлябът.


Контраистория - от вторник с продължение днес:

Финансовите ми посредници преместиха офисът от центърът в нивите между София и Пазарджик при сградата на Нова телевизия. Отивам вторник с Нушенце да дам поръчка. Всички посрещат Клиентите (нас) от вратата още со усмивки, вкючително охраната долу на входът. Първите думи на административната служителка са извинение за причинените неприятности (преместването на офисът). Предлагат ми най-после да си инсталирам програмата за виртуална търговия - приемам. Тозчас съответният специалист си зарязва работата и пристига да ми даде инструкции. Следват нови извинения, че ще се наложи да ида още веднъж, защото след инсталация на програмата следва да подпиша специален договор. Инсталирам програмата и днес отивам отново. Административната служителка попълва документите вместо мене, да не би да си уморя ръчичката и ме моли да подпиша. Тегля пари - касиерката изказва съжаление, че не сме се виждали скоро и се натъжава, като казвам, че вече ще търгувам електронната и за в бъдеще ще се виждаме още по-нарядко. Уловила несигурност в погледът ми, административната служителка отново вика експертът, който пак си зарязва работата и идва и отново ми дава пълни инструкции, повтаря ги и казва, да не се колебая да звънна по телефонът ако има проблеми. Междувременно още 2-3 служители минават като че само да се извинят за горепосочената неприятност - преместването на офисът. Стискане на ръце и пожелания за успешна търговия. Появява се момъкът (вече доста побелял), който преди 11 години ме регистрира и който прие поръчката за първата ми сделка. Възторжено-носталгически ръкувания и благопожелания.

Изпращат ме, всички изказват съжаление, че по-рядко вече ще се виждаме. Нови извинения, за преместването н офисът в нивите. Очевидно единствената причина за отсъствието на цветя, бонбони и шампанско е, че не са знаели, че ще дойда... ама и аз що не ги предупредих...


Няма нужда да уточнявам, че става дума за частен финансов посредник.

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: asahi   
Дата:   26-02-10 18:52

Как мислиш, с бой и копане с мотика ли са се научии на такова отношение?

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: ivodam   
Дата:   26-02-10 20:06

Имам си преки наблюдения пресни от данъчната служба на община Оборище, във връзка с едно придобиване на малко недвижимост, което правя в момента. Е те такова животно като организацията на работата там нема. Декларациите по чл. 14 се обработват само в една стая, от две жени, като почти винаги обаче едната отсъства. Работното им време с граждани е върхът - от 9 до 14, като обаче си имат разните почивки. В 13 ч се връщат от обяд, обслужват двама души до 14 и хлопват кепенците. В коридора на стената някой е написал с флумастер "Сталин"... Първия път като отидох, ми стана смешно, сега не ми е смешно, ами се опасявам, че почвам да го разбирам стенописеца... [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Това учрежденията са голяма раута
Автор: Kanonir   
Дата:   26-02-10 20:48

Иво ти си поредно доказателство как се разбира понятието "обслужване на едно гише" при държавните чиновници в България и другите европейски страни [smilie5] (не че е за смях де)

при другите - всичко, за което си отишъл може да го свършиш на едно гише... у нас - работи само едно гише....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.