Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: obicata   
Дата:   21-02-10 13:42

Здравейте, реших да повдигна такава тема, след като в София в последно време стана непоносимо от уличните кучета. На няколко пъти са ме нападали, нападали са мои близки, приятели. Не знам до къде могат да стигнат нещата, но си мисля, че кучетата (поне в София) имат повече права от хората. Тях ги защитават личнисти, еко организации...
По този повод бях направил група във Фейсбук, но я баннаха. Вместо това се появи група:
http://www.facebook.com/group.php?gid=286668462123&ref=search&sid=534070473.2577444508..1
Аз ли нещо не съм наред?
Дали пък трябва да си променяме маршрути за ходене на работа, дали пък не трябва да си разхождаме децата по градинките. Май е така - нека градинките да останат за уличните кучета...
Пък такива мрънкалници като мен да си гледат работата


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 13:44

Да има мерки и да няма бездомни кучета.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 13:47

"Не знам до къде могат да стигнат нещата"
Но аз знам до къде може да стигне тази тема...! Вече сме го пробвали няколко пъти:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: obicata   
Дата:   21-02-10 13:49

ejko : До къде? Да я махнат?
Няма да е за първи път. Просто искам детето ми, аз, моите познати да ходят спокойно по улиците.
Вижте какво пише тази дама:
Горд спобственик съм дори на влизащите в категорията „агресивни кучета“ - ротвайлер. Факт , кучето ми не обича деца, но не защото е ротвайлер, а защото така съм го научила.
Готова съм да се обзаложа, по поведението на родителите, който си пият кафенцето, докато копеленцата им безнадзорно се шлаят по улиците, че 98% от случаите на ухапани сред тях от улични кучета, те са били вниовни. Защото вместо да си пие кафето, работата на родителя е да възпитава тези изроди на елементарни ценности. И всеки път като видя някои от тях да спира детето си когато реши да погали тези улични кучета под предтекст „Недей ще те ухапе“ ми е идвало да ги пребивам. Това ли е начина? Нали заради такива като тях днес има толкова улични кучета?
Тук идва място и за вината на съответните служби, за кастрация на мъжките кучета, но е факт, че първо няма средства за това, второ – невъзможно е да се смогне на броя изхвърлени кучета.
В заключение искам да помоля всички имащи намерение да си взимат куче – Моля ви първо премислете добре имате ли възможност да се грижите за това животно, защото то не е просто за забавление на семейството, то е огромна отговорност и е вашата отговорност!



Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-02-10 13:50

За хлебарките има отрова за хлебарки.
За мишките има отрова за мишки.
За вълците има целогодишен отстрел на вреден дивеч.
За кравите има цехове за луканка.

А за кучетата има защитни организации.

Белоглавия лешояд може да изчезне,
но помиярите по улиците
никога!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 13:53

не че ще я затворят..., по лошо за теб- Ел ще дойде и ще те разнищи:)))[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: elrisha   
Дата:   21-02-10 13:54

темата е пусната защото?[smilie11]

Авторът 100% си дава сметка,че в нея ще се съберат хора,които подкрепят и двата "лагера" и освен караници и обиди,друго няма да има, въпреки това обаче иска това да се случи. Защо?

Нима все още има хора,на които не им се изяснило,че с дъфчане по форумите този проблем НЯМА да се разреши?!

Има си държавни органи,чиито работа е да решат този проблем. Пишете на тях,настоявайте,борете се!
Едвали админите на Фото-форум ще тръгнат да събират улични кучета,да ги кастрират или да ги прибират по домовете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: georgi969   
Дата:   21-02-10 13:54

Уличните кучета трябва да се убиват,опс-приспиват.
Домашните кучета трябва да се разхождат на строго ограничени места и собственицитте им да им събират лайната.На никой кучкар няма да му е приятно ако му се изсера или изпикая пред вратата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: тьма   
Дата:   21-02-10 13:56

Във Варна вече нямаме проблем с кучетата, но има толкова много котки, направо си е радост за очите[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 13:57

Я!!!! Ел се появи и ме опроверга като вкара по малко емоция и повече разум[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: georgi969   
Дата:   21-02-10 13:58

Радост радост, ама тенията си е тения.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-02-10 13:59

elrisha
"Нима все още има хора,на които не им се изяснило,че с дъфчане по форумите този проблем НЯМА да се разреши?!"

Проблема е точно за форуми.
Иначе ако почне да се решава от държавните институции,
проблем няма да има.

Нека да си му се радваме и на проблема и на форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: elrisha   
Дата:   21-02-10 13:59

Ми,Ежко,винаги съм се смятала освен за много емоционална, и за доста умна ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 14:01

:)))[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 14:06

Нямам нищо против жувотните, но помиярите да имат приоритет пред животът и здравето на хората, е абсурд.

За нещастие живеем в абсурдна държава, в която псетата имат повече права от хората, а всевъзможна бандитска измет, пред почтените данъкоплатци.


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: ejko   
Дата:   21-02-10 14:08

Не е до права бе Митак. По евтино и лесно е един проблем да не се реши, отколкото да се реши. А в БГ освен това, всеки проблем е и повод да се източат кинти от разни организации. Има проблем- иам кинти, нчма проблем, нчма кинти. Така ги вижда нещата бай ти Ганя...!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: georgi969   
Дата:   21-02-10 14:12

кучетата са $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Зтов проблемът си стои нерешен.
Иначе за дете в детски дом, се отпускат по-малко пари отколкото за куче в приют.
Това хуманната(човешка) държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 14:18

Ежко - по-евтино е, защото нахапаните (а и само нападнатите) от помияри не съдат общината за стотици хиляди кинти обезщетение за нанесените пелесни повреди и полученишят стрес.

Иначе гледам в районът около дома - бездомни котки повече отколкото кучета. Вярно котката надали ще те нападне да те яде - но това тоже не е хубаво.

Иначе аз не мразя нито кучетата, нито котките, но и не съм такъв природолюбител, че да ги слагам над хората. Просто това не е нормално за един град, да не говорим за столица в 21 век - около всяка кофа за боклук една и съща гледка - бездомни кучета, котки и крастави цигани.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: netLady   
Дата:   21-02-10 14:27

Mи, те хората са го измислили. Прибират се песовете от улицата, държат се в приют 10-15 дена. Ако през това време някой ги осинови - ОК; ако ли не - приспиват ги и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: HP   
Дата:   21-02-10 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: Magnifico   
Дата:   21-02-10 14:31

Описание на групата.
Нека ви разкажа една приказка, за това как се стига до положението с уличните кучета, за която съм сигурна, че всички знаят, но е по-лесно да обвинят животно, което не може да се защити, вместо да търсят вината в себе си. Имало едно време един зоомагазин, зад витрината в малката си клетка живяло малко сладко куче, чакащо бъдещото си семейство с нетърпение. Един ден покрай това магазинче минавала двойка с малко копеленце. То толкова пищяло и опявало, че иска точно това малко сладко кученце, че за да млъкне мама и тати решили да му го купят. Така постигали две неща едновременно – хем изродчето им млъквало най-накрая, хем имали възможност да научат гореспоменатото изчадие на отговорност. Един ден обаче, копеленцето не приема тази брилянтна идея на мама и тати и решава, че не му пука за това вече не толкова малко и сладко кученце. Решението на мама и тати е да го изхвърлят на улицата. Какво по-добро място, вместо да се занимават с бюрокрацията на организациите, които приемат кучета, чиито собственици не могат да се грижат за тях. Стига се до селското решение да изхвърлят горкото куче на улицата и ако оцелее, оцелее, ако ли не какво толкова никой нямна да разбере от къде е дошло поредното „помярче“.
Защо вместо да се стига до така наречените глутници, не се приеме нормален закон като в белите държави за задължително маркиране на кучетата, още преди да са стигнали до бъдещите си стопани. Нека за всяко намерено кутре или възрастно куче с чип да има приятна по размер глоба.
Друго решение е, бъдещите ухапани копелета да бъдат възпитавани от малки. Защото кои вини кучетата, и около мен докато си почивам ако има такива пищящи изроди и аз бих ги хапала. Границите на търпение при тези животни е голяма, но малките изчадия имат чудодейната способност да я прекрачват правейки неимуверни услия да раздразнят кучето.
Всеизвестен факт е, че кучето не хапе за удоволствие. За разлика от хората то напада само при непосредствена опасност за него или за собствениците си, когато не е добре, или когато навлезеш в териотрията му.
Уличното куче хапе не защото е злобно, а защото хората са го научили така. Ако вместо да го гониш, риташ или замеряш с камъни, просто го подминеш, то не закача.
За целия си живот до сега никога не съм била хапана от улично куче. Да случвало ми се е да ме ухапе домашно, но никога улично. И не е защото не съм минавала покрай глутници, напротив, рекацията ми даже е да спра в средата и да погаля, ако мога всяко едно от тях.
Горд спобственик съм дори на влизащите в категорията „агресивни кучета“ - ротвайлер. Факт , кучето ми не обича деца, но не защото е ротвайлер, а защото така съм го научила.
Готова съм да се обзаложа, по поведението на родителите, който си пият кафенцето, докато копеленцата им безнадзорно се шлаят по улиците, че 98% от случаите на ухапани сред тях от улични кучета, те са били вниовни. Защото вместо да си пие кафето, работата на родителя е да възпитава тези изроди на елементарни ценности. И всеки път като видя някои от тях да спира детето си когато реши да погали тези улични кучета под предтекст „Недей ще те ухапе“ ми е идвало да ги пребивам. Това ли е начина? Нали заради такива като тях днес има толкова улични кучета?
Тук идва място и за вината на съответните служби, за кастрация на мъжките кучета, но е факт, че първо няма средства за това, второ – невъзможно е да се смогне на броя изхвърлени кучета.
В заключение искам да помоля всички имащи намерение да си взимат куче – Моля ви първо премислете добре имате ли възможност да се грижите за това животно, защото то не е просто за забавление на семейството, то е огромна отговорност и е вашата отговорност! (скрий)



Бих казал, Улуелуе маулуе, от къде толкова злоба и псевдо загриженост [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: Императорът.   
Дата:   21-02-10 14:33

НР - не е така. Има куп държави от т.нар. "трети свят", чииито граждани допреди 100 години са живеели по дърветата, но сега са далеч пред нас.

МАНТАЛИТЕТЪТ се променя от ЗАКОНЪТ.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: HP   
Дата:   21-02-10 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: HP   
Дата:   21-02-10 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за уличните кучета. Да има ли мерки или не?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-10 14:36

Ей, стига с тия теми. Това е разисквано много пъти тук, но е факт, че мненията в този форум няма да доведат до разрешаване на проблема. [cool] [smilie8] georgi969 го е казал по-горе. Псевдолюбителите на псета и всякакви други твари да си вземат вкъщи, да им плащат данъци и да се грижат за тях. [cool] Аз съм имал доста пациенти - деца и възрастни, нападани и хапани от улични псета, както и приятели. [cool] За мен изобщо няма спор какво трябва да се направи. [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.