Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Борим т.нар. глобално затопляне с 2 евро на ден - новите директиви
Автор: Amigo   
Дата:   02-12-09 10:40

Само с 2 евро на ден спасяваме планетата
02 декември 2009 / News.dir.bg


Европейците могат да намалят парниковите емисии до много по-безвредни нива само за 2 евро на ден, но ще трябва да ограничат шофирането и консумацията на месо.
Други дългосрочни промени включват пътуване с влак, вместо със самолет, на разстояния по-малки от 1000 км. Това гласи доклад на Стокхолмския институт за околната среда, цитиран от Ройтерс и БТА.
Докладът предлага намаляване на въздушния транспорт в ЕС с 10% до 2020 г. и на пътуването в лични автомобили до 4 на сто. Железопътният транспорт трябва да се увеличи с 9%, а консумацията на месо да се намали с около 60 на сто. Европейският съюз обеща да намали емисиите на въглероден диоксид до 2020 г. с до 20% под нивата от 1990 година.
ЕС заяви, че ще ги намали с почти една трета, ако други богати страни се съгласят да последват примера на съюза на световната конференция за климата в Копенхаген през декември. Много учени обаче твърдят, че богатите страни трябва да направят много по-големи съкращения на парниковите емисии, за да се задържи покачването на температурата под 2 градуса по Целзий.
"Не става дума само за инвестиране, а и за промяна в начина на живот", заяви участничка в кампанията на природозащитната организация "Приятели на земята-Европа".

[cool] [smilie8]


Абе най-сигурно е да се намали населението на Земята със 70-80%. [smilie3] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   02-12-09 10:42

За Влака, за ограниченото шофиране, за месото

Брао на Аропата[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   02-12-09 10:43

ей ги, първосигналните реакции почнаа [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]



Публикацията е редактирана (02-12-09 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   02-12-09 10:43

...консумацията на месо да се намали с около 60 на сто...

Хадеееее, макаронените концерни в атака...! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   02-12-09 10:44

[smilie8]

Очакваме второсигнално включване[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   02-12-09 10:46

И откъде това месо?
Те кебапче и кюфте на прах измислиха и като се заредят един Е,Е,Е,Е на етикета на луканката и накрая-бамбукови фибри. За месо нищо не пише.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   02-12-09 10:51

Няма как всяко обраничение на безогледното потребление да не е положително. Интересно ми е в Япония, по малко богати ли се чувстват като не съсипват природата, като свойте бели братя по портфейл!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   02-12-09 11:02

Чакаме кръстоска на говедце със соя, дето е само разтителни мазнини и протеини. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   02-12-09 11:03

Как се повтарят велики глупости направо не мога да повярвам!
Някой би ли ми обяснил, как консумацията на месо подпомага парниковия ефект? [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   02-12-09 11:05

Тъкмо мислех тия дни да пусна тема за ей това филмче:

История одного обмана или Глобальное потепление

Филмът е доста убедителен в посока, че глобалното затопляне е поредната измислица.. Опонира на филма на Ал Гор "Неудобната истина" като се твъри, че като се върнем през вековете назад, има постоянни пикове и спадове на температурата в световен мащаб и те зависят не от наличието на въглероден двуокис, а от слънчевата активност, и още, че в същност, повишаването на въглеродния двуокис е следствие, а не причина за затоплянето..
Аз обаче имам няколко забележки към него, които би ми било интересно да дискутираме:
1. Как са успели да установят каква е била слънчевата активност векове назад?
2. Във филма на Ал Гор се твърди, че наистина винаги е имало пикове и спадове, но, че в днешно време пикът е в пъти по-голям от предишните.. Руският филм уж опонира на филма на Ал Гор, но не споменава нищо точно за тоя факт..
3. Дали пък тоя филмчич не е плод на страха на Русия да не и бъде ограничена тази година още квотата за замърсяване, с което да и се спре иконимическия растеж? То даже се и споменава във филма..

ЕДИТ: в подкрепа на руския филм е ей тая новина:

Хакери публикуваха писмо за изменение на климата



Публикацията е редактирана (02-12-09 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   02-12-09 11:09

Как как, бе, принтере?

Животните отделят парникови газове...

Дедо ти Амиго не те ли е просветил и на тая тема?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   02-12-09 11:11

Крист, глобалното затопляне не е мит а факт. Но не кравичките са виновни за него, а човешкият фактор с неговият енергиен глад.
Правилно си си задал въпроса за слънчевата активност, сигурно може и да се провери, кога тя за пръв път е вкарана в статистиката, едва ли е отдавна, предвид уредите необходими за това. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   02-12-09 11:19

Лалинда, що ми се струва, че и вашата личност отделя достатъчно парникови газове - трябва ли да ви терминираме по този повод? [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   02-12-09 11:32

бгпринтер, факт е, че температурите вървят нагоре, но въпросът е "защо?"[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   02-12-09 11:35

Подкрепям ограничаването на шофирането.Всеки ден в моя малък град виждам десетки коли с по един човек вътре, който решил да отиде на километър с колата си, вместо да повърви.Откакто затвориха и централната улица почти до всяка точка в широкия център може да се стигне по-бързо пеша, отколкото с кола.
Аз като отида във Варна си оставям колата до Технополис и обикалям със 148, по-удобно ми, отколкото да изгоря 5 литра по кръстовища, а и по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   02-12-09 11:39

Крист, отговорът недвусмислено е "антропогенни фактори".

Вероятността за това вече се приема, че е 90%.

Иначе да, климатът се е променял и преди (само преди 2000 години в Дания, Швеция и Латвия са гледали лозя, а морското равнище е било с 15м по-високо).

Но сега промените са предизвикани от човека, и затова са с непредсказуем ефект (по-бързи са от естествените, и географското разпределение на последствията е различно).

При предишни промени на климата е имало и сериозни промени на атмосферната циркулация (полярният фронт е бил с около 1000км на север) но засега в наши дни не се вижда такова нещо.

Има един ледник в Перу, който в момента при отдръпването си изплюва растения на 5000 години. Това означава, че през последните 5000 години никога не е било толкова топло на екватора и ледникът не е бил толкова малък.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   02-12-09 11:39


ама тва няма да са като тези влакове на бдж, бе хора [smilie18] спокойно!

в рамките на 1000км човек спокойно може и с влак да се движи, дали ше стигне с 1 час по-рано или по-късно - много важно!

ограничаването на месоядството изискваа дълго време, това е проблем на човечеството

колкото по-рано се разреши - толкова по-добре

почват да ме кефят тия пичове в ЕС [smilie19]

ама да видим...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   02-12-09 11:41

Какъв процент от емисиите на C02 се дължи на индивидуалния автомобилен транспорт?

ПП. От днес съм без кола, мрън-мрън-мрън ...



Публикацията е редактирана (02-12-09 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   02-12-09 11:46

Това за ледника е интересно, макар че е едно сравнително малко доказаталество щото там може роля да са изиграли и други фактори.. По принцип не споря, щото не съм кометентен, но тоя филм звучи убедително в много насоки и са ми интересни мнения срещу фактите в него, ако някой го е гледал..Особено ми е интересно ако някой знае има ли начин за измерване на слънчевата активност толкова назад - това според мен е ключов момент..

Иначе за ограничаване на месоядството - подкрепям с три ръце дет се вика.. Аз си го самоограничих още преди 12 години..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   02-12-09 11:47

bgprinter
Глей как става. За да качи 1кг., на едно говедо му трябват 10кг. храна. За да качиш ти едно кило-също 10кг. Ако ядеш говеждо ти иде равно на 100 кила растителност.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   02-12-09 11:49

Значи ако изям 10кг сено, ще кача 1кг, същото ако изям 10кг говеждо?

Нещо не ми се вярва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   02-12-09 12:00

"Абе най-сигурно е да се намали населението на Земята със 70-80%."
i kak to4no predlagash da se sluchi, Amigo?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   02-12-09 12:03

то вече се прави: ваксинки и др.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   02-12-09 12:04

ТНТ, има лесен начин - бух ядрените бомби, после глад, ядрена зима - хем температурата ще си дойде на мястото (заради запрашеността на атмосферата от бомбите ще се увеличи облачното покритие и ще падне количеството енергия, достигащо повърхността), хем и населението ще понамалее

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   02-12-09 12:08

хитро [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: feon   
Дата:   02-12-09 12:09

ето за японците природолюбители:

не е за хора със слаби сърца

Dolphin Massacre in Japan
http://media.causes.com/338628?p_id=99653740

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   02-12-09 12:21

уф, ужасно е това с делфините..![smilie2] това е една от причините да не искам да ям месо...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: c41   
Дата:   02-12-09 12:29

Тия хич не си поплюват япончитата [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   02-12-09 12:32

Бе я стига глупости - т.нар. "глобално затопляне" е естествен цикличен процес естественият климат е именно по-топлият - този, който ние помним от детството си е именно отклонение от нормата, започнало през 15 век.

Спомнете си дрехите на хората в древните Елада и Рим - как ги виждате при температури близки до нулата, да не говорим под нея - с тоги и сандали? До 15 век Англия и Гренландия са били съответно винарната и житницата на Европа - 16 век островът е изоставен заради настъпването на ледниците.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   02-12-09 12:38

Що само с делфините?
За китовете увряха ли им жълтите глави?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   02-12-09 16:29

Инак аз не обичам да шофирам поради което нямам автомобил, не смуча мляко, но пък обичам да ям прасета и патета и пилета - и няма да спирам да ги заради някакви климатоидиоти.

Не можем да спрем един естествен процес, трябва да се борим с последиците му - за да не се превърне земята ни в пустиня, трябва спешно да започне масово залесяване. Поне 40% от територията на страната ни трябва да стане на гори. Да се изграждат и диги, дето морски бряг - нисък.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.