Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   27-11-09 23:14

Промисов - акълът се трупа с разсъждаване, не с врътене на мотиката. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна ли е човешката е леност ???
Автор: promis   
Дата:   28-11-09 00:12

Императоре, да се разсъждава също е труд. Да се научи човек как да разсъждава - още повече [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   28-11-09 00:33

Става дума за физическа леност и физически труд. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pepi   
Дата:   28-11-09 01:24



Импи, теб като те мързи да "копаш" е ОК, а когато мангала го мързи не е! Нали?
Направо те виждам като комунистическо кариеристче, ако нещата не се бяха променили.
Така де, някои сме родени да се излежаваме, баламите да работят!
Чудно ми е, дали така са те възпитали, или ти идва отвътре?
Нация от тарикати потънала в лайна![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   28-11-09 03:39

Ако индивидът който си посочил, беше учил, можеше да го мързи да копа и това нямаше да пречи никому, само че той е способен само да копа, но не ще и затова аз и ти го храним с данъците си. Аз си изкарвам прехраната и не чакам на държавната ясла, а при нужда мога и да копам и съм копал.


И ако аз бях използвал твоят термин, щяха да ме бамнат на секундата - да видим как ще постъпят с теб - на бас че никак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   28-11-09 03:45

...и съм такова кариеристче, че няколко пъти отказвах да ме повишат в компанията - колежката ми Нушенце ми е свидетел.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   28-11-09 07:00

По важният въпрос е Полезен ли е прогреса [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vangor   
Дата:   28-11-09 08:25

Винаги прогреса е полезен най-малкото, защото усъвършенства расата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vangor   
Дата:   28-11-09 08:32

А ако копаш - цял живот си копаш, няма да спреш
Важното е да не копаш цял живот, а само за удоволствие

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   28-11-09 10:10

Автор: vangor
Дата: 28-11-09 08:25

Винаги прогреса е полезен най-малкото, защото усъвършенства расата

Благодаря за интелигентния отговор![smilie18]

и как по точно прогреса усъвършенства Раците [smilie18]
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   28-11-09 10:15

аз моем да копам, моем и да не копам. ама най-блестящите идеи идат в кенефа. аз съм бърза, и идеите ми са бързи и кратки. вероятно ленивите черва и дългото заседяване са важни за прогреса[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vangor   
Дата:   28-11-09 10:51

Раците почват да правят 5 напред и една назаддд[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vangor   
Дата:   28-11-09 10:54

а като ги срещне скорпион правят само напред[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   28-11-09 10:57

нека и това изречение почне с АЗ.
АЗ съм рак с асцедент скорпион[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pepi   
Дата:   28-11-09 11:22

Императоре, да изчистим първо техническия проблем, заради термина "мангал" ли трябва да ме баннат?
По кой параграф от правилата на форума?
Или просто нещо не ти е удобно и така го чувстваш?

Мангалите ги мързи както да копат, така и да учат.
Как работи логиката, че ако си завършил висше образование, после е ОК да се скатаваш от работа?
Ти сам потвърждаваш интуицията ми относно кариеризма в посока правене на нищо на високо ниво.
Комунистите наложиха поговорката "Учи за да не работиш" и много хора явно продължават да я приемат за истина.
Такаче, дори и да си изкарваш хляба в частният сектор, моето мнение, е че си с комунистически възгледи относно смисъла от труда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   28-11-09 11:45

Пепи - видиш ли че не си разбрал. Високообразованият човек може да копа, но тогава защо е учил и държавата е хабила ресурс за образованието? И не само че не съм с комунистически възгледи, а тъкмо напротив - и тия дето ме познават, го знаят твърде добре.

Относно терминът и параграфите и правилата и бамването, съгласен съм с тебе, ама господарите на сайтът са на друго мнение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   28-11-09 11:47

що пък само за копане говорите!? Във всяка област ако намериш вариант работата да се свърши по-бързо, ефективно и рационализирано си е плюс... наречете стимула "мързел" все тази [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pepi   
Дата:   28-11-09 12:18

Императоре, не е да не съм разбрал!
Високообразованият човек трябва да "копа" в областта в която е учил, или в това което го влече, и това е труд, а не е мързел. Съществува и умствен труд.
Това, че човек не се занимава с физически усилия, не е означава, че е мързелив!
От друга страна, доста хора използват документите си за образование, за да си намерят някоя службичка, в която да не се налага да се занимават с нищо (по правило държавна, но аз знам за много изключения), защото ги мързи.
Та имаш предвид, че не съм разбрал, че възхваляваш мързела!? Пак ти казвам- разбрах.
Колкото до глупостите, че научно-техническия напредък се дължал на мързела, това е толкова наивно разсъждение... да беше на 10 години да те разбера... [smilie11]
Стимулът за развитие, е комерсиалният интерес, а не мързела!
Аз измислих дистанционното на телевизора, за да изкарам пари от мързеливците, загряваш?

Търсенето на оправдание за твоя мързел, никога няма да го направи благороден, без значение че искаш да се асоциираш с господарите лентяи от миналото или настоящето.
За да си мързелив, и да можеш да си го позволиш, трябва да си добре "подкован", а след като се налага да ходиш на работа, твоят мързел не е качество а порок. Всяка жаба... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   28-11-09 12:55

Пепи - най-омразната ми поговорка е "Залудо работи, залудо не стой"

За мен нормален човек е тоя, дето и леността и трудолюбието са му на мястото и са в нужният баланс.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   28-11-09 13:10

За мен пък нормален човек е този, който ако остане без работа по едно време почва да го човърка отвътре и си намира работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезна ли е човешката е леност ???
Автор: pepi   
Дата:   28-11-09 13:19

Ти нормален ли си в такъв случай?
Тоя баланс при теб къде е?
Питам, защото твоята позиция не е балансирана, а е крайна-
"Ако не бяха ленивите, мъчещи да спестят усилия, досега да клечим все още в пещерите."
"Докато трудолюбивите роби маали со мотики по ниви, а пъргавата част от господарите пирували и спортували, ленивите такива излежавали под маслинови дръвчета и разсъждавали за живитът, Вселената и всикко останало."

Тези мнения по темата са твои, къде в тях е баланса!?
И сега е време пак да се изметнеш, и да кажеш, че не съм разбрал...имал си предвид обратното, ама некакси поне малко да си защитиш тезата?
Примерно с гениалното откритие, на някой лентяй, че ако си изхвърлиш торбичката с боклука през прозореца, то няма да се налага да се разхождаш чак до кофите с боклук! [smilie19]

Според мен, твоята ценностна система е популярния български модел, че работата е за балъците.
А тарикатите ше се оправят за сметка на балъците. То така и става!
Лошо става, когато някой каже "кенеф", иначе е добре да си серем и да си плуваме в лайна, нали?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   28-11-09 13:43

"Действай, чрез бездействието"
Лао Дзъ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pepi   
Дата:   28-11-09 14:04

"Действай, чрез бездействието"
Лао Дзъ

На шепа ориз дневно е трудно да се прави друго [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.