Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 112 - пълна полюция
Автор: next_time   
Дата:   24-11-09 01:39

Днес се обадих да съобщя че има пострадал в безпомощно състояние в една от централните градинки на София.Първо ми се скараха че ги занимавам с неща които не били точно тяхна работа и ми предложиха да се обадя по мои избор на бърза помощ или полицията.Реакция последва след 10-то обаждане от различни хора и то когато една съседка каза че се е обадила и в някакъв весник.Точно един час след първото ми обаждане и една минута след това с офертата за весник пристигнаха двама полицаи.Започнаха да го подритват за да видят дали е жив .... и така полвин час още.Линеика пристигна час и полвина след обаждането ми.Изключително жалка реакция на 112, на униформените и на бърза помощ.Записах на клип това което се случи с идеята да го кача и да се види за каква жалка оправи става въпрос, но после се отказах.В последствие от зяпачи разбрах че човека е бил в това състояние поне час преди аз да звънна на 112.Зададох си въпроса защо никои не е звъннал за този един час.

Та ... не разчитаите [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-11-09 01:59

Имам три подобни ситуации, едната лична, а другите две не можех да повярвам, че съм единственият който го забелязваше...

Личната няма да я разкажа - бях на косъм и... явно съм прескочил. Дори мислех да пускам тема преди време, но... няма смисъл...

Първата, която ме втрещи. По обед - спирката на Плиска - от "другата страна". Навалица. Едвам се разминавах с хората. Един мъж лежеше неподвижно на земята. Никой! НИКОЙ! не му обърна внимание - всички го заобикаляха...

Втората - подобна ситуация - на Патриарха, съвсем близо до Витошка. Там продават пици. Беше 23:30 и нямаше кой-знае колко много хора. Отново - мъж в безпомощно състояние на земята. Минувачите го заобикалят. Бакшишите спрели да чакат, не му обръщат внимание. Отидох до най-близкия и му викам: "От кога лежи тук? Какво е станало?". Онзи се прави на разсеян. Казвам му - давай да го водим в болницата. Не можел, чакал клиенти. Казвам му, че ще му платя. Пак не можел... Отново опитвам: "Добре де, обади се по радиостанцията да викнат линейка поне!". Направи го! Е, не от първия път, но го направи...

Да живеят социалните мрежи. [smilie24]
Фейсбук да ви е на помощ в подобна ситуация. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BlueHello   
Дата:   24-11-09 02:00

Знам! [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-11-09 02:05

Относно 112 - викнах линейка за една приятелка, която беше много зле. Някакво натравяне, но не можеше да се движи. Отказаха ми от бърза помощ. Директно ме отрязаха - не изглеждало да е сериозно. Аз я гледам - няма цвят, едва се движи, диша с големи усилия... температура до тавана...

Звъня на 112 - те нищо не можели да направят, можели само да предадат на бърза помощ. След около два часа, когато момичето беше настанено в болница (качих я в такси...), от бърза помощ ми се обадиха да си дам адреса, където да изпратят колата.

Пожелах им приятен ден!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   24-11-09 03:18

"само да предадат на бърза помощ."

Аман от предаватели!!! Абе то цялата ни държава е такава. Само дето не от всичко се умира. А и самото умиране не е лесна работа де [smilie5]

Аз бих качил клипа. Поне ако се дигне малко шум току виж някой задник, някъде се понадигне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: equinox   
Дата:   24-11-09 03:23

Качвай клипа. Безгръбначието и мизерията най се страхува от прожектори. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   24-11-09 07:19

това е то да си безпомощен... и то в сериозна ситуация....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   24-11-09 07:52

Като кача клипа виновни ще излязат полицаите които изпратиха да са първи преди весника.Какво са виновни те че грам не отбират от медицина, не им беше работа те да идват, поне тяхното обаждане е довело линеиката.Възмутен съм за пореден път от апатията на системата.Предижния ден се обаждах на столичен инспекторат да съобщя че в същата градинка има глутница кучета които нападат хората.Явно от застудяването полудяват и въпреки че лятото нападаха само каруци сега не подбират.Първо как се свързваш с тази институция не е истина а после и те щели да предадат на някои.Ефекта е че кучетата ще изчезнат когато някои бъде нахапан, а това е въпрос на време.

Страшно безобразие са тези службички, но съм твърдо решил да им звъня вече при всеки повод.Ще проверя какъв е реда за проверка на реакцията им спрямо сигнал и реда за оплакване при бездеиствие.Време е да започнат да си вършат работата.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   24-11-09 07:59

айде пак да разкажа за нашия луд съсед шизофреник. Живее под нас. Крещи, буйства, заплашва. Слава богу за сега само толкова.
Съдихме го - прекратиха делото, не сме "наблегнали" на това, че е опасен, а на това, че е болен и сам човек.
звъним редовно на 112 при изстъпления...понякога дори не отговарят.
полицаите вече знаят адреса и знаят, че не могат да направят нищо, защото той не отваря. Нямат право да нахлуят с взлом в дома му.
Казват ни /същите тези служби/, че единственото решение е саморазправа [smilie11]
************

на Евлоги Георгиев, 2 сотаджийски коли гониха автобуса на гр. транспорт, в който бях... Препречваха му пътя и искаха да бият шофьора... бил засякал единия [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   24-11-09 08:02

Възможно е организацията да им вързва ръцете. Този телефон беше изискан от европейските норми. Някои са взели пари за да го създадат. Явно много неща са останали да куцат. Възможно е законодателствтото да не им дава необходимите правомощия. Но все пак явно че трябва да се натиска за да се оправят работите.

Една нощ някъде недалеч от нас се запали нещо. Блоковете скриваха пожара, но се вдигна голяма пушилка. Обадих се на 112. Бяха много вежливи, казаха ми че вече са уведомени от друг и натам отиват пожарни. Поискаха от мен да локализирам местото - не можах да помогна.
Все пак останах с добро впечатление!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 09:30

СЪД ЗА ВСИЧКИ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: oleven   
Дата:   24-11-09 09:45

ALBIERO, е как бакшиша ще ти помогне в тоя случай, то Пирогов е на една крачка разстояние оттам. Не му е изгодно.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-design   
Дата:   24-11-09 09:45

не е до системата... до хората е... и тези, които се обаджат или не на 112, и тези които го вдигат телефона...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   24-11-09 09:59

на Евлоги Георгиев, 2 сотаджийски коли гониха автобуса на гр. транспорт, в който бях... Препречваха му пътя и искаха да бият шофьора... бил засякал единия [smilie11]
---
Мръсна паплач са шофьорите на автобуси. НЕкои ден и аз ще набия некой идиот, дето ми спира насред пътя, при условие, че има отбивка за спирката. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoyan_5   
Дата:   24-11-09 10:01

... истината е, че София е пренаселена.
От там идва цялата нетърпимост и "омраза".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   24-11-09 10:03

и какво като е пренаселена? Спираме да ценим човешкия живот ли? Подритваме падналите на земята? Не мога и не искам да се съглася с това [smilie8] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   24-11-09 10:12

Next_time, време е за действие.
Плащаме данъци и след това не се интересуваме къде отиват. Трябва да ги преследваме, за да си свършат работата и да се научат, че не може повече да продължава така, защото има хора, които ще вдигат шум.
Време е. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   24-11-09 10:19

И да не забравяме кой го направи и пусна да работи този телефон...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/mptj2242.JPG
http://www.slava.bg/images/profils/213/emel_etem_s.jpg

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-11-09 10:24

Абе и да се учудваме и да не не учудваме не е системата, а хората защото системата е изградена от хора... от нас, а ние сме балкански помияри. Ние го казвам като народ.

Миналата година на Графа, на Гарибалди в 10 сутринта при тълпи по улицата по това време едно добре облечено и чисто момче беше паднало на тротоара и не можеше да стане. Разни кифли и бастуни буквално го прескачаха отвръщайки глава. Това го гледах сигурно 30 секунди докато стигна до него. Предложих му помощ и момчето я прие, изправих го. Оказа се с двигателни проблеми. Просто се спънал от плочка и до там. Благодари ми толкова искренно... А на мен ми се доповръща и ми се прииска да имам един калашник и да тегля един откос на бездушната паплач наоколо...

Пълно е с абсолютни нещастници в БГ.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   24-11-09 10:32

Мисля, че това отчуждаване между хората идва от пренаселеността. Май някой горе също го беше казал.
Човек физически има нужда от определено жизнено пространство, което в големия град се нарушава и смалява и това води до стрес и затваряне.

Освен това човек има психическа възможност да обича и да се грижи за определен ограничен кръг от хора и когато общува с много по-голям брой не може да поддържа тази грижа за другите жива, защото това отнема прекалено много енергия. А знаете в природата управлението на енергията и ресурсите ти е жизнено важно. То е малко като с болката - над определен праг вече не чувстваш нищо.

Глобализацията е*а майката на човещината. Тряа се ходи на село. Да си копаш марулките, да слушаш как магаретто хрупа тревата в абсолютната тишина и как лъчите минават през клоните на дърветата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   24-11-09 10:38

НАРОДАААА - народа е кал !!!

Никой се не обажда - буклуци !!!! Като се обадиш ония се правят на разсеяни или се държат като идиоти - пак буклук

Ония де ще дойдат го подритват или не знаят за кво са там - буклук та буклук ...

Де е човешкото по веригата ???? Нема !!!

Така е тук .Тук където държава няма - щото хората не искат да им а и не им пука !!!

Ко беше ? ........ Имаше една тема за кенеф ???? Ама беше за чист !!!

Тук даже и това няма !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   24-11-09 10:44

112[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   24-11-09 10:57

[smilie2] Тодеееее за съжакение не е само тук. Не знам, какви сме хората, жестоки и безлични, от ккъде това безличие и жестокост... Абе май в Константин (филма) Михайл прав ще се окаже, в безумния си план да постави човечеството пред унищожение та да събуди отново заспалото благородство, да сплоти хората срещу.... и така. Беше казал "По принцип вие хората сте способни на таова благородство и жертвоготовност...." цитирам по памет рабира се, ама го проявяваме само по време на войни, природни бедствия и...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   24-11-09 11:59

няма място за притеснение, хорица.


В подобни ситуации, това което трябва да направите, е гордо да запеете българският химн [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   24-11-09 12:35

Другарката Хюсменова усвои успешно парите ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.