Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   13-11-09 23:57

Най-голямата арабска певица според мен...и не само...Samira Said
http://www.youtube.com/watch?v=Vxj7e0JKwtk

http://www.youtube.com/watch?v=1ztAncPyw9k

Тази също не е за изхвърляне Nawal Zoghbi
http://www.youtube.com/watch?v=L9aZWgXN1fE

И един добър певец
http://www.youtube.com/watch?v=b7fXIdHX02M

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   13-11-09 23:58

gbdesign [smilie24] [smilie24] [smilie24] бях я забравила нея...напълно подкрепям,да и те смятат че тя е номер едно за тях...[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   13-11-09 23:59

Арабската музика е много по-богата от западната, но арабският език определено не ми звучи подходящ за пеене.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-11-09 00:01

А, Самира Саид я знам [smilie3] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   14-11-09 00:02

И малко по западняшки тип арабска музика от южната ни съседкаhttp://www.vbox7.com/play:d6cdaec4&al=1&vid=

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-11-09 00:04

gbdesign -все едно се давят нали [smilie18] [smilie18] [smilie18]
мама казва,че съм имала тяхното изговаряне на "Х" и ако съм била знаела арабски направо перфектно съм щяла да го говоря,ама нейсе-не го знам...пропуск,не ме съдете...
Инъче за протокола да кажа,че първата ми работа в живота беше в ливанска комания и по-готини шефове никога не съм имала...(три години работех за тях)много са готини като хора,та като ги слушах как говорят имах чувството,че ще се задавят в слюнките си [smilie18] [smilie18] [smilie18] и хъто...[smilie5]



Публикацията е редактирана (14-11-09 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   14-11-09 00:05

Когато арабската музика се смеси с източните им съседи обаче се получават невероятно добри неща...за тези дето могат да ги оценят...не е за хора с увреден слух[smilie18]
http://www.youtube.com/watch?v=LlEAt23xs14

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-11-09 00:07

Samira Said - Ah Bahebak [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   14-11-09 00:08

Nushenceto, Ливан беше една невероятна стран с хубави хора и несметни богатства...на тях завиждаше половин западна Европа. Най-старите цивилизации са живели именно там. После дойдоха ония отрепки палестинците а после и сирийците и я превърнаха в руини[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   14-11-09 00:10

Amigo, прегледай и концертно джазовите и изпълнения...това е музикант с който малко западни колеги могат да се мерят. За Самира иде реч...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-11-09 00:12

[smilie24] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-11-09 00:12

Автор: gbdesign
Дата: 14-11-09 00:08

Nushenceto, Ливан беше една невероятна стран с хубави хора и несметни богатства...на тях завиждаше половин западна Европа. Най-старите цивилизации са живели именно там. После дойдоха ония отрепки палестинците а после и сирийците и я превърнаха в руини

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Това се опитвах и аз да обясня по-нагоре,ама не ми се спореше с хора,които чули недочули и то от извесно време и се опитват на краставичар ,краставици да продават...

Знеш ли какво съм чувала от тях...Те казват за себе си,че не са араби и нямат нищо общо с арабите,те били финикийци...не мога да кажа дали е така,историците тук може да го кажат...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   14-11-09 00:21

Nushenceto има много теории...никоя обаче не може да обясни как е построена Баалбекската тераса и от кого. Финикийци, шумери, може и марсиянци да са били. 2 000 тонни каменни блокове със сложни геометрични форми са наредени така че от горе е равна тераса а между камъните не можеш да пъхнеш нищо. А камъните са дялани и има един недодялан такъв...тоест теорията че е бетон излят на място в даденият случай не важи. хиляди години след построяването и римляните са построили върху нея гордостите на цивилизацията им.

http://sensation.blog.bg/nauka/2008/10/30/zagadkite-na-drevnostta-baalbekskata-veranda.249032

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   14-11-09 00:21

Финикийци - да - живели там - но те били сравнително малоброен народ, който, основавайки търговски колонии, се е разпилял по цялото средиземноморие.
Знаете ли защо хванали търговийката и станали толкова богати? - Щото им се паднала най-бедната и неплодородна земя на стръмен скат край морето, дето нищо не виреело - щат-не щат се заели с търговия, поради липса на препитание и станали баси богатите типове - търговски принцове един вид - измислили и сухото. Същото станало след векове с обитатели на камениста и безплодна Атика, после с жители на блатиста Венеция, после с тия от мъглив Албион, после и с живеещи на миниатюрно парченце земя Хонгконгци... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-11-09 00:23

Абе най-идиотското е, че светът не живее в мир и любов. [smilie2] [smilie23] Баси, ще си разваля настроението ей сега [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   14-11-09 00:24

Императоре...грешна ти е информацията. Ливан е плодородна страна а в миналото е била и гориста. Всъщност теорията е че търговията е съсипала горите, за да си правят финикиците кораби.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-11-09 00:25

Habibi ya einy [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   14-11-09 00:29

Не ми е грешна. Плодородна, ама не в цялата си територия - затова от племената живеещи на нея, всички занимавали со земеделие, освен финикийците, изтикани на някакъв каменист неплодороден бряг. То и в Атика е имало гори... ама нищо друго - ного камъняк там.

Затуй Атиняни правили каменни сгради - щото изсекли горите за кораби. Други градове - дървени постройки, че по-лесно - разклати ти се къщата - буташ я и правиш нова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   14-11-09 00:48

Нуше, абе смятам, че ако тръгна краставици да продавам, и в това бих била много добра. Ама защо да си хабя потенциала по такъв глупав начин[smilie18] [ezik] [ezik]

gbdesign, звучиш като човек, който е наясно с тяхната култура. Направи ми услуга, прочети темата по-горе и дай своето мнение.

Има едно малко, наивно момиче, което вярва в някакви глупости, които ... е смешно да се опитва дори да предава на другите хора.

Та ще замълча по темата.

Хайде, хубава вечер на всички и не си губете времето в глупави спорове.

Истината е някъде там. Нуше, не при теб, естествено [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-11-09 00:49

Значи ливанците са измислили парите [smilie18] [smilie18] ...
gbdesign-прочети книгата: "Древната тайна на цветето на живота" и може да си обясниш някой неща покрай построяването на Баалбекската тераса [cool] ...инъче много се радвам,че има хора като теб и доктора,които имат поглед по-далеч от родината си в какъвто и да е аспект и в музикално отношение [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-11-09 00:57

Ил злобна си и се заяждаш в момента...
gbdesign го казва точно това което аз се опитвах да ти обясня,ама с други думи...[smilie6] ... Няма лошо да имаш мнение,ама все пак фактите са други...има хиляди материали,снимки и какво ли още не.Аз от години съм запозната с културата на тези народи,да не кажа,от както съм се родила...въпреки,че майка ми е българка и си е наложила мнението вкъщи...не мога да разбера,кое по-точно искаш да ми кажеш,че не е така.Че не се опитват да си наложат религията или какво??? Съдиш единствено и само по семейството на сестра ти,което няма лошо,но все пак не е мерило за всичко нали????[smilie3]

П.П Междо другото благодаря за комплимента,че ме нарече малко момиче... Одавна не съм те виждала,но някой ден ако те видя ще те черпя една"Газуза" ,хайде като толкова те осведомяват,щото то и аз мога да накарам майка ми и по-големия ми брат да ми казват разни неща за културата им или за думички и певци-какво е това питие [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-11-09 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-11-09 01:00

ей, тва жини като се фанат за косите и няма разтърваване [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за една песен?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-11-09 01:04

Нуше, както ти спомена по-горе, хубаво е човек да гледа по-напред от носа си. По какво съдя за казаното от мен по-горе, си нямаш и най-малка идея. Опитах се да ти го обясня, но четеш само каквото ти отърва. Хайде моето момиче, качи се по-нагоре в темата и прочети отново. Тогава може би ще разбереш на какво базирам писаниците си.

А не можах да разбера само едно нещо за теб. Веднъж казваш, че си полу-арабка, като нещо с което се хвалиш, втори път казваш, че си изцяло българка, тук родена и тук живееща. Тук малко ми се губи връзката, или клониш към една от двете страни според ситуацията?

Вярвай в каквото си искаш, но не го говори за факти и милиони снимки, като самата ти не можеш да покажеш и докажеш такива. Смешно е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   14-11-09 01:07

Ето и малко инфо за тези, които искат да научат "фактите" за Баалбек [smilie18]

http://old.duma.bg/2006/0306/250306/obshtestvo/ob-6.html

да пресечем в днешен Южен Ливан планината и да се озовем пред Баалбекската тераса, където се виждат три огромни и за нашите съвременни представи каменни блока с дължина от по 20 метра и съответно с ширина и височина от по около 4,5 м и четвърти такъв гигант, стоящ още в каменоломната. Кой, защо и как ги е правил тези каменни блокове никой не може да каже със сигурност. Едни обясняват, че те са основи на храм, други предполагат, че това са

части от писта за космически кораби!

Каквато и да е истината, фактът е неоспорим - те покоряват със своето величие.



Нуше, или и по тази тема имаш своя истина?
Сподели моля те[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-11-09 01:15

Безсмислено е да споря с теб...това си е твоето менение и аз го уважавам...Не се хваля с факта,че съм на полувин,но не го и афиширам.Тук в случая се наложи...Нямам намерение да споря,да се карам или дърпам с някой.Твоето мение си е твое,моето мое [cool]...
Българка съм,защото съм родена тук и цял живот живея тук..Разбиранията ми и възприятията за живота са ми такива...Християнка съм и съм кръстена в църква..Така са пожелали родителите ми.Да живеят в България...Факт е ,че в кръвта ми тече и такава кръв,това няма как да го променя,точно за това и тях уважавам...
Аз не можах обаче да разбера,защо всъщност спорим...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Все пак,те да се оправят...
Аз просто написах,че едни от най-красивите жени на Земята са Ливанки,просто конкурсите за мис Вселена са печелени безброй пъти от тях...За религията пак ще го кажа,те са дори малко фанатични на тази тема-пак има една камара факти и доказателства...
Относно мъжете им пак мога да кажа,че са доста красиви,но не и повече от наще...
Това е ,пак казвам уважавам мнението ти,но и моето не променям [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.