Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цените в големите магазини
Автор: fff   
Дата:   08-11-09 17:45

Вчера си купувам рибка от Била, която струва 4,99лв пакета (пише си го на него). Прибирам се и разглеждайки фиша забелязвам, че е таксувана 5,59лв. Интересното е че докато бях на касите на съседната точно имаше разправии с един клиент за точно същото.
За пореден път точно в била виждам такъв проблем, но за първи път се случва на мен.
Не си обновяват етикетите или правят номера?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   08-11-09 17:53

В Билла не съм влизал от 2-3 години. И не ми липсва въобще. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   08-11-09 18:11

Нарочно го правят.И на мене ми се е случвало в Била.И не само там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anete   
Дата:   08-11-09 18:14

Много е важно да следите какво се маркира. Аз редовно намирам грешки в цените на Метро . Случвало се е да спирам касиерката и да викам управителя. Изцепки от сорта " Платете, а после проверявайте" или " Идете да намерите управителя " не ми минават. Викат си го , не си правя труд аз да го търся. Все пак клиентът съм аз.
Така че - проверявайте на място.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   08-11-09 18:18

Излишно е да казвам колко ме е яд, че не го забелязах на място, но когато съм сам бързам да си подредя продуктите в количката [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anete   
Дата:   08-11-09 18:21

Излишно е да се притесняваш, ще те изчакат. Ако не, можеш да помолиш. На една усмивка никой не отказва [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: C41   
Дата:   08-11-09 18:23

И на мен така. След въпрос защо? и отговор:
Еми аа ....
И фраснах плика по челото излязох си и от 2 години не съм стъпвал там.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BlueHello   
Дата:   08-11-09 18:30

Да ама в Билла е най-хубавият катък!!!

Ммм, и Мирон-ът там колко е вкусен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   08-11-09 19:53

Стават грешки - сменена цена в компютъра, пропусната на етикет. Голям магазин, хиляди артикули, текучество на персонал....Това е реалността. Чак драми да се правят, няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: holden   
Дата:   08-11-09 19:58

Ако това се беше случило в Щатско, щеше да ядеш безплатно сирене.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   08-11-09 20:10

И аз редовно пазарувам в Била и Метро, хм започвам да гледам какво се маркира .....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-11-09 20:13

Не е само Била. В Баумакс стоките са без цени. Гледаш - под продукта пише 2 лева. Отиваш на касата - петица. Що? Ми не знам. Дръж си го. Ма не съм виновна аз. Мноо важно кой е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   08-11-09 20:13

Бони е прав, случва се редовно, независимо от магазина.
Въпроса вече е какво ще е отношението на персонала след такава грешка.
Няма друго място на което супер/хипер маркетите да са толкова зле като в София във всяко отошение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   08-11-09 20:17

...А,дали маркират с по-малка цена,отколкото е продукта?Пак е грешка де...Би трябвало,ама не ми се вярва,що ли?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samara   
Дата:   08-11-09 20:20

... на сайта пише 20% отстъпка за определени категории стоки, не за конкретни [smilie8] ... отиваш на место, пише 10% ама точно на същия стикер [ezik] [smilie18] ... питаш, те казват: може ли да ви видим картата [smilie21]... много важно, чужда е, кво от това [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   08-11-09 20:34

holden, и тука щеше да го яде безплатно, но пусто... знаете

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   09-11-09 11:15

грешки се случват наистина.. но, както казаха по-горе - важно е отношението после - това показва дали са нарочни.. на нас ни се е случвало неведнъж пък в HIT и жена ми вече след всяко пазаруване гледа касовата бележка..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   09-11-09 12:28

И аз имам подобни наблюдания и то не за един и два магазина. Това е масова практика и система за печелене от заблудени клиенти.
Онзи ден пазаруваме в един спортен магазин плувни очила на децата. Магазина хубав, голям спретнат, всичко изглежда добре нагласено. Има няколко стелажа с очилата, на всеки от които най-отпреде е закачен артикул с цена 12лв. На задните цени няма, много от тях са различни като цветове и модели. Логично човек си мисли ,че всики са на една цена. Избираме си очила, отивама на касата и там изненада - сюрпризират ни с двойна цена. На недоумението ми и след последвалата проверка следва любезно извинение за случаен пропуск. Ние си коригираме покупката и понеже трябваше да изчакаме приятел докато сме още там ми прави впечатление, че примерно при шапките отпред стоят такива с цена 9лв, на задните цена няма, а когато я проверяваме в системата цената е 55лв. Същото е и при ръкавиците, шаловете и много други неща. За мен това си е специално създадена система за печалба от заблудени клиенти.
Аналогични неща има в почти всички магазини. Като прибавим към това всички лъжливи цени и етикети, променени срокове на годност, препакетирани стоки за удължаване на годността и какво ли още не положението е направо трагично. Тръгвайки на пазар човек се превръща в цербер, който непрекъснато е нащрек и дебне откъде някой ще се опита да го измами с нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   09-11-09 12:32

Подавайте тези случаи в КЗП, стига са се чудели на кой дребен търговец или занаятчия какъв акт да шибнат за глупости, а да свършат нещо полезно в края на краищата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   09-11-09 12:37

На мен пък в Кауфланд ми маркираха на касата една стока СЕДЕМ ПЪТИ!

Ставаше дума за някаква изгъзица, няколко прибора за хранене в цвят тюркоаз, но за някакви си 16 лв., пък, като ти друснат да я платиш 7 пъти по 16 лв., малко се стряскаш!
[smilie5]

В Германия пък веднъж ни маркираха едни млекца (нали си говорехме на френски) 40 (четиридесет пъти) по-скъпо, та имаше извинения след това...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   09-11-09 12:40

Асахи, в Баумакс има готини тениски, мейд ин ел Салвадор, за петарка парчето, в основните цветове без зелено, нищо че в каталога пише четворка.

Супер са си!
Препоръчвам ви ги.
Черните обаче са изчерпани.
Сигурно на никой не му се пере и не ги хвърля след еднократна употреба, като светличките и ярките?
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   09-11-09 12:44

Аз да похваля книжарница Orange на Графа - влязохме във въпросната книжарница с един мой приятел. Той си хареса една книга с етикетче 98,00 лв. Отиде на касата да си я плаща и когато продавачката я маркира с лазерното четящо устройство, компютърът каза, че книгата вече струва 120,00 лв. Приятелят ми само изсумтя нещо с половин уста и извади 120 лв., обаче продавачката не ги взе. Каза 'почакайте малко' и извика управителката. Управителката дойде, поздрави приятеля ми за късмета и каза, че ще му продаде книгата за цената, на която е обявена - 98,00 лв., а не на актуализираната цена. И всичко това не само без задължителните за Балканския полуостров нерви и разправии, ами по инициатива на книжарницата - при положение, че приятелят ми щеше да даде 120,00 лв!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.