Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   30-10-09 12:21

ми поичи скромност трябва, мдааа [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 12:23

Според мен Астрологията е за две неща: да си видиш силните страни, за да може да ги ползваш и да добиеш по-голяма увереност в себе си, НО И за да видиш и слабите си страни, щото ти дори и да не щеш да ги гледаш, тях си ги има и ти пречат.. Ако не искаш да ги видиш, си е твой проблем.. Мисли си, че си съвършен, пък то "съдбата" ще покаже[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   30-10-09 12:25

krist
Дата: 30-10-09 12:23

Според мен Астрологията е за две неща: да си видиш силните страни, за да може да ги ползваш и да добиеш по-голяма увереност в себе си, НО И за да видиш и слабите си страни, щото ти дори и да не щеш да ги гледаш, тях си ги има и ти пречат.. Ако не искаш да ги видиш, си е твой проблем.. Мисли си, че си съвършен, пък то "съдбата" ще покаже



съгласен [smilie5] ама някои от показвания не разбират, дори и с чук да ги млати "съдбата" [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мина   
Дата:   30-10-09 12:30

мен на Амиго хороскопите много ме радват, трябва да си знаем и черните страни.. струват ми се малко хиперболизирани де, така както и положителните, ама знае ли се.. [smilie18]

крист имаш ЛС [smilie7]



Публикацията е редактирана (30-10-09 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-10-09 12:37

Зодиите каквито ги познавате от списания, вестници, телевизия, Алени, Малини и прочие са наистина глупости.. Но, Астрологията не е! Между другото е една от най-древните науки..


Да... Наука, колкото аз съм китаец.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 12:42

Ти запознат ли си въобще с това, за което говориш или така само от медиите? Щото по тая логика много ми жълтееш нещо[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   30-10-09 12:51

еее, вий е за едни зодиЙ ли ще се джафкате сега [smilie10] [smilie10] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-10-09 12:55

Крист, все едно да кажем, че и алхимията е наука. Нито една друга наука не потвърждава постулатите на астрологията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-10-09 12:56

Да не говорим, че постулатите и не се потвърждават дори опитно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 13:00

Как очакваш "опитно" да измериш характера на човека? И не ми отговори на въпроса - с кое сериозно астрологично четиво си запознат, освен с писанията по вестниците?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-10-09 13:07

Ами ти отговори. Не може да се измери. Което означава, че не може да се докаже. Това първо. Второ. Характера на човека - ми тук във форума има човек, който е роден на една и съша дата, в една и съща година, приблизително по едно и същио време, доколкото си спомням. Разстоянието между местата ни на раждане е много по-малко и от грешките от закръгление които се ползват при изчисленията. А сме съвсем различни като характери. Което не само не доказва, че характера се формира спрямо разни постулати на "науката" астрология, а напротив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 13:11

Не ми отговори на другия въпрос и явно има причина - не си чел нищо.. Тогава няма смисъл да се спори с теб, защото си некомпетентен за това, за което говориш! Относно другия човек - сигурен съм, че ако наистина сте родени по едно и също време и на сравнително не голямо разстояние, мога да ти покажа толкова общи черти с него, че ще ти падне ченето.. Обаче си вярвай в к'вото искаш.. Едни вярват в Астрология, други в наука - всеки си има собствена религия.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   30-10-09 13:19

NeDDRaG, по принцип твърденията ти имат някаква почва, но реално май наистина не си се интесувал и говориш наизуст.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 13:21

По принцип имат почва и е хубаво да се съмняваме във всяко едно нещо.. НО! Никой не е обяснил до сега истинската природа на електричеството и магнетизма, но те работят и се ползват ежедневно.. По същия начин и с Астрологията - има различни теории за това как тя работи, но по-важното е, че в същност наистина работи и помага..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-10-09 13:24

Автор: krist
Дата: 30-10-09 13:21

По принцип имат почва и е хубаво да се съмняваме във всяко едно нещо.. НО! Никой не е обяснил до сега истинската природа на електричеството и магнетизма...


Е тук си в голЕма грешка пич, авно часовете по физика си ги пропуснал, за сметка може би на метафизиката....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   30-10-09 13:25

krist, аз не че ти противореча (освен в контекста на дефинирането на астрология като "наука" - в традиционния смисъл тя определено не е), но би ли обяснил немалкото разминаване между европейския и китайския зодиак, да речем?

иначе аз на зодии като цяло вярвам, овнешкото описание ми пасва на едно 90%...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   30-10-09 13:25

The most beautiful and most profound experience is the sensation of the mystical. It is the sower of all true science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer wonder and stand rapt in awe, is as good as dead. To know that what is impenetrable to us really exists, manifesting itself as the highest wisdom and the most radiant beauty which our dull faculties can comprehend only in their primitive forms - this knowledge, this feeling is at the center of true religiousness.

( Albert Einstein - The Merging of Spirit and Science)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   30-10-09 13:27

Дарк, те не си противоречат, те са различни системи.
Все едно сантиметърът да си противоречи с инча...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   30-10-09 13:29

ок, де, аз не съм много в час, ама един инч си е 2.54см, в това противоречие няма, просто различно изражение на едно и също.

докато в китайския (там съм заек), съпоставен с европейския - определено има, доколкото помня. не пасва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   30-10-09 13:32

А, виж, това е интересна тема и аз съм разсъждавал и мисля, че няма астрологично обяснение, но астрологията и производните не са единствени и абсолютни науки.
А обяснението защо е така аз поне го намирам в друга наука, не по-малко спорна, и то именно в може би най-дискутирания и и противоречив за масата представител - Юнг, така че отиваме от мистицизъм в мистицизъм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   30-10-09 13:34

И разбира се пред всяка моя дума слагайте по едно "ако приемем, че..." - аз не заемам позиция в спора "е ли наука, не е ли", мисля, че там където се откриват истини този спор е излишен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-10-09 13:36

Дарк, ами естествено, че няма да пасва. Китайския е на години, европейския е на месеци. От друга страна, съзвездията в зодиакалния пояс доколкото си спомням са 15, а не 12. Но тук да ме поправят познаващите по-добре астрономията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 14:11

Пич, понеже се оказа неподготвен за темата, сега завърташ в друга посока[smile] Обаче, пак не си много наясно.. Какво толкова е обяснено за електричеството - че се движат електрони.. А, ЗАЩО се движат? А, за магнетизма какво е обяснено?

@darksorrow: моето обяснение е следното: западната Астрология си работи за нашия начин на мислене, а Китайската и Индийската, за техния.. Ако си мислим за Астрологията като едни прости причинно-следствени връзки няма да стигнем до никъде.. Но, според принципа на синхроничността, разработен от Карл Юнг, известният психолог съвместно с физика Волфганг Паули, нещата стават различни.. Квантовата механика, аналитичната психология и основните постулати на Херметизма казват едно и също: каквото долу, такова и горе, каквото в микрокосмоса, такова и в макрокосмоса.. Нареждането на планетите и светилата само по себе си едва ли по причинно-следствен начин с някакви вълни или нещо друго причинява това да се роди човек с определен характер, но Е В СИНХРОН с раждането на такива хора.. Определени планетни конфигурации СЕ СЛУЧВАТ синхронно точно когато се раждат определени хора и това е статистически доказано от Мишел Дьо Гоклен.. Самите планети обаче не влияят - и планетите и ние така да се каже сме подвластни на една по-висша сила, но по един и същ начин, за това може да се прави паралел между нашето състояние и тяхното състояние.. Освен това, тъй като според принципа на синхроничността всичко зависи и от мисленето ни, може различни Астрологични системи да ни водят към една и съща истина.. Въпрос на възприятие.. Тогава Китайската и Индийска астрология, с които аз съм слабо запознат, могат да бъдат напълно равноправни с нашата западна, която между другото пак е дошла от близкия изток в древността.. Ето и едно филмче със статистически доказателства:

http://www.kolibka.com/download.php?mid=4304

субс:

http://www.kolibka.com/download.php?sid=4304

Ето и повече информация за Мишел До Гоклен, за който става въпрос във филма по-горе: http://www.astrogalaxy.info/ARHIV/03_08.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   30-10-09 14:14

Забравяш, обаче, че насреща им се движат и дупки...
[smilie7]

Това е най-стряскащото в електриката!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 14:15

По-горе съм обяснил, че самите зодиакални съзвездия не играят.. Гледа се точката на пролетното равноденствие къде попада, защото, ако ви е известно тя се движи заради прецесията на земната орбита и за около 25000 години изминава целия зодиакален кръг.. И според тая точка се дели земната сфера на 12 равни части, които се наричат с имената на зодиакалните знаци.. Така че драги г-н NeDDRaG, пак сте в грешка, което за пореден път доказва, че имате само смътно понятие за това, за което спорите..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.